banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2003, 14:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Feb 2003, 14:28
Postovi: 31
Lokacija: Banja Luka
ili nas vreme samo nauci da zivimo sa ranama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 15:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Jul 2002, 21:11
Postovi: 448
Lokacija: Banja Luka
Ako mislis na ljubavne rane, odna lijeci... Bar kod mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 15:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
koje rane mislis?

Ja ljubavne prebolim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vrijeme definitivno lijeci rane.
Ili bar (u najgorem slucaju) te rane manje bole.

Vrijeme lijeci rane tako da nam otvori oci.S vremenske distance vidimo stvari u pravom svjetlu.
U trenutku kad se nesto dogodi previse smo emotivno vezani da bi mogli realno rasudjivati.Kad vrijeme prodje i kad je neki dogadjaj vremenski distanciran od nas u stanju smo realnije i trezvenije razmisljati.
I tada cesto shvatimo da neki "veliki neuspjesi" nisu bili vrijedni suza prolivenih zbog njih.

Dalje,vremenom se i neke stvari u nasim zivotima promijene.Nakon nekog vremena nismo u istoj poziciji kao u trenutku dogadjanja toga sto nas je povrijedilo,neki drugi ljudi i stvari udju u nas zivot i zauzmu neka svoja mjesta,ima masa novih faktora koji ce promijeniti nas stav o nekom proteklom dogadjaju.
Npr. volimo nekoga i on nas prevari.Tuzni smo i depresivni.
Godinu dana kasnije upoznamo osobu koja nam vise odgovara nego prethodna i mozemo sa zahvalnoscu gledati na tu 'tragediju' od prije godinu dana,jer smo shvatili u medjuvremenu da taj mladic nije ni bio vrijedan nase ljubavi i vremena,da smo mogli ostati s njim (da se nije desilo to sto se desilo) i tako i ne primjetiti ovog koji nam bolje odgovara.
I tako nanovo srecni i zaljubljeni necemo gledati na tu prevaru s tugom,vec ce mo se smjeskati i pretvoriti to cak u neku anegdotu.

Cinjenica je da ljudi neke stvari u svom zivotu shvataju kao nezamjenjiv gubitak,a malo sta od toga zaista jeste neki gubitak (ljubavni...duhovni...ne mislim na materijalni) za nas.
Budemo s nekim i kad ta osoba ode iz naseg zivota,ma koliko nas povrijedila i mada smo upoznali pravo lice te osobe,mi smo skloni zivjeti u iluzijama kako je ta osoba bas onakva kakvu smo je mi zamisljali (a sto se ne podudara sa stvarnoscu) i kako je nas zivot bez nje nemoguc.
Naravno,ne sjetimo se da smo i prije dolaska te osobe u nas zivot zivjeli bez nje.Naravno,ne pada nam na pamet da se suocimo sa stvarnim svijetom i stvarnim karakteristikama te osobe,bjezimo u svoje snove i zivimo od svojih pogresnih zakljucaka.
Nakon nekog vremena shvatimo svoje zablude,suocimo se s njima,tek tad cujemo ono sto su nam prijatelji govorili mozda i mjesecima...

Nekada se velike ljubavi 'raspadnu' silom prilika,nicijom krivicom,jednostavno ima nesto 'iznad njih' na sta ne mogu uticati (rat,bolest...).
U tom slucaju rekla bih da vremenom samo naucimo zivjeti bez voljenog bica ili lakse skrivati svoj bol pred drugima,ali od tog bola nas nikakvo vrijeme ne moze izlijeciti... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 18:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Ne brini se, bar sto se tice ljubavnih veza, vrijeme sigurno lijeci rane i to mnogo brze nego sto mislis. Ja sam nekada davno mislila da jednu osobu nikada necu moci preboliti, ili mislila sam da cu bar uvijek misliti na njega. O kako samo nisam bila u pravu, naravno prestalo je da boli i sto je jos bolje drago mi je da smo na vrijeme prekinuli tu vezu.Cak sta vise ni ne mislim na njega vec mnogo godina. Ovo se veze na tekst od drugarice Venti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2003, 18:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Nov 2002, 19:41
Postovi: 7
Lokacija: germany
Zdravo svima,evo da se i ja ukljucim u razgovor.
Nazalost zivot nas uci tako bolno da moramo da prodjemo i te faze bola pa da bi vrijeme polako lecilo rane ali samo ako smo dovoljno jaki da nemislimo vise na tu osobu pa da se lakse podnese bol :P
Al ako je neko djavo :evil: onda samo noge u dzepove i bjegaj u daljinu.
Al nekad i pomogne covjeku malo dopinga :drinking: ako se zna da kon trolise u tome a da ne poludi nacisto :mad:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2003, 14:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Feb 2003, 14:28
Postovi: 31
Lokacija: Banja Luka
da konkretno mislim na ljubavne rane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2003, 21:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Nov 2002, 19:41
Postovi: 7
Lokacija: germany
Ma pusti te ljubavne rane,samo nadrljas ako se previse otvoris :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2003, 22:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jan 2003, 18:44
Postovi: 19
Lokacija: Banjaluka
ljubavne rane da, jedino je mana sto jako sporo zarastaju, jer ipak vrjeme ljeci sve...

_________________
Droga je savrsenstvo prirode. Spaljenost je stanje uma koje nas sprjecava da
postanemo zivotinje.Zahvalimo kukcima.:))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2003, 13:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Feb 2003, 14:28
Postovi: 31
Lokacija: Banja Luka
Djole je napisao:
ljubavne rane da, jedino je mana sto jako sporo zarastaju, jer ipak vrjeme ljeci sve...


u pravu si ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2003, 17:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Ljubavne sporo a tjelesne trajno ali do promijena vremena.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2003, 13:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
eh, rane...ja 12 godinica ona 8. tad smo se prvi put vidjeli. baka i deka su zivjeli daleko od moga grada, ali sam odlucio da svako ljeto idem kod njih. mada i nisam puno provodio vremena sa njima, jer ko ce cijeli dan trcati za jagnjadima, kravama. mada sam uzivao da upravljam kolicima, i natjeram konjeceta da malo projuri seoskim puticem. puna kolica sijena na pocetku, ali kad dotjeram konjeca pred pojatu, auuuuuuuuuuuuu...djedo se okrene i tek vidi sta je ostalo :lol:

bjezao sam kod tetke, i igrao fudbal sa bracom..e onda je dosla ona, iz svice. imala je baku i deku u istom selu. bila je to djecija ljubav. bila je bogatasica, stari joj japanac ili kinez, ali zivjeli su su St. Galenu. jednog ljeta donjela je mali sator, taman za dvoje, a meni drago. zaboravio ja na bracu, i fudbla. prvo smo nas dvoje ucili da podignemo taj sator. kako nam je bilo drago kad smo se smjestili unutra. ni meni ni njoj nije padalo na pamet, rucak, vecera. e onda smo odlucili da ucimo njemacki, ona je pokusala da me nauci, ali slabo mi jezici idu. i dogovorili se, kako da najlakse naucim, kad ona kaze ajn, ja nju poljubim, kad kaze cvaj, draj, e toliko puta je ljubim. ih, srce mi lupalo, ko nikad u zivotu. najvise sam volio kad mi kaze 10, ajooooooooooooojj...ma uzivala je ona u tom njemackom. djecija ljubav...
onda dodje 91, neka surova zima u bosni, bez snijega, samo neki strani siloviti vjetrovi, sa sjevera, juga , zapada i istoka. navalise, bez najave, bez pitanja. i u tom svom prodoru, oduvali onaj mali sator u nebeske visine...."ma dao bi milijardu dolara za jos jedan sekund tog satora".
kasnije smo se vidjeli, ustvari prosle godine. i to na 5 min. bila je sa mamom i sekom. obadve ljepotice, mada se primjeti da je mladja seka preduhitrila. 5 minuta proslo ko sekunda :( , ni email nisam stigao da trazim od nje, da pokusamo nekako napraviti drugi sator.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2003, 19:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jan 2003, 18:44
Postovi: 19
Lokacija: Banjaluka
sweet:)

_________________
Droga je savrsenstvo prirode. Spaljenost je stanje uma koje nas sprjecava da
postanemo zivotinje.Zahvalimo kukcima.:))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2003, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Da, kad naidje pravi/prava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2003, 11:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Mar 2003, 23:30
Postovi: 27
:( a joj ja mislim da nikad neke rane nezarastu :( ako si nekoga volio a njema nema vise to je bolno, bolno je kad mu odes i odneses cvece na grob:(.

Moja prva ljubav je bio jedan crni predivni momak imenom Goran,koji je imo 9 godina a ja 8 isla sam sa rodicom u skolu,ja kao ona djevojka iz njemavke:) bili su to ljepi dani :) ja isla u skolu da bi malo bolje srpski naucila, i nezalim sto sam isla jer tamo sam osobu srela u koju sam se zaljubila.
Proslo je negdje 8 godina kad sam ga opet srela on bio 17 godina i moja zaljubnost jos nije prosla, prvi moj poljubac sam imala sa njim, uch, bio je to dozivljaj za mene, od tada nisamo se nikada vise izgubili iz kontakta.
Na samom pocetku rata on je pogino na bjelom brdu , necu nikada zaboraviti kad sam zadnji put sa njime pricala na telefonu, njegove reci nikada necu zaboraviti, poslepodne je pogino, tak se srusio svet za mene i tu rano nika vreme nece da zaljeci ta se rana neleci i svaki put kad mu odem na grob placem i zelim ............:(

tako neke stvari nemoze vreme da leci posto su jedan dio zivota, i eto proslo je preko 10 godina od toga i moja rana na srcu nije jos zarasla.

_________________
...kad Merkur udje u Rak, vodi me na luda mesta, gde ritam bije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2003, 12:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 07:34
Postovi: 607
Lokacija: malo vamo,malo tamo (CH)
Nadam se da ova prica nece smetati nikom,a posvecujem je dreamgirl

5 pisama

Kazu da su se mnogo voleli . Bio je mnogo stariji od nje .
Kad su mu rekli da ce joj mladost upropastiti , odlucio je
da je ostavi . To je bilo jace od njega , svoju gresku nije mogao
oprostiti i prezaliti . Plakala je i molila da ostane , a obecao je
da je nikad nece zaboraviti i da ce joj pisati .
Tuga i nemir nisu joj dali mira , minuti su joj tako sporo
prolazili .
Prvo pismo : Stiglo je dva dana posle rastanka , pisao je
da mu je uzasno tesko zbog nje .

Drugo pismo : Stiglo je dve godine posle rastanka , pisao joj
je da se nasmeje .

Trece pismo : Stiglo je cetiri godine posle rastanka , pisao joj
je da se rado mnogo cesce smeje .

Cetrvrto pismo : Stiglo je posle pet godina , pisao je da je sada
mnogo stariji i da je bolje sto su se rastali .

Peto pismo : Pismo koje je stiglo posle sedam godina njihovog
rastanka . Pismo koje je potreslo devojku ,koja je
zanemela citajuci izbledelu hartiju , plakala je ,
plakala i secala se starih dana.

Pisalo je : Mislim da ces mi oprostiti sto sam se ubio dva dana
posle rastanka .

I malo ispod :

Ova pisma smo pisali mi drugovi , pisma su bila izgovor
da bi ti lakse podnela , a nadamo se da si nam
zahvalna na poslednjem i najiskrenijem pismu.
PS : I mi smo ga voleli !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2003, 22:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Mar 2003, 23:30
Postovi: 27
:(. zalosno.

I nikada ga nece ni preboljeti:(.

_________________
...kad Merkur udje u Rak, vodi me na luda mesta, gde ritam bije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Mar 2003, 16:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Sep 2002, 10:32
Postovi: 157
Lokacija: Sarajevo
Daco, oni tebe varaju i lazu... Vrijeme ne lijeci rane, to je vise nego SIGURNO! Ako patis od ljubavnih rana, imas samo tri varijante, pod uslovom da si ZENSKO:

1. Popni se u predvecerje na Kastel, posmatraj romanticni zalazak sunca, a kad zadje, zazmiri i baci se sa zidina na glavu. Pazi, ne na noge vec na glavu. Vidjet ces kako svi tvoji problemi u djelicu sekunde postaju besmisleni i nevazni...

2. Druga varijanta je slicna prvoj, s tim sto ces da skocis sa mosta u Vrbas. Ili ces da isplivas iz problema ili da slomijes vrat i ugines...

3. Varijanta je da licno upoznas Ultru pa ce on da te mazi, pazi i otjera probleme ljubavne prirode. Rane cemo da lijecimo alternativnom medicinom, CUNICILIN kapima i KITOMICIN cepicima za guzu...

Pa ti sada biraj.... :)

_________________
Ko se s ULTROM kaci, zivot mu je KRACI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2003, 14:31 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
hehehe, od cunicilina i kitomicin cepicima, ima samo da joj otvoris ponovo rane :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2003, 14:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
ULTRA je napisao:
Daco, oni tebe varaju i lazu... Vrijeme ne lijeci rane, to je vise nego SIGURNO! Ako patis od ljubavnih rana, imas samo tri varijante, pod uslovom da si ZENSKO:
.....
...
3. Varijanta je da licno upoznas Ultru pa ce on da te mazi, pazi i otjera probleme ljubavne prirode. Rane cemo da lijecimo alternativnom medicinom, CUNICILIN kapima i KITOMICIN cepicima za guzu...

Pa ti sada biraj.... :)


Opa ultra jel to neka javna ponuda?? :o
Da ti nisi onaj doktro iz Sarajeva sto lijeci zenske rane :angel:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs