banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: "Krpljenje" nevinosti
PostPoslato: 02 Mar 2009, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zadnji put kada sam čula da se raspravlja o ženskoj nevinosti je bilo u mini seriji "Ranjeni orao". Truć zašto, truć kako... do duše, knjiga je davno pisana pa da ne osuđujem.

Ali, danas kada se priča o tome, to zaista djeluje retro...

Nevinost na popravci
08.02.2009 13:32:16

Iako se čini da danas partijarhalne vrednosti nisu mnogo na ceni, izgleda da doba nevinosti ima svoje stalne poklonike. Tako lekari koji se bave "rekonstruktivnom hirurgijom vagine", kako se to stručno kaže, kažu da je himenoplastika, vraćanje devičanstva, poslednjih godina hit kod nas. Da li zbog sredine koja to zahteva od žene ili zbog novog trenda, ni hirurzi nisu sigurni, pišu "Novosti".

"Osamdesetih i devedesetih te zahvate sam uglavnom radio ženama koje je patrijarhalno okruženje, pre svih porodica, pritiskala na određeni način, a danas je to postala gotovo pomodna operacija", objašnjava za "Novosti" ginekolog akušer dr Dušan Protić.

"Poslednje dve-tri godine imam pune ruke posla. Za razloge ne pitam, ali žene govore same. Jednoj devojci od 19 godina sam tri puta radio rekonstrukciju himena. Druga je trebalo da se uda za bogatog momka iz neke ugledne kuće, koji je hteo nevinu devojku."

Nije retko da devojke imaju i po nekoliko abortusa, a onda se "zakrpe" pre udaje za "gospodina pravog". Nedavno je devojka iz unutrašnjosti, koja je nevina čekala momka iz vojske, u međuvremenu probala zabranjeno voće i zatrudnela. Posle abortusa, a nešto pre povratka momka, došla je kod dr Protića da je ponovo "zadeviči".

"Dolazi mi puno devojaka iz Nikšića i sa Cetinja, iz cele Srbije, iz Hrvatske, Bosne i Makedonije", priča dr Protić.

"U Novom Pazaru je to baš na ceni. Nedavno sam jednoj Novopazarki, koja ima 39 godina, uradio himenoplastiku jer je htela da se uda."

Zanimljiv je i slučaj dvadesetpetogodišnje dame iz Skoplja koja je došla na "šivenje himena" jer nije bila zadovoljna načinom kako je izgubila nevinost.

Gotovo da je nastao psihički problem zbog toga i nezadovoljstvo je raslo. Tek nakon operacije se ponovo osećala dobro.

Devojka od 30 godina koja je izgubila nevinost sa muškarcem koji je oženjen i ima decu želi da ponovo vrati devičanstvio i tako na svaki način raskrsti sa prethodnim osećanjima i događajima.

"Operacija nije komplikovana, traje od deset minuta do pola sata", priča dr Protić.

Od tkiva pokidanog himena i okolnog tkiva pravi se novi, a cena zahvata je od 500 do 1.000 evra.

Doktor Protić kaže da je operacija koju radi često na moralnim ispitivanjima.

Ipak, on smatra da nije žena ta koju treba kriviti jer želi da ponovo postane nevina, već društvo ili - muškarac.

Osim himenoplastike, u poslednje vreme su popularne sve operacije iz urološke operativne ginekologije.

Doktor Protić kaže da devojke dolaze da bi im suzio vaginu, jer njihovi momci to zahtevaju.

U poslednje vreme hit je i operacija pojačavanja čuvene tačke G. Posle te intervencije, kaže dr Protić, dame dolaze da se zahvale, jer imaju duže i jače orgazme.

(MONDO)


Bože, svašta!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 21:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Najbolje da ugrade rajfešlus.
Talija je napisao:
Jednoj devojci od 19 godina sam tri puta radio rekonstrukciju himena. Druga je trebalo da se uda za bogatog momka iz neke ugledne kuće, koji je hteo nevinu devojku."




Kome je danas bitno da mu žena bude nevina :roll: ?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Pa nije bitno uopste samo bi svaki da je i prvi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nisam znao da je to jos aktuelno. Znam da se davno raspravljalo u jednim zenskim novinama o tome.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Hahhahaha, prvo prođe sito i rešeto i onda se zašije jer bogati muž hoće nevinu hahahhaha
Bolje mu je da ne bude nevina jer se onda mora vježbati na početku... :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:roll: :roll:

Dobro je rek'o Pervan iz vecernje, bio drugi ili 384 isto ti je...., uvijek moze reci drugi si...

Btw a zar je to tolik bas vazno...

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
A i ko uopšte priča o bivšim momcima. Tu si, s tom osobom, zar je bitno uopšte s kim si bio prije?!

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Koja glupost. :confused3: Ne misli valjda da će ponovo postati nevina samo zato što se zakrpila.Al' ljudi ne znaju šta će sa parama.
A to što neko neće da ju ženi ako nije nevina... pa gdje to još ima?...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
"Draga, kako si iskusna... a nevina!" :roll: :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
EiLeen je napisao:
A i ko uopšte priča o bivšim momcima. Tu si, s tom osobom, zar je bitno uopšte s kim si bio prije?!


Stvarno si neosjetljiva eileen. Kako si mogla biti s tom osobom i voljeti je a poslije ti nije ni malo bitna. Pa zar nemas bar neka osjecanja postovanja prema toj osobi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2009, 23:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Talija je napisao:
"Draga, kako si iskusna... a nevina!" :roll: :D



Ma,nije to iskustvo,to je talenat. :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2009, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
vim je napisao:
EiLeen je napisao:
A i ko uopšte priča o bivšim momcima. Tu si, s tom osobom, zar je bitno uopšte s kim si bio prije?!


Stvarno si neosjetljiva eileen. Kako si mogla biti s tom osobom i voljeti je a poslije ti nije ni malo bitna. Pa zar nemas bar neka osjecanja postovanja prema toj osobi.

Pa, ako te neko razočara, brzo ga zaboraviš....
A neću sigurno sadašnjem momku pričati o bivšem... A pogotovo da me sad neko pita s koliko sam bila momaka prije njega... Zašto je to bitno? Ako sam sad tu s njim, znači da me niko drugi ne interesuje.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2009, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
EiLeen je napisao:
vim je napisao:
EiLeen je napisao:
A i ko uopšte priča o bivšim momcima. Tu si, s tom osobom, zar je bitno uopšte s kim si bio prije?!


Stvarno si neosjetljiva eileen. Kako si mogla biti s tom osobom i voljeti je a poslije ti nije ni malo bitna. Pa zar nemas bar neka osjecanja postovanja prema toj osobi.

Pa, ako te neko razočara, brzo ga zaboraviš....
A neću sigurno sadašnjem momku pričati o bivšem... A pogotovo da me sad neko pita s koliko sam bila momaka prije njega... Zašto je to bitno? Ako sam sad tu s njim, znači da me niko drugi ne interesuje.



Kada počnu te priče, onda počinje i negativna mašta, to zaista ne treba pričati.
Mi muškarci smo osjetljivi na takve stvari, osim ako je to prolazna avantura, onda muškarcima nije bitno ni kakav su dojam ostavili.
http://www.youtube.com/watch?v=om7CeRs6XLA

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2009, 10:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:37
Postovi: 40
Nemoj dragi ,nevina sam...!Gdje,u koljeno? Bas me interesuje kako bi joj tu vratio nevinost... :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2009, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne znam ko je uopšte izmislio da je taj komad kože dokaz o duševnoj i moralnoj ispravnosti neke osobe. :(

Zaista su žene bile diskriminisane kroz čitavu istoriju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2009, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Talija je napisao:
Ne znam ko je uopšte izmislio da je taj komad kože dokaz o duševnoj i moralnoj ispravnosti neke osobe. :(

Zaista su žene bile diskriminisane kroz čitavu istoriju.

Jadne..

Podsjeti me ovo na umotvorinu veličanstvenog Zorana R.

Citiraj:
A ona bila lepaaaaa, baš onako lepaaaa.. Ja sam mislio da to niti sere niti piša.. A ono bušno k'o sito majku joj ..!

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2009, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
eto, tako startaju brakovi, odmah sa lazima i prevarama.
sta je poslije spremna da uradi?
a i mi vala, hocemo nevinu, ne trpimo kritike, samo moja, aha, a dje smo on i ja bili cijelo vrijeme - sto muskarci nemaju himen?
ono da se sacuva posenje i pristojnost, ovaj svijet je stvarno otisao u 3pm, nema vise ni etike ni morala, gadan vakat, ali ako je zensko cestito sta ima veze ako je jednom mozda zalutala? bitno je ono sto se osjeca, bar sam ja emotivni kreten.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2009, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ako cemo realno - danas se svakakve operacije vrse, koje nemaju veze sa lijecenjem, tako da ni ova nije nuzna, samim tim je podlozna diskusiji.
Licno, nemam nista protiv da se zena "zakrpi" ako joj je to ceif, ali da iskreno kaze partneru, bilo tadasnjem ili buducem "Hej, ja nisam nevina, isla sam na rekonstrukciju himena". Raditi tako gnusnu laz, glumljenjem nevinosti, je stvarno bolesno. Pogotovo ako se uzme u obzir da kod nas dosta muskaraca cijeni nevinost, prizeljkuje nevinu djevojku za partnera ili zenu, tako da ona laze i obmanjuje osobu od samog pocetka veze ili braka, sto nikako nije dobar nacin za pocetak necega.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2009, 14:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Potpuno ste u pravu. Najbolja je istina ma kako bila "loša". Bolje i to nego lijepe laži. A onaj koji laže vjerovatno živi u strepnji da će se kad - tad odati, a i ona osoba koja je lagana godinama tek kakvo razočarenje doživi kada shvati istinu. Manje boli na početku kad si upoznat s nekim stvarima nego kada te izda osoba za koju misliš da ste "jedna duša".

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2009, 10:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Lijo, daj da te kresnem...
Ne može, čuvam se za brak...
Znate taj vic, zar ne...?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs