banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 07:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sledeća

Izaberite opciju
Muško sam i nemam ništa protiv zadržavanja prezimena 27%  27%  [ 33 ]
Muško sam i protiv zadržavanja prezimena 34%  34%  [ 42 ]
Žensko sam i za zadržavanje prezimena 22%  22%  [ 27 ]
Žensko sam i protiv zadržavanja prezimena 16%  16%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 122
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jul 2010, 11:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
cicak je napisao:
I Chilse,, udade li se baba jopet?

koliko sam ja skontala, bi dobro svim pomenutim :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 22:26 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2010, 21:35
Postovi: 9
ma poklonicu i svoje prezime...za sta mi treba i ono....a tek muzevo...slatko se nasmejah....

_________________
sve sto je srcu drago
daleko je....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 15:26 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2010, 17:24
Postovi: 6
Ja nemam nista protiv da moja buduca zena zadrzi svoje prezime ako joj je bas stalo do toga.
Cuo sam od nekih starijih ljudi kako govore da ako ne uzme tvoje prezime znaci da te ne postuje i sl. kad joj smeta tvoje prezime.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Deda te trollovao.

Možbit...


Ja u zadnje vrijeme kontam kako je kombinovanje prezimena kod oboje ili da oboje uzmu neko treće prezime super fora. Mhm...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ja zaista nemam ništa protiv zadržavanja prezimena. Stvarno mi je svejedno kako će mi se žena prezivati, ionako će joj lanac dopirati samo do kuhinjskih vrata, eventualno do kreveta ali taj dio se može i u kuhinji obaviti, liberalan sam i po tom pitanju jako... :D

A poslije ove šovinističke farse da i nešto ozbiljno kažem. Iskreno, trenutno se dvoumim dosta šta bih napravio ali s' obzirom da ne planiram da se ženim narednim 10 godina sigurno i ne brine me ovo previše. Trenutno sam se dvoumim između tradicionalizma i osjećaja zajedništva zbog kojeg bih volio da supruga uzme moje prezime, a sa druge strane je osjećaj slobode koji bi supruga imala ako zadržala svoje prezime i taj osjećaj ne bih htio da joj uskratim. Djeca bi vjerovatno nosila moje prezime i tu ne bi bilo rasprave...

offtopic: Sad primjetih Eurothe da si na forum upao na jako bitan dan... :P

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2010, 19:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Dec 2010, 19:40
Postovi: 33
Ovov je dokaz da svijet MORA da ide u Treci Svijetski RAT da bi se sva sranja isprala

Kakvo zadrzavanja prezimena , evo dokle smo dogurali kad sad i zenama udovoljavamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2010, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Vijak je napisao:
Ovov je dokaz da svijet MORA da ide u Treci Svijetski RAT da bi se sva sranja isprala

Kakvo zadrzavanja prezimena , evo dokle smo dogurali kad sad i zenama udovoljavamo.


Nije to nikakvo udovoljavanje vec stvar izbora i jednakosti. Sto ti ne promijenis svoje prezime, zasto bi zena morala svoje mijenjati? Znaci, u pitanju je slobodna volja bez obzira na pol da se izabere prezime koje bi po mojoj logici trebalo biti ono pod kojim se neko rodio, pa bilo zena ili muskarac. Ne znam uopste ko je izmislio to da zene mijenjaju prezime. Naravno, ako neko zeli da uzme necije prezime to je u skladu sa izborom, bilo supruznikovo prezime ili neko deseto prezime.
Znaci nije rijec o nikakvom udovoljavanju. A i da jeste, sta je lose u udovoljavanju zenama, zar to nije veca ljubav nego prisiljavanje na stvari koje ne zeli, ako je to promjena prezimena ili bilo sta drugo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2010, 07:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vijak je napisao:
Ovov je dokaz da svijet MORA da ide u Treci Svijetski RAT da bi se sva sranja isprala

Kakvo zadrzavanja prezimena , evo dokle smo dogurali kad sad i zenama udovoljavamo.

Hm, kad ovo pročitam prvo što mi pada na pamet je scena iz Lepote poroka, u fazonu "klekni ženo, metni krpu preko glave da te odradim" :roll:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2010, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
protiv zadržavanja djevojačkog prezimena.. prosto što mi mrsko kilometarski se potpisivati :evil3:

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2010, 11:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2010, 09:37
Postovi: 36
Uzela sam muževo prezime, uopšte nisam razmišljala da ostavim svoje. Ne zbog nekih šovinističkih razloga, ni zato što je sad u modi imati dva prezimena nego zato što ja vjerujem u Porodicu ( namjerno velikim) . Zato sam se i udala. I kad sam rekla "dok nas smrt ne rastavi" tako sam i mislila. Naravno, ne bih tolerisala nikakvo maltretiranje u braku.
Za mene je porodica nešto što dvoje ljudi gradi zajedno, kao jedno.
Zato se, valjda, svi članovi porodice trebaju prezivati isto. Na kraju krajeva, ne bih voljela da mi se djeca prezivaju NN , a ja MMNN....
Nemam ništa protiv da neko ostavi svoji prezime iz bilo kojeg razloga, inače ne osuđujem nikog. Ja sam samo objasnila zašto ja nisam ostavila svoje 8)

_________________
Čovjek je jako dobar advokat za svoje greške i jako dobar sudija za tuđe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 19:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
ja sam promenila prezime kad sam se udala, a kad sam se razvela - nisam :D zato sad i dalje nosim tuđe, zbog deteta, jer želim da imam isto prezime kao moj sin... u stvari, iskreno, sad sam nekako ni tamo ni vamo :D

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 16:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Ma ja sam vezana za svoje prezime tj. vise mi je ime. Inace 99% ljudi koji se prezivaju kao ja dodje im kao nadimak. Kad se sjetim od koga sam ga dobila nije mi bas milo, inace bih imala dva (jednog dana) u inat. :)

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 07:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Jan 2011, 23:26
Postovi: 7
Uzela sam prezime od muza i uopste se nisam dvoumila oko te odluke.Nekako mi se ne svidja sada ta "moda" zadrzavanja djevojackog prezimena.Meni je to malo blesavo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 03:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Pahulja je napisao:
Uzela sam prezime od muza i uopste se nisam dvoumila oko te odluke.Nekako mi se ne svidja sada ta "moda" zadrzavanja djevojackog prezimena.Meni je to malo blesavo.

Zanimljiva tema :)
Zasto mislis da sve cure koje se odluce da zadrze svoje ili dodaju muzevljevo prezime robovi neke mode.Ima vise razloga zbog kojih bi zena zadrzala svoje prezime.
Primer:Sta ako u toj kuci posle smrti roditelja nema ko da nastavi prezime,pa se samim tim i ta porodica gasi.!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 05:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ti si ćerko tatin sin

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 07:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dok pahulja ne odgovkri zbilja nema smisla da mi nesto pisemo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 07:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Do sad se i razvela.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 07:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne'a veze. Prozvana je nakon toliko godina i red je da sad odgovri. Molicu lijepo!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 07:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Rumenka, kad budem menjao ime zene, promenicu celu zenu!

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2014, 08:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
800 je napisao:
Do sad se i razvela.

ne vjerujem,po omome što je napisala vidi se da je ona žena na svom mjestu :D ,poštuje čovjeka,njegovo prezime i brak kao instituciju a ne obzire se na moderne trendove.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs