banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 06:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 05:59
Postovi: 83
Lokacija: Germany
Cao Lisac!
Evo da ti nesta malo napisem,mozda ce ti pomoci!
Kao prvo:niste trebali raskinuti zbog roditelja- jer nece oni snjom biti/ziviti nego TI!!!! A kad se neko voli to se nebih trebalo braniti!
Mozda ste trebali svi zajedno sjesti i popricati o tim problemima sto tebi smetaju, njoj ili bilo kome! I onda naci sredinu, gdje se svi pomalo trude da bude odnos izmedju vas sviju bolji!
Ali i tvoji roditelji su sami sebi birali srecu, zasto nebi i TI?!
A ako nista vise nebude od vas, onda ce ti vrijeme lijeciti rane i tako ces je i preboljeti!
Svakim danom ces manje misliti na nju- jos ako je nevidjas, onda to jos brze ide!
Eh to je to!
Uglavnom ti zelim sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 06:58 
dau ti 50 eura pa pravac u javnu kucu izduvaj se i proci ce te odmah :-)


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 07:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
Eh zudi, ti s neba pa u rebra daj covjeku fino savjet.

Ja mislim da si ti ipak lisac sposoban da doneses sam svoju odluku ,osim ako si jos mlad i maloljetan pa ti roditelji o tom odlucuju.Slazem se sa sekanom 19 sto kaze da su i tvoji roditelji sami sebi birali srecu.Da si ti nju bas toliko volio a i ona tebe nebi vas niko mogao rastaviti,ti bi se borio da ostanete i dalje zajedno i budete srecni a kad tad bi tvoji roditelji presli preko toga a pogotovo kad bi vidjeli da ste srecni zajedno. Jer nebi bio ni prvi ni poslednji koji bi imao djevojku druge vjere i nacije a ako tvoji roditelji ipak nebi presli preko toga i tada nebi bilo vazno jer najvaznije je da se vas dvoje volite i slazete jer nece tvoji ili njeni roditelji s vama zivjeti vec samo VAS DVOJE a ostalo ti je sve svejedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Lisac,za pocetak - dobro nam dosao. :P

Tesko je dati nekome dobar savjet,bez obzira na iskustvo,jer svaka ljubav je prica za sebe i svaki covjek razlicito dozivljava odredjene stvari.
Uz to cijela prica sadrzi malo podataka i predstavlja samo tvoje vidjenje stvari,bez sagledavanja druge strane medalje.

Po meni je raskid zbog razlicite vjere jedan od najbesmislenijih razloga da se zrtvuje ljubav.
Zbog toga ti savjetujem da se boris za tu djevojku i za vasu ljubav,ako osjecas da je to ono pravo.

Ono sto mene zanima je:
- da li su tvoji roditelji na eksplicitan i neugodan nacin stavili do znanja tvojoj djevojci da su oni protiv vase veze
- da li si ti ista poduzeo da zastitis svoju djevojku od komentara ili hladnog ponasanja svojih roditelja
- da li ste otvoreno razgovarali o svemu,sta je njoj konkretno zasmetalo i sta je bila ta kap koja je prelila casu njenog strpljenja
- da li si spreman u slucaju da se pomirite jasno staviti do znanja roditeljima da si odrasla osoba i da je ta djevojka tvoj izbor,te je zastititi od njihovih i najmanjih netrpeljivosti prema njoj (jer ako nisi nema smisla ni obnavljati vezu)
- prije koliko ste se razisli i sta ona osjeca prema tebi trenutno
- koliko je tebi licno bitno sto je ona druge vjere

Ako su se tvoji roditelji ponasali odbojno prema njoj u tvom prisustvu,a ti nisi nista poduzeo,vec si se drzao kao da se to tebe ne tice,onda je njeno povjerenje u tebe i tvoju ljubav poljuljano,a to se tesko da ispraviti.

U svakom slucaju pokusaj otvoreno razgovarati s njom,iskreno i od srca,ali samo ako si spreman boriti se za svoju ljubav bez izuzetka.

Roditelji nam zele ono sto oni misle da je najbolje za nas,ali ponekad u toj zebnji za nas i nasu buducnost,iako s najboljim namjerama,jednostavno pretjeraju.
Ipak,u jednom trenutku u zivotu svako od nas mora izabrati svoj put sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 13:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Mislim da ti nisi dovoljno zreo za duzu vezu jer ne bi uradio ono sto jesi... Naime, da ti je stvarno stalo do nje, nista drugo ti ne bi bilo vazno, a pogotovo tako minorna stvar kao misljenje tvojih roditelja... Pravo da ti kazem to je ono sto i mene nervira.. to kad pocnu zabadati svoje dugacke noseve u intimnu sferu mog zivota. Problem je sto oni imaju jednu viziju nasih zivota, koja se obicno kosi sa nasom slikom. prevashodno zato sto postoji velika generacijska razlika. Osim toga neki iskompleksirani roditelji nastoje svoje prijasnje neuspjehe pretociti u uspjehe kroz svoj podmladak, pa nas pritiscu do granice pucanja.Nadam se da si finansijiski nezavisan i da ces se moci odvojiti od roditelja, ako se odlucis da spasis tu vezu, a u slucaju prijetnji kojima oni pribjegavaju u krajnjoj mjeri. Dakle, jednostavno receno pretpostavljam da ces imati izbor roditelji vs. djevojka. U svakom slucaju ja bih izabrao drugo, jer ces tim korakom dobiti osobu koju volis, a ona ce ti uzvratiti extra, jer ce znati da si se za nju borio, a i tvoja zrelost ce doci do punog izrazaja jer si se odlucio za pravu stvar suprotstavljajuci se njihovom misljenju.
Ako bi, ipak, popustio roditeljima, to bi bila tek prva u nizu stvari koju bi morao da prilagodis njima i polako bi se tvoj zivot pretvorio u njihov, dakle u nocnu moru za tebe.
Isto tako predlazem ti da ne slusas ove pametne savjete sa foruma, vec da poslusas savjet svog srca i uma, te na taj nacin da doneses finalnu odluku.
U nadi da ce tvoja odluka biti ona prava,
veliki pozdrav
s_tripy :)

_________________
Ako ste poetska dusa i zelite da se ubijete, a imate taj peh da ste zivi, zdravi i sretni.....
Pistolji Majakovski - Sanski Most


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 14:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
s tripy je napisao:
Isto tako predlazem ti da ne slusas ove pametne savjete sa foruma, vec da poslusas savjet svog srca i uma, te na taj nacin da doneses finalnu odluku.
U nadi da ce tvoja odluka biti ona prava,
veliki pozdrav
s_tripy :)

Pa dobro s tripy zasto onda i ovoliki tvoj text, tvoji savjeti :roll: , pa da je lisac mogao poslusati savjet svog srca i uma nebi postavio ovdje temu vec bi sam za sebe razmisljao. Izgleda da nemoze sam da donese odluku pa treba i druga misljenja da cuej zato se je javio ovde a on moze svaciji savjet saslusati al' u krajnjem slucaju je njegova odluka koje ce on rjesenje donjeti i sta ce odluciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2002, 14:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
mak,i ne zelim ulaziti u raspravu sa tobom jer bi time bio porazen na samom startu... samo da se zna... ovo sto sam ja napisao je ono sto bih ja uradio, a sto je text toliki, to je zato sto ja imam slicnog iskustva sa tim i opisao sam neke stvari koje sam ja uradio i one koje bih uradio da nije bilo onako kako jeste... znaci ne neki nacin sam se prepoznao u toj situaciji.
toliko od mene..

_________________
Ako ste poetska dusa i zelite da se ubijete, a imate taj peh da ste zivi, zdravi i sretni.....
Pistolji Majakovski - Sanski Most


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2002, 06:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 05:59
Postovi: 83
Lokacija: Germany
Cao Lisac!
Hvala na Pozdravu, kao prvo!
A sad kao drugo- procitala sam malopre tvoj odgovor i odmah mi je jedno zapalo za oko!
Rekao si "da su i najbolji prijatelji poceli da ti okrecu glavu"- ali Lisac, Lisac to ti onda nisu "najbolji prijatelji" :o !
Mogli su ti dati do znanja njihovo misljenje, ali ne da okrenu glavu!
Umjesto da te podrzavaju, oni glave okrecu!
Sta njih briga, skim si ti zajedno?!
Nebudu oni snjom, neljube je oni vec TI Lisac!!!!!
Jesi ti birao svojim "prijateljima" cure????? Sigurno nisi, jer ako njemu odgovara djevojka- zasto nebi i tebi? Sta ti imas snjom!!!!
E to je to, nadam se da sad znas sta ces da radis!
Pozdrav Sekana :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2002, 09:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 577
Cao Lisac naravno i tebi pozdrav od mene :wink:
A sto je meni zapalo za oko jeste da ti je 24 god, i da zivis u Americi sto znaci da bi trebao imati vec sam svoj stan i biti neovisan od roditelja jer kolko znam sa 18 pocinju da si nalaze stan i da da se odvajaju od roditelja.Pa ako ga imas onda mozes da zivis s kim zelis a i nemoras roditeljima da je vodis kuci nek bude s tobom i kod tebe ta djevojka.
Mozda nije kod tebe taj slucaj,mozda si jos kod svojih staraca :( e onda je to druga prica.
Koa sto sekana19 rece nisu ti pravi prijatelji ako su zbog toga samo zbgo toga okrenuli glavu od tebe,najbolje je okreni i ti od njih a jendog i vrijednog prijatelja vec imas(trebao bi da imas) to je ta tvoja djevojka.

P.S. s tripy nisam nista lose mislila vec sam pokusala da ti objasnim da lisac trazi ovdje od drugih pomoc jer nemoze svojim srcem i umom da razmislja trenutno pa mu ipak treba neka podrska.Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2002, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Eh,Lisac.
Vjerovatno shvatas kako se ona osjecala tada kada tvoji roditelji nisu htjeli ni da se upoznaju s njom.Pogodi to covjeka.Ipak,vi ste bili godinu i po zajedno i ti si morao shvatiti da tvoji roditelji nisu za tu vezu,tj. vjerovatno su ti i prije nego je ona dosla prvi put kod tebe govorili sta oni misle o svemu,pa si mogao da pretpostavis kako ce se oni ponasati prema njoj.
Imao si dva izbora:
-ili da razgovaras s njima,objasnis im sta osjecas i sta ti znaci ta djevojka i pokusas promijeniti njihovo misljenje o njoj...
-ili je nisi trebao dovoditi kuci ako si znao kako ce hladan docek imati...
No sta je tu je.

Slazem se sa Sekanom19 da ti i nisu pravi prijatelji oni koji ti okrecu ledja kad ti je najpotrebnije i koji bi htjeli upravljati tvojim zivotom.
Vjerovatno i ta djevojka ima istih problema kao i ti.Vjerovatno bi i njeni roditelji voljeli da im je cerka sa nekim 'njihovim',nego sa 'dosljakom',vjerovatno i njeni prijatelji komentarisu...

Jedino sto ti ostaje je da se boris.I ona je vjerovatno nesigurna i njoj takodje tesko pada sto je niko ne razumije,sto niko ne podrzava njenu ljubav prema tebi.
Zato budi uporan.Stavi joj jasno do znanja sta osjecas i koliko ti ona znaci.Objasni joj da je ona za tebe ispred svih tih prijatelja opterecenih predrasudama.Pomozi joj da shvati da je ona za tebe na prvom mjestu i da si spreman da se boris i izboris za nju.
Ljubav je vrijedna svega toga,svih zrtvi i odricanja.Dok imate jedno drugo - imate sve.
Ne dozvolite da vas primitivizam i predrasude drugih pokolebaju.

U krajnjem slucaju i da ne bude nista od vas,znaces da si pokusao,da si dao sve od sebe i nece te peci savjest,nece te nagrizati sumnja da je moglo biti sve drugacije samo da si pokusao.Bice ti bar mirna savjest.

Zelim vam puno srece,snage i strpljenja - trebace vam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2002, 10:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Sep 2002, 23:13
Postovi: 15
Ako vec moras da trazis savjete okolo, onda poslusaj roditelje, oni tebe i situaciju sigurno bolje znaju nego ventilator i s_tripy. *ebe se njima za tobom, neces njima na 'ranu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2002, 10:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
ama druze odvedi je u crkvu prekrsti je ona nece ni znati sta je radila reci joj da idete u obilazak nek optrci tri puta i malo vodice i gotovo a onda starcima donesi papir i reci, sta je evo je srpkinja .

:D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2002, 14:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 352
Lisac,
nisi smeo ni pod navodnicima nazvati svoje roditelje onako!!

Zašto si je dovodio "nekoliko puta" ako su tvoji roditelji odbili da je upoznaju?
Mislio si da će se predomisliti ili šta??

Da si mene doveo kod svojih jednom i oni odbili da me upoznaju ja im drugi put ne bih htela ući u kuću.
Ali, dobro, to opet govori da je njoj stalo do tebe.

Savet ti neću znati dati, a i ne smem, to su neke lične odluke.
Znam ovo. Ako je to istinska ljubav i održaće se. Jer za ljubav nema prepereka.

[Rado bih ti savetovala da dođeš u Banjaluku i izabereš sebi neku lepu srpkinju.]

Slika

Slika

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2002, 18:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
carolija ...would u tell us where r u from?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2002, 18:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Nov 2001, 01:00
Postovi: 352
Ne razumem?
Šta treba da se objasni?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2002, 19:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Sep 2002, 23:13
Postovi: 15
"prepereke"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Okt 2002, 07:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2002, 10:05
Postovi: 10
Ipak je bolje sto ste se razisli jer tebi ocigledno i nije bas stalo do njene ljubavi, kad su vec mogli prijatelji i roditelji da te tako brzo odgovore od nje. Kad nadjes pravu ljubav nece biti te sile koja ce te odvojiti od nje, a roditelji i onako se uvijek na kraju pomire sa izborom djece...
U svemu ovome samo nju zalim jer ocigledno ona je bila ta koja je voljela kad je trpila da nekoliko puta dolazi kod nekoga ko je ne zeli ....


pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Okt 2002, 23:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
pa ne znam sta su ti roditelji ocekivali, pa u americi si al dobro.
sad ti budi pravi nesretno zaljubljeni srbin
3 mjeseca hodaj pijan, drogiran i jos usput pojebi svakog skota na kojeg naiđeš. e ako to ne pomogne..............
imaš dečko problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2002, 22:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2002, 01:00
Postovi: 49
VRABAC je napisao:
pa ne znam sta su ti roditelji ocekivali, pa u americi si al dobro.
sad ti budi pravi nesretno zaljubljeni srbin
3 mjeseca hodaj pijan, drogiran i jos usput pojebi svakog skota na kojeg naiđeš. e ako to ne pomogne..............
imaš dečko problem


Ljubavi nemoj tako, dok ti uzivaz u mom zagrljaju on pati,vjerovatno svojojm krivicom jer nije bio dovoljno musko.

_________________
Hold Me
Like There’s No Tomorrow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2002, 23:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
sta nemoj tako
pa sta mislis sta cu ja raditi kad me ti izranjavas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs