banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2009, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ne znam da li ste se našli u ovoj nezgodnoj situaciji.
Mislim da je sve vrlo jasno, vidjeli ste svojim očima ili imate nekoliko ozbiljnih osoba koje su to vidjele a u koje imate povjerenja.

Šta uraditi?

Mnogi bi rekli "To je njihova stvar, ne miješaj se", ali po čemu je to njegova stvar, kada on pojma nema da mu ona nabija rogove kada se nađe na sigurnom terenu, gdje nema nikog ko njega poznaje i ko bi mu to mogao prenijeti :-? :-? :-?

Da li bi rizikovali otvoren razgovor sa tim prijeteljem, te realni rizik da, zaljubljen i zaslijepljen, optuži vas da lažete, da mu je želite preoteti, ili neku sličnu neugodnost, ili biste na neki anoniman način (sms sa nekog servisa, mail sa lažnog naloga) uputili prevarenu osobu na to što se dešava i štomnogi već znaju, i da prevareni obrati pažnju ili porazgovara sa osobama koje su već vidjele prevaru?

Jako nezgodno pitanje, ja lično ne bih mogao a da ne kažem prijatelju/prijateljici, ipak, prijatelja je veliko blago i jako ih je malo u životu, sa njima sam uvijek iskren. Poznaniku/poznanici bih vjerovatno rekao, jer bi me pojela savjest da znam da ga partner vara, a prešutim mu to.

Ljudi su po ovom pitanju jako licemjerni ili su samo pi, ono, neće da sebi natovare na vrat bijes varalice ako je otkucaju. Znam iz života primjera gdje cijela ekipa zna da im druga/ricu partner vara, a niko im ne kaže. Takve osobe bih od*ebao od sebe bez pardona.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 13:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Ja bih postupio vrlo jednostavno.
Rekao bi toj osobi što vara mog druga/drugaricu da mu/joj prizna to što radi ili ću u suprotnom ja reći.
Tu nema ko da se ljuti na mene jer sam postupio smatram sasvim u redu. A ako se ljuti... mene ne inseresuje to, niti bi me diralo i kopkalo što sam se miješao. Takvo što očekivao bih ja od svojij prijatelja/prijateljica, a to i oni od mene očekuju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ma samo u kost :lol: :lol:
Normalno da bih rekla...
Ljutio/la bi se na mene par dana i onda sve po starom...
A ako se naljuti na mene zbog toga onda mi i ne treba takav prijatelj... Jednostavno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Ova nemzova ideja mozda nije losa, nije mi pala na pamet. Danas smo bas u drustvu o tome razgovarali. Jedan prijatelj je rekao svom dobrom drugu sta se desava bas zato sto mu je bilo stalo do prijatelja "kakvih je malo u zivotu..." kao sto rakun rece, i na kraju je izgubio prijatelja bas iz raloga koje si naveo - nije mu vjerovao, iznapadao ga da je zavidan i ko zna sta sve jos... i ostao je sa tom curom.
Drugi se nije htio mijesati, a oni koji su se umijesali isto su prosli kao ovi u prvom slucaju, tako da treba dobro odmjeriti. U svakom slucaju nezavidna situacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@BLAFF77
Vratiće se on prijatelju kad se sam uveri da je magarac..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Nicole je napisao:
@BLAFF77
Vratiće se on prijatelju kad se sam uveri da je magarac..

Koliko cujem, "prodje od tad 13 bajrama" sto kaze Nele, a oni se sad tek onako pozdravljaju reda radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
nemz je napisao:
Ja bih postupio vrlo jednostavno.
Rekao bi toj osobi što vara mog druga/drugaricu da mu/joj prizna to što radi ili ću u suprotnom ja reći.
Tu nema ko da se ljuti na mene jer sam postupio smatram sasvim u redu. A ako se ljuti... mene ne inseresuje to, niti bi me diralo i kopkalo što sam se miješao. Takvo što očekivao bih ja od svojij prijatelja/prijateljica, a to i oni od mene očekuju.

Mislim da bi i ja tako postupila. Ili bi mozda cak direktno rekla prijatelju/ici da je partner vara. A ako se naljuti sto joj "rusim vezu" (sto cesto bude slucaj, uvijek onaj ko zeli dobro bude crna ovca na kraju), onda zbogom prijateljstvo takvo.
Mada se takvi koji varaju znaju cesto izvuci, "Ma nisam to bio ja, on/a laze...nisam majke mi.." i bla bla i pusa tamo pusa vamo, malo slijepog obecanja i odma sve dobro. :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 14:17 
i ja bih prvo porazgovarala s tom osobom, pa na fin nacin upozorila prijatelja. zavisi s kim se druzite. ja sa svim svojim bliskim prijateljicama imam dogovor, da jedna drugoj smo uvijek najprece i da sta god bilo, ako neka vidi tudjeg momka u nedozvoljenoj poziciji odmah prijavljuje... tako da smo vec sto godina u dogovoru.. :D
a oni s kojim nisam bliska toliko, ne bih se ni petljala..
ali sta uraditi u jednom drugom slucaju... ako vasa bliska drugarica ili drug varaju svog partnera... s kojim se i vi znate i u drustvu ste... i jos vam ponekad trazi da je pokrivate...?????????????????


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
BLAF77 je napisao:
Nicole je napisao:
@BLAFF77
Vratiće se on prijatelju kad se sam uveri da je magarac..

Koliko cujem, "prodje od tad 13 bajrama" sto kaze Nele, a oni se sad tek onako pozdravljaju reda radi.

A jbg, nezahvalno je govoriti o tome i šta bi bilo, kad bi bilo.. Da je nezgodno, jeste!
Rekla sam već, ja bi ti rekla a ako ti to ne prihvataš tako... Jesi ti srećan? Jesi! Ma ja sam još više...
Ako se naljutio na prijatelja zbog žene koja to ne zaslužuje onda i ne zašlužuje takvog prijatelja...

Ja sam se naljutila na svoje prijatelje jer mi nisu rekli. Svi mi glume nešto a smeju mi se iza leđa, svi znaju a svi ćute. Ma zajebi. I onda kao.. Pa nismo hteli se mešamo.. Ovo-ono... Ma daj.

Ne znam, možda sam ja i staromodna i zaostala, možda je to stvarno normalno, ali ja ne mogu preći preko toga, odnosno ne mogu da se pomirim s' tim da me neko pravi budalom, na bilo koji način, ne samo kad su u pitanju emotivni odnosi, a ja sam pri tom prema tebi čovek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
majlili je napisao:
ali sta uraditi u jednom drugom slucaju... ako vasa bliska drugarica ili drug varaju svog partnera... s kojim se i vi znate i u drustvu ste... i jos vam ponekad trazi da je pokrivate...?????????????????


Imao sam takav slucaj, bolje da kazem imao sam druga koji je to radio (sada me vise ne pozdravlja)... Najgore je sto je bio dugo sa tom djevojkom, preko godinu dana, cim sam saznao da je vara (i to skoro od pocetka veze), kontaktirao djevojku, rekao joj sta je i kako je. Odmah je puklo, hehe, kao i nase drugarstvo :)

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 16:42 
ja ne znam sta cu.... sto je najgore sa tim njenim partnerom postala bas dobra i ne znam krivo mi.. a i nas dvije se znamo od malena i dosta je toga ucinila za mene..... nekad cak i sanjam kako mu to govorim..


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Samo najboljim prijateljima bih rekla za koje znam da me poslije ne bi prestali pozdravljati. Tj. to su onda više poznanici nego prijatelji. KAd bih saznala da mi najbolju drugaricu vara momak, odmah bih se našla s njom i rekla joj... Isto to očekujem od nje...
Ljudi koji se naljute su jadni. Znaju i sami da je to istina, al ne žele si to priznati i onda svoj bijes prenose tako što te prestanu pozdravljat. Kao ti si zavidan... Ma, molim te... Ljubav je slijepa, al neke stvari ipak treba gledat bez rozih naočala...
Što se tebe, majili, tiče, nemoj ništa govorit. Ona ti je prijateljica, on nije i nemoj se miješat. Da je situacija obrnuta, bilo bi lakše. Ovako bi se ona osjećala izdanom, a on bi te mrzio... Bolje šuti, valjda se sama opameti...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Oh BOže... :lol: ne mogu da vjerujem da bi se neko naljutio...na nekog ko mu otvara oči...


AU.

Srećno Rakun.

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 17:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Ili reci ili nadji drugog prijatelja sebi :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Rakun_Slavko je napisao:
Ne znam da li ste se našli u ovoj nezgodnoj situaciji.
Mislim da je sve vrlo jasno, vidjeli ste svojim očima ili imate nekoliko ozbiljnih osoba koje su to vidjele a u koje imate povjerenja.

Šta uraditi?

Mnogi bi rekli "To je njihova stvar, ne miješaj se", ali po čemu je to njegova stvar, kada on pojma nema da mu ona nabija rogove kada se nađe na sigurnom terenu, gdje nema nikog ko njega poznaje i ko bi mu to mogao prenijeti :-? :-? :-?

Da li bi rizikovali otvoren razgovor sa tim prijeteljem, te realni rizik da, zaljubljen i zaslijepljen, optuži vas da lažete, da mu je želite preoteti, ili neku sličnu neugodnost, ili biste na neki anoniman način (sms sa nekog servisa, mail sa lažnog naloga) uputili prevarenu osobu na to što se dešava i štomnogi već znaju, i da prevareni obrati pažnju ili porazgovara sa osobama koje su već vidjele prevaru?

Jako nezgodno pitanje, ja lično ne bih mogao a da ne kažem prijatelju/prijateljici, ipak, prijatelja je veliko blago i jako ih je malo u životu, sa njima sam uvijek iskren. Poznaniku/poznanici bih vjerovatno rekao, jer bi me pojela savjest da znam da ga partner vara, a prešutim mu to.

Ljudi su po ovom pitanju jako licemjerni ili su samo pi, ono, neće da sebi natovare na vrat bijes varalice ako je otkucaju. Znam iz života primjera gdje cijela ekipa zna da im druga/ricu partner vara, a niko im ne kaže. Takve osobe bih od*ebao od sebe bez pardona.

Dovedi ih na forum, molim te! Pa ćemo im saopštiti, onako polako i svi u glas. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 21:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Ako mi je stvarno dobar prijatelj,rekao bi mu.Ako smo samo "onako" prijatelji,držao bih jezik za zubima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 01:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
To su stvari koje se negovore. Kad tad će se same saznati ako se želi da se saznaju. Ko zna možda ti prijateljica ili prijatelj već znaju da ih partner vara a oni nežele da prihvate istinu. Šta ako se nemože podnijet istina, ima i takvih osoba. OPREZ! :reindeer:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Iznenadila sam se kad sam slušala onu psihologinju iz Hrvatske, ekstra gotivnu ženu inače, kad je nedavno gostovala u Nedeljom u 2. Pričala je o brakovima i varanju. Rekla je da se ne treba miješati u to, ne zbog tih odnosa prijateljskih koji bi se mogli pomutiti, nego zbog toga što neke veze, odnosno brakovi, koji inače sjajno funkcionišu, ne bi mogli opstati bez tog varanja. Navodila je neke primjere iz svoje prakse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 13:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Jednom sam rekao tamo nekom poznaniku, bejasmo drugovi. Sada se stidi me kad se sretnemo. Pouka, ne govori nikom ništa, pravi se lud i bićeš najpametniji.

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2009, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Definitivno reći.
Istina je istina, neko toj osobi mora otvoriti oči, a kakav si to prijatelj ako dozvoljavaš da neko od tvog prijatelja pravi budalu!
Život je previše kratak i ne treba trošiti vrijeme na osobu sa kojom nema budućnosti. A ako ga sada vara, varaće ga i kasnije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs