banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 07:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Zamislite mene od 16 ljeta sad sa bebanom u ruci i zenom :lol: Daaajte :lol:

Jedna stvar je natalitet, a druga stvar je koliko su ljudi spremni da odgajaju to dijete i imaju li uslove za to. Dijete kad stigne u tim godinama, vise zabave nema i krece ozbiljan zivot.. a pitanje koliko je ljudi spremno na to u tom dobu.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Popokatepetl je napisao:
Što bi reko kolega sa druge teme, vrijeme nije izgubljeno ako si uživao gubeći ga :D

Odlicno receno. :)

Ja sam za duge veze, mada nemam nista ni protiv kratkih. Mislim da to nije stvar koju tek tako mozes izabrati, jer bi sama veza trebala trajati dok god ljudima tako odgovara i dok im je dobro u njoj. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mifko je napisao:
Imas ti, ali 90% tih dugogodisnjih veza nisu bez razloga toliko razvukli, nije da se oni ne vole ili da to ne zele, nego jednostavno nemaju uslove za pocnu nesto sami. Lako se ozeniti, to je najmanji problem, napravis cirkus u dvoristu, dva satra razapnes i eto krkanluka, zaduzis se do vrata, ne otplati se ni pola a mlada otisla kod svojih. Za mene je bolje sacekati koju godinu pa onda to uraditi kao treba, a ne udati se samo da selo vidi kako je bila velika svadba. Ima i izuzetaka tu, naravno, ali velika vecina ih to ne radi upravo zbog nedostatka posla, stana, auta, perspektive.


Mislim da je ovdje broj zenidbi opao malo ili mozda nikako po mojoj procjeni kad gledam....natalitet nije opao cak i sa krizom ja se slazem ima i toga da je tesko naci posao i stan/kucu ali mislim da to nije jedina prepreka ima tu raznoraznih faktora npr nama je(srbima) natalitet opadao cak i kada smo zivjeli mnogo bolje bosnjacima natalitet raste i kad zive dobro i lose dakle tu ima nesto vise od puke ekonomske racunice nesto ne valja 100 %

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Danny ^_^ je napisao:
Zamislite mene od 16 ljeta sad sa bebanom u ruci i zenom :lol: Daaajte :lol:

Jedna stvar je natalitet, a druga stvar je koliko su ljudi spremni da odgajaju to dijete i imaju li uslove za to. Dijete kad stigne u tim godinama, vise zabave nema i krece ozbiljan zivot.. a pitanje koliko je ljudi spremno na to u tom dobu.


Ja znam 4 cure koje su rodile sa 16 godina :) djevojke odrastaju brze...mozda 18 ili 19 godina sto se muskadije tice je po meni ok da budu vec ocevi ;)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Jedno je natalitet i nedostatak zelje za sexom :D :D :D salu na stranu, mislim da su ljudi svjesni da im niko nece hraniti dijete ako to oni sami ne budu radili. Ja jesam za brak, ne govorim da ne zelim svoju porodicu itd, ali ne pada mi na pamet da se udajem samo zato sto ja to zelim, ne zelim da zivim od svekra, svekrve, moje mame, tetke itd. Ne zelim ni neki luksuz, nego samo dovoljno za normalan zivot, bez da cekam da mi neko posalje paket hrane sa sela.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
apokalipto je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
Zamislite mene od 16 ljeta sad sa bebanom u ruci i zenom :lol: Daaajte :lol:

Jedna stvar je natalitet, a druga stvar je koliko su ljudi spremni da odgajaju to dijete i imaju li uslove za to. Dijete kad stigne u tim godinama, vise zabave nema i krece ozbiljan zivot.. a pitanje koliko je ljudi spremno na to u tom dobu.


Ja znam 4 cure koje su rodile sa 16 godina :) djevojke odrastaju brze...mozda 18 ili 19 godina sto se muskadije tice je po meni ok da budu vec ocevi ;)


Ma vraga, ne mogu naci ni normalnu curu koja ce se prihvatiti uloge majke u tim godinama. Konkretno, moj bivsi momak se ozenio sa 20, dobio kcerku, rastao se nakon godinu i po dana. Zena se svalerisala sa nekim starijim likom dok je ovaj radio sa njenim starim. Uglavnom, nije marila za dijete, stalno izlazila itd. bukvalno se udala samo da ima slobodu od roditelja.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mifko je napisao:
apokalipto je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
Zamislite mene od 16 ljeta sad sa bebanom u ruci i zenom :lol: Daaajte :lol:

Jedna stvar je natalitet, a druga stvar je koliko su ljudi spremni da odgajaju to dijete i imaju li uslove za to. Dijete kad stigne u tim godinama, vise zabave nema i krece ozbiljan zivot.. a pitanje koliko je ljudi spremno na to u tom dobu.


Ja znam 4 cure koje su rodile sa 16 godina :) djevojke odrastaju brze...mozda 18 ili 19 godina sto se muskadije tice je po meni ok da budu vec ocevi ;)


Ma vraga, ne mogu naci ni normalnu curu koja ce se prihvatiti uloge majke u tim godinama. Konkretno, moj bivsi momak se ozenio sa 20, dobio kcerku, rastao se nakon godinu i po dana. Zena se svalerisala sa nekim starijim likom dok je ovaj radio sa njenim starim. Uglavnom, nije marila za dijete, stalno izlazila itd. bukvalno se udala samo da ima slobodu od roditelja.


Da vjerujem da ima takvih slucajeva...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
apokalipto je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
Zamislite mene od 16 ljeta sad sa bebanom u ruci i zenom :lol: Daaajte :lol:

Jedna stvar je natalitet, a druga stvar je koliko su ljudi spremni da odgajaju to dijete i imaju li uslove za to. Dijete kad stigne u tim godinama, vise zabave nema i krece ozbiljan zivot.. a pitanje koliko je ljudi spremno na to u tom dobu.


Ja znam 4 cure koje su rodile sa 16 godina :) djevojke odrastaju brze...mozda 18 ili 19 godina sto se muskadije tice je po meni ok da budu vec ocevi ;)


Djevojka koju sam znao iz susjednog razreda je rodila ove godine. Napustila skolu, upisala neki lijevi kurs.. Kod nje nije pitanje novca, roditelji joj rade ok poslove nego sto je to osoba kojoj je dijete zadnje na pameti, majcinski instinkt nula. U redu osoba za druzenje i partijanje i rakijanje, ali da nekome bude majka ta djevojka.. sacuvaj boze :( I sav teret oko odgajanja pada na njenu majku tj baku.



Kod mene cesto kuci dodje jedan klinac sto zivi blizu mene, da se oduzim njegovoj majci sto mi je pomogla u vezi nekih stvari pa ga cuvam.. Kaze volio bi da mu ja budem tata. :lol: :lol: A zacudo, nista mu ne popustam i pokusavamo sve uraditi kako treba, od skole do djevojcica. :D

Sad, ne znam jel ti dobro kad ti neko kaze. :D

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2012, 23:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Zavisi sta je njegova mama tebi uradila :D :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2012, 21:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2012, 12:43
Postovi: 14
Biti sa nekim deceniju i to zvati vezom nelogicno mi,ipak tu nesto nestima...jet veza je samo jedna etapa ljubavi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 17:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
apokalipto je napisao:
Ja znam 4 cure koje su rodile sa 16 godina :) djevojke odrastaju brze...mozda 18 ili 19 godina sto se muskadije tice je po meni ok da budu vec ocevi ;)


Не знам у каквој средини одрасташ,али знам да у мојој,тренутно,99% мушкараца и дјевојка са својих 16,17,18 година не би могло и није сазрело да одгаја дијете.Једноставно већина их је још увијек у фазону средња школа,први секс,излазак,крими рад,опијање,дрогирање и слично.Не знам како очекујеш да сад неко такав одгаја дијете,па на шта би то личило.Људи контају(првенствено цуре) као ми сазријевамо раније,па често можеш да видиш да је цура са 16 година са момком од 25(бубам угл. старијим),е па није она сазрела,већ је тука(реално :) ) која је истрипала да она као старије размишља уствари се прилагођава свом старијем момку.Да покажем примјером рецимо са неким својих година она би причала о школи,али када је са њим труди се да буде озбиљна и одрасла.
Рецимо имам примјер у фамилији гдје је буразер 16 година и цура 16 година већ 2је године у вези.И људи моји,из авиона се види да они још увијек нису превазишли тај тинејџерски дио.Он још увијек гања остале цуре као да ње нема(не живе у истом мјесту),галами на њу,она има 543557 слика са њим на фејсбуку и треба читав свијет и све цуре да знају да је он "само" њен.Једноставно понашају се као клинци.

И сад ти мени хоћеш рећи да такве особе могу да издрже ту тежину какво носи одгајање дјетета?
Дај не буди смијешан.
Да не причам о томе како би неко од 16,17,18 година волио још да ужива у животу,проводи се,излази,прави младалачке глупости,а не да својим унуцима једног дана прича како му је младост ( више мање ) пропала због грешке из младости(+ ако нису били једно за друго).

Част изузетцима !

Тавко је сада вријеме.Рецимо још један члан моје фамилије је са 17 година већ имао дијете,направио себи кућу и оженио се.Једноставно био је приморан,али је било другачије вријеме и он је ту једноставно преко ноћи постао човјек.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Suhoj je napisao:
Biti sa nekim deceniju i to zvati vezom nelogicno mi,ipak tu nesto nestima...jet veza je samo jedna etapa ljubavi
Zalažeš li se za samoupravu i aktivnu miroljubivu koegzistenciju?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Caplar je napisao:
apokalipto je napisao:
Ja znam 4 cure koje su rodile sa 16 godina :) djevojke odrastaju brze...mozda 18 ili 19 godina sto se muskadije tice je po meni ok da budu vec ocevi ;)


Не знам у каквој средини одрасташ,али знам да у мојој,тренутно,99% мушкараца и дјевојка са својих 16,17,18 година не би могло и није сазрело да одгаја дијете.Једноставно већина их је још увијек у фазону средња школа,први секс,излазак,крими рад,опијање,дрогирање и слично.Не знам како очекујеш да сад неко такав одгаја дијете,па на шта би то личило.Људи контају(првенствено цуре) као ми сазријевамо раније,па често можеш да видиш да је цура са 16 година са момком од 25(бубам угл. старијим),е па није она сазрела,већ је тука(реално :) ) која је истрипала да она као старије размишља уствари се прилагођава свом старијем момку.Да покажем примјером рецимо са неким својих година она би причала о школи,али када је са њим труди се да буде озбиљна и одрасла.
Рецимо имам примјер у фамилији гдје је буразер 16 година и цура 16 година већ 2је године у вези.И људи моји,из авиона се види да они још увијек нису превазишли тај тинејџерски дио.Он још увијек гања остале цуре као да ње нема(не живе у истом мјесту),галами на њу,она има 543557 слика са њим на фејсбуку и треба читав свијет и све цуре да знају да је он "само" њен.Једноставно понашају се као клинци.

И сад ти мени хоћеш рећи да такве особе могу да издрже ту тежину какво носи одгајање дјетета?
Дај не буди смијешан.
Да не причам о томе како би неко од 16,17,18 година волио још да ужива у животу,проводи се,излази,прави младалачке глупости,а не да својим унуцима једног дана прича како му је младост ( више мање ) пропала због грешке из младости(+ ако нису били једно за друго).

Част изузетцима !

Тавко је сада вријеме.Рецимо још један члан моје фамилије је са 17 година већ имао дијете,направио себи кућу и оженио се.Једноставно био је приморан,али је било другачије вријеме и он је ту једноставно преко ноћи постао човјек.


Ja ne znam u kakvom ti svijetu odrastas ja samo govorim ono sto svojim ocima vidim i naravno posto nevjerujem da me oci lazu stojim iza napisanog ima i toga sto kazes da neki nisu odrasli do 17-18 godine mada ja mislim da do 18 godine vecina dovoljno odraste da bude roditelj ja sam vidjao slucajeve ovdje djevojke ostaju u drugom stanju vec sa 16 to su rijetki primjeri ali sa 19 20 22 to vec nije rijetkost iz mog razreda a mi smo 1991 godiste dobar dio se poudavao i ozenio mada niko jos nema dijete sta je razlog ne znam ja vjerujem da je u pitanju kultura i nacin zivota ovdje tradicija je udavanje/zenidba u ranoj dobi i ta tradicija se zadrzala ja bi rekao cak i u 21 vijeku bar na prostoru gdje ja zivim.....

Nego sta nego mogu
Poceli smo se samarat vidim
Eh vidis to opet zavisi kako su te mlade osobe odgajane(mozda im takve stvari jednostavno nisu zanimljive) npr kod mene su sela i dalje jaka tj i dalje veliki dio stanovnistva zivi u njima tamo je opet drugacija slika zene se ili udavaju i poslije osnovne skole(opet znam 2 primjera) ili odmah poslije srednje skole

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Suhoj je napisao:
Biti sa nekim deceniju i to zvati vezom nelogicno mi,ipak tu nesto nestima...jet veza je samo jedna etapa ljubavi


Mah max 1-2 godine sve iznad je previse za to vrijeme se mozes odluciti oces se udavat/zenit ili neces sve iznad je gubljenje vremena....

moja sestra i brat su se ozenili/udali poslije pola godine veze obadvoje....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 19:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:14
Postovi: 317
blago se tvom selu kad je zivotna misija udati se ozeniti sto prije

vi bas brzo pojedete dzak soli,kod nas se to puno sprije jede

i u cem ti zivot prolazi ako sa 18 imas zenu i djete?

sta onda radis sa 40 kad djete u tvom selu ode dalje jer se i ono vec skucilo, pogacu na glavu da ne smetas prirodi i razvoju?

nepojmljivo mi je da ima ovako zatucanih razmisljanja,ko da ste plemene sunce vas neje pa se morate nastancati da ne nadjaca susjedno pleme ili stanca se radna snaga,zafalilo za orat'....
matero...

_________________
idem putem od kabistra, vazniji sam od ministra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ja nisam sa sela nisi pazljivo citao :)

Rekao sam da je kod mene tj u gradu situacija takva da se 90 % ozeni/uda max do 25 godine a naravno pocinje sa 16-17-18 godina dok je u selima mlade osobe udaju/zene vec sa zavrsetkom osnovne skole ili max sa zavrsetkom srednje....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ovo sto kaze Apokalipto je vjerovatno istina, medjutim meni je veoma nelogicno i nema sanse da bih mogao tako. Ali kad te spremaju za to i vaspitavaju od malena, onda vjerovatno ne padne tesko ta odluka.

Sta mislite da li je razlog cestih svadja, prevara sto ljudi udju neizivljeni u brak vrlo mladi?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Neiživljenost je kategorija koja nam je, u obliku u kojem je poznajemo, nametnuta od strane elita vlasti, kako bi odučavala podanike od podvrgavanja ustaljenih socijalnih obrazaca analizi i kritici, i na taj način ih držala pod kontrolom. Iako običaji i obredi inicijacije u svijet odraslih postoje u skoro svim kulturama, kod nas su, kroz "iživljavanje", zaostali uglavnom njegovi rudimentarni i najvulgarniji elementi. Kao što je i cilj različit - u većini slučajeva to nije samospoznaja, već priprema za budući pakao malograđanstva i učaurenosti u ljusci licemjernog ćudoređa.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Popke ima li malo jednostavnijih izraza za nas sto ne razumijemo. :D

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nije to to.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs