banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2002, 00:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Nov 2002, 23:18
Postovi: 22
Jako diskutabilna tema, za mene i preopširna...
ALI
Mislim da zaljubljenost ne može izdržati do kraja života. :(
Mislim da ljubav može izdržati do kraja života. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2002, 01:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2002, 01:00
Postovi: 49
Vjerujemo u ljubav do kraja zivota.
Jeli tako ljubavi?Slika

_________________
Hold Me
Like There’s No Tomorrow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2002, 18:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vjerujem u ljubav do kraja zivota.

Mladalacke ljubavi nam uvijek izgledaju kao one prave i vjecne,ali ljubav do kraja zivota se srece kad je covjek vec zrela i izgradjena licnost,kad zna sta zeli od drugih i sta moze da pruzi drugima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Nov 2002, 23:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Ne vjerujem u ljubav do kraja zivota... prije sam imao drugacije misljenje o tome. Isfur mi je pricati o tome kako ljbav postaje navika i sl., ali nesto se desava.. znaci,m taj oblik ljubavi koji posjedujemo u odredjenom trenutku 'mutira', tj., prelazi u neki drugi oblik... sada da li prelazi u netrpeljivost, mrznju, ravnodusnost ili neki drugi oblik zavisi od samih osoba koje su u toj vezi... S druge strane, postoji jednaka mogucnost da se ta ljubav pretvori u uzajamno postovanje, prijateljstvo do smrti.. Ove pozitivne stvari se desavaju u jako malom broju veza... Treba biti relalan, a ne zivjeti u oblacima..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2002, 02:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Pa,S tripy,ne bih se bas slozila s tobom. :wink:

Pocetak,(tj. radjanje ljubavi),je buran period,vatren,kao Veliki prasak - radjanje svemira,kao plac djeteta pri radjanju,svako 'radjanje' je burno...i normalno je da se ljubav mijenja,da prelazi u neki visi,jaci,zreliji oblik - onda kada je prava!

Ljubav je na pocetku kao veseli planinski potocic,koji poskakuje na svakom kamenu,ali vremenom ljudi se zblize,bolje upoznaju,vise zavole,i onda taj mali planinski potocic (znam da nije ispravno "mali potocic" ali morala sam :D ) preraste u ogromnu rijeku,koja vise ne 'zaigra' na svakom kamenu,vec predstavlja mirniju,ali dosta jacu,mocniju silu.
Ljubav je poput drveta koje raste i razvija se,od mladog stabla,koje svaka oluja savija i koje treperi na svakom malo jacem vjetru,a vremenom prerasta u stogodisnji hrast koji je snazan,divan...i grane tog velikog hrasta zaigraju na vjetru,bude tu zivosti ,ali korjenje je jako i nista ga ne moze iscupati,to korjenje je u ljubavi posebna veza izmedju dva bica koja se vremenom izgradi,to je ljubav,povjerenje,postovanje izmedju dva bica,a za to je potrebno vremena!

Ima svojih cari taj pocetak,to (jos uvijek) nepotpuno poznavanje i postepeno upoznavanje,to otkrivanje i trazenje,svaki dan donosi novu spoznaju i iznenadjenje,ali ja vise volim onaj dio sto dolazi,ono potpuno upoznavanje i ogoljavanje sebe pred voljenom osobom,potpuno povjerenje i osjecaj pripadnosti,potpuno sjedinjenje dva bica...
I nije to navika,ne prelazi nista u dosadu,ne postaje ljubav prijateljstvo...prijateljstvo je uvijek prisutno,paralelno sa ljubavlju,egzistira us strast,srecu...jedno drugo ne iskljucuje.

Slazem se da nije cesta pojava,ali stoga je jos dragocjenija!

Citiraj:
Isfur mi je pricati o tome kako ljbav postaje navika i sl., ali nesto se desava.. znaci,taj oblik ljubavi koji posjedujemo u odredjenom trenutku 'mutira', tj., prelazi u neki drugi oblik

Da...
Ali i mi 'mutiramo',vremenom se mijenjamo,sazrijevamo,sticemo nova iskustva,saznajemo nove stvari koje nas mijenjaju,nadjemo se u nekim za nas posve novim okolnostima,situacijama na koje nismo navikli,sve to ostavlja trag na nama i mijenja nas...
I ljubav mora da se mijenja,da 'zivi' zajedno s nama,da prati nas 'rast i sazrijevanje'...inace ostaje zarobljena negdje u proslosti,u procjepu dva svijeta i probudimo se i pogledamo partnera drugim ocima,onim praznim i mislimo da je sve navika i malo nam dosadno...

Treba znati,moci i htjeti 'pronijeti' ljubav na rukama 'neuprljanu' kroz sve zivotne teskoce,a nije tesko samo ako se rijesimo svojih malih ljudskih strahova,zelje da pobjegnemo iz svake 'opasne situacije',da odemo prije nego sto sami budemo ostavljeni i povrijedjeni...a od tog silnog (i pomalo sebicnog) straha i ne vidimo da ispred nas ne stoji 'opasna osoba koja ima moc da nas povrijedi',vec covjek poput nas samih,koji je ranjiv bas kao i mi i koji drzi svoje srce na dlanu,nezasticeno,bas kao sto je i nase,covjek koji nas nece povrijediti,osoba koja treba zagrljaj,kao sto ga i mi sami trebamo u tom trenutku,ali usne ostaju nijeme i zelimo da pobjegnemo sto dalje od straha da ne budemo povrijedjeni ili ismijani (sto opet vodi istom,tj. povrijedjenosti,patnji,bolu)...

Cesto vidjam veze koje se raspadaju bas zbog toga,bez nekog razloga,iz straha,zbog tisine koja nastaje jer se sumnja da ono drugo ne osjeca isto,pa je kao bolje pobjeci na vrijeme...
A uopste nije tako tesko reci sta osjecas,zelis,mislis,o cemu sanjas...
Pa ako nekada to i bude pucanj u prazno,ako ostane bez odziva,odgovora u drugom srcu - nije to takva katastrofa...vrijedi ponekad i posrnuti,pa i pasti,ako znas da ces na kraju (ako ne odustanes) dosegnuti svoju 'zvijezdu'...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2002, 16:12 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
samo se pitam gdje je do sada....ovako cu i dajle morati da brojim...voli me ne voli me..voli me ne voli me.....mrzim matematiku... :onfire:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs