banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 13:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Maj 2010, 12:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010, 15:26
Postovi: 218
Sve je to divno na papiru, ali u praksi... Daleko od toga.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 13:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa neka ga prijavi, moraće prenoćiti u pritvoru, pa ako mu se ponovi onda po zakonskoj proceduri ide dalje, pa ako mu se isplati... bolje i to nego ništa ne činiti i samo trpjeti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 16:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010, 15:26
Postovi: 218
To i jeste najgore - "ako se ponovi".

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
le_papillon je napisao:
Ma neće ni to više, možda je prije tak bilo. Sad je uglavnom svima jasno šta se tu dešava, samo je lakše podvući rep. Opet, ima i slučajeva kad jednostavno ne znaš kako pomoći osobi koja pristaje na to da je maltretirana. :confused2: Jezivo! Bolesno! Znam za sličan slučaj kao ajkula, i sreća je da žena zarađuje, i pokušava se izvući od budale. Troje djece, nigdje nikoga, i još da trpi idiota koji okolo šeta ljubavnicu, a ona s modricama ide na posao... užas!

Istina.
Ako je moj komšija, vatrogasac po zanimanju, kad mi je voda iz stana iznad mene poplavila stan (i komšinici ispod...pa se nadigla frka u ulazu) samo izašao iz svog stana, saslušao nas i rekao: "Nije to na mojoj dijagonali...snađite se, nemam ja ništa s tim..." i vratio se u stan i nastavio spavati, a mi smo čekali još sat vremena (voda i dalje curi...) da dođu njegove kolege...
Mislim da ti nemam šta pričati o tome koliko bi se neko počešao zbog nasilja u porodici, i kod komšije/rođaka/prijatelja, a kamo li tek "nekog tamo"...
Jezivo, ali je tako.
Talija je napisao:
Pa neka ga prijavi, moraće prenoćiti u pritvoru, pa ako mu se ponovi onda po zakonskoj proceduri ide dalje, pa ako mu se isplati... bolje i to nego ništa ne činiti i samo trpjeti.
Neće ni prenoćiti...vjeruj mi. A da ne pričam o varijantama sa sigurnom kućom i tome koliko bi mogao ostati u zatvoru, čak i kad bi u njemu završio, za šta nema teoretske šanse.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 17:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Talija je napisao:
Pa neka ga prijavi, moraće prenoćiti u pritvoru, pa ako mu se ponovi onda po zakonskoj proceduri ide dalje, pa ako mu se isplati... bolje i to nego ništa ne činiti i samo trpjeti.


Pa prijavila ga je oba puta. I desilo se - nista! :roll: Znam primjer gdje je otac ubijao od batina cerku i komsije, po koji vec put, zvale policiju, da bi dosao pandur i rekao joj - "Punoljetna si, ako ti se ne svidja kod roditelja, napusti ih." :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2010, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
ajkula je napisao:
Talija je napisao:
Pa neka ga prijavi, moraće prenoćiti u pritvoru, pa ako mu se ponovi onda po zakonskoj proceduri ide dalje, pa ako mu se isplati... bolje i to nego ništa ne činiti i samo trpjeti.


Pa prijavila ga je oba puta. I desilo se - nista! :roll: Znam primjer gdje je otac ubijao od batina cerku i komsije, po koji vec put, zvale policiju, da bi dosao pandur i rekao joj - "Punoljetna si, ako ti se ne svidja kod roditelja, napusti ih." :-?

O tome govorim...
Nema idenja dalje...nema ni početka.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 08:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Znam za par slučajeva, majka je prijavila sina i preležao je noć u pritvoru, žena je prijavila muža i takođe je preležao jednu noć u pritvoru, ako se prijavi slučaj to mora da bude zavedeno u stanici policije, ne može se tek tako prenebregnuti niti je do policajca da on odlučuje ko je kakav, ko je mlad, ko je kriv, ko je lud itd.
Najgore je ne činiti ništa. Takođe treba kontaktirati i Centar za socijalni rad, mora ostati neki trag o maltretiranju. Ako ima povreda i žrtva dođe u bolnicu oni po službenoj dužnosti moraju slučaj prijaviti policiji i sačiniti izvještaj o povredama (kako li se to već zove) i sve se to kasnije obrađuje u postupku protiv nasilnika.
A znam i za slučajeve kad neko od komšija npr. pozove policiju a žrtva kaže da je sve ok, e onda policija nema tu šta da traži.
Najgore je ništa ne činiti nego se prepustiti stihiji, i kad nekome dogori do nokata presuditi po sebi - dići ruku na počinioca sa čime se ništa ne postiže, jer ako neko ubije nasilnika opet će odgovarati za ubistvo.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Jeste, Talija, to si u pravu, reagovati se mora.
Ali rijetko ima ista od toga, uglavnom ce tu noc u pritvoru igrati karte sa strazarima...tako kod nas obicno biva...a kad se vrati, "platice" mu i to...
Ali, ipak treba pokusati tako, postoji sansa da se naleti na normalne policajce, sudiju...itd...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 13:51 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vide ... 92440.aspx


Citiraj:
U jednoj od svađa koja se između supružnika zbila prošle godine prijetio je da će dječaka zaklati.

Eto...


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 07:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
tensSa je napisao:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/video--monstrum-iz-rovinja-zadavio-sina-a-ranije-prijetio-da-ce-ga-zaklati/492440.aspx

Dovoljno je pogledati bolesnu facu ovog krvnika brrrrrrrrrrrrrrrr :confused3:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
MIslim da je vrlo očito...

Ali, problem i nisu ti, koje kad vidiš na ulici sa 100 metara, ako si iole normalan, jasno ti je da trebaš preći na drugu stranu...
Problem je fina gospoda, uvijek u odjelu, koja udara po rebrima, da ne hoda sa šljivom.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2010, 14:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Maj 2010, 17:46
Postovi: 16
žalosno je i prestrašno da netko prolazi kroz fizičko nasilje u obitelji, ali ovaj prvi post ma to je presmješno... tu bi još netko trebao nalupati koliko je mutava, a njega kastrirati kad mu je tako nešto smiješno!

_________________
Igre i igrice odlična online zabava
Internet klađenje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Велики сам противник сваке врсте насиља између партнера. Нажалост и сам познајем три случаја у којима дјевојка умјесто аргумената употребљава своје физичке потенцијале и насрће на партнера.

Сматрам да је свако подизање руке на партнера крај коме нема поновног враћања,свак ко не схвати после првог подизања да је крај,иде путем који нема повратка и на добром је путу да направи животну грешку.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Na žalost, ima i onih koji ne tuku, ali lupaju. Kako se odbraniti od njih?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 07:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2012, 09:21
Postovi: 197
pa trpi kad si stoka .ipak mislim da se to sve iz djetinjstva nosi i nasilnik i zrtva i da ne znaju za drugo samo mi nije jasno kako se takvi ljudi spoje .neko napisa mazohizam ma to je kretenluk u nedostatku mozga ,sta to moze toliko uraditi da dobija batine neznam zajbana tema .opet s druge strane ja bih mu daso ako je musko i udavio od batina bez obzira na sve .skoro je bio jedan slucaj da muskarac tuce zensko kod rebrovackog mosta i kad su se umijesali ta djevojka je napala ovu dvojicu da se ne mijesaju jbg vidis da se ne moze reagovati u bas svim situacijama


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs