banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 352 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Zasto je doslo do prekida u vasim bivsim vezama? (po jedan glas za svaku vezu)
Djevojka je bila nezadovoljna vezom 26%  26%  [ 40 ]
Momak je bio nezadovoljan vezom 16%  16%  [ 25 ]
Oboje su bili nezadovoljni vezom (sporazumno) 14%  14%  [ 21 ]
Djevojka je prevarila momka - u toku veze 6%  6%  [ 10 ]
Momak je prevario djevojku - u toku veze 3%  3%  [ 5 ]
Djevojka je nasla novog momka 8%  8%  [ 12 ]
Momak je nasao novu djevojku 2%  2%  [ 3 ]
Ostalo 25%  25%  [ 38 ]
Ukupno glasova : 154
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jul 2007, 16:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2002, 01:00
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
Pitanje za sve.
Svi dodjemo prije ili kasnije u takvu situaciju. Kako to najbolje i najbezbolnije uraditi kad se vec mora? Koliko brinemo o osjecajima bivseg partnera? Postavimo se u njegov polozaj!
Da li mozemo biti bolji i pazljiviji? Koliko tesko to i nama pada?
Da vidimo vase misljenje, kao i vasa iskustva ili vasih prijatelja!


Poslednji put menjao Pisalo_na_radiju dana 15 Jul 2007, 16:30, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 16:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Mladost, nezrelost, ulaženje u "veze" čisto da bi rekao da imam curu, društvo prije svega,...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 16:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2002, 01:00
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
Primam sugestije u pogledu nacina organizacije glasanja.

Sto se tice glasanja misli se prvenstveno na "ozbiljnije" veze koje su nesto duze trajale i nisu se svodile samo na ludosti iz mladosti, provod i sl.

NARAVNO, KAKO JE MOGUCE DATI SAMO JEDAN GLAS, MOLIM DA U TOM SLUCAJU GLASATE ZA NAJCESCI UZROK PREKIDA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Sondri je napisao:
Mladost, nezrelost, ulaženje u "veze" čisto da bi rekao da imam curu, društvo prije svega,...


Kakvo ti je to glupo razmisljanje?

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 17:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Pa nikad nisam, do ove zadnje, imao ozbiljnu vezu, sve su to bile prolazne avanturice, koje mi nisu predstavljale nešto u životu! Imao sam svoj pravac, u kojem mi je zajebancija bila na prvom mjestu, a to dvoje teško ide zajedno! To prolazi jedino, ako se nađe dvoje ljudi koji mogu biti zajedno po cijeli dan, a meni ipak treba "malo" prostora, vodolija jebga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
A ko kaze ako je duga veza u pitanju da se mora celi dan biti zajedno?Imao sam i ja slicno razmisljanje ali zivot prolazi,kad se sutra okrenes,gde si bio sta si radio,sve u svemu nista.Stari se druze,treba ostavljati naslednike tj razmisljati sta sutra :wink:

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Za raskid veze treba više faktora... Najbolje bi bilo da se oboje slože oko raskida, al to su rijetki slučajevi... Uvijek jedno pati....
Što se tiče provođenja cijeli dan zajedno, kasnije shvatiš da to ipak dosadi... Možda zato to i nije veza kakvu tražiš, odnosno to nije ta osoba....
Što se tiče načina raskida - nema bezbolnog... Ako druga strana nije za raskid, svakako će mu/joj biti grozno...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 09:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2007, 11:41
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Uuuu ne znam... jer ne znam kako ne povrijediti osobu sa kojom raskidaš... tu se i nisam nešto proslavila... kad su osjećaji mojih ex momaka u pitanju...

_________________
Svaki dan u ľivotu čovjek bi trebalo da sluąa malo dobre muzike, pogleda neku novu sliku i pročita dio dobre knjige.
Samo tako uspjeće da nadvlada svakodnevicu i izbori se da mu ona ne pomuti osjećanja ljepote koje mu je Bog darivao da bi obogatio duąu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
A ko kaze ako je duga veza u pitanju da se mora celi dan biti zajedno?Imao sam i ja slicno razmisljanje ali zivot prolazi,kad se sutra okrenes,gde si bio sta si radio,sve u svemu nista.


Ti si moj čovjek... :D :wink:

Uvjek jedna strana ostane povređena (pa bar malo)....pogotovo u dužim vezama. :-? :(

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 11:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 21:59
Postovi: 462
joj zafrakane teme.....nije lako

_________________
banja luka u srcu,vrbas u venama,borac zauvijek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2006, 14:49
Postovi: 128
Lokacija: banja luka
uvijek je teško završiti dugu i ozbiljnu vezu, i uvijek neko ostane povrijeđen. Sem kad oboje žele raskid, a to se, pretpostavljam, rijetko dešava!
I nema tu nekog pametnog savjeta, svako ko je bio u toj situaciji zna kako mu je bilo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Anakin je napisao:
Citiraj:
A ko kaze ako je duga veza u pitanju da se mora celi dan biti zajedno?Imao sam i ja slicno razmisljanje ali zivot prolazi,kad se sutra okrenes,gde si bio sta si radio,sve u svemu nista.


Ti si moj čovjek... :D :wink:

Uvjek jedna strana ostane povređena (pa bar malo)....pogotovo u dužim vezama. :-? :(

U dužim vezama obe strane, ako su iole normalne moraju se bar koliko toliko osećati slabo.. Mislim, kamen kad nosiš u džepu 3-4 godine, nedostaje ti kad ga baciš. Nekad ta bol na scenu stupa odmah (kod ostavljene strane uvek), a kod ove druge strane obično dolazi kasnije, pa tu je onda i kajanje, premišljanje itd,itd.. Ne može normalan čovek u svakom slučaju ništa da ne oseća ako je do danas bio sa nekim, a za koji dan vidi da je taj neko sad sa nekim drugim.

Tu je onda toliko tih stvari koje te moraju podsećati na tu osobu. Grad, ljudi, tvoja sopstvena soba, tvoj krevet, da ne pominjem masu predmeta (poklona) od te osobe.

Kako raskinuti? To je najteža stvar u dužim vezama. Pristup "da pauziramo mesec/dva" obično pali, da se ne lažemo. Ali moje je mišljenje da je partner nakon toliko vremena provedenog zajedno zaslužio iskrenost, samim time da se ne nada tom nekom "pomirenju," ako je već od ranije isplanirano da do njega neće doći. Nema bezbolnog načina da se to uradi, tako da je po mom mišljenju najbolje odmah preći na stvar i reći šta i kako, ponekad je i dobro izostaviti ono "zašto." Toliko od mene..

Cheers..

P.S. Javi šta si napravio

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
pocnes da radis stvari koje nerviraju tu osobu i sama ce te otjerati :D :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 14:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2002, 01:00
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
[quote="BlackHand
Nema bezbolnog načina da se to uradi, tako da je po mom mišljenju najbolje odmah preći na stvar i reći šta i kako, ponekad je i dobro izostaviti ono "zašto." Toliko od mene..

Cheers..

P.S. Javi šta si napravio[/quote]

Ha ha, BlackHand, nema šta, prokužio si me! Šalim se ipak - doduše bilo je čak, nekako kroz maglu, razmišljanja u tom smjeru ali izgleda da se sve sređuje - uglavnom javiću ti ! :)

Eto, baš mi je drago da ste ozbiljno shvatili temu i odgovori mi se za sada sviđaju. Zapravo čini mi se da većina nas i nema baš neki jasan stav ili ideju kako biti pazljiviji prema bivšem partneru u tom mučnom momentu raskida. Pa u tom smislu sigurno će ovo naše diskutovanje biti sićušni ali važan doprinos boljim međuljudskim odnosima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ne pali pažljivije ili nepažljivije.... To je raskid i ako seruckaš ispadne još gore... Najbolje je biti surov, da te ta osoba lakše zaboravi... Možda se tebi čini da ćete možda biti prijatelji, al to obično ne uspijeva...
Teško je raskinuti, dugo se razmišlja o raskidu... Al poslije 2 dana shvatiš da si samo gubio vrijeme razmišljajući i da si učinio pravu stvar. Neki ljudi ne raskidaju jer se boje biti sami.... To je najveća greška... Lijepo je poslije duže veze biti sam, a možda ti iskoči tvoja soulmate kad se najmanje budeš nadao.... Nije toliko teško kao što izgleda.... Al sve zavisi kako se ti sad osjećaš... Ako misliš da još ima nade, onda nemoj prenagliti. Al pretpostavljam da se već duže vrijeme premišljaš... Uglavnom, javi kako je bilo...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 15:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2007, 11:41
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Joj malo mi je bezze, recimo stavi se ti u položaj djevojke koju želiš ostaviti... Zamisli da saznaš da je sa čitavim forumom pričala kako te najbezbolnije ostaviti... Vidiš meni je i to bezosjećajno...
Ako ti ne znaš kako sa nekim sa kim si bio dugo... kako mi možemo znati... mislim da je najpoštenije da svjednete kao odrasli ljudi, ako ste :) , a ako niste pravite se da jeste... razgovor je najbolji lijek za sve!

Istina, ja sam uvijek bila surova ali mi je sad krivo zbog tih momaka prema kojima sam se grozno ponijela...
Ali, isto tako ti isti momci kad sam htjela da prekinem sa njima, užasno su me nervirali, pa je to bio razlog mog groznog ponašanja prema njima...
Ne može i jare i pare...
Ako već nećeš da joj ostaneš u lošem sjećanju, budi pošten i popričaj sa njom... ako je razumna, naravno... a ima čudnih žena... :)

_________________
Svaki dan u ľivotu čovjek bi trebalo da sluąa malo dobre muzike, pogleda neku novu sliku i pročita dio dobre knjige.
Samo tako uspjeće da nadvlada svakodnevicu i izbori se da mu ona ne pomuti osjećanja ljepote koje mu je Bog darivao da bi obogatio duąu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 19:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Zaista jako osjetljiv topic, uvijek je tesko prekinuti i kratku vezu a kamo li dugu. Mnogo se stvari mota po glavi , da li radim ispravnu stvar, veza ako nema nekih vecih problema i ako je prekidu razlog monotonija onda uvijek i postoji rizik .... da mozda i neradimo pravu stvar, da ce kriza proci i opet biti sve kao nekada. Zavisi i koliko kriza traje, ako je vec duze vrijeme onda je vjerovatno najbolje zavrsiti i partner tada vec naslucuje da nesto nije u redu i tada je razgovor jako dobar. Ako je veza imala problem ... to je vec druga stvar i onda opet zavisi sta je problem i koliko je velik. Kako sam vec ranije rekla ovo je osjetljiva tema i veoma kompleksna a pravi odgovor je tesko naci.

_________________
May God Bless The Whole World


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 21:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jedna od opcija : pismo "dear john" :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jul 2007, 21:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2005, 09:34
Postovi: 731
ma jook..bila je slicna tema. moj savjet:

napises e mail.

_________________
ovo je kratak tekst koji mozete da dodate vasim porukama.ogranicenje duzine je na 255 kara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jul 2007, 00:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2002, 01:00
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
E ljudi, stvarno, ne radi se o meni! :) Valjda bih onda pokrenuo temu: Ima li koja zainteresovana, mijenjam svoju djevojku od 100 kila za dvije od po 50? :)

Nego ima stvarno oprečnih mišljenja ovdje: od "smišljeno" surovog pristupa, preko razgovora "odraslih" ljudi pa do spontano surovog, itd. Razgovor, po meni, dobro zvuči, međutim čini mi se da bi mogao da dovede do samo takvog fighta u nekim slučajevima!

Vidiš EiLeen, ne mislim da baš svi dugo razmišljaju o raskidu. Ako je to tako kod tebe onda se može reći da ti pripadaš obzirnim i osjećajnim partnerima jer ti već ne ostavljaš totalnu pustoš iza sebe, bez obzira što surovo presiječeš kad se mora. Nećeš nas zavarati, ipak si obzirna. :)

Pismo ili E-mail zvuče interesantno. Ali ne znam kako bi to izgledalo u praksi. Ima li neko iskustava po ovom pitanju?

_________________
***Nema hljeba bez motike!***


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 352 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs