banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Mar 2009, 17:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2002, 08:41
Postovi: 1585
Lokacija: Banjaluka
Heh... sta reci na ovu temu... Jesu tuzne ako se zavrse... Al dok traju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 21:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Sve ljubavi su tuzne to sam htjela reci,i one prave,zato ne raspravljajte vise o tome kako stihovi stvarno glase :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
uuu jeste pesimisti :o

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ko kaze da su sve prave ljubavi tuzne, ocigledno nije iskusio pravu ljubav.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Istina ali znaju biti jako tuzne,desi se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pa sad, zavisi sta podrazumijevas pod pravom ljubavi.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Pa evo jedna tuzna istinita prica o jednoj pravoj ljubavi
Ljubav je pocela u srednjoj skoli i trajala dok su njih dvoje studirali,nije postojalo nista na svijetu sto bi ih rastavilo.Studirali i radili zavrsili fakultete,zaposlili se u struci zavrsili kucu koju su godinama gradili,namjestili je vjencali se u krugu naj naj blizih.Ona lijepa kao andjeo,dobra kao dusa i poslije toliko godina i dalje zaljubljena,on njezan,pazljiv voli ju kao prvi dan.Ona trudna ,pet mjeseci odlaze kod prijatelja,saobracajna nesreca,nikom nista ona gine.On neda da se sanduk sa voljenom i sinom spusti u zemlju,godinama "zivi"na njenom grobu osjedio preko noci,zeli da umre sa njenom slikom u ruci.Poslije nekoliko godina prodao je kucu,prodao sve sto su imali,ozenio se prvom koja je naisla ima sina i kcerku koji nose imena koja je njegova voljena zeljela dati njihovoj djeci.Sve ima ali jedno fali ili dvoje,tuga u ocima ne nestaje
Ovo je bila prava ljubav i ostala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
malka je napisao:
Pa evo jedna tuzna istinita prica o jednoj pravoj ljubavi
Ljubav je pocela u srednjoj skoli i trajala dok su njih dvoje studirali,nije postojalo nista na svijetu sto bi ih rastavilo.Studirali i radili zavrsili fakultete,zaposlili se u struci zavrsili kucu koju su godinama gradili,namjestili je vjencali se u krugu naj naj blizih.Ona lijepa kao andjeo,dobra kao dusa i poslije toliko godina i dalje zaljubljena,on njezan,pazljiv voli ju kao prvi dan.Ona trudna ,pet mjeseci odlaze kod prijatelja,saobracajna nesreca,nikom nista ona gine.On neda da se sanduk sa voljenom i sinom spusti u zemlju,godinama "zivi"na njenom grobu osjedio preko noci,zeli da umre sa njenom slikom u ruci.Poslije nekoliko godina prodao je kucu,prodao sve sto su imali,ozenio se prvom koja je naisla ima sina i kcerku koji nose imena koja je njegova voljena zeljela dati njihovoj djeci.Sve ima ali jedno fali ili dvoje,tuga u ocima ne nestaje
Ovo je bila prava ljubav i ostala


Budimo realni, takve price su rijetke. Ja vise volim recimo ovakve:

Ljubav je pocela u srednjoj skoli i trajala dok su njih dvoje studirali,nije postojalo nista na svijetu sto bi ih rastavilo.Studirali i radili zavrsili fakultete,zaposlili se u struci zavrsili kucu koju su godinama gradili,namjestili je vjencali se u krugu naj naj blizih.Ona lijepa kao andjeo,dobra kao dusa i poslije toliko godina i dalje zaljubljena,on njezan,pazljiv voli ju kao prvi dan. I imali su petoro djece i zivjeli sretno do kraja zivota...

Mislim koga briga sta ja volim... :) :) :)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Tvoja je prica izuzetna,nadahnjujuca,prelijepa,bozanstvena,velicanstvena i ZA POZELJETI ali budimo realni i ruzne stvari ma kako bile rijetke ipak se desavaju.Kako bilo ja sam optimista i mislim da sam glavno rekla u svom prvom postu pa stoga samo naprijed ljubav je cudo ne zna ko ne proba :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 22:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
malka je napisao:
Tvoja je prica izuzetna,nadahnjujuca,prelijepa,bozanstvena,velicanstvena i ZA POZELJETI ali budimo realni i ruzne stvari ma kako bile rijetke ipak se desavaju.Kako bilo ja sam optimista i mislim da sam glavno rekla u svom prvom postu pa stoga samo naprijed ljubav je cudo ne zna ko ne proba :D


Jao bas ti hvala :D I nastvi da budes optimista to podrzavam 1000% i zelim ti sve najbolje naravno :)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
skypostman je napisao:
Ko kaze da su sve prave ljubavi tuzne, ocigledno nije iskusio pravu ljubav.



e nek si mi rek'o!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Iskreno, mislim da ova teza ne drzi vode, i da je pisu svjeze ranjena srdasca ili ljudi koji su maleri u ljubavi. Neke osobe povezuju osjecaje boli i patnje sa pojmom "prave ljubavi", prava ljubav ne moze proci bez neke velike tragedije, velikog konflikta i zrtvovanja sa obe strane (oteo je od porodice, neko poginuo, te ovo te ono), sto nam je servirano kroz filmove i romane, od samog rodjenja. U vezi sa velikom ljubavi (pravom) treba stajati nesto spektakularno, po mogucnosti, jako tuzno ili tragicno (as seen on movies).

Inace, mozak ima trik kojim ruzna sjecanja uljepsava, a lijepa cini jos ljepsim. Sto su sjecanja starija, to ih mozak vise ukrashava, pa nam se neka veza, koja je realno bila bezveze, cini tako draga i topla, ako je pogledamo sa odstojanja od 5-6 godina. Sve sto ti se desilo prije, cini ti se tako lijepo i nestvarno, jer mozak sve udesi tako, zamislite onda kada se sjetite neke velike ljubavi u kojoj ste iskreno uzivali? Zbog toga se ljudima, narocito ostavljenim, nakon godinu-dvije cini da je to bila prava ljubav, neponovljiva, bu-hu, smrc smrc, get a grip with a reality!

Da su "prave", ne bi pukle ni zavrsile tuzno.
Primjer koji ste naveli, o poginuloj dragoj, je primjer TRAGICNE ljubavi, a ne tuzne ljubavi, ta ljubav je bila jako srecna koliko vidim, do tog kobnog momenta.

Ovde imate strucno objasnjenje, zbog cega sebi ljudi uvrte ovakve teze u glavu, na nekih 8 stranica:
http://s640.photobucket.com/albums/uu129/strooja/

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Poslednji put menjao Rakun_Slavko dana 01 Apr 2009, 10:14, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 09:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Nisam citala ovih 8 stranica,ali...ako je navedena prica tragicna ljubav a kad razmislim i jeste,ako prave ljubavi ne pucaju i traju vjecno onda tuzne ljubavi ni ne postoje-da su vrijedile trajale bi posto nisu nisu ni vrijedne tuge :oops: e sad nemam pojma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 12:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Rakun_Slavko je napisao:
Iskreno, mislim da ova teza ne drzi vode, i da je pisu svjeze ranjena srdasca ili ljudi koji su maleri u ljubavi.

Pa.ljudi koji imaju sretan ljubavni život nemaju vremena,a ni potrebe da pišu o njemu.
skypostman je napisao:
n. I imali su petoro djece i zivjeli sretno do kraja zivota...



A ako nisu umrli i dan,danas žive.......... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 14:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
veverushka je napisao:
skypostman je napisao:
Ko kaze da su sve prave ljubavi tuzne, ocigledno nije iskusio pravu ljubav.



e nek si mi rek'o!


Pa naravno i recu opet, svi se nesto prenemazu, zale se, te im ne valja ovako, te im ne valja onako... uzivajte malo ljudi i ne obracajte paznju na gluposti. I poruka za one koji jos nisu pronasli pravu ljubav, ne znam ko je to rekao ali ide nesto ovako: SVI SE TRUDE DA PRONADJU NEKU SVOJU PRAVU OSOBU, PRAVU LJUBAV, A MALO KO DA BUDE TA PRAVA OSOBA.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ljudi, tema nije konstatacija, vec samo povod za razmenjivanje misljenja i iskustava... a nekome mozda i jeste fakat...

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
skypostman je napisao:
Pa naravno i recu opet, svi se nesto prenemazu, zale se, te im ne valja ovako, te im ne valja onako... uzivajte malo ljudi i ne obracajte paznju na gluposti. I poruka za one koji jos nisu pronasli pravu ljubav, ne znam ko je to rekao ali ide nesto ovako: SVI SE TRUDE DA PRONADJU NEKU SVOJU PRAVU OSOBU, PRAVU LJUBAV, A MALO KO DA BUDE TA PRAVA OSOBA.

Ne žale se svi, evo ja se ne žalim :iconbiggrin:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 16:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
EiLeen je napisao:
skypostman je napisao:
Pa naravno i recu opet, svi se nesto prenemazu, zale se, te im ne valja ovako, te im ne valja onako... uzivajte malo ljudi i ne obracajte paznju na gluposti. I poruka za one koji jos nisu pronasli pravu ljubav, ne znam ko je to rekao ali ide nesto ovako: SVI SE TRUDE DA PRONADJU NEKU SVOJU PRAVU OSOBU, PRAVU LJUBAV, A MALO KO DA BUDE TA PRAVA OSOBA.

Ne žale se svi, evo ja se ne žalim :iconbiggrin:


Pa ne kaze se dzaba da su Italijani pravi zavodnici??? Inace, mrzim zabare. 8)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
I ja. Zato mi momak nije Talijan :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2009, 20:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Apr 2009, 14:31
Postovi: 11
Uvijek sam mislila da su sve prave ljubavi tuzne,a onda se malo zamislih sad i sjetim se da svaki put kad sam bila zaljubljena niti jednom nisam bila tuzna.Svaki put sam voljela stvarno i iskreno,mada kad razmislim to ne znaci i da sam bila voljena isto tako. :) Medjutim sad s neke vrmenske distance mogu da kazem da sam svaki put dok je trajalo vrijeme ljubavi ja bila sretna.
Taj osjecaj srece jedna moja prijateljica je uporedila sa nadrogiranoscu :) Ustilu sve ti divno i krasno i nista te ne moze iznervirati ni rastuziti.Tako da sam ja misljenja da nema tuznih ljubavi;mozda je samo poneki kraj tuzan,ali to je druga prica...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs