banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 12:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Popokatepetl je napisao:
Sorry, čičak, ali bla bla bla...Isto bih mogao reći za tebe, da nađeš drugu definiciju, prestaneš prozivati...Mrzim ponavljati, ali, ako smatraš da nisi sposoban za nešto, nemoj odmah pretpostavljati da niko nije sposoban za to. Neki ljudi nemaju sluha, a neki sviraju nekoliko instrumenata podjednako dobro. Ljubav je zanat, kojem se treba posvetiti. Neki mu se posvete više, neki manje, zašto onda neki ne bi mogli da vole više od drugih?

opla... pa moj popo nije programiranje, da je bogdo ali nije...
a to da se neko bavi ljubavlju... ulijece iz veze u vezu i svaku voli do kraja srca. ajde de... cicak je seljak. i ne valja mu srce. daklem, nije kompetentan da ista kaze.
sorry...

PS. o cemu su onda pjesnici pjevali?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
cicak je napisao:
da eto ispadoh ja crna guba...
bjezi google, sta ti je normalno, ides sa dvojice na dvije...
ima nas pa to ne mozemo, ni u ludilu.
nije to sprega iz djetinjstava vec malo prefinjeniji osjecaj, visi cin voljenja. kad volis onda si spreman uciniti sve za tu osobu, dati i krv i zivot. nismo svi iste srece da dobijemo ono sto zelimo. ostaje ugrusak koji tinja tu negdje stalno.
a to o cemu ti pricas, to nije ljubav. nadji neku drugu definiciju.
zao mi je sto ti se nije desila.


Brate, potpis od početka do kraja.

google ja te nikad ne bih uzeo za curu, nit' bi si dao da ti budem momak, ako je ljubav toliko slijepa pa se zaljubim u nekoga tvoje sorte, radije bih vodio psa vodiča sa sobom, nemoj se uvrijediti mislim da si super i pametna i inteligentna i sve ok.

takav način zadiranja u dušu, jednostavno, that's not the shape of my heart....

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
ma sve ok, no offense taken :) ima nas svakakvih i ja NIKOG ne smatram nenormalnim :lol: sto ljudi sto cudi :)

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Popokatepetl je napisao:
Sorry, čičak, ali bla bla bla...Isto bih mogao reći za tebe, da nađeš drugu definiciju, prestaneš prozivati...Mrzim ponavljati, ali, ako smatraš da nisi sposoban za nešto, nemoj odmah pretpostavljati da niko nije sposoban za to. Neki ljudi nemaju sluha, a neki sviraju nekoliko instrumenata podjednako dobro. Ljubav je zanat, kojem se treba posvetiti. Neki mu se posvete više, neki manje, zašto onda neki ne bi mogli da vole više od drugih?


Porediš ljude sa instrumentima?
Jesi probao da razbiješ gitaru na stejdžu? :(

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nije on poredio, to je bilo moje poređenje "da li je virtuoz onaj koji svira jedan instrument ili onaj koji odjednom svira više instrumenata".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
izvinjavam se, nedostatak sna :)
ovaj drugi je multi, a ovaj prvi valjda virt.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
nego, jos malo oko tog djetinjstva i posljedica - mi se ne sjecamo situacija i emocija koje su dovele do odredjenog obrasca ponasanja, ali one su se nesumnjivo desile i to se vidi u ponavljanju kasnije u zivotu.. opet cu se vratiti na najraniji stadijum kad je beba bespomocna, toliko da ne moze ni da kaze sta joj fali i to je izvor ogromne frustracije.. teski oblici zanemarivanja mogu dovesti cak do sizofrenije! cesci je slucaj npr. da majka reaguje na plac djeteta u smislu - razmazeno je, pusticu ga da place i prestace samo od sebe..takvo ophodjenje prema djetetu dovodi do ogromne nesigurnosti kasnije u zivotu..u ostalim blazim slucajevima kroz koje svi prolazimo, ucimo tolerisati frustraciju odmalena pa se ta bazicna nesigurnost koja uvijek postoji manje ispoljava (da se razumijemo ima toga i kod mene, nisam ja supermen :lol: ) odrastajuci sticemo sve vise uvida i samim tim se oslobadjamo toga, eto Talija je upotrebila rijec ego, ali ima jos naziva..duhovne knjige se bave time kao nekakvim prvim stadijumom - recimo 10 bozijih zapovijesti, kad ih potpuno savladamo i usvojimo nas um postaje mirniji i spremniji za prosvjetljenje..druge religije vise potenciraju meditaciju ili jednostavno daju druga uputstva kako se izboriti s tim egom..taj proces moze da traje i decenijama (ako uopste pocne)..@Talija: imas ti potencijala nesumnjivo, samo polako :) a neke stvari jednostavno ne mozes znati dok ne iskusis..sjeti se samo kakve si predstave imala o sexu prije nego sto si probala i kako je sad nakon dosta iskustva (uh, ne poznajem te ali ne djelujes mi ko sedamnaestogodisnje nevinasce :), oprosti ako grijesim) btw, sex je uzasno mocan katalizator duhovnog razvoja, dodir i ljubav su tako ljekoviti!

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
cicak je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Sorry, čičak, ali bla bla bla...Isto bih mogao reći za tebe, da nađeš drugu definiciju, prestaneš prozivati...Mrzim ponavljati, ali, ako smatraš da nisi sposoban za nešto, nemoj odmah pretpostavljati da niko nije sposoban za to. Neki ljudi nemaju sluha, a neki sviraju nekoliko instrumenata podjednako dobro. Ljubav je zanat, kojem se treba posvetiti. Neki mu se posvete više, neki manje, zašto onda neki ne bi mogli da vole više od drugih?

opla... pa moj popo nije programiranje, da je bogdo ali nije...
a to da se neko bavi ljubavlju... ulijece iz veze u vezu i svaku voli do kraja srca. ajde de... cicak je seljak. i ne valja mu srce. daklem, nije kompetentan da ista kaze.
sorry...

PS. o cemu su onda pjesnici pjevali?



Eh, sad, najlakše je tako, ofirati neku ljutnju ili slično. Nisam ja rekao da nemaš pojma ni da si seljak, nego da ne možeš sebe i svoje sposobnosti uzimati kao konačno mjerilo. U tu svrhu je bila i metafora sa instrumentima, a moglo je da bude nešto drugo.

I tačno, ljubav nije programiranje, ali nije ni slijepa, kako vlada zabluda. I da, ljubavlju se mora baviti, svako od nas. ljubav nije nešto što se prosto dešava, samo po sebi, i mi nemamo ni uticaja na to, niti treba išta da činimo da bismo je održavali. To su mitovi, a krivci za njih su velikim dijelom i momci iz tvog

P.S.-a

Pjesnici su čudni daroviti momci koji znaju sa riječima. To što su pjesnici, ne znači da umiju da vole bolje od običnih ljudi, samo se bolje izražavaju. Petrarka je volio Lauru? Dante Beatriču? Malo sutra! Nisu ih skoro ni poznavali, a ispjevali im tolike ''ljubavne'' stihove. U stvari, ispjevani su nekim fantomima koji su postojali samo u njihovim glavama.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
kad smo kod pjesnika, izgleda da se svako sjeca upravo onih koji su opisivali njihovo sopstveno stanje..a i njih ima svakakvih :lol: ja se upravo zbog njih nisam osjecala nenormalno u ovom represivnom drustvu, imala sam sansu da vidim svijet iz njihovog ugla gledanja a ne samo kroz lokalni brainwashing :P

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Meni se baš sviđa što smo ćoškasti i što nemamo isti pogled na svijet. Ali, imam osjećaj da su neki zaboravili da postoje individualne istine (u okviru individualnih mogućnosti, kako je to Popa već objasnio). A meni je to zanimljivija tema od trenutno aktuelne. Otkud vam ideja da čovjek ne može voljeti dvije?
Otkuda vam ideja da čovjek može voljeti dvije? Šta je konačno? Ljubav sigurno nije.
Ko može da tvrdi da ljubav nije konačna!
Šta ima poslije ljubavi? Šta postoji prije ljubavi?
Da li nešto postoji izvan ljubavi? Ništa ne postoji zato što je određeno nečim - zato što je i to "ništa" nečim omeđeno te samim tim nije "ništa"... ma nemoj, stvarno? Valjda "nešto" ne postoji usred ništavila. Kako "nešto" može postojati u ničemu?
Mislim da nam istina o tome da li možemo voljeti dvije izmiče zato što većina voli samo jednu. A i ta jedna, najčešće, nije voljena kako treba (kao što je neko ranije primijetio). Ja bih tu napravio malu gradaciju da ne bi, ne daj Bože, ispalo da ja nisam volio. Ima više načina da se voli. Možeš je voljeti, možeš je luuudo voljeti i možeš je voljeti više od života. Ja sam samo volio. Nisam nikada luuudo volio - jbg nisam taj tip. Nisam je volio više od života - to je bar očigledno. Al' o čemu vi pričate? Zašto ne možemo voljeti dvije? Ne kažem ja da je to praktično, lako ostvarivo i uopšte potrebno, al' vjerujem da nije nemoguće. Doduše, to ne može svako i ne možemo svaku voljeti u toj kombinaciji (na zadatu temu). Svuda ima rogatih žena kojima sve smeta pa i tako tanana, lepršava emocija, kao što je ljubav.
Zašto voliš nju kada voliš mene?! Ne kako, već zašto!
To pitanje se vrzma po glavama žena koje bojkotuju naše pravo na ljubav, naše pravo na dvije, naše pravo da volimo i da budemo voljeni... One vole, ali one čine još nešto u tom voljenju - one posjeduju.
Zato smatram da žene koje tako razmišljaju nisu u pravu, odnosno, dalje su od bitisanja u pravu (bitka unutar svere "onakvogkakojeste") od žena koje rafinišu ljubavna osjećanja, prerađuju ih, pročišćavaju, rješavaju se inhibicija i, potom, jelte, uživaju u čistoj, rafinisanoj ljubavi (bez aditiva tipa "želim", "hoću" i "posjedujem"). Sjetite se onog "Obojeno vještačkom bojom, aromatizovano vještačkom aromom" i zapitajte se - ŠTA!
Šta je to? I šta je to u našem slučaju.
E, u našem slučaju, po mom mišljenju, to je ljubav o kojoj gđica Google govori. Neko da kravu za tri zrna pasulja - a neko je zakolje...
Ne postoji konačno ispravan potez, samo ono što je ispravno za mene i ono što je ispravno za tebe (mada, jeste i to laprdarijus helarijus, jer se time može osoliti kraj svake priče... ne kažem da nije tako, to stoji. Al', ljudi moji, sve bajke, ionako, počinju i završavaju na isti način, sa "bilo jednom..." i "živjeli su sretno...". Pa, ako je ishod svake bajke već unaprijed određen, zašto bih se onda ja ustručavao da primijetim da ste svi vi u zabludi? Kako možete svi biti u zabludi? Pa isto onako kako možete svi biti u pravu? Svi vi vjerujete da ste u pravu i da su stavovi koje zastupate ispravni. I svi ste u pravu, gledano iz vaših, individualnih, uglova.) Ne može se voljeti jedna ništa manje nego dvije, niti se dvije mogu voljeti više od jedne.
Mogu li se voljeti dvije?
Pitanje je: može li se voljeti samo jedna?
A može li se voljeti bar ta jedna? Pored svih njenih mana i nedostataka, pored svega što nameće i što nam uskraćuje, pored svega što nam nije kupila i pored svega što nam je kupila a što mi ne želimo? Može li se voljeti ta jedna, a da se, pri tom, ne zavoli neka druga, koja sve to radi onom svom, a nama uvijek ugađa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 19:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
osamstotinazena je napisao:
Mogu, žena i punica :D


:notworthy: CARICE!!! :notworthy: Svrati na ka'u da se ispričamo! Tako si me slatko nasmijala ovom rečenicom! :lol: :lol: :lol:


dzabaleban je napisao:
Rijetki su oni koji uopšte mogu voljeti, još su rjeđi oni koji mogu voljeti jednu/jednog, one koji mogu voljeti 2 nisam još upoznao.
Ne može se služiti dva gospodara, dvije vjere, dvije vojske...oni koji misle da vole 2, prije da vole samo sebe.

Njima je, u stvari, samo lijepo u društvu :)


Ovo potpisujem, bar kad sam ja u pitanju. A svijetu sudimo prema sebi, tako da je za mene nemoguće da volim 2 muškarca odjednom. Doduše, priznajem da nisam voljela potpuno, ludo i do srži. Ali kad god sam zaljubljena ili osjećam bilo šta prema nekome, ćorava sam za čitav muški svijet, da je ne znam ko u pitanju. Onoga trenutka kad nečemu dođe kraj, fino i pošteno pogledam čovjeku u oči i kažem "Zbogom. i srećno!" I sutra kad ga sretnem na ulici, mogu da ga pogledam u oči i pitam kako je, istinski, i da mi bude drago ako je dobro, a ne da se pravim da ga ne vidim. I uvijek želim da i prema meni neko tako postupi. Kad te neko ostavi, boli to. Ali gore bi bilo da te neko prevari. Meni bar.

Google, poštujem ako možeš da voliš dvojicu, ne kažem da mogu da zamislim sebe u toj situaciji ali ako je tebi dobro, onda ok. Samo jedno pitanje, da li se zapitaš koga tom prilikom povrijeđuješ? Tu Prvu, kada si ti bila druga, ili sebe (dok je on bio sa Prvom) ili vas obje? Nemoj odmah da misliš da te kritikujem, zbog ozbiljnijeg tona mojih postova, većina ljudi odmah misli da ih napadam. Ne napadam, samo me interesuje kako funkcioniše nešto što ne znam ili ne razumijem.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Phoenix je napisao:

Google, poštujem ako možeš da voliš dvojicu, ne kažem da mogu da zamislim sebe u toj situaciji ali ako je tebi dobro, onda ok. Samo jedno pitanje, da li se zapitaš koga tom prilikom povrijeđuješ? Tu Prvu, kada si ti bila druga, ili sebe (dok je on bio sa Prvom) ili vas obje? Nemoj odmah da misliš da te kritikujem, zbog ozbiljnijeg tona mojih postova, većina ljudi odmah misli da ih napadam. Ne napadam, samo me interesuje kako funkcioniše nešto što ne znam ili ne razumijem.




fora je u tome da sve troje bude u istom fazonu, simple as that..u tom slucaju nema povrijedjenih..ja se nikad ne osjecam povrijedjenom, mogu da osjecam tugu sto nekog ne vidjam mozda onoliko cesto koliko bih zeljela, ali nije to tako strasno, taman da se dobro pozelimo jedno drugog :lol: bitno je da je gotiva kad se vidimo :D i nebitno jel sa tom drugom il sa drustvom kad nije sa mnom, isto mi je.. vazno da je srecan :)

i da, nemam nista protiv monogamije, eo sad sam u toj fazi :lol:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 20:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Ok, vas je troje, znači ti i 2 muškarca koja voliš. Šta je sa njihovim djevojkama? Jesu li u mraku po pitanju događaja ili i one imaju svoje druge?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
pa napisah gore kakve su kombinacije ok, kad svi znaju sta se desava. ostale me ne zanimaju i necu da ulazim u to.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Zato i pitam. :wink: Sad znam kako i to funkcioniše.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Popokatepetl je napisao:

Pjesnici su čudni daroviti momci koji znaju sa riječima. To što su pjesnici, ne znači da umiju da vole bolje od običnih ljudi, samo se bolje izražavaju.


Ja se sLJažem drug Popke! Koliko ljudi, toliko manifestacija ljubavi!



-Ja volim dvije!
-Ne, to je nemoguće.
-Ali kažem ti, volim!
-Smrdiš.

:lol:

Dakle ako neko piše i priča iz svog ličnog iskustva i kaže nam lijepo, jasno i otvoreno da je doživio takvu vrstu davanja ljubavi dvema ženama, ko to još može reći njemu: Ne, nije istina, tvoje iskustvo tukne!
Može da voli dvije, pa može, pa ćta :) . Evo i Talija napisa da je čitala u nekom romanu da može. Evo i Euroth kaže da je osjetio da je moguće.. Evo i Lazarevićka prozbori o tome sa svog aspekta.
Evo i Seve kaže da ima ljubavi za života sto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :
Jer srce je moje veliko ko kuća ljubavi imam za života sto

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yEnUg0OSyG8[/youtube]


Evo i Lepa Brena kaže da bi poklanjala svima :lol: : :lol: :lol: :lol: lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :
A ja bih srce mogla poklanjati svima toliko u meni još ljubavi ima. ...

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oRdPjfRg4nM[/youtube]


Spoiler:
(E za ovo bi me Robio ubio, ali Robi ako ikad budes citao ovo, shvati – to je za potrebe foruma :D )


A ja vama sada zborim iz mog iskustva:

Kako bi to neko pored mene uopšte imao i prostora i vremena da zavoli nekog drugog, kad se od mene ne odvaja, jer mu je prezanimljivo :-D ? Dobro kuham, dobro ćutim, dobro klečim na kuruzima, dobro se sklanjam sa tv-a kad su utakmice:
Spoiler:
Slika :-D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oni su mene obožavali do imbecilnosti, a i ja sam sve svoje dilbere takođe kovala u zvijezde i činila svakodnevno da im ne silaze osmijesi sa lica! Šta ću, kad sam sexy Klaun koji dobro kuva i mijesi guicom i pri tom zaista umije da voli :) To vam je jednom riječju sistem razmjene.. Mogu srećno i spokojno da kažem da sam bila voljena i da sam iskreno i duboko voljela. (Jednog po jednog da ne bude zabune :D )

Mislim da nije nesreća u voljenju dvije, mislim da je nesretan čovjek onaj koji nikad nije volio ništa.

Tako da vam ja ništa o tom ne znam, pitajte Seve i Brenu :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Poslednji put menjao 800 dana 17 Avg 2010, 23:19, izmenjena 6 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Phoenix je napisao:
osamstotinazena je napisao:
Mogu, žena i punica :D

:notworthy: CARICE!!! :notworthy: Svrati na ka'u da se ispričamo! Tako si me slatko nasmijala ovom rečenicom! :lol: :lol: :lol:


:D Svratiću, svratiću, hvala što razumiješ moj smisao za humke :D

Spoiler:
(Šta mi je :-? , Popokatepetl mi je POPKE, humor mi je HUMKE.. Hahahaha,, ebeš Zemun :lol: )

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 06:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
google lazarević je napisao:
Phoenix je napisao:

Google, poštujem ako možeš da voliš dvojicu, ne kažem da mogu da zamislim sebe u toj situaciji ali ako je tebi dobro, onda ok. Samo jedno pitanje, da li se zapitaš koga tom prilikom povrijeđuješ? Tu Prvu, kada si ti bila druga, ili sebe (dok je on bio sa Prvom) ili vas obje? Nemoj odmah da misliš da te kritikujem, zbog ozbiljnijeg tona mojih postova, većina ljudi odmah misli da ih napadam. Ne napadam, samo me interesuje kako funkcioniše nešto što ne znam ili ne razumijem.




fora je u tome da sve troje bude u istom fazonu, simple as that..u tom slucaju nema povrijedjenih..ja se nikad ne osjecam povrijedjenom, mogu da osjecam tugu sto nekog ne vidjam mozda onoliko cesto koliko bih zeljela, ali nije to tako strasno, taman da se dobro pozelimo jedno drugog :lol: bitno je da je gotiva kad se vidimo :D i nebitno jel sa tom drugom il sa drustvom kad nije sa mnom, isto mi je.. vazno da je srecan :)

i da, nemam nista protiv monogamije, eo sad sam u toj fazi :lol:




U ovom filmu ima jedno objašnjenje menage a trois, a nismo u pitanju mi balkanski goniči :)

Slika

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 07:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
osamstotinazena je napisao:
Evo i Talija napisa da je čitala u nekom romanu da može.

Uh, taj roman Lajoša Zilahija ne govori u prilog tezi da se mogu voljeti dvije; za jednu ženu ga je obavezivao osjećaj duboke iskrenosti, poštovanja a za drugu duboka ljubav. Pošto nije mogao da iznevjeri prvu a niti da se odrekne druge presudio je sam sebi. Takva vremena bila. :)

Moguće je da smo mi od malih nogu isprogramirani da se ponašamo i razmišljamo ovako kako razmišljamo, možda nam je nametnuto po defaultu monogamno ponašanje pa podsvjesno odbijamo svako drugo (to je za pdf Psihologija), a ovdje na ovom pdf-u ćemo se zadržati na vlastitim iskustvima.

Ljubav kao ljubav je širok pojam i ne bih širila priču nego bih se ograničila na pojam ljubavi između dvoje ili troje ljudi (znači, ne imaginarna ljubav prema nekome, nego odnos između troje ljudi).

Navešću primjere zbog čega mi ne bi odgovarale "trojke":
- Mnogo vremena bi mi iziskivalo posvećivanje pažnje dvjema osobama (druge obaveze + kalkulisanje sa slobodnim vremenom (da vuci budu siti i sve koze na broju)).
- Pošto ne postoje dvije identične osobe sa identičnim razmišljanjem, raspoloženjem, problemima, morala bih dnevno da prebacujem moždane režime iz krajnosti u krajnost i prilagođavam se različitim situacijama.
- Kao što sam već navela, ne bih mogla da izdržim fizičke akrobacije (ako jednom nije do seksa drugom jeste, a gdje sam u svemu tome ja? Šta učiniti da vuci budu siti i sve koze na broju?)
- Male tajne, interne sitne tajne, ne bi bile tajne ako bi ih znalo više ljudi (ja, prvi dasa, drugi dasa, od prvog dase cura, od drugog dase žena, od prvog dase od cure momak, od drugog dase od žene ljubavnik itd. itd.)
itd.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 08:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Da opet ne bi bilo zabune, ja sam svojim postom pokušala da odgovorim na pitanje iz naslova teme.

Mogu li se voljeti dvije?
Mogu na osnovu iskustva i svjedočenja drugih ljudi. (Nemam razloga da im ne vjerujem)

Iz mog iskustva, ne znam ništa o tome.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs