banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 06 Mar 2010, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Fazon je da kad cijeniš i voliš sebe ne dozvoljavaš si da patiš. Ja sam sebi ljetos rekla da sam ja najvažnija. Zašto da plačem i patim i uništavam prvenstveno sebe. Smršala sam bila 5kg za 7 dana. Dobro to nije bilo loše.. :lol: :lol: A onda skontaš šta ja to radim?! Šta plačeš, budalo jedna?! I tako je prestalo...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 06 Mar 2010, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kontam tvoj kont - pokusacu da iskuliram ali emocijama se ne moze upravljati, mozes ih samo preusmjeriti.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 06 Mar 2010, 12:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Naravno da mi je trebalo vremena da prebolim, al bar nisam plakala i žalila se na sva zvona da ne postoji prava ljubav... Mislim, šta je to prava ljubav? Ljubav je ljubav.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 06 Mar 2010, 20:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Prava je ljubav kad nekoga voliš, a ne tražiš ništa zauzvrat. Kad voliš tu osobu čak i ako ti ne uzvraća. Kad uživaš u njenoj sreći koja nema veze sa tobom. Kad voliš tu osobu iz prostog razloga što je Voliš.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 06 Mar 2010, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Talija je napisao:
Prava je ljubav kad nekoga voliš, a ne tražiš ništa zauzvrat. Kad voliš tu osobu čak i ako ti ne uzvraća. Kad uživaš u njenoj sreći koja nema veze sa tobom. Kad voliš tu osobu iz prostog razloga što je Voliš.


Moj slucaj :crybaby:
a kad je otisla u bijeli svijet...
... al zato uvjek ima :occasion5: i :headbang:
mislim da lokacija nema veze... moze biti kafic, livada, kino , muzej... bla,bla... nasjekli ste me sad... odoh :occasion5:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 06 Mar 2010, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
zLo_krme je napisao:
Fazon je da kad cijeniš i voliš sebe ne dozvoljavaš si da patiš. Ja sam sebi ljetos rekla da sam ja najvažnija. Zašto da plačem i patim i uništavam prvenstveno sebe. Smršala sam bila 5kg za 7 dana. Dobro to nije bilo loše.. :lol: :lol: A onda skontaš šta ja to radim?! Šta plačeš, budalo jedna?! I tako je prestalo...


Pa dobro, sigurno da u opstem poretku stvari ima tezih problema od izgubljene ljubavi. Ali kad izgubis veliku ( da ne kazem pravu ) ljubav boli mnogo, mnogo duze. Mnogo ljudi ti se moze svidjeti, ali i dalje stojim iza toga da iskreno mozes voljeti samo jedan ili dva puta u zivotu. Ali to je samo moje misljenje, da bismo prosirili diskusiju potrebna nam je prije svega univerzalno prihvacena definicija rijeci ljubav.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 07 Mar 2010, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Talija je napisao:
Prava je ljubav kad nekoga voliš, a ne tražiš ništa zauzvrat. Kad voliš tu osobu čak i ako ti ne uzvraća. Kad uživaš u njenoj sreći koja nema veze sa tobom. Kad voliš tu osobu iz prostog razloga što je Voliš.



Sa svim se slazem (samo sto ne bih koristio termin prava, vec samo ljubav), osim sa podebljanim. Neuzvracena "ljubav" nije ljubav vec mazohizam, bilo da se radi o momku-curi, roditelju-djetetu, ili cemu vec. Ljubav mora biti dvosmjerna akcija, obostrani svjesni cin.


@japanese_rose

Slazemo se u uvodnoj premisi, da nam se mnogo ljudi moze svidjeti, s tim da ja smatram da vecinu tih osoba mozemo i voljeti. Teorije koje se baziraju na svodjenju na samo dvije do tri osobe koje mozemo "zaprave" voljeti u zivotu ne volim iz prostog razloga, sto uvijek u sebi nose tu "sudbinsku" notu, notu predodredjenosti. Roditelje, bracu, sestre nismo birali, pa ih uglavnom volimo, jer se ljubav uci. Nase sugradjane ne biramo, pa opet, zavolimo bas neke od njih, od toliko ljudi na svijetu. Moze se i tako posmatrati.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 07 Mar 2010, 01:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Popokatepetl je napisao:
@japanese_rose

Slazemo se u uvodnoj premisi, da nam se mnogo ljudi moze svidjeti, s tim da ja smatram da vecinu tih osoba mozemo i voljeti. Teorije koje se baziraju na svodjenju na samo dvije do tri osobe koje mozemo "zaprave" voljeti u zivotu ne volim iz prostog razloga, sto uvijek u sebi nose tu "sudbinsku" notu, notu predodredjenosti. Roditelje, bracu, sestre nismo birali, pa ih uglavnom volimo, jer se ljubav uci. Nase sugradjane ne biramo, pa opet, zavolimo bas neke od njih, od toliko ljudi na svijetu. Moze se i tako posmatrati.


Mozda i moze. Ovaj, neako me zbunjuje to sto si napisao. Nekako ne brkam ljubav prema porodici i prijateljima sa ljubavlju prema nekom muskarcu. Ali ja i nisam neki parametar za te stvari, posto sam u stvarnosti stidna vise nego sto je to uobicajeno. Ne znam.

Na forumu se opustim i foliram malo. :D

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 07 Mar 2010, 11:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Talija je napisao:
Prava je ljubav kad nekoga voliš, a ne tražiš ništa zauzvrat. Kad voliš tu osobu čak i ako ti ne uzvraća. Kad uživaš u njenoj sreći koja nema veze sa tobom. Kad voliš tu osobu iz prostog razloga što je Voliš.

Ovo je zeznuta stvar.Neki psiholozi tumace stanje stalne fokusiranosti na nekoga u smislu neuzvracene ljubavi kao erotomanstvo.I kazu da ono obavezno zavrsava sa smrcu jednoga od to dvoje( neko tu nekoga zvekne sa sjekirom po glavi ili se neko baci pod voz),no to su ekstremni slucajevi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 08 Mar 2010, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Vidim ja da vi pojma nemate..
Poslušajte stručnjake.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEbCGoCRLu8[/youtube]

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 08 Mar 2010, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Al svaki put umirem od smeha kad ovo gledam. :D
Kako su cakani.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 08 Mar 2010, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Japanese_rose je napisao:
Popokatepetl je napisao:
@japanese_rose

Slazemo se u uvodnoj premisi, da nam se mnogo ljudi moze svidjeti, s tim da ja smatram da vecinu tih osoba mozemo i voljeti. Teorije koje se baziraju na svodjenju na samo dvije do tri osobe koje mozemo "zaprave" voljeti u zivotu ne volim iz prostog razloga, sto uvijek u sebi nose tu "sudbinsku" notu, notu predodredjenosti. Roditelje, bracu, sestre nismo birali, pa ih uglavnom volimo, jer se ljubav uci. Nase sugradjane ne biramo, pa opet, zavolimo bas neke od njih, od toliko ljudi na svijetu. Moze se i tako posmatrati.


Mozda i moze. Ovaj, neako me zbunjuje to sto si napisao. Nekako ne brkam ljubav prema porodici i prijateljima sa ljubavlju prema nekom muskarcu. Ali ja i nisam neki parametar za te stvari, posto sam u stvarnosti stidna vise nego sto je to uobicajeno. Ne znam.

Na forumu se opustim i foliram malo. :D



Naravno da se te ljubavi ne mogu brkati, jer kada govorimo o ljubavi prema muskarcu/zeni, ne govorimo samo o emotivnoj stvari, vec i erotskoj.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 08 Mar 2010, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
BlackHand je napisao:
Vidim ja da vi pojma nemate..
Poslušajte stručnjake.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SEbCGoCRLu8[/youtube]





Hhahahhahha...znam ovo. Gledala sam na tv-u...Strasni su! Najbolji je onaj drugi klinac: "ljubav jekad se zaljubis...ovaj...kao sto sam se ja juce zaljubio...u jednu devojku..." :lol: Preslatko!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 08 Mar 2010, 16:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ljubav je kad...
Citiraj:
Igra se utakmica izmedju Reala i Seville. Sevilla citavo vreme vodi, muska familija se odusevljava... nju lagano pocinje hvatati bezvezno raspolozenje.
Odjednom, nekim cudom, Real izjednacuje rezultat, muskoj familiji izbijaju rogovi a ona dobija tracak nade i pozorno prati zadnje minute utakmice!
Dve minute pre kraja, Real daje jos jedan go i pobedjuje sa 3:2!!!
Muska familija psuje sve redom jer to nije posteno.
Ona pocinje da pluta na oblaku srece*.
Ona, koja mrzi fudbal!




*Ona zna, da tamo negde, The One gleda tu utakmicu. Zna da ce on celih 15 minuta biti frustriran ako Real izgubi. Ona ne navija za fudbalski klub, ona navija za njegov smesak na licu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 08 Mar 2010, 17:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
HugoLina je napisao:
Ljubav je kad...
Citiraj:
Igra se utakmica izmedju Reala i Seville. Sevilla citavo vreme vodi, muska familija se odusevljava... nju lagano pocinje hvatati bezvezno raspolozenje.
Odjednom, nekim cudom, Real izjednacuje rezultat, muskoj familiji izbijaju rogovi a ona dobija tracak nade i pozorno prati zadnje minute utakmice!
Dve minute pre kraja, Real daje jos jedan go i pobedjuje sa 3:2!!!
Muska familija psuje sve redom jer to nije posteno.
Ona pocinje da pluta na oblaku srece*.
Ona, koja mrzi fudbal!




*Ona zna, da tamo negde, The One gleda tu utakmicu. Zna da ce on celih 15 minuta biti frustriran ako Real izgubi. Ona ne navija za fudbalski klub, ona navija za njegov smesak na licu.

Trulo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 10 Mar 2010, 06:31 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Samo da dam svoj mali doprinos - možete se zaljubiti, ali koliko će vas "party girl" voljeti i razumijeti kad stignu "teški dani" i kad se više ne može partijati, već kad treba ozbiljno - eee, tad već ta ljubav odumire :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 10 Mar 2010, 07:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
che.guevara je napisao:
Samo da dam svoj mali doprinos - možete se zaljubiti, ali koliko će vas "party girl" voljeti i razumijeti kad stignu "teški dani" i kad se više ne može partijati, već kad treba ozbiljno - eee, tad već ta ljubav odumire :-?

Pa ne odumire ako je prava :wink:
Parafraziraću jednog filozofa koji kaže otprilike ovako "Ništa ne povezuje ljude tako kao zajednički proživljeni teški trenuci"

Možda će se neko već sjetiti ko je to od filozofa rekao, meni trenutno mozak ne radi punim kapacitetom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 10 Mar 2010, 09:41 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Well, drugim riječima, pravu ljubav tako nećeš naći :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 10 Mar 2010, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
che.guevara je napisao:
Well, drugim riječima, pravu ljubav tako nećeš naći :P

Nećeš je tako tražiti ali se ona (već nađena) tako potvrđuje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prava Ljubav
PostPoslato: 10 Mar 2010, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Talija je napisao:
che.guevara je napisao:
Samo da dam svoj mali doprinos - možete se zaljubiti, ali koliko će vas "party girl" voljeti i razumijeti kad stignu "teški dani" i kad se više ne može partijati, već kad treba ozbiljno - eee, tad već ta ljubav odumire :-?

Pa ne odumire ako je prava :wink:
Parafraziraću jednog filozofa koji kaže otprilike ovako "Ništa ne povezuje ljude tako kao zajednički proživljeni teški trenuci"

Možda će se neko već sjetiti ko je to od filozofa rekao, meni trenutno mozak ne radi punim kapacitetom.


Ili, drugim rijecima, ljubav nastaje vremenom, ne pada s neba.

Mada ima i ona mudrost iz ''Brzine", kad Sandra Bulok i Kijanu Rivs pricaju prije nego se smuvaju: ''Kazu da veze nastale u opasnim situacijama ne traju dugo". "Dobro, onda cemo vezu zasnovati na seksu". :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs