banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 172 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Feb 2008, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Da li ste romanticari i da li vas privlace takve osobe? Da li je romantika ono sto danas nedostaje, i koliko se ona promijenila zadnjih par vijekova?

Znam da mnoge teme punim romantikom, ali sta cu kad volim! :D

Sto se toga tice, ja sam se definitivno rodila u pogresnom vremenu... :lol: Najradije bih da sam zivjela u 15-16. vijeku u vrijeme kada je Shakespear pisao drame! Ali ipak ne mislim da se romantika u potpunosti ugasila. Promijenila da, ali ona idalje postoji. Manje je romanticara, ali ih opet ima poprilicno.

Sta ste vi zadnje romanticno uradili, dozivjeli ili imali priliku cuti da je neko drugi uradio? Mozda ova tema nekoga i inspirise da malo osvjezi svoju vezu, ili pak, da pronadje nacin kako da takvu zapocne... :love3: :love7: :love3: :love7: :love3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
MonaLisa je napisao:
Promijenila da, ali ona i dalje postoji.

:wink:
po meni je novi oblik romantike bolji, ipak se nekad previse pretjerivalo (da ne upotrebim neku drugu rijec :lol: )
onako po neki romanticni gest mi je ok, ali nesto previse - jok gusi me to i onda sve izgleda nekako namjesteno .. za tako nesto def nisam.
ja sam malo lijena da budem romanticna mada imam momente ali volim kad je neko romantican prema meni :lol:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Nije baš u 15. i 16. vijeku bilo romantike kao što se na filmovima prikazuje, vjeruj mi.



Ja sam veoma romantičan :oops:

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Evo šta sam ja poslijednje uradio romantično..

Bila nam je četvrta godišnjica.. Uzeo sam nam karte za pozorište i rezervisao sto u omiljenom restoranu. Dogovor je bio da dođem po nju u 19.30, pošto je predstava počinjala u 20.00.

Elem, meni je u toku dana pala na pamet jedna ideja.. Otišao sam do kulture i kupio 6 najvećih hamera i 6-7 markera u različitim bojama.Odvalio sam se od posla taj dan. Napravio sam tih 6 velikih panoa i napisao redom na svakom od njih:

Jedina moja - Hvala ti - Na četiri - Prelijepe Godine - VOli te - Tvoj Boki :)

To sam sve ukrasio nekim motivima i crtežima iz naše veze..sve na svoj način simbolično. Našao sam se sa društvom u gradu oko 19.15.. Njima sedmoricom. Poredao sam njih šestoricu tamo ispred crkve u centru grada, znači na potezu od opštine do Banskog dvora u nekim pravilnim razmacima od po 10 metara. Svako je držao po jedan hamer i čekao..signal, je li.. ;)

Sedmog sam poslao da ode po nju. A nju u 7.25 nazvao, rekao da sam u velikoj gužvi, da imam nekog posla, te da ne mogu stići da se vidim s njom, ali da će drug doći autom po nju, pa je dovesti do pozorišta, te ćemo se tamo naći. Ona poludila, naravno, viče, negoduje..ali džaba joj, je li.. ;) Em joj je godišnjica, em se spremila.. Ušla je u auto, a drug javio da su krenuli.

Kad je prišao Opštini, prestrojio se u desnu traku te počeo da blica, a ovi su jedan za drugim lančano podigli panoe i raširili ih. Nije mogla vjerovati šta se dešava ;) Kako ih je "uhvatilo" crveno, a tu je bio i jedan autobus, ljudi masovno izvadili mobilne telefone, slikaju, snimaju..

Ja sam je dočekao pred pozorištem, otvorio vrata, dao joj ružu, te smo otišli na predstavu, pa na večeru..itd, itd... ;)

edit:Sad se sjetih da imam klip pred polazak ;)
http://rapidshare.com/files/95728331/23 ... 5.mp4.html

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 00:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Predivno,predivno,predivno... :crybaby: :crybaby: :crybaby: =D> =D>

aaaaa znaci ima nade za romanticne ...nisu svi izumrli :D

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 01:34 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
BlackHand sram te bilo prepisao si iz filma Love Actually. :wink: samo si dodao 7 mladih.

ne mogu da se sjetim iz kog filma "mala pusti romantiku, skidaj gace" :D

meni se desi da odradim romanticnu tacku al na pogresnoj osobi.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 02:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
spavac je napisao:
meni se desi da odradim romanticnu tacku al na pogresnoj osobi.


:D

Kužim te, to se i meni dešava :x :confused2: :evil:

Meni je važna ta razmjena nježnosti i privrženosti, slatkorječivost itd, al samo s osobom do koje mi je jako stalo. U protivnom me može iritirati, i to veoma. :D I važnija mi je lijepa riječ, pogled, dodir, zagrljaj, neki običan gest ili trenutak u našoj svakodnevici kao znak pažnje, nego neke pompezne proslave, ogromni buketi cvijeće ili gala večere i šta ti znam.. ( mada je i to OK).

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 06:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
BlackHand je napisao:
Evo šta sam ja poslijednje uradio romantično..

Bila nam je četvrta godišnjica.. Uzeo sam nam karte za pozorište i rezervisao sto u omiljenom restoranu. Dogovor je bio da dođem po nju u 19.30, pošto je predstava počinjala u 20.00.

Elem, meni je u toku dana pala na pamet jedna ideja.. Otišao sam do kulture i kupio 6 najvećih hamera i 6-7 markera u različitim bojama.Odvalio sam se od posla taj dan. Napravio sam tih 6 velikih panoa i napisao redom na svakom od njih:

Jedina moja - Hvala ti - Na četiri - Prelijepe Godine - VOli te - Tvoj Boki :)

To sam sve ukrasio nekim motivima i crtežima iz naše veze..sve na svoj način simbolično. Našao sam se sa društvom u gradu oko 19.15.. Njima sedmoricom. Poredao sam njih šestoricu tamo ispred crkve u centru grada, znači na potezu od opštine do Banskog dvora u nekim pravilnim razmacima od po 10 metara. Svako je držao po jedan hamer i čekao..signal, je li.. ;)

Sedmog sam poslao da ode po nju. A nju u 7.25 nazvao, rekao da sam u velikoj gužvi, da imam nekog posla, te da ne mogu stići da se vidim s njom, ali da će drug doći autom po nju, pa je dovesti do pozorišta, te ćemo se tamo naći. Ona poludila, naravno, viče, negoduje..ali džaba joj, je li.. ;) Em joj je godišnjica, em se spremila.. Ušla je u auto, a drug javio da su krenuli.

Kad je prišao Opštini, prestrojio se u desnu traku te počeo da blica, a ovi su jedan za drugim lančano podigli panoe i raširili ih. Nije mogla vjerovati šta se dešava ;) Kako ih je "uhvatilo" crveno, a tu je bio i jedan autobus, ljudi masovno izvadili mobilne telefone, slikaju, snimaju..

Ja sam je dočekao pred pozorištem, otvorio vrata, dao joj ružu, te smo otišli na predstavu, pa na večeru..itd, itd... ;)

edit:Sad se sjetih da imam klip pred polazak ;)
http://rapidshare.com/files/95728331/23 ... 5.mp4.html


Stvarno si legenda,mogu mislit koliko joj je bilo gotivno poslije pricat o tome..

Svaka cast,skidam kapu

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
BlackHand je napisao:
Evo šta sam ja poslijednje uradio romantično..

Bila nam je četvrta godišnjica.. Uzeo sam nam karte za pozorište i rezervisao sto u omiljenom restoranu. Dogovor je bio da dođem po nju u 19.30, pošto je predstava počinjala u 20.00.

Elem, meni je u toku dana pala na pamet jedna ideja.. Otišao sam do kulture i kupio 6 najvećih hamera i 6-7 markera u različitim bojama.Odvalio sam se od posla taj dan. Napravio sam tih 6 velikih panoa i napisao redom na svakom od njih:

Jedina moja - Hvala ti - Na četiri - Prelijepe Godine - VOli te - Tvoj Boki :)

To sam sve ukrasio nekim motivima i crtežima iz naše veze..sve na svoj način simbolično. Našao sam se sa društvom u gradu oko 19.15.. Njima sedmoricom. Poredao sam njih šestoricu tamo ispred crkve u centru grada, znači na potezu od opštine do Banskog dvora u nekim pravilnim razmacima od po 10 metara. Svako je držao po jedan hamer i čekao..signal, je li.. ;)

Sedmog sam poslao da ode po nju. A nju u 7.25 nazvao, rekao da sam u velikoj gužvi, da imam nekog posla, te da ne mogu stići da se vidim s njom, ali da će drug doći autom po nju, pa je dovesti do pozorišta, te ćemo se tamo naći. Ona poludila, naravno, viče, negoduje..ali džaba joj, je li.. ;) Em joj je godišnjica, em se spremila.. Ušla je u auto, a drug javio da su krenuli.

Kad je prišao Opštini, prestrojio se u desnu traku te počeo da blica, a ovi su jedan za drugim lančano podigli panoe i raširili ih. Nije mogla vjerovati šta se dešava ;) Kako ih je "uhvatilo" crveno, a tu je bio i jedan autobus, ljudi masovno izvadili mobilne telefone, slikaju, snimaju..

Ja sam je dočekao pred pozorištem, otvorio vrata, dao joj ružu, te smo otišli na predstavu, pa na večeru..itd, itd... ;)

edit:Sad se sjetih da imam klip pred polazak ;)
http://rapidshare.com/files/95728331/23 ... 5.mp4.html


Smrc...pa to je predivno, prefino, prelijepo,...!

Moze ovako: ostavis nju i ozenis se sa mnom!? :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
hahaha...Eeee MonaLisa.... :D Dobra ti je ta :lol:
Negooo.....Nije izumrla romantika...cini seee :D Svaka cast, malo je takvih...Sve pohvale :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Hvala, hvala :)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 17:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
XIX century je napisao:
I važnija mi je lijepa riječ, pogled, dodir, zagrljaj, neki običan gest ili trenutak u našoj svakodnevici kao znak pažnje, nego neke pompezne proslave, ogromni buketi cvijeće ili gala večere i šta ti znam...


tako nesto

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
..sti vi imate puno vremena...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 18:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 08:56
Postovi: 294
Lokacija: Banjaluka
romantika nije nesto vazna, ajde razlikuj vezu i samo druzenje. ja znam djevojke i momke koji se grl, ljube, maze i paze a nisu u vezi vec su dobri prijatelji, a ima dosta ljudi u vezi kojima je sva romantika ko ce dobiti skuplji poklon od onoga drugog. a za mene je romanticno kada mladic i djevojka rade sve skupa, poznaju se dobro a opet ima stvari koje neznaju jedno o drugom, nesto kao misterija. a romanticno je i odlazak na izlet, zajednicki dorucak. put u spaniju. kada vise parova zajedno izlazi je isto romanticno

_________________
ginekolog, doktor za sve i dozivotni romanticar i opozicija vecini svuda od politike preko religije do novca i zabave


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
ma gdje onaaaj ,,,smile...a ha evo ga :pukeright: :pukeright: :pukeright:


:lol: :lol: :lol:

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
žaoka je napisao:
..svi vi imate puno vremena...

ginekolog je napisao:
put u spaniju


Da...ko ima para! Za romantiku nije potrebno ni puno vremena ni novca. To je jedan lijep gest koji neko ucini iz ljubavi prema nekoj osobi. A ne znam ni u cemu je problem izdvojiti s vremena na vrijeme malo vremena za nekoga? Potrebno je samo malo maste i od najmanje stvari moze se napraviti nesto romanticno. Zapravo, romanticne i jesu male stvari. Vise je romantican neki mali simbolican poklon, od srca, nego zlatna ogrlica ili tako nesto. Ne mora romantika biti ni najmanje skupa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Blackhand: fino , slatko, kao iz "Sve za ljubav"...

Naravno svi smo razliciti, ali meni licno nisu fascinantni ti javni istupi i teatralni iskazi romantike. Romantika ne mora da bude javo demonstrirajuca da bi bila prava. Volim da je osjetim samo ja, niko vishe. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 14:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2008, 13:50
Postovi: 249
Lokacija: Miljana
Romantika je super stvar, ali je ima sve manje. Najbitniji je efekt iznenađenja...

_________________
Instant kviz "Pronađite pravopisne greške":
--svako ko koristi Hitlerov Majn Kajmf kao izvor je po defoltu nacista--
Nagrada: sedmodnevni kurs opismenjavanja u planinama Wu Tanga kod Piskavice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
simplicity je napisao:
Blackhand: fino , slatko, kao iz "Sve za ljubav"...

Naravno svi smo razliciti, ali meni licno nisu fascinantni ti javni istupi i teatralni iskazi romantike. Romantika ne mora da bude javo demonstrirajuca da bi bila prava. Volim da je osjetim samo ja, niko vishe. 8)


Upravo. Mora da zadrži taj štih interne, autentične, zatvorene intime. I ja mislim da je tu ključ.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Saksija ljubicica.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 172 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs