banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Mar 2009, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
I ovakvih stvari ima... na žalost.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PC-7WYAjAh4[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Jebiga... Gledajući sa tuđeg aspekta, ovo je grozno i neshvatljivo. Ali žene kao što je ova su slabe. Oprosti kada ju se jednom udari, jer je tada već postala vezana za tog čovjeka. Kasnije se stvar ponovi i onda ona sebi kaže ,,E nećeš više'', pa poslije ,,Oprostiću ti još samo ovaj pu'', i tako u nedogled.
Gledala sam skoro neki film u kome se radilo o ženi koja je pobjegla od momka koji ju je tukao. Prije toga je imala i druge momke koji su je tukli. I njeno objašnjenje zašto je ostajala sa njima je bilo: ,,Mislila sam da boljeg i ne zaslužujem, da bolje od toga ne mogu imati.'' Mislim da i u tome nešto ima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ja mislim da one imaju neke mazohisticke zelje. Ili u drugom slucaju mozda su patrijarhalno vaspitane. Ili u trecem slucaju ovo gore.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
vim je napisao:
Ja mislim da one imaju neke mazohisticke zelje. Ili u drugom slucaju mozda su patrijarhalno vaspitane. Ili u trecem slucaju ovo gore.


Prvo čisto sumnjam :lol:, a drugo vrlo moguće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 18:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ima toga, znala sam neke parove gdje su se makljali kao sretni a nisu mogli jedno bez drugog.
To mi je fuj. Ne znamzašto ostaju zajedno, kao ovisnici su.

Ili im je najljepši momenat kada se nakon svađe pomire i imaju žestok seks. I to sam čula... kao nakon svađe im je extra.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 18:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
"...pa nekolko puta on mene istuče pa ode..." :lol: :lol: :lol: :lol:

Ajooooooooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjj :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 19:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Kakva glupaca...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
a kako je tek dobila batinaaaaa posle emisijeeeeee.... :lol: ti ćeš meni na televiziju govoriti da te tučem, a???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Dobro to, nego što je to odjeknulo u javnosti!
Na Narodnoj skupštini Srbije se o tom razmatralo više od 2 sata!!!

Pogledajte:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fAWS33QhDUU[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QdOqhJGgSKE[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Postoji objašnjenje za ovakve slučajeve. Ta se pojava naziva štokholmski sindrom.

Ukratko, osoba se veže za zlostavljača jer je on istovremeno i opasnost i zaštita od te opasnosti. On je zaštita od opasnosti zato što može da se smiluje, i da bude pristojan i ljubazan. Kad se taj osjećaj sigurnosti (povremene, naravno) koju pruža zlostavljač, poveže sa idejom žrtve da niko drugi ionako ne bi htio da ima posla s njom, onda se donekle može razumjeti njena vezanost za zlostavljača.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 20:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
blue je napisao:
Postoji objašnjenje za ovakve slučajeve. Ta se pojava naziva štokholmski sindrom.

Ukratko, osoba se veže za zlostavljača jer je on istovremeno i opasnost i zaštita od te opasnosti. On je zaštita od opasnosti zato što može da se smiluje, i da bude pristojan i ljubazan. Kad se taj osjećaj sigurnosti (povremene, naravno) koju pruža zlostavljač, poveže sa idejom žrtve da niko drugi ionako ne bi htio da ima posla s njom, onda se donekle može razumjeti njena vezanost za zlostavljača.

Da ko će to smisliti nego otkačeni Šveđani. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Takva pojava postoji, i nije vezana isključivo za Šveđane kao što se vidi i iz snimka koji si postavila. Još se naziva i trauma bonding (ovo ne znam kako bih preveo a da ima smisla).

http://en.wikipedia.org/wiki/Stockholm_syndrome
http://www.suite101.com/article.cfm/ritual_abuse/50317

Međuljudske veze mogu da budu nakaradne, što ih ne čini manje jakim.

Čini mi se da je kod nas dosta popularna ideja kako je zdravo izraziti bijes, jer se u protivnom takva emocija 'nakuplja' i pričinjava štetu. Konflikti se mogu rješavati na razne načine, kao što se i konfliktne situacije mogu posmatrati na različite načine. (što se uči naknadno, od psihologa i bračnih savjetnika, ukoliko ljudi ozbiljno pristupe rješavanju problema u vezi)

Čovjek može sam sebe istrenirati da prasne na svaku sitnicu i radi stvari u bijesu. Međutim, nema opravdanja za takvo ponašanje. Čim prođe ljutnja i čovjek shvati, i požali, ono što je učinio nameće mu se obaveza da to ne ponovi. Ne može se reći 'bio/la sam ljut/a'. Doktor Džekil je nastojao da spriječi Hajda u njegovom zločinačkom ponašanju zato što je to smatrao za svoju dužnost shvatajući sve loše posljedice sopstvenog ponašanja. Ukoliko se ne pristupi ozbiljno sprečavanju napada bijesa onda tu zapravo postoji jedna loša namjera da se drugi zlostavljaju unedogled. Istinsko žaljenje se dokazuje tek kad se ne ponovi čin zbog kojeg se žali, a ne intenzitetom kojim se nudi izvinjenje.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
blue je napisao:
Postoji objašnjenje za ovakve slučajeve. Ta se pojava naziva štokholmski sindrom.

Ukratko, osoba se veže za zlostavljača jer je on istovremeno i opasnost i zaštita od te opasnosti. On je zaštita od opasnosti zato što može da se smiluje, i da bude pristojan i ljubazan. Kad se taj osjećaj sigurnosti (povremene, naravno) koju pruža zlostavljač, poveže sa idejom žrtve da niko drugi ionako ne bi htio da ima posla s njom, onda se donekle može razumjeti njena vezanost za zlostavljača.


Занимљиво и логично објашњење. Сад мислим да ми је јасно зашто се жене лакше вежу за опасне типове. :-?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 21:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Štokholmski sindrom se zove po otmici u Štokholmu gdje su se taoci vezali za otmičare pa su ih čak i branili.

Osobama koje ostaju u vezi punoj nasilja nedostaje samopoštovanja,odnosno nemaju ga.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Sindrom ili ne ludost jeste sa obe strane sigurno,mozda su zene koje trpe lude ali kakvi su ti muskarci,muskarcine???Bije zenu,nek se pobije sa nekim drugim muskarcem pa ko izvuce deblji kraj ili ne daj Boze da upotrijebe mozak da rijese sukob (ili da naleti na Vanju Mandic pitala bi ga ja bili ponovo :D ).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:26 
gledala sam ja te rasprave u skupstini dok je to jos bilo aktuelno, ima sigurno pola godine, ako ne i godina.. strasno... :confused2: i na vijestima je to bilo srbijanskim...
ja to ne razumijem, jedino objasnjenje po meni, ali ne i opravdanje je da su to jadne zene bez skole, posla, odgojene u takvim sredinama, bes samopouzdanja, ggdje kad se jednom uda, to je to, muz je bog i zakon do kraja zivota, a ona tako degradirana bez njega moze ostati samo na ulici jer je "nesposobna" za zivot sama...

p.s. ko je sad vanja mandic?????? :-?


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
http://www.survivor-srbija.com/Vesti/Va ... karca.html
Na temi survivor dosta se o njoj govorilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
majlili je napisao:
p.s. ko je sad vanja mandic?????? :-?



Ma,ona ti je džudistkinja iz Laktaša,i to dobra.Bila je najbolji sportista RS.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2009, 22:37 
ok, nisam pratila to. znam o cemu je rijec ali nisam bas ni minut ovog naseg pogledala.
pa poznati su svakako slucajevi gdje i zene tuku i zlostavljaju muskarce. gledala sam jednom neku reportazu ili sta vec, o nekom liku kojeg je tukla zena i maltretirala njega i djecu, u nekom selu u federaciji.....


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs