banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 15:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Avg 2010, 08:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010, 12:29
Postovi: 111
Lokacija: Banjaluka
Ja imam dvije sestre i obe ih volim :) ;) !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 08:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
Po mom skromnom iskustvu: "ali mogu se voljeti dvije osobe....blablabla" obicno cujes od preljubnika koji tim pokusavaju da operu svoju savjest od onoga sto svjesno rade "voljenoj" osobi...ili volis jednu ili ne volis nikog istinski. Mozda je "staromodno" - ali ne znaci da nije tacno (Talija, Ajkula, etc) 8)

Nikad ne bih prevario svoju suprugu, onog trena kad bi to stvarno pozelio (a mislim da nikad necu) - izasao bi iz braka pa to radio ciste savjesti...umjesto da sam sebe lazem o tome kako "volim dvije", i da petljam...hvala, ali to ne bih.

A svima koji se zele je*ati sa strane pa traze moralnu potvrdu ovakvim temama - SRETNO!! Vas zivot, vase odluke...

:D

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Talija je napisao:
Moguće je da smo mi od malih nogu isprogramirani da se ponašamo i razmišljamo ovako kako razmišljamo, možda nam je nametnuto po defaultu monogamno ponašanje pa podsvjesno odbijamo svako drugo




jes vala, to samo po sebi izaziva takvu anksioznost pri pomenu poligamije da i osoba s najsrecnijim djetinstvom odbija da razmislja o tome, samo "programiranje" je dovoljno..to je kod nas daleko vise izrazeno nego na zapadu..i istoku :lol:

nervira me kad cujem da ljudi po default-u vjeruju da ako se voli jedna osoba nije moguce voljeti drugu, ili ako se voli druga to znaci da se ne voli prva..mislim, wtf??? lijepo su psihoanaliticari objasnili i dokazali odkud potice to vjerovanje i zasto je pogresno, da ne spominjem duhovna ucenja stara hiljadama godina 8)

a najvise me nervira sto vecina ljudi nikad ne preispituju same sebe, ne razmisljaju uopste kako grade svoje stavove, ne uocavaju da je istina negdje drugdje a ne u laznom moralu okoline..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Arapi imaju, ne svi, po 4 žene. Oni mogu otvoriti temu, "mogu li se voljeti četiri", po principu ne mogu biti na 2 mjesta istovremeno, vjerujem da se istovremeno ne mogu voljeti 2 osobe.
Te dvije ljubavi ne mogu biti iste. Ako može 2, može i 3 i 15...možda da pitamo nekog sultana ili hugh heffnera kako on voli svoje žene i koliko?
I ja sam volio više žena, ali nikad istovremeno u obliku koji bi se mogao nazvati ljubav između muškarca i žene.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 09:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Šta te ima nervirati? Mene ne nervira kad neko drugačije misli i radi. :wink:
Volim da pružim punu pažnju jednoj osobi, kako u ljubavi tako i u razgovoru, nikad ne pričam niti punu pažnju mogu da pružim grupi ljudi.

Povodim se i ja za duhovnim učenjima, poznata su mi i istočnjačka mišljenja koja mi u suštini nisu potpuno po volji jer zagovaraju otuđenost u sveopštoj ljubavi (otuđenost u smislu razvijanja razuma i duhovnog, a zapostavljanju ličnog - emocija, srca), dok mi religija pruža ono što mi treba (razvoj duhovnog i ličnog kroz emocije).

Ma kako tebi izgledalo jadno i neprirodno biti u jednoj vještačkoj zajednici 1 na 1, mislim da je porodica osnov društva i da bez toga nema normalnog života. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 09:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
nervira me u smislu - kad vidim koliko bola i negativnih emocija izaziva taj brainwashing..i u mnogim drugim stvarima..i ko je rekao da meni monogamija izgleda jadno i neprirodno for gods sake?? nemam ja nista protiv toga, to mi je ok isto koliko i poligamija..

dzabaleban je napisao:
po principu ne mogu biti na 2 mjesta istovremeno, vjerujem da se istovremeno ne mogu voljeti 2 osobe.



ok, ako primjenjujes ovaj princip, objasni mi u cemu je onda fundamentalna razlika pa se ne moze primjeniti na ljubav prema dvoje ili vise djece.

i da, kad sam napisala istok, zadnja stvar na koju sam mislila su Arapi koji ma je zena samo statusni simbol i nista vise..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 10:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
google lazarević je napisao:
nervira me u smislu - kad vidim koliko bola i negativnih emocija izaziva taj brainwashing..i u mnogim drugim stvarima..i ko je rekao da meni monogamija izgleda jadno i neprirodno for gods sake?? nemam ja nista protiv toga, to mi je ok isto koliko i poligamija..

dzabaleban je napisao:
po principu ne mogu biti na 2 mjesta istovremeno, vjerujem da se istovremeno ne mogu voljeti 2 osobe.



ok, ako primjenjujes ovaj princip, objasni mi u cemu je onda fundamentalna razlika pa se ne moze primjeniti na ljubav prema dvoje ili vise djece.


X slučajeva kad se jedno dijete voli više, ne postoji savršena simetrija podjele ljubavi.

Razlika je u tome što se voljenoj osobi prepuštam i takoreći stavljam svoja muda u medvjeđe kandže, ona me jednim dijelom vodi i uči, jer je svaki novi dan prvi i jedini i ne mora uvijek moja biti zadnja.
Sa djecom se ne seksam i ta visoravan bliskosti nam se srećom nikada neće ukazati, djeci ne pokazujem slabost, ona su ta koja od nas primaju znanje.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
dzabaleban je napisao:

Razlika je u tome što se voljenoj osobi prepuštam i takoreći stavljam svoja muda u medvjeđe kandže, ona me jednim dijelom vodi i uči, jer je svaki novi dan prvi i jedini i ne mora uvijek moja biti zadnja.



pa to se sve moze i s 2 osobe :D

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
google lazarević je napisao:
dzabaleban je napisao:

Razlika je u tome što se voljenoj osobi prepuštam i takoreći stavljam svoja muda u medvjeđe kandže, ona me jednim dijelom vodi i uči, jer je svaki novi dan prvi i jedini i ne mora uvijek moja biti zadnja.



pa to se sve moze i s 2 osobe :D



Ma može i sa 4 :D
Ko kaže da ne može, jezik pregriz'o! :lol:

p.s. nikako da te pitam, vole li se ta tvoja 2 muškarca međusobno? ako se ne vole onda sva ova tvoja priča pada u vodu :lol:

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
da, gotivili su jedan drugog, ne kao ja svakog od njih vec prijateljski :lol:

ali to je proslo vrijeme, sad je samo jedan.. zavrsilo se ne zbog trougla vec zbog neceg sasvim drugog..

sto se tice 3 ili 4 partnera, pa mislim da je jako tesko naci jednog odgovarajuceg, dvojica su vec jack pot, a trojica - prosta statistika kaze da je to vrlo vrlo rijetko..jer govorim o pravoj ljubavi, ne o casual sex semi..ko bas ne moze da zivi bez sexa ni dan dva, moze da ima 3 i 4 al to je vec malo teze, biti iskren prema svima i sl.. i to vec mirise na homoseksualnu paniku i kojekakve druge varijante koje nemaju veze s ljubavi..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
NFL fanatik je napisao:
Po mom skromnom iskustvu: "ali mogu se voljeti dvije osobe....blablabla" obicno cujes od preljubnika koji tim pokusavaju da operu svoju savjest od onoga sto svjesno rade "voljenoj" osobi...ili volis jednu ili ne volis nikog istinski. Mozda je "staromodno" - ali ne znaci da nije tacno (Talija, Ajkula, etc) 8)

Nikad ne bih prevario svoju suprugu, onog trena kad bi to stvarno pozelio (a mislim da nikad necu) - izasao bi iz braka pa to radio ciste savjesti...umjesto da sam sebe lazem o tome kako "volim dvije", i da petljam...hvala, ali to ne bih.

A svima koji se zele je*ati sa strane pa traze moralnu potvrdu ovakvim temama - SRETNO!! Vas zivot, vase odluke...

:D


O ovom smo već pričali, i zaključili da se o tome može pričati na temi o varanju, a ova nema veze sa tim. Tako da, prije nego što sljedeći put poželiš da kažeš koju pametnu, pročitaj i proskitaj po temi.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 12:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Popokatepetl je napisao:
NFL fanatik je napisao:
Po mom skromnom iskustvu: "ali mogu se voljeti dvije osobe....blablabla" obicno cujes od preljubnika koji tim pokusavaju da operu svoju savjest od onoga sto svjesno rade "voljenoj" osobi...ili volis jednu ili ne volis nikog istinski. Mozda je "staromodno" - ali ne znaci da nije tacno (Talija, Ajkula, etc) 8)

Nikad ne bih prevario svoju suprugu, onog trena kad bi to stvarno pozelio (a mislim da nikad necu) - izasao bi iz braka pa to radio ciste savjesti...umjesto da sam sebe lazem o tome kako "volim dvije", i da petljam...hvala, ali to ne bih.

A svima koji se zele je*ati sa strane pa traze moralnu potvrdu ovakvim temama - SRETNO!! Vas zivot, vase odluke...

:D


O ovom smo već pričali, i zaključili da se o tome može pričati na temi o varanju, a ova nema veze sa tim. Tako da, prije nego što sljedeći put poželiš da kažeš koju pametnu, pročitaj i proskitaj po temi.



Popokatepetl, mislim da pretjeruješ.
Varanje i "voljenje" 2 osobe može itekako biti blisko po tematici.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 12:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
dzabaleban je napisao:
Popokatepetl je napisao:
NFL fanatik je napisao:
Po mom skromnom iskustvu: "ali mogu se voljeti dvije osobe....blablabla" obicno cujes od preljubnika koji tim pokusavaju da operu svoju savjest od onoga sto svjesno rade "voljenoj" osobi...ili volis jednu ili ne volis nikog istinski. Mozda je "staromodno" - ali ne znaci da nije tacno (Talija, Ajkula, etc) 8)

Nikad ne bih prevario svoju suprugu, onog trena kad bi to stvarno pozelio (a mislim da nikad necu) - izasao bi iz braka pa to radio ciste savjesti...umjesto da sam sebe lazem o tome kako "volim dvije", i da petljam...hvala, ali to ne bih.

A svima koji se zele je*ati sa strane pa traze moralnu potvrdu ovakvim temama - SRETNO!! Vas zivot, vase odluke...

:D


O ovom smo već pričali, i zaključili da se o tome može pričati na temi o varanju, a ova nema veze sa tim. Tako da, prije nego što sljedeći put poželiš da kažeš koju pametnu, pročitaj i proskitaj po temi.



Popokatepetl, mislim da pretjeruješ.
Varanje i "voljenje" 2 osobe može itekako biti blisko po tematici.


Upravo, 'lebane.

Potokatapetl - to sto ti ne vidis vezu izmedju "ljubavi prema vise osoba" i preljube - ne znaci da je nema...ja licno to niti mogu a niti zelim drugacije vidjeti...individualna interpretacija. Ne kazem da je moja ispravna a tvoja nije...samo iznosim svoju.

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Svasta cu procitati na ovoj temi. Slika



Citiracu Taliju:
Citiraj:
Ljubav kao ljubav je širok pojam i ne bih širila priču nego bih se ograničila na pojam ljubavi između dvoje ili troje ljudi (znači, ne imaginarna ljubav prema nekome, nego odnos između troje ljudi).

Navešću primjere zbog čega mi ne bi odgovarale "trojke":
- Mnogo vremena bi mi iziskivalo posvećivanje pažnje dvjema osobama (druge obaveze + kalkulisanje sa slobodnim vremenom (da vuci budu siti i sve koze na broju)).
- Pošto ne postoje dvije identične osobe sa identičnim razmišljanjem, raspoloženjem, problemima, morala bih dnevno da prebacujem moždane režime iz krajnosti u krajnost i prilagođavam se različitim situacijama.
- Kao što sam već navela, ne bih mogla da izdržim fizičke akrobacije (ako jednom nije do seksa drugom jeste, a gdje sam u svemu tome ja? Šta učiniti da vuci budu siti i sve koze na broju?)
- Male tajne, interne sitne tajne, ne bi bile tajne ako bi ih znalo više ljudi (ja, prvi dasa, drugi dasa, od prvog dase cura, od drugog dase žena, od prvog dase od cure momak, od drugog dase od žene ljubavnik itd. itd.)
itd.

Upravo tako!

Mozda se moze biti zaljubljen u dvije osobe ili vise osoba istovremeno, ali voljeti i ljubav je sasvim nesto drugo. To je moje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
NFL fanatik je napisao:
dzabaleban je napisao:
Popokatepetl, mislim da pretjeruješ.
Varanje i "voljenje" 2 osobe može itekako biti blisko po tematici.


Upravo, 'lebane.

Potokatapetl - to sto ti ne vidis vezu izmedju "ljubavi prema vise osoba" i preljube - ne znaci da je nema...ja licno to niti mogu a niti zelim drugacije vidjeti...individualna interpretacija. Ne kazem da je moja ispravna a tvoja nije...samo iznosim svoju.



"Voljenje" da, ali mi ovdje pričamo o voljenju. O prevarama se nadugačko i naširoko pričalo na posebnoj temi, i nepotrebno je sad sve to ponavljati. Dakle, ovo nije tema za preljubnike, kojima treba "moralno opravdanje". Jeste, činjenica je da je u stvarnom životu često teško razlučiti šta je osjećanje a šta puko opravdanje, ali bar možemo pokušati to da uradimo ovdje, na forumu, na teorijskom nivou, bez moralisanja i spočitavanja.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 13:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Za one monogamne, "druga" ili "drugi" je uvijek bio i biće prevara.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Talija je napisao:
Za one monogamne, "druga" ili "drugi" je uvijek bio i biće prevara.


:notworthy: :notworthy: :notworthy:

"Znači mleko, znači plazma, znači litre i litre mleka dnevno!"

Bravo!

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Leona je napisao:
Mozda se moze biti zaljubljen u dvije osobe ili vise osoba istovremeno, ali voljeti i ljubav je sasvim nesto drugo. To je moje misljenje.


vidis, meni izgleda vjerovatnije obrnuto

zaljubljenost podrazumijeva fokusiranost na jednu osobu (cak i najveci zavodnici koji cesto mijenjaju partnere, kada su u fazi zaljubljenosti, "opijeni" su jednom osobom)

ljubav je siri pojam, vise je stav i odnos, nego vezanost za konkretnu osobu
vise ima veze sa onim ko voli nego sa predmetom ljubavi

ono sto, po meni, razlikuje ljubav izmedju muskarca i zene (koju, pored emotivne bliskosti, privrzenosti, razumijevanja, prijateljstva... odlikuje i seksualna privlacnost) od ostalih ljubavi je to sto oni dolaze do ljubavi preko zaljubljenosti (koju je susta seksualna privlacnost)

ja licno ne bih mogla da imam seksualne odnose sa dva muskarca u isto vrijeme, ne iz moralnih razloga, ne iz straha da cu nekoga time povrijediti nego iz nekih...pa...energetskih razloga
covjek kao vrsta je zastrasujuce slobodno bice koje nije predisponirano ni za monogamno niti za poligamno ponasanje
covjek je energetsko bice koje treba da postupa u skladu sa energestkim impulsima (ili ono vec puno puta ponavljano "Budi ono sto jesi!")

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
skitnica je napisao:
Leona je napisao:
Mozda se moze biti zaljubljen u dvije osobe ili vise osoba istovremeno, ali voljeti i ljubav je sasvim nesto drugo. To je moje misljenje.


vidis, meni izgleda vjerovatnije obrnuto

zaljubljenost podrazumijeva fokusiranost na jednu osobu (cak i najveci zavodnici koji cesto mijenjaju partnere, kada su u fazi zaljubljenosti, "opijeni" su jednom osobom)

ljubav je siri pojam, vise je stav i odnos, nego vezanost za konkretnu osobu
vise ima veze sa onim ko voli nego sa predmetom ljubavi

ono sto, po meni, razlikuje ljubav izmedju muskarca i zene (koju, pored emotivne bliskosti, privrzenosti, razumijevanja, prijateljstva... odlikuje i seksualna privlacnost) od ostalih ljubavi je to sto oni dolaze do ljubavi preko zaljubljenosti (koju je susta seksualna privlacnost)

ja licno ne bih mogla da imam seksualne odnose sa dva muskarca u isto vrijeme, ne iz moralnih razloga, ne iz straha da cu nekoga time povrijediti nego iz nekih...pa...energetskih razloga
covjek kao vrsta je zastrasujuce slobodno bice koje nije predisponirano ni za monogamno niti za poligamno ponasanje
covjek je energetsko bice koje treba da postupa u skladu sa energestkim impulsima (ili ono vec puno puta ponavljano "Budi ono sto jesi!")



zanimljivo je kako imamo razlicite predstave o ljubavi i sta je kad "dozvoljeno"..zasto pozitivne emocije, kakve god da su ne bi bile uvijek dozvoljene? zasto se toliko plasimo svega sto je drugacije? neko provodi gotivne trenutke s drugom osobom (od sexa za jednu noc ili samo poljupca, pa do najjace duhovne povezanosti) i nama je to simpaticno, ali onda cujemo da je taj neko gay ili se vec vidja s jos nekim i spremni smo ga osuditi samo zato jer nije kao mi ili vecina..bulshit..nadam se da ce se stvari promijeniti, eto uspjesmo "legalizovati" sex prije braka, ipak ima nade :lol:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 21:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Citiraj:
Svaka peta oženjena osoba voli nekog trećeg

Jeste li sigurni da je vaš partner odan samo vama?

Kada izgovorimo bračne zavjete, pretpostavljamo kako smo započeli prvo poglavlje svoje bajke, koja će sigurno završiti onim poznatim riječima "i živjeli su sretno do kraja života". Međutim, ništa nije toliko jednostavno, a život nije bajka.

U ovo su se uvjerili ispitanici ankete koju je proveo portal OnePoll među 3.000 oženjenih osoba. Otkriveno je kako svaka peta osoba voli nekoga s kime nije u braku, a nimalo iznenađujuće, svaka četvrta osoba nije sretna u braku.

Čak je polovica ispitanika izjavila kako su kad-tad u braku osjećali nešto više od prijateljstva prema nekome tko nije bio njihov partner. Ispitanici koji su svoje srce nedozvoljeno poklonili trećoj osobi, u pravilu su pali na kolegu s posla, bliskog prijatelja ili se nikada nisu oporavili od prekida s bivšom ljubavi.

Ako se bojite kako vaš partner ili partnerica moguće gaji osjećaje prema nekome i tako kroji ljubavni trokut, svaka šesta osoba je odlučila poduzeti nešto u vezi svojih osjećaja. Prosječno, njihovi osjećaji traju do tri godine i tri mjeseca. Prema prikupljenim podacima nevjernika, ljubavne se afere dogode samo jednom – nikad više.

Muškarci su skloniji osjećajima prema nekoj trećoj osobi: 22 posto je izjavilo kako zaista vole dvije žene, dok se u istoj situaciji našlo 15 posto žena.

"Istraživanje pokazuje koliko puno osoba vjeruje kako je moguće osjećati nešto prema nekoliko osoba. Čak i ako su sretni u vezi, moguće je da oko odluta i moguće je žudjeti za nekim tko nije vaš partner. Međutim, osjećaji su znatno jači za mnoge osobe – 20 posto je izjavilo kako su zaista zaljubljeni u treću osobu, unatoč tome što su već u dobroj vezi", komentirao je glasnogovornik tvrtke koja je provela istraživanje.

http://www.monitor.hr/clanci/svaka-peta ... ceg/35817/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs