banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 17:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 281 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nicole je napisao:
ajkula je napisao:
Nije li sama zelja/pomisao vid prevare?

Jeste!


U jbt, pa kakva je ovo radikalnost? Ja u toku dana nekad poželim/pomislim da ''obljubim'' gomilu nekih zlih žena, da ubijem nekoliko ljudi koji mi idu na živce, da nekima polomim ruke i noge i slično, da se ubijem, da postanem pilot...pa opet, nisam ni preljubnik, ubica, samoubica...pilot...još...

Da zaključim, pomisao nije prevara, želja nije prevara.

Opet, ovo vrijedi ako govorimo isključivo o j**anju, pardon, fizičkom aspektu veze.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Ja, recimo, ZELIM Aston Martin DBS i smatram ga seksualnim objektom tj enormnim produzetkom penisa. Da li je i to prevara? :lol:

Citiraj:
Da li je normalno/poželjno/dopustivo da naš partner ima (najbolje) prijatelje suprotnog pola? Da sa njima uživa u stvarima/dijeli stvari koje sa nama ne može iz nekog razloga (ne interesuju nas, recimo)?


Meni, licno, se ta zamisao ne dopada. OK, shvatam neke stvari koje osobe istog pola dijele medju sobom (zenske/muske price), al' ovo i ne bas. M-Z prijateljstva, da. Neka najbolja prijateljstva u kojima se dijele stvari koje se sakrivaju od partnera, ne bas. Pa koja je onda poenta veze majku mu? Zar ti partner ujedno ne bi trebao biti i najbolji prijatelj, neko ko ce te saslusati bez obzira da li ga ta tema bas, bas interesuje? Izgubi li se taj dio veze onda dolazimo do tog tvog jeb .. ovaj fizickog aspekta :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 14:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
V@nja je napisao:
Ja, recimo, ZELIM Aston Martin DBS i smatram ga seksualnim objektom tj enormnim produzetkom penisa. Da li je i to prevara? :lol:



ti mene svaki dan sve vise i vise iznenadjujes.............prevarantu jedam :lol:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
V@nja je napisao:
Ja, recimo, ZELIM Aston Martin DBS i smatram ga seksualnim objektom tj enormnim produzetkom penisa. Da li je i to prevara? :lol:

Citiraj:
Da li je normalno/poželjno/dopustivo da naš partner ima (najbolje) prijatelje suprotnog pola? Da sa njima uživa u stvarima/dijeli stvari koje sa nama ne može iz nekog razloga (ne interesuju nas, recimo)?


Meni, licno, se ta zamisao ne dopada. OK, shvatam neke stvari koje osobe istog pola dijele medju sobom (zenske/muske price), al' ovo i ne bas. M-Z prijateljstva, da. Neka najbolja prijateljstva u kojima se dijele stvari koje se sakrivaju od partnera, ne bas. Pa koja je onda poenta veze majku mu? Zar ti partner ujedno ne bi trebao biti i najbolji prijatelj, neko ko ce te saslusati bez obzira da li ga ta tema bas, bas interesuje? Izgubi li se taj dio veze onda dolazimo do tog tvog jeb .. ovaj fizickog aspekta :lol:

potpisujem!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Razumijem te, i uglavnom se i slažem, što se tiče prevelike intimnosti partnera i njegovog najboljeg prijatelja suprotnog pola. Mislim da se tu priča ne svodi na prostu ljubomoru/pitanje vjernosti, nego baš na to što si rekao - to su stvari koje ne bi trebalo da se traže izvan veze, ako je funkcionalna veza. Ja sam više mislio na stvari tipa, odlaska u kino sa drugom, i tako te neke obične aktivnosti. Mada se na kraju vjerovatno svodi na isto - van veze tražimo ono što u nam u njoj nedostaje, a partner nam ne pruža.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Prije koju godinu odem u kino sa prijateljem koji je bio frisak u vezi. On rekao djevojci za to i od tada nemamo nikakav kontakt jer je morao izabrati izmedju mene i nje :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Popokatepetl je napisao:
Razumijem te, i uglavnom se i slažem, što se tiče prevelike intimnosti partnera i njegovog najboljeg prijatelja suprotnog pola. Mislim da se tu priča ne svodi na prostu ljubomoru/pitanje vjernosti, nego baš na to što si rekao - to su stvari koje ne bi trebalo da se traže izvan veze, ako je funkcionalna veza. Ja sam više mislio na stvari tipa, odlaska u kino sa drugom, i tako te neke obične aktivnosti. Mada se na kraju vjerovatno svodi na isto - van veze tražimo ono što u nam u njoj nedostaje, a partner nam ne pruža.



pa da..mislim, partner i ne treba da pruza SVE, onda bi se sve svodilo na vezu a prijatelji bi se zanemarili..to je morbidno, po meni, jako sam vezana za prijatelje sto muske sto zenske i ne mogu zamisliti da ih se odreknem. veza i drustvo treba da nadopunjuju jedno drugo.

Talija je napisao:
Kad se pojavi želja to je već početak nečega što bi se moglo nazvati prevara ili bar uvertira u prevaru. A želji prethodi, u mašti rekonstruisan, kontakt sa tom osobom.

Mislim da se svakome više puta desilo da vidi nekoga ko nam se na prvi pogled učini simpatičan, lijep, drag, ali nakon tog vizuelnog utiska prestaje svako zanimanje za tu osobu, tj. mašta ne ide dalje u tom pravcu.
Čak i neki vidovi koketerije ne podrazumjevaju prevaru, više bi se moglo reći da je u pitanju neko samodokazivanje i samopotvrđivanje nego istinsko interesovanje prema dotičnom predmetu koketerije.

Kad se čovjek zaljubi onda u tom periodu bukvalno ne vidi nikoga osim osobe u koju je zaljubljen, ali i taj zanos izblijedi i prerasta u nešto zrelije ili se osjećaj ne razvija nego se ugasi.



a sta je nakon recimo, onih cuvenih 7 godina veze kad se prestaje ili zeni? kad, sto kazes, veza postane zrela? to najcesce znaci da su se ona osjecanja lude zaljubljenosti izgubila a ostalo nesto dublje..i sta onda? pojavi se treca osoba, cisto statisticki gledano, moguce je da osoba voli 2 druge osobe u istom periodu, sto da ne.. i sta su opcije:
1. raskid s tom trecom osobom
2. raskid s prvom i veza s trecom osobom
3. trougao, pri cemu se zna ko je i dalje #1
4. trougao, gdje su svi jednaki (ovo je rijetkost, zbog zajednickog zivota, djece i sl)

negdje procitah da 60% svjetske knjizevnosti opisuje upravo razne varijacije trouglova, to uopste nije nekakav izuzetak..mislim, monogamija je naravno ok, kad su partneri jako vezani jedno za drugo i takve su osobe da i ne pomisljaju na svrljanje okolo..ali sta kad se desi treca osoba? strucnjaci kazu da je kljuc iskrenost i mnooooogo komunikacije i da ako osobe nisu pretjerano neuroticne, ljubomorne, egoisticne i sl. mogu iskombinovati zivot prilicno normalno. nekako mi se cini da je insistiranje na monogamiji uslovni refleks, djeca se tako vaspitavaju odmalena, preljuba je uzasno stigmatizirana i sl. a to uopste ne mora da bude nesto samo po sebi lose kad se vodi racuna o emocijama svih troje (i djece ako postoje). naravno, vecina ljudi na Blakanu dobije fras kad cuje za ovako nesto, ali kao sto rekoh to je uslovni refleks, da ne spominjem emocionalnu nezrelost, kompleks manje vrijednosti, narcizam, egoisticnost i ostalu patologiju koja svaku pomisao o ovome cini izuzetno bolnom. monogamija je u proslosti bila recimo vazna i sa bioloske strane, za ocuvanje vrste jer je zivot bio puno tezi ali vremena se mijenjaju..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nije mi u potpunosti jasno sta se podrazumijeva pod trecom osobom. Treca osoba kao prijatelj, kao ravnopravan partner, ili kao nesto trece? I koliko si ti sama (na stranu sve ove teorijske i knjiske stvari) monogamna, tolerantna prema eventualnom nevjerstvu, koliko si spremna da neke od stvari koje si pobrojala prihvatis u svojoj vezi?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Svašta.... Ne prihvatam treću osobu... :-? :-? Po meni je najbolja opcija ostaviti prvu i skontati se sa trećom osobom, tako će svi biti sretni. Znam, sad ćete vi napisati kako će biti sretan onaj koji je ostavljen? Eh, pa fino. On u tom trenutku ne konta koliko je to bolje za njega nego da živi u zabludi. Prvo, nikad ne bih voljela da saznam da mi neko radi iza leđa. Preferiram da mi neko kaže da se zaljubio u drugu i da me zbog tog ostavlja. Jebiga, desilo se. Desiti se može svakome. Ja ne bih ostala u vezi bez ljubavi, tako da bih takav raskid prihvatila mirno.
Šta je za mene prevara? Pa prevara može biti psihička i fizička. Fizička: ako se desi neki neplanirani seks i ta osoba se stvarno, al stvarno pokaje (to se valjda može vidjeti), to bih mogla oprostiti. Prevaru koja traje, odnosno, uporednu vezu ne bih mogla oprostiti. Tu nema kajanja, prevara je počinjena u više navrata i to s istom osobom.
Psihička prevara, odnosno da se osoba zaljubi u neku drugu i to primijetim - e onda bih mu rekla: "Sretan put"... Bolje i za njega i za mene. Imam prijateljicu koja je već skoro godinu dana zaljubljena u drugog lika, a oko 5 god je s momkom. Neće da ostavi momka jer misli da je on "savršen" i da nikad neće naići na takvog. Zašto se onda zaljubila u ovog drugog?! Navika ili šta? Želja za nečim novim... PRemlada je da bi iz petogodišnje veze ušla u brak i ne misli se udavati bar još 5 god. Već je zaljubljena u drugog, šta će biti za godinu, dvije. Ja sam se ogradila od bilo kakvog komentara, te mi više ništa ni ne priča. E i to njeno smatram psihičkom prevarom. Da njen momak zna koliko ona razmišlja o ovom drugom, vjerovatno bi je ostavio.
Eto, toliko od mene. Odjava :happy4:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Popokatepetl je napisao:
Nije mi u potpunosti jasno sta se podrazumijeva pod trecom osobom. Treca osoba kao prijatelj, kao ravnopravan partner, ili kao nesto trece? I koliko si ti sama (na stranu sve ove teorijske i knjiske stvari) monogamna, tolerantna prema eventualnom nevjerstvu, koliko si spremna da neke od stvari koje si pobrojala prihvatis u svojoj vezi?


prespremna :lol: salim se, nije jos proslo tih famoznih 7 godina, tako da ne znam :P

zLo_krme je napisao:
Svašta.... Ne prihvatam treću osobu... :-? :-? Po meni je najbolja opcija ostaviti prvu i skontati se sa trećom osobom, tako će svi biti sretni. Znam, sad ćete vi napisati kako će biti sretan onaj koji je ostavljen? Eh, pa fino. On u tom trenutku ne konta koliko je to bolje za njega nego da živi u zabludi. Prvo, nikad ne bih voljela da saznam da mi neko radi iza leđa. Preferiram da mi neko kaže da se zaljubio u drugu i da me zbog tog ostavlja. Jebiga, desilo se. Desiti se može svakome. Ja ne bih ostala u vezi bez ljubavi, tako da bih takav raskid prihvatila mirno.
Šta je za mene prevara? Pa prevara može biti psihička i fizička. Fizička: ako se desi neki neplanirani seks i ta osoba se stvarno, al stvarno pokaje (to se valjda može vidjeti), to bih mogla oprostiti. Prevaru koja traje, odnosno, uporednu vezu ne bih mogla oprostiti. Tu nema kajanja, prevara je počinjena u više navrata i to s istom osobom.
Psihička prevara, odnosno da se osoba zaljubi u neku drugu i to primijetim - e onda bih mu rekla: "Sretan put"... Bolje i za njega i za mene. Imam prijateljicu koja je već skoro godinu dana zaljubljena u drugog lika, a oko 5 god je s momkom. Neće da ostavi momka jer misli da je on "savršen" i da nikad neće naići na takvog. Zašto se onda zaljubila u ovog drugog?! Navika ili šta? Želja za nečim novim... PRemlada je da bi iz petogodišnje veze ušla u brak i ne misli se udavati bar još 5 god. Već je zaljubljena u drugog, šta će biti za godinu, dvije. Ja sam se ogradila od bilo kakvog komentara, te mi više ništa ni ne priča. E i to njeno smatram psihičkom prevarom. Da njen momak zna koliko ona razmišlja o ovom drugom, vjerovatno bi je ostavio.
Eto, toliko od mene. Odjava :happy4:


lako ti je sad kad nemas vecih posljedica lako da raskines, a sta ako imas djecu, i jednostavno ne zelis da se odreknes muza..a ako je on nasao drugu ne znaci automatski da tebe ne voli, tako da ne mozes odmah reci "Ja ne bih ostala u vezi bez ljubavi, tako da bih takav raskid prihvatila mirno."

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
A djeca bi trebala biti kamen spoticanja u kome bi ti glumila vjecnu zrtvu? I sta ti to znaci .. ne zeli se odreci muza? Kako se mozes odreci nekoga ko te prevario, izdao, kome nisi nista drugo do kuvarica, cistacica i vaspitacica djece?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
jbt, u glavama ovdasnjih ljudi uopste ne postoji opcija "voljeti 2 osobe"..a mozemo voljeti 2 roditelja, 2 prijatelja, dvoje djece itd. koliko god se drustvo trudilo stigmatizirati tu pojavu ona postoji, kao sto rekoh, vise nego dobro je opisana u knjizevnosti..voljeti 2 osobe ne znaci automatski smatrati jednu od njih za cistacicu, kuvaricu i vaspitacicu.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 10 Feb 2010, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Vazi. Nije zivot ono sto pise u knjigama :) A mozda si mlada pa te ni zivot nije oprzio. Zato se moli da tako i ostane :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 01:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
Macr0 je napisao:
Za sretan brak potrebna je nevjera

"Većina muškaraca ne varaju svoje supruge jer ih ne vole već zato što ih vole. Oni jednostavno trebaju prostor za sebe. Za takve ljude koji su zapravo jako monogamni, nevjera je neizbježna", komentirala je Vaillant koja dodaje da će se žene, kada shvate da je vjernost određena kulturom, ali ne i prirodna, tek onda osjećati zaljubljenima i mnogo slobodnijima.

http://www.index.hr/xmag/clanak/francuska-spisateljica-preporuca-za-sretan-brak-potrebna-je-nevjera/467757.aspx



NAJVECA GLUPOST IKAD OBJAVLJENA. SVAKA BUDALA NADJE DA SE PRAVI PAMETNA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 01:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
_zoka je napisao:
Jesam,apsolutno.
Bio sam u situaciji da mogu prevariti,da niko ne sazna,u inostranstvu,sa super ribom ali nisam.A nisam ni bio nešto previše zagrijan za tadašnju curu.Jednostavno,sam pojam nevjernosti mi je fuj.




sudeci po postovima ti si bas rijetka pojava :salute:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 01:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Cim docekam forumasa/icu da kaze da je svrljao/la, okrecem janje pred Boskom.

Jbt, sve same majke Tereze.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 01:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2008, 20:53
Postovi: 109
Lokacija: Banjaluka
al bas! :lol: :lol: :lol:
jesam varao,bio varan i sta ces zivot ide dalje!sada sam se smirio imam drugih okupacija osim toga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 01:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
ČASPER je napisao:
DA! Od kad znam za one stvari imao sam ljubavnicu.Pitanje vam je vrlo interesantno.Imati Ljubavnicu neznači varati ženu ili djevojku .Imati ljubavnicu je stil življenja koji podrazumijeva više davanja od onog koji je samo sa jednom osobom.Što se više ulažeš više intelektualno sazrijevas u tom pogledu i stvaras kvalitet života u kome sve strane mogu uživati strastvenije jer imaju jedan impuls ili podstrek više.NAŽALOST OVBIM POSLOM SE BAVE I ONI KOJI PRETHODNO NISU SAZRELI NI ZA JEDNU VEZU A KAMOLI ZA DVE ILI VIŠE.Ljubiti ,voljeti ili zovite to kako hoćete nije ograničeno već naprotiv treba da oplemenjuje ljude ,partnere obostrano i u krug ma ko se tu nasao!


sta si se pa ti raspisao, nije tema grupnjak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 02:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
google lazarević je napisao:
lako ti je sad kad nemas vecih posljedica lako da raskines, a sta ako imas djecu, i jednostavno ne zelis da se odreknes muza..a ako je on nasao drugu ne znaci automatski da tebe ne voli, tako da ne mozes odmah reci "Ja ne bih ostala u vezi bez ljubavi, tako da bih takav raskid prihvatila mirno."

Lako? Ništa nije lako... Pogotovo nije lako biti ostavljen zbog druge. Al život ide dalje. Što kaže ajkula šta trebam glumiti jadnicu i oprostiti mu sve i moliti ga da ostane?! Daj bolan... Cijenim onog koji dođe i iskreno mi kaže: "Eto, zaljubio sam se u drugu, jebiga... Gotovo je, ne volim te više..." Ok, zvuči surovo na prvu, al poslije cijeniš tu iskrenost...
Ne znači da te ne voli ako je našao drugu? Lol... Ok, baš me zanima kako bi ti odreagovala da ti kaže da je našao drugu.... Neko koga voliš, a ne neko s kim si samo iz navike i kontaš da će i tebi možda upasti koja prilika da nađeš nekog... Čemu onda ta veza?
Ako imate zajednički kredit, pa i to se da riješiti, a kamoli djeca... :-"

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste vjerni?
PostPoslato: 11 Feb 2010, 07:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
google lazarević je napisao:
Talija je napisao:
Kad se pojavi želja to je već početak nečega što bi se moglo nazvati prevara ili bar uvertira u prevaru. A želji prethodi, u mašti rekonstruisan, kontakt sa tom osobom.

Mislim da se svakome više puta desilo da vidi nekoga ko nam se na prvi pogled učini simpatičan, lijep, drag, ali nakon tog vizuelnog utiska prestaje svako zanimanje za tu osobu, tj. mašta ne ide dalje u tom pravcu.
Čak i neki vidovi koketerije ne podrazumjevaju prevaru, više bi se moglo reći da je u pitanju neko samodokazivanje i samopotvrđivanje nego istinsko interesovanje prema dotičnom predmetu koketerije.

Kad se čovjek zaljubi onda u tom periodu bukvalno ne vidi nikoga osim osobe u koju je zaljubljen, ali i taj zanos izblijedi i prerasta u nešto zrelije ili se osjećaj ne razvija nego se ugasi.


a sta je nakon recimo, onih cuvenih 7 godina veze kad se prestaje ili zeni? kad, sto kazes, veza postane zrela? to najcesce znaci da su se ona osjecanja lude zaljubljenosti izgubila a ostalo nesto dublje..i sta onda? pojavi se treca osoba, cisto statisticki gledano, moguce je da osoba voli 2 druge osobe u istom periodu, sto da ne.. i sta su opcije:
1. raskid s tom trecom osobom
2. raskid s prvom i veza s trecom osobom
3. trougao, pri cemu se zna ko je i dalje #1
4. trougao, gdje su svi jednaki (ovo je rijetkost, zbog zajednickog zivota, djece i sl)

negdje procitah da 60% svjetske knjizevnosti opisuje upravo razne varijacije trouglova, to uopste nije nekakav izuzetak..mislim, monogamija je naravno ok, kad su partneri jako vezani jedno za drugo i takve su osobe da i ne pomisljaju na svrljanje okolo..ali sta kad se desi treca osoba? strucnjaci kazu da je kljuc iskrenost i mnooooogo komunikacije i da ako osobe nisu pretjerano neuroticne, ljubomorne, egoisticne i sl. mogu iskombinovati zivot prilicno normalno. nekako mi se cini da je insistiranje na monogamiji uslovni refleks, djeca se tako vaspitavaju odmalena, preljuba je uzasno stigmatizirana i sl. a to uopste ne mora da bude nesto samo po sebi lose kad se vodi racuna o emocijama svih troje (i djece ako postoje). naravno, vecina ljudi na Blakanu dobije fras kad cuje za ovako nesto, ali kao sto rekoh to je uslovni refleks, da ne spominjem emocionalnu nezrelost, kompleks manje vrijednosti, narcizam, egoisticnost i ostalu patologiju koja svaku pomisao o ovome cini izuzetno bolnom. monogamija je u proslosti bila recimo vazna i sa bioloske strane, za ocuvanje vrste jer je zivot bio puno tezi ali vremena se mijenjaju..

Ne priznajem pravilo "7 godina", ne mora biti nužno 7, može i manje ili više godina.
Nakon zaljubljivanja nastaje ljubav, ljubav koja znači sigurnost i zadovoljstvo. I ta ljubav prolazi kroz neke faze sazrijevanja, (nesrećne okolnosti neću navoditi da se ne raspline priča) u srećnim okolnostima se razvija poštovanje, razumjevanje, zajednički preživljene nevolje, zajedničko podizanje potomstva koja takođe dava novi kvalitet te veze i td. ukratko jače povezivanje u duhovnom smislu.
U toj zajedničkoj "borbi", životu, nema mjesta za treću osobu.
Ako dođe do treće osobe razlog za to treba potražiti čak i godinama unazad, šta je dovelo do toga da se jedna strana udalji, otuđi. Preispitivanje obje strane.

Voljeti dvije osobe... to mi nikada nije bilo jasno, jer iz svog iskustva mogu da kažem da sam kao konj sa oglavom, tj. vidim samo u jednom pravcu, jednu osobu.
Može mi se svidjeti neko drugi ako mi se ovaj prvi više ne sviđa, ali da istim intenzitetom volim dvije osobe u isto vrijeme - nikad!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 281 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs