banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 18:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Kako se ponasati prema osobi nakon sto vas je prevarila?
Normalno, kao i prije (puno prijateljstvo/veza) 9%  9%  [ 6 ]
Samo drugarski 12%  12%  [ 8 ]
Zdravo na ulici 32%  32%  [ 21 ]
Potpuna diskomunikacija 47%  47%  [ 31 ]
Ukupno glasova : 66
Autoru Poruka
 Tema posta: Kako poslije prevare?
PostPoslato: 22 Avg 2008, 00:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Dakle, pitanje koje se namece... Mnogi su dozivjeli prevaru nakon duzih ili kracih veza, kako se ponasati prema toj osobi, da li stvari mogu biti kao prije (nastavak veze), da li ste spremni pregaziti preko nacela i sebe te ostati sa tom osobom cak i nakon tako teske stvari?

Postoje uloge: partner - partner. Ima li tu pojverenja kao prije, kako gledate na nastavak veze u tom slucaju (kao, "olaksavajuce okolnosti", partner je bio pijan ili ljut na drugog partnera, pa se nekako to preguli i nastavi).

Uloga prijatelja: moze li se to prevazici i oprostiti, s obzirom da je rijec o teskom nepostovanju osobe.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 04:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Neznam sta da ti kazem,ja sam trenutno u jednoj takvoj fazi i verujem da na odluku najvise utice osecanje koje posedujes prema toj osobi. Zeznuta situacija u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 06:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Nista jarane stalozeno i takticki odigras....

Ako je volis fino joj slomijes desnu nogu i ljevu ruku za opomenu na dugu i iskrenu ljubav a ako je nevolis onda joj fino kazes ajd zdrao :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 07:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Poslije prevare samo dolazi u obzir noga u guzana :angry1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Zavisi to sve od okolnosti. Nemoguce je odgovoriti na anketu jer uvijek postoji milion faktora koji presudjuju. Najbitnija su osjecanja koja gajimo prema osobi koja nas je prevarila. Ipak, mislim da bih oprostila prvu prevaru, ali drugi put nikako. Prvi put se moze preci preko toga, mozda su jednostavno bile takve okolnosti. Malo bih mu stala na zulj, ali ako vidim da mu je stalo oprostila bih. Ali ako se to desi ponovo, koliko god vi tu osobu voljeli, nemoguce je odrzati jednaku kolicinu povjerenja. Osim toga, osjecas se izigrano, kako da neko pravi budalu od tebe.
Nakon normalnog raskida se podrazumijeva odrzati prijateljski odnos, ali ako je raskid u kombinaciji sa svadjom, ja glasam za zdravo na ulici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 14:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
MonaLisa je napisao:
Zavisi to sve od okolnosti. Nemoguce je odgovoriti na anketu jer uvijek postoji milion faktora koji presudjuju. Najbitnija su osjecanja koja gajimo prema osobi koja nas je prevarila. Ipak, mislim da bih oprostila prvu prevaru, ali drugi put nikako. Prvi put se moze preci preko toga, mozda su jednostavno bile takve okolnosti. Malo bih mu stala na zulj, ali ako vidim da mu je stalo oprostila bih. Ali ako se to desi ponovo, koliko god vi tu osobu voljeli, nemoguce je odrzati jednaku kolicinu povjerenja. Osim toga, osjecas se izigrano, kako da neko pravi budalu od tebe.
Nakon normalnog raskida se podrazumijeva odrzati prijateljski odnos, ali ako je raskid u kombinaciji sa svadjom, ja glasam za zdravo na ulici.


JA GLASAM ZA LOMLJENJE NA ULICI. PA NEKA PREDJE NA DRUGU STRANU.
Srecom nisam imao takvih iskustava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
mozes koliko hoces ali ne i dokle hoces,tj dok ne saznam :lol: a tad nestani,za svacije dobro :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
samo drugarski, ovo za mrznju i tucu je deplasirano. izgleda da su ovde svi od platine satkani, pa mrlja u proslosti nema i nece ih ni slucajno biti..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Ja bih joj oprostio, ali samo ako je neka fina i poštena djevojka... :P

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
blue je napisao:
Ja bih joj oprostio, ali samo ako je neka fina i poštena djevojka... :P


E jesi panglu. Dragi kolega pa ti nisi normalan. Pa covjece ima ih 7 prema 1 i ti bi tom gadu oprostio.
Uz svo uvazavanje dno-dna


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Posto vidim da se pljuje po zenskom rodu i samo su zene te koje varaju ajde recite mi jel vi ocekujete da vam bude oprostena prevara??? I zasto vam je uopste toliko bitan broj, zivo me interesuje???
Da ne bude kakve zabune, ja ne bih presla preko toga!!! Ako ja nudim nesto onda to isto ocekujem od druge strane, onog momenta kad mi se pose*es na obraz to je kraj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
E jesi panglu. Dragi kolega pa ti nisi normalan.


Dragi kolega, u zadnjih nekoliko godina primjećujem da je sve više i više ljudi gluvo na ironiju.

Citiraj:
Ironija (grč. εἰρωνεία, eironeia = hinjeno ignoriranje) jezični je izraz i figura u kome je pravo značenje riječi ili prikriveno ili suprotno doslovnom značenju izraza, upotrijebljenih riječi.

Ironija je forma crnog humora.

Slušatelj treba shvatiti da se ono što se govori ne misli doslovno. Ironija je u dramskom komadu kad je publici očito što slijedi, dok to glumac na sceni očito ne razumije, i ponaša se sasvim suprotno očekivanjima publike.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ironija

@Nicole, što se ljutiš, ti si prva djevojka koja se javila, sve do sada su momci odgovarali, u uvodu ničim nije pomenuto da se pitanje odnosi isključivo na žene.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2008, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
blue je napisao:
@Nicole, što se ljutiš, ti si prva djevojka koja se javila

oooopsssss Azdajice i Liso sorry... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ne ljutim se nego pitam, jel to greh?
Nego devojke bi kao oprostile ovako-onako a muskarci bi krsili ruke, noge i ostalo i naravno podrazumeva se da im prevara bude oprostena...
Ne kazem ja da su zene bezgresne, ruku na srce ima ih gorih hiljadu puta nego muskaraca ali pitala sam jer me interesuje odgovor... Ako imas kraj sebe osobu koja je 100% posvecena tebi sto ti treba hiljadu drugih???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 01:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Zar ovo zadnje pitanje ne ide na obe strane? A vidis da ocigledno nije bitno da li je 100% posvecena tebi...

A ne znam kakav sklop trebas imati pa da ocekujes da ti se po defaultu oprosti prevara, samo zato sto si musko... Brate, ako ikada prevarim, neka me djevojka pljune po sred cela ispred cijele moje uze i sire familije!

Mene daleko vise zanima pitanje: kako pogledati sam sebe u ogledalo nakon prevare? Jebiga, tu osobu ces u najgorem slucaju jako mnogo povrijediti, izgubiti kao partnera i kao prijatelja, ali to je sve relativno, partnera ce uvijek biti, i prijatelja, no ti ostajes sam sa sobom i svojom sramotom, ne razumijem kako neko ko ima osjecaj casti moze da prevari partnera, ja bih se osjecao kao govno, ne bih nikada mogao vise sam sebe gledati istim ocima.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 07:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
oooopsssss Azdajice i Liso sorry..


Izvinjavam se u svoje ime.
U svoju odbranu imam da kažem kako se ovakve stvari mogu očekivati od mene zato što sam generalno rasijana osoba kojoj je ponekad jezik brži od pameti. Nije neko opravdanje, poenta je u tome da nije bilo nikakve zadnje namjere.

Na temu:
Nema tu šta da se oprašta. Neke stvari se nikada ne smiju uraditi, neke riječi se nikada ne smiju izgovoriti. To je zato što se tako ruši povjerenje. Kad nema povjerenja, nema ni veze. Nije to stvar mog opraštanja.
Na kraju krajeva, nemam pravo da nekog vežem za sebe, veza je stvar slobodne volje, ali imam pravo da zaštitim sebe. Taj drugi momak, i ja, smo preko nje u krajnje intimnom kontaktu :confused3: :confused2: , ona nema nikakvo pravo da mene dovodi u takav kontakt sa drugim osobama.
Otkud poslije da znam kako opet nije s nekim drugim? To je više nego realna mogućnost ako je to već jednom uradila. Neću da razmišljam o tome.

Ne bih pravio nikakvu dramu tim povodom. Prevara koja se desila je činjenica koju samo mogu da konstatujem. Shit happens...

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
O ovome sam vec iznela svoj stav na temi o vernosti u braku pa ne bih da se ponavljam...
Poenta je da osoba kojoj je oprosteno ide sa stavom "oprostio/la mi je prosli put, i ovaj ce" i tako u krug...
Ali kako mozes biti siguran da te nece prevariti ponovo ako je vec jednom? Ma ne postoji okolnost preko koje se prelazi, prevara je prevara, ovakva ili onakva...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Rakun_Slavko je napisao:
Mene daleko vise zanima pitanje: kako pogledati sam sebe u ogledalo nakon prevare? Jebiga, tu osobu ces u najgorem slucaju jako mnogo povrijediti, izgubiti kao partnera i kao prijatelja, ali to je sve relativno, partnera ce uvijek biti, i prijatelja, no ti ostajes sam sa sobom i svojom sramotom, ne razumijem kako neko ko ima osjecaj casti moze da prevari partnera, ja bih se osjecao kao govno, ne bih nikada mogao vise sam sebe gledati istim ocima.



Prije nego sam otvorila temu sam i mislila da je to pitanje. I slazem se s tobom. Ali jbg, to je cijena koju moras platiti. A to samo znaci da se kajes, i treba da bude tako. Jednostavno, shvatiti to kao gresku koju si pocinio i izvuci pouku iz svega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 11:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
U sustini, radi se o gubitku povjerenja izmedju dvije osobe. A, to je najgore sto se u vezi moze desiti. Jer nikada vise ne mozes biti siguran da se tako nesto nece ponoviti.
Prevara je, bar za mene, odraz krajnjeg nepostovanja, prevrtljivosti i ljigavosti.
I kako poslije prevare?
Fino, ... sa nekom drugom osobom koja te nece ponizavati, i koja ce pokazati vise iskrenosti i postovanja prema tebi i vasem zajednickom zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Osmjeh je najljepsi nacin da nekome pokazes zube 8)


Nikakve drame, cviljenja, moljakanja, rasprave.. Produzis dalje...

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2008, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Apsolutno netacno. Ako hoces da osoba koja te prevarila pati, onda joj daj do znanja koliko si povrijedjen. Naravno, nema potrebe za nekom dramom, ali treba iskreno. Nema te osobe koja nece osjecati griznju savjest. Ako joj je makar malo bilo stalo do vas, kajace se vjecno sto vam je nanio bol i uradio tako nesto. A ako se vi pravite hladnokrvni prema svemu i pretvarate se da vam je svejedno, onda ce osoba koja ves je prevarila sama sebi to vrlo brzo oprostiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs