banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jul 2009, 12:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Uh joj, da me ne shvati neko pogresno...prije nekog vremena, objasnjava lik koji je blizu cetrdesetih, a ima djevojku mladju nekih 16 godina od sebe. Elem, on kaze, znas ja sam bio momcic kad je poceo rat i otisao sam na ratiste i moj zivot je tad stao. Kad je to sve proslo ja sam se nekako vratio u normalnu i nastavio tamo gdje sam stao. I koliko shvatih, on vrti cijelo vrijeme u toj svojoj petlji. Jedino ga rodni list odaje, a ostalo je sve stvarno zakoceno tamo nekad.

A klinci, pa od komsinice cerkica sad zavrsava osnovnu skolu, odrasta uz spanske sapunice, i sve ostale serije koje postoje a koje njena mama gleda (srecom pa ne prati kriminalisticke). Tezi oponasanju likova sa tv ekrana...jednom rijecju bljak!

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2011, 02:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Feb 2011, 22:12
Postovi: 33
Svakako da ih oponasaju i glume zele da sto pre udju u svet odraslih...

_________________
Klizni plakari po meri


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2011, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Hoćeš reći da je nemoguće da tinejdžeri to rade zato što se istinski zavole? Kakva je to diskriminacija?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2011, 22:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2011, 21:02
Postovi: 514
Lokacija: Banja Luka
ja imam 16 godina i uzivam u zivotu...jos se ne osjecam spremnim za vezu...a vi kako hocete...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2011, 13:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
Popokatepetl je napisao:
Hoćeš reći da je nemoguće da tinejdžeri to rade zato što se istinski zavole? Kakva je to diskriminacija?

upravo!
sad se sjecam ljubavi sa 16, bile su ogromne, pretjerane, nerealne, predane i normalno da sam ih tako i predstavljala.
e sad, niko nije bio dovoljno drzak da mi objasni da to nije najveca i jedina ljubav.
hvala im.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 14:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Ajoj kako ne može da se zaljubi? Ne kažem da nema onih koji nešto glume... ali ima puno onih koji su iskreno zaljubljeni u nekoga. To što je ta ljubav drugačija od ljubavi između starijih, ne mora značiti da je fejk :P

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 18:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2011, 16:29
Postovi: 30
Lokacija: Banja Luka
hah ja imam 17 i imam momka...ipak 'ljubav' je preteska rijec za moje godine, iako naravno ja njega na neki nacin volim, jel da...inace ne bih bila s njim.... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ako ćemo o oponašanju dijete od malih noga oponaša svaku vrstu ponašanja odraslih. Djeca motaju papir i "puše" cigarete itd.
Tinejdžeri oponašaju odrasle i imaju "čvrste" veze, možda i jeste oponašanje u pitanju, ali definitivno imaju osjećanja i mogućnost zaljubljivanja, čak jaču i za njih fatalniju nego "zrele" osobe.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
boa je napisao:
sad se sjecam ljubavi sa 16, bile su ogromne, pretjerane, nerealne, predane i normalno da sam ih tako i predstavljala.
e sad, niko nije bio dovoljno drzak da mi objasni da to nije najveca i jedina ljubav.
hvala im.

A ti bi ih kao poslusala tad? :)
U tim godinama savjet koji dolazi od odraslih osoba je nesto najgore sto te moze snaci, pogotovo kad se radi o zaljubljivanju i voli. To je sta-ti-znas-ti-to-ne-razumijes-faza! I sta god roditelj, sestra, tetka, ujna, baba..bilo ko od odraslih.. kaze -sve je suvisno. Reakcija je ista kao kad ti mama kaze "obuci jaknu, hladno je... ponesi kisobran padace kisa.... kad si znojan i vruc, nemoj da pijes hladnu vodu.. ne sjedi na hladnom betonu " i sl.
Kad se neko u tim godinama zaljubi onda vise nista nije vazno. Sve drugo je suvisno, drugi ti ne trebaju, drugi "nista ne znaju, ne razumiju te"....samo je vazno ono sto TI osjecas u tom momentu, i to je sad trenutno najispravnije, najvaznije...
Tek kad i sami odrastemo i sazrimo, tek onda shvatimo sta zapravo znaci ona "Ja sam tvojih godina bio, a ti mojih nisi".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Mene vise zabrinjava to sto vec djecica od nekih 4+ godina "znaju" sta je ljubav i sta znaci zaljubiti se. Iako zvuci bezazleno kad tako malo dijete kaze "ja imam momka/curu" (na sta se ja licno grozim)... ipak je zastrasujuce. Nije ni cudo sto onda danas imamo 9-godisnjakinje koje u stiklama i sa tasincama idu u skolu i gledaju da su trendy , da sto vise odraslo izgledaju i da se tako i ponasaju - pri cemu vecinom ispadaju smijesne i umjetne.
Ja licno imam rodicu koja je od svoje cetvrte godine "imala" momka i samo o momcima pricala. A ja sam starija od nje nekih 6 godina. I kad smo se god sastajale i obilazile, ona je samo o momcima pricala "imas li ti momka, a sto nemas momka... moj momak ovo, moj momak ono"..i to je tako islo sve od 4-te pa do nekih... 20 godina. :roll:
U redu je imati simpatiju, ali momak/cura je vec sasvim druga prica. A to mladi cesto pomijesaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma neee :D klinče od četiri godine iskazuje svoju "ljubav" prema nekog drugarici sa kojom voli da se igra, jer mu je ona najpribližnija po godinama. Djeca su inače bezazlena i u njima nema ama baš ništa pokvareno.
Čak i klinke koje vole da oblače štikle (obično tuđe) u sebi nose bezazlenost, u suštini one i jesu bezazlene jer imitiraju odraslost. A ko je pokvaren? Pa pokvaren je svaki odrasli koji ih gleda kvarnim očima.
A u šta to bezazleno biće izraste nakon puberteta i kakav model ponašanja usvoji kao svoj e to je već druga priča.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 21:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2011, 21:02
Postovi: 514
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
boa je napisao:
sad se sjecam ljubavi sa 16, bile su ogromne, pretjerane, nerealne, predane i normalno da sam ih tako i predstavljala.
e sad, niko nije bio dovoljno drzak da mi objasni da to nije najveca i jedina ljubav.
hvala im.

A ti bi ih kao poslusala tad? :)
U tim godinama savjet koji dolazi od odraslih osoba je nesto najgore sto te moze snaci, pogotovo kad se radi o zaljubljivanju i voli. To je sta-ti-znas-ti-to-ne-razumijes-faza! I sta god roditelj, sestra, tetka, ujna, baba..bilo ko od odraslih.. kaze -sve je suvisno. Reakcija je ista kao kad ti mama kaze "obuci jaknu, hladno je... ponesi kisobran padace kisa.... kad si znojan i vruc, nemoj da pijes hladnu vodu.. ne sjedi na hladnom betonu " i sl.
Kad se neko u tim godinama zaljubi onda vise nista nije vazno. Sve drugo je suvisno, drugi ti ne trebaju, drugi "nista ne znaju, ne razumiju te"....samo je vazno ono sto TI osjecas u tom momentu, i to je sad trenutno najispravnije, najvaznije...
Tek kad i sami odrastemo i sazrimo, tek onda shvatimo sta zapravo znaci ona "Ja sam tvojih godina bio, a ti mojih nisi".

eeeeeeeeeee upravo to!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 01:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Ko je zaljubljen ne sluša nikakve savjete... bez obzira na godine.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs