banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Dec 2012, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Danny ^_^ je napisao:
Ovo sto kaze Apokalipto je vjerovatno istina, medjutim meni je veoma nelogicno i nema sanse da bih mogao tako. Ali kad te spremaju za to i vaspitavaju od malena, onda vjerovatno ne padne tesko ta odluka.

Sta mislite da li je razlog cestih svadja, prevara sto ljudi udju neizivljeni u brak vrlo mladi?


Nije nelogicno sto vise djece znaci vise razvijeno drustvo na kraju i drzavu kako

vise djece znaci nema bijele kuge dakle ne gubis stanovnistvo i stanovnistvo ti ne stari tolikom brzinom koliko dodje mladih da to pokrije

dalje "brzi brakovi" mogu znaciti vise i djece mada naravno nemora znaciti ali uglavnom tako bude vise djece u buducnosti znaci porast ekonomske moci drustva i drzave dakle osiguravas onaj sloj drustva koji treba da izdrzava penzionere i skolarce ali i da razvija tako da opcenito drustvo moze vise da napreduje ali i da privjedjuje

dok npr kod vas u RS mogu da vidim sve vise penzionera vise nego sposobne radne snage dakle drustvo vam se polako urusava u sebe na kraju je neizbjezna cinjenica da bi moglo biti vise penzionera nego radno sposobnih osoba sto znaci nazadovanje u svakom aspektu drustva/nacije/drzave al odosmo u off :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2012, 08:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Popokatepetl je napisao:
Neiživljenost je kategorija koja nam je, u obliku u kojem je poznajemo, nametnuta od strane elita vlasti, kako bi odučavala podanike od podvrgavanja ustaljenih socijalnih obrazaca analizi i kritici, i na taj način ih držala pod kontrolom. Iako običaji i obredi inicijacije u svijet odraslih postoje u skoro svim kulturama, kod nas su, kroz "iživljavanje", zaostali uglavnom njegovi rudimentarni i najvulgarniji elementi. Kao što je i cilj različit - u većini slučajeva to nije samospoznaja, već priprema za budući pakao malograđanstva i učaurenosti u ljusci licemjernog ćudoređa.


+1

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2013, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2013, 20:42
Postovi: 12
Imala sam jednu, dosta mi za sada :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2013, 23:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
Kolektivno ludilo.
Tema:Duge veze pucaju?A sta brakovi ne pucaju kao.Kakve veze ima duzina veze.Ima jedna pametna:Ko se uda na brzinu-kaje se na'tenane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 16:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2013, 03:10
Postovi: 49
Kraljica je napisao:
Da li ste pristalica dugih ili kratkih veza???Dijelite li misljenje kao i ja da duge veze nakon nekog vremena smaraju i prelaze u dosadu koje na kraju najvise i "pucaju"....mislim da nije lijepo za cuti 5 ili 10 godina biti s nekim u vezi a ne postici nista konkretno...jer na kraju sav taj trud sto ste ulozili u tu vezu PROPADA!A,onda tek nastaje HAOS!!!

ne mogu sada imati sablon da li duge ili kratke veze, pa se po nemu ravnati ... ako je osoba za duge veze bicu u dugoj ako je za kratke bicemo kratko ... logicno :D

_________________
''na sesiji kod Frojda vazio za dragog gosta''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Da, što da ne. Veza bi trebalo da teži nečemu trajnijem. Glupo mi je kad neko unaprijed odredi "rok trajanja" vezi pa iz tako nekog principa prekida poslije određenog vremena. Onda treba odmah reći da nije za vezu uopšte, da ne bude nesporazuma.
U zadnje vrijeme znam dosta ljudi koji su prekinuli duge veze, uglavnom iz razloga što su se više udaljili nego zbližili :roll: A iz toga proizilaze i mnogi drugi problemi. S druge strane, oni koji se odluče za zajednički život ili brak su češće oni koji su kraće 'hodali'. Ovi čija veza 3,4,5 i više godina ne mijenja tok, češće završe raskidom.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 19:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa očito je da nešto ne štima dok veza stagnira, ali iz nekog razloga ostaju u takvoj vezi i opet je na kraju prekinu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Revan je napisao:
oni koji se odluče za zajednički život ili brak su češće oni koji su kraće 'hodali'. Ovi čija veza 3,4,5 i više godina ne mijenja tok, češće završe raskidom.


E da, to je poprilično česta pojava. Sem mog brata koji je poslije 12 godina veze oženio djevojku iz srednje škole. :lol:
Ali dosta ljudi zna izaći iz duge veze, i kao nešto, mjesec dana, dva i hop, vjenčaju se.
Ja sam uvijek bila u nekim dugim vezama. Al' ne mogu reći da sam tip za duge veze. I ne možeš to odrediti. Ide dokle ide.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
mrkvica je napisao:
E da, to je poprilično česta pojava. Sem mog brata koji je poslije 12 godina veze oženio djevojku iz srednje škole. :lol:
Ali dosta ljudi zna izaći iz duge veze, i kao nešto, mjesec dana, dva i hop, vjenčaju se.
Ja sam uvijek bila u nekim dugim vezama. Al' ne mogu reći da sam tip za duge veze. I ne možeš to odrediti. Ide dokle ide.

Tvoj brat je divan :)
I to sam zaboravila reći, puno takvih primjera: budu zajedno 5 godina, to se raspadne iz milion razloga, upoznaju brzo nekog drugog i poslije par mjeseci vjenčanje. Da li ljudi poslije takvog iskustva postanu drugačiji, promijene prioritete ili šta, ali definitivno je često.
U pravu si... ide dokle ide, odnosno ne ide :P

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Oboje su divni. Al' to je od osobe do osobe. Njih dvoje su znali da hoće provesti zajedno život, čekali da se osiguraju po pitanju fakulteta, posla, kuće. Vjenčali se poslije 12 godina. I sad imaju svoju curicu od 2.godine. Sve po redu. Jest se to odužilo, al' je vrijedilo. :)

A s' druge strane, sestra moja je nakon 13 godina veze skoro raskinula sa tim momkom. Prošle su joj najbolje godine života uz njega, a on nikad nije pokazivao da je spreman za neko jače vezivanje, tipa braka. Raskinula prije nepar mjeseci, i eno je udala se za lika koga je upoznala slučajno u autobusu. :lol:

Ko zna zašto je to tako. Vjerovatno se ljudi zasite i tih dugih veza, a možda postoji i neki strah od ponovnog, nazovi to tako, neuspjeha.

Mah, čim ne ide, bataliti. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
mrkvica je napisao:
Raskinula prije nepar mjeseci, i eno je udala se za lika koga je upoznala slučajno u autobusu. :lol:
Ko zna zašto je to tako. Vjerovatno se ljudi zasite i tih dugih veza, a možda postoji i neki strah od ponovnog, nazovi to tako, neuspjeha.

Pitala bih da se nije udala za našeg kolegu forumaša ali se onda sjetim da on nije oženjen :lol:
Meni je strah od neuspjeha inače najveći strah u životu... :roll:

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2013, 08:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:27
Postovi: 22
Lokacija: Banja Luka
Za moje godiste definitivno kratka veza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2013, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Duge veze su veze.
Kratke veze su il propalo ašikovanje il kurvanje.
Izbor je ili prvo ili druga dva.
Najgori udes je niti jedno.
Ljubav bez braka je potencijal za normalan život.
Brak bez ljubavi je nužno zlo.
Biološki sat je ženama vrlo plastičan i nemilosrdan.
Muškarci više-manje nisu ni svjesni svog biološkog sata, sve do posljednje stanice.
Iznenadni brak može biti dobar a i ne mora...
Skoči u ambis i saznaj.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2013, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Hehheee, ali ti samo fali da nam kažeš koliko tačno traje kratka veza, tj. duga, pa da skontam da li sam bila u dugoj vezi ili sam ašikovala ili sam kurva ili možda poslije svega toga imam nenormalan život ili mi je brak dobar ili nije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2013, 12:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:36
Postovi: 8
Najčešće ljudi nisu sigurni šta hoće. Razumijem ja to, ali da sedam godina gledaš hoće li nešto biti od te veze ili ne... Gore je naveden neki lijep primjer momka i djevojke koji su se nakon 12 godina vjenčali, ali to je rijedak primjer. Najčešće čujem godine proveli u vezi, pa ništa. Istina je da prije nešto bude od veza od par mjeseci. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2013, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Da...upravo iz tog razloga zene vise ne nose dijete devet mjeseci :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2013, 15:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Izasao sam iz jedne duge veze...te zapoceo novu,sad kad se ipak srce ohladilo,mogao bih dati objektivnini odgovor zasto je to propalo...a realno,volio sam tu cure,te smatram da je i ona mene voljela...ali....razlog je stagnacija,kad veza tapka u mjestu,kad se nista novo ne desava,kad ne idete naprijed...milion je razloga zasto se ne ide naprijed,opravdanih ili neopravdanih....ali je to po meni jedan od kljucnih razloga zasto puknu duge veze(kasnije dolazi do svadja itd) ...ljudi jednosravno zele ds idu naprijed,da im se desavaju nove stvari...

Ali iz svake veze mozes izvuci nesto dobro,to je da postujes neke stvari koje stvari na koje ranije nisi tolilo mozda ni obracao paznju...da si tolerantniji,da imas vise razumjevanja ,uostalom da znas sta hoces,a sta neces :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2013, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Madona ima 55 godina a njen dečko 26, Dženifer Lopez ima 44 godine a njen dečko 26, Šeron Stoun ima 52 a njen dečko 25.
Nemaš dečka? Ne brini, možda se još nije rodio.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2013, 07:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Crnjak al da nastavim u istom tonu :D
Spoiler:
znaci moj buduci ima do 5 godina sada Slika

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2013, 07:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A gdje su vam milioni :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs