banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 22:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sledeća

Izaberite opciju
Muško sam i nemam ništa protiv zadržavanja prezimena 27%  27%  [ 33 ]
Muško sam i protiv zadržavanja prezimena 34%  34%  [ 42 ]
Žensko sam i za zadržavanje prezimena 22%  22%  [ 27 ]
Žensko sam i protiv zadržavanja prezimena 16%  16%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 122
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Naravno da postoji, nisu to neke, moderne, zene izmislile.
Svako, ko je ikada bio na vencanju, mogao je cuti kako to izgleda, to upisivanje.

Kad se budem udavala, ja cu svom buducem muzu ponuditi da ja njega vodim svojoj mami, ja da radim i donosim pare kuci, a on neka bude s mojom mamom, ceka mene i gaji decicu. I naravno, da nosi moje prezime. :D

Moja mama je gora od bilo kakve svekrve. lol

I neke gospoje se pravdaju time sto su cak fakultet zavrsile pod tim prezimenom, ne treba im karijera za izgovor!
:lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ajkula je napisao:
Ljubomorna na sta? :lol:


I sad opet kontriras sama sebi... Prvo kazes zbog karijere a sad zato sto ti se svidja. Odluci se :D




Pa na nesto sigurno jesi, kod koje osobe to vec ne znam. A ne kontriram ja sebi, samo ti kapiras samo ono sto se maksimalno uprosti. Dakle, ne zelim da nosim samo muzevljevo prezime, jer mi se i moje prezime svidja, a i dosta ljudi me zna sa tim prezimenom. Ljudi, koji mi znace i trebaju u profesionalnom smislu. Jel sad nesto jasnije?

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
ја се залажем да угасимо институцију брака, видите ли ви колико муке има човјек око тога, шта ће нам то, ем што прописује брачне дужности, а тек развод :x само помислите колико жена и колико мушкараца на овом свијету чекају на нас, све оне га желе и сви они је желе :D


Poslednji put menjao budjav_lebac dana 16 Feb 2010, 12:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Imam sve u zivotu sto mi treba i nisam ljubomorna ni na koga i ni na sta- i to nije tema ove emisije :)

Samo ti zadrzi svoje prezime ali mi je suplje to pravdanje .. karijera.. ljudi.. poznanstva.Moras nauciti jasno i glasno zauzeti svoj stav i odbraniti ga konkretnim primjerima :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
HugoLina, ti si nocna mora svakog muskarca. Nemoj se nikad udavati. :D :P

Ja sam za zadnju opciju. Zato sto nisam ponosna na svoje korijene, zato sto imam krizu identiteta, i zato sto sam zeljela da budem nesto sto nisam. :D Ne, salu na stranu. Kod mene druge opcije ne dolaze u obzir... dobro, jedino da muskarac ima neko perverzno, neprikladno prezime...onda bih to razumjela...a ovako...ponos... sta ja znam... Ne valja ni previse ponosa. Ja sam promjenom prezimena vise dobila nego izgubila. Brze zavrsavam sa potpisivanjem, ima manje slova :D . :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
budjav_lebac je napisao:
ја се залажем да угасимо институцију брака, видите ли ви колико муке има човјек око тога, шта ће нам то, ем што прописује брачне дужности, а тек развод :x само помислите колико жена и колико мушкараца на овом свијету чекају на нас, све оне га желе и сви они је желе :D





:lol: :lol: :lol: :lol: Budale! Ali, ima istine u tome! :D

Jos kad bi se crkveno vencao, tek tad bi bila muka razvesti se.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Poslednji put menjao veverushka dana 16 Feb 2010, 12:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ajkula je napisao:
Imam sve u zivotu sto mi treba i nisam ljubomorna ni na koga i ni na sta- i to nije tema ove emisije :)

Samo ti zadrzi svoje prezime ali mi je suplje to pravdanje .. karijera.. ljudi.. poznanstva.Moras nauciti jasno i glasno zauzeti svoj stav i odbraniti ga konkretnim primjerima :D



Ja i dadoh konkretan primer. To sto se tebi to ne svidja....pa, nije ni poenta nekome da se svidi.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Leona je napisao:
Ja sam promjenom prezimena vise dobila nego izgubila. Brze zavrsavam sa potpisivanjem, ima manje slova :D . :P


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
а да не помињемо како се људи удебљају у браку, стомачине, целулит, стрије... брак је крив за то :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Vala bas! Ja se opredeljujem za vanbracni zivot! :cat:

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
а да не говоримо о "оној стварки" послије порода... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Leona je napisao:
HugoLina, ti si nocna mora svakog muskarca. Nemoj se nikad udavati. :D :P

Ja sam za zadnju opciju. Zato sto nisam ponosna na svoje korijene, zato sto imam krizu identiteta, i zato sto sam zeljela da budem nesto sto nisam. :D Ne, salu na stranu. Kod mene druge opcije ne dolaze u obzir... dobro, jedino da muskarac ima neko perverzno, neprikladno prezime...onda bih to razumjela...a ovako...ponos... sta ja znam... Ne valja ni previse ponosa. Ja sam promjenom prezimena vise dobila nego izgubila. Brze zavrsavam sa potpisivanjem, ima manje slova :D . :P


1. Ovo ide u potpis, verujem da bi se mnogi slozili s tobom. :D

2. Imala sam i tih faza, kao mladja. :D

3. Pa kako da uzmes neko smesno prezime? :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Leona je napisao:
Brze zavrsavam sa potpisivanjem, ima manje slova :D . :P


Eto zbog cega ja tebe toliko gotivim :lol:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0Fkp31tSzA[/youtube]

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 13:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
MuskoBre je napisao:
Dugo sam razmisljao na datu temu. Zadrzacu svoje djevojacko, i dodati zenino :lol: :lol:

:salute: =D>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 13:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
A to zadrzavanje prezimena, mi je strogi egotrip.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Vala bas, ne shvatam uopste te egocentrike koji ne uzmu zenino prezime, vec zadrze svoje. 8)

U narodu se veli: "Odande si, odakle ti je zena!"

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 13:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
Evo pitanje za muskarce koji imaju namjeru da se zene ili vec jesu: da li biste bili zena na mjesec dana (udata)- recimo da vi i vasa zena zamijenite uloge na mjesec dana i da u tih mjesec dana radite sve sto vecina zena radi, na primjer:

-ide redovno na posao 8 sati,
-spava 6 sati
-a u ostalih 10 sati oblaci i kupa djecu, vodi ih u vrtic, skolu, ili cuva bebu i mijenja pelene, zuri na posao, zuri s posla, kuha dorucak, rucak, veceru- guli krompir, sjecka luk, mrkvu, kupus, meso svaki dan, pere sudje- osim tanjura i prljave serpe i plehove sa smrdljivim ostacima hrane, pere ves, prostire ves, skuplja vec, pegla i sklapa odjecu, usisava kucu, pere prozore, kaci oprane zavjese, pere kupatilo, rernu od sporeta, ide u nabavku, vodi djecu ljekaru, pazi bolesnu djecu, kuha cajeve, trci po ljekove, obilazi roditelje, ili prima goste, svaki dan brije ili depilira noge i jos dosta toga, farba se, sminka se svaki dan, a ima i 6-7 dana od tih mjesec dana PMS kad je sve boli (ne svaku zenu ali dosta njih) i ima jos 6-7 dana menstruaciju kad je opet sve boli, ali ne moze da dobije bolovanje za tih 6-7 dana, vec mora da radi sve gore navedeno, ne moze ni doci do tv-a od utakmica da pogleda neki film, a kaaamoooolii do kukija, jer on nije raspolozen! ili mu se ne da! ili je u toku utakmica! boli ga glava! (nalozi se na anu ivanovic koja se valja na lopticama, pa se usulja u kupatilo, navodno se tusira) a nekako pokusava da nadje i sat- dva sedmicno da ode na kafu sa prijateljicama ili da kupi sebi neku krpicu...
E, pa zene, razmislite jos malo o uzimanju njegovog prezimena.
(Ne kazem da je ovo pravilo, da se razumijemo, za sve brakove.)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
raven je napisao:
Evo pitanje za muskarce koji imaju namjeru da se zene ili vec jesu: da li biste bili zena na mjesec dana (udata)- recimo da vi i vasa zena zamijenite uloge na mjesec dana i da u tih mjesec dana radite sve sto vecina zena radi, na primjer:

-ide redovno na posao 8 sati,
-spava 6 sati
-a u ostalih 10 sati oblaci i kupa djecu, vodi ih u vrtic, skolu, ili cuva bebu i mijenja pelene, zuri na posao, zuri s posla, kuha dorucak, rucak, veceru- guli krompir, sjecka luk, mrkvu, kupus, meso svaki dan, pere sudje- osim tanjura i prljave serpe i plehove sa smrdljivim ostacima hrane, pere ves, prostire ves, skuplja vec, pegla i sklapa odjecu, usisava kucu, pere prozore, kaci oprane zavjese, pere kupatilo, rernu od sporeta, ide u nabavku, vodi djecu ljekaru, pazi bolesnu djecu, kuha cajeve, trci po ljekove, obilazi roditelje, ili prima goste, svaki dan brije ili depilira noge i jos dosta toga, farba se, sminka se svaki dan, a ima i 6-7 dana od tih mjesec dana PMS kad je sve boli (ne svaku zenu ali dosta njih) i ima jos 6-7 dana menstruaciju kad je opet sve boli, ali ne moze da dobije bolovanje za tih 6-7 dana, vec mora da radi sve gore navedeno, ne moze ni doci do tv-a od utakmica da pogleda neki film, a kaaamoooolii do kukija, jer on nije raspolozen! ili mu se ne da! ili je u toku utakmica! boli ga glava! (nalozi se na anu ivanovic koja se valja na lopticama, pa se usulja u kupatilo, navodno se tusira) a nekako pokusava da nadje i sat- dva sedmicno da ode na kafu sa prijateljicama ili da kupi sebi neku krpicu...
E, pa zene, razmislite jos malo o uzimanju njegovog prezimena.
(Ne kazem da je ovo pravilo, da se razumijemo, za sve brakove.)

Plus...posle svega toga..u krevetu mora uvijek biti raspolozena...ne daj boze da kazes da te nesto boli, da si umorna i sl.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
I to kad se gosopodinu "oce", da ne napisem nesto gore. :D

Zena gore opisa sve ono sto sam ja navela ukratko, u jednom od postova, jer mi se ne dade nabrajati sta sve to podrazumeva.
Jos si zaboravila dodati da moras glumiti finocu prema svekrvi! :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs