banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Ljubav ima kontrolu nad nama?
Da 69%  69%  [ 41 ]
Ne! 31%  31%  [ 18 ]
Ukupno glasova : 59
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2006, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
dasha je napisao:
Japanese Rose super ti je ova pricica, vec sam je proslijedila na myspace-u...naravno morala sam je prevesti na engleski a ko da gledam da ima i ta verzija negdje. Znas li ko je napisao tu pricu...meni je bas sjela :D


Eto, pretece me agilni Digresija. :lol: :wink: Suti, sreca. :P Dobila sam je na mail, nemam pojma ko je autor. :oops: :wink:

Drago mi je da vam se pricica svidjela. ( stvarno nisam znala da ju je indi ranije postavila ). :)

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2006, 23:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2004, 01:39
Postovi: 799
Lokacija: somewhere in between
Pa znala sam ja da sam se dzaba mucila...mada nije bio problem, a cini mi se da je moj prevod bolji :wink: :lol: ...hvala tebi Digresija u svakom slucaju...a zna li neko ko je u stvari napisao tu pricu...bilo bi interesantno znati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Feb 2006, 23:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2004, 01:39
Postovi: 799
Lokacija: somewhere in between
A ti sad mene pretece Ruzo :D ...hvala ti na odgovoru u svakom slucaju :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2006, 16:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2006, 21:44
Postovi: 17
Jednom sam bio zaljubljen, ali to se vise nece ponoviti, jer me je ta veza sjebala ko niko. Bukvalno receno, kad se zavrsila, nisam moga kako treba ni da spavam, ni da jedem.

Srecom, poslusao sam drustvo kad su mi govorili:
KLIN SE KLINOM IZBIJA!!!
Zahvaljujuci tome, varacen sam u "normalu".

Nemojte se nikad zaljubljivati, to je moja poruka. cite se na tudjim greskama, a ne na svojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2006, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Mislim da se na ljubav ne moze uticati!

Mozes uticati na stvari prije ljubavi,pa ako ti se svidi lik,a skontas da je "ubracen" ne dopustis sebi da se to razvije u ljubav.
A da bi pocetne simpatije prerasle u ljubav,potrebno je neko vrijeme provesti zajedno,razgovarati,druziti se,smijati se skupa,dijeliti sitne zivotne radosti skupa.

E,ko nije povukao kocnicu na vrijeme,onda mu ostaje samo kajanje.
Ali ni to ne znaci ostati skupa s osobom koju volis,a koja te (recimo) zlostavlja!
Tu nije u pitanju ljubav,tj. nije ljubav problem vec izgovor,problem je manjek samopostovanja kod osobe koja to trpi.
A lakse je reci "ja ga ne mogu ostaviti,ja ga volim" nego "ja nemam ni minimum samopostovanja,spremna sam to da trpim,samo da imam nekog kraj sebe".

I osobe koje vole nekoga,kad taj neko postane zao prema njima,dizu sidro i idu dalje.
Potrebno im je neko vrijeme da prebole tu osobu,da zaborave i krenu dalje.
Nekom treba vise vremena,nekom manje,ali prodje.Potrebno je vrijeme da shvatimo da one osobine koje smo voljeli kod te osobe ne postoje,da smo voljeli iluziju,prosto "glumacku ulogu/rolu" koju je ta osoba izvodila,ali da ta osoba u sustini nije takva (ili da ta osoba nije vise ona osoba koju smo voljeli,da je s vremenom prerasla u nesto drugo,promijenila se,da je nekad posjedovala neke osobine koje su nam se svidjale,ali da ih vise ne posjeduje).

Medjutim,smatram da je glupo vjerovati u to da ja mogu racionalno odluciti - eto,sad cu se zaljubiti u njega!
- komsija je pa nece biti komplikacija oko pracenja kuci,taman mu je usput
- mozemo cesto i mnogo biti zajedno,jer smo jedno drugom tu na dohvat ruke
- njezan je,romantican i osjecajan
- zavrsava fakultet,sto ce mu omoguciti i dobar posao
- zdrav je,nema nekih vidljivih psiho-fizickih ostecenja,u porodici nema nekih tezih bolesti,niti genetski naslijednih,pa ce nam i potomstvo biti zdravo
- roditelji mu imaju i kucu,pored stana,pa cemo u slucaju braka imati gdje da zivimo
- ima para pa ce nam zajednicki zivot biti laksi,nego da je bez prebijene pare
- bili bi lijep par,on visok i crn,ja visoka i crna
- eto,danas cu se zaljubiti u njega,idem odmah iz ovih stopa da se zaljubim
E to tako ne ide,jer ima u blizini tako mnogo ljudi koji bi nam odgovarali s te strane,ali su nam samo dragi,postaju nam prijatelji,ali nema onog klika,nema plesa leptirica u stomaku,nema ljubavi...prosto - znamo da bi mogli biti sretni s njima,kad bi ih zavoljeli,ali nismo u stanju natjerati sebe da ih zavolimo.
Ne ide to tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2006, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
monstrum je napisao:
Koliko puta sam cuo “ma vidices ti kad se zaljubis…”. Kada fino kazem ljudima da nikada ne bih mogao voljeti djevojku koja, na primjer, laze, dobijem “e zaljubices se u bas takvu! I nece ti nista smetati”. Jos mnogo puta sam slusao price “trazi ti djevojku kakva tebi odgovara, ali ti ces se zaljubiti, i kada naidje prava, nece ti ni jedna njena mana smetati”…
Pa dobro, zar smo mi jos uvijek u srednjem vijeku?!? Kao, mene ce strefiti neka sila, i ja cu kao telac juriti za djevojkom koja ima desetke osobina koje meni smetaju.

Prosto,neke nam stvari smetaju,ali ne toliko da ih mrzimo,da popizdimo kad neko to radi,ali nam smetaju.
Kad sretnemo nekog kod koga nam mnoge druge stvari odgovaraju,kad ga zavolimo,otrpjecemo taj nedostatak,jer je on minoran u odnosu na druge pozitivne stvari kod te osobe.
To je tolerancija,niko nije savrsen,svi mi imamo svoje mane i vrline.
Kako ocekujemo da neko drugi tolerise i trpi nase mane,tako i mi moramo biti spremni tolerisati neke mane kod te osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 09:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2006, 12:56
Postovi: 48
Lokacija: Gdje sunce vjecno sija
Ocito da odgovor na temu nije jedinstven; zavisi od osobe, a mozda i od perioda zivota u kome se neko nalazi. Ja ne volim bas da se mijenjam a moj odgovor je vec napisala Helena:

Citiraj:
Da....nema se tu sta puno pricati. Jace je od tebe i to je to...

Nekog "udari" neocekivano, nespremnog, toliko jako da izgubis tlo pod nogama i izgubis svoje "ja". Neko se osvjesti, shvati, neko nastavi da voli bez obzira na poraze i nanesene povrede u toj vezi. Nekad mislis da je ispravno da se boris u ono u sta vjerujes. Na kraju shvatis da je jedno nedovoljno da "odrzava" vezu.


I glupo je povezivati emocije sa intelektom. Znam neke, veoma pametne i sposobne osobe, koji su odlicno shvatali sta ih je snaslo ali…. Srecom, vrijeme donosi zaborav.
Ono o cemu govori autor teme je mozda neka vrsta simbioze ili poslovnog aranzmana-ljubav sigurno nije.
I ko je uopste rekao da je ljubav normalna.
Azdajici i Gazdi: to sto ste napisali shvatam naravno kao… Salu?
Ventilatoru: crtice su ti odlicne :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Zaboravih juce napisati...
Ova prica od Japanese_rose mi je predivna.
Vec sam je znala,citala sam je negdje na netu,ali je zaista jako lijepa.

Vitez Lutalica je napisao:
.
Ventilatoru: crtice su ti odlicne :)

:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 14:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2006, 11:34
Postovi: 47
Lokacija: malo tamo - malo ovamo
Jovan Ducic rece "Ako ljubav zavisi od nase slobodne volje, zasto ne prestanu da
vole oni koji bi hteli da prestanu; naprotiv, placu od bola i
robuju ljubavi, cak i oni ponosni ljudi koji inace smatraju ropstvo
za najvece zlo; i rado se lisavaju zbog ljubavi neceg cega se inace
nikada nisu hteli odreci; i nose svoju ljubav kao bolest ili okov;
i zive u strahu da ne izgube samo onog kog vole."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2006, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
_doNNa_ lijepo recheno :wink:

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
..najcesce se predam ,nekad i bez kocnica , pa onda kad nastradam klasicno krivim visu silu...sreca je da nisu svi ljudi bazdareni na istu dozu ljubavi jer bi se svijet raspao...mnogo je vise trezvenih i razumnih a vecina ih zna i odfolirati....mnogo je faktora koji pijanstvo cini kompletnim...kako se lose i lako ja napijam,to je cudo..... :roll: :cry: :oops:
"pusti neka voda nosi sve u zaborav..."m.mladenovic


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Rakun_Slavko je napisao:
Blah… Danas pogledam malo emisije “Sanja talk show”… I cujem ono sto sam slusao po 1000 puta, i sto me svaki put izbije… Jedna od ucesnica (zena od cetrdesetak godina), samouvjereno je tvrdila da se samo na dvije stvari u zivotu ne moze uticati: Na to kad cemo umrijeti, i na to u koga cemo se zaljubiti.
Da precirizam, ono sto me uzasno iritira, jeste to zaljubljivanje.
Kog vraga se zaljubljivanje i dan-danas smatra za silu koja se ne moze kontrolisati, koja “dodje sama”, i kojoj se ne mozes opirati? Zar ovakva tvrdnja jednom rauzmnom savremenom covjeku ne bi trebalo zvucati, u najmanju ruku, smijesno?

I dosta puta sam o tome razgovarao, i shvatio da gotovo svi vjeruju u zaljubljivanje i “pravu” i “pravog”. Koliko puta sam cuo “ma vidices ti kad se zaljubis…”. Kada fino kazem ljudima da nikada ne bih mogao voljeti djevojku koja, na primjer, laze, dobijem “e zaljubices se u bas takvu! I nece ti nista smetati”. Jos mnogo puta sam slusao price “trazi ti djevojku kakva tebi odgovara, ali ti ces se zaljubiti, i kada naidje prava, nece ti ni jedna njena mana smetati”…
Pa dobro, zar smo mi jos uvijek u srednjem vijeku?!? Kao, mene ce strefiti neka sila, i ja cu kao telac juriti za djevojkom koja ima desetke osobina koje meni smetaju.

Licno, smatram zaljubljivanje, hm, osobinom nezrelih osoba, chak se usudjujem reci, osobinom koja krasi intelektualno inferiorne jedinke (ukoliko se zaljubljuju i u periodu nakon adolescencije). Ajmo sad drvlje i kamenje po meni ;) Ljudi koje poznajem, zatvarali su oci na preljube, na lazi, bili sa osobama kojima ocito nije stalo do njih (samo sex), samo zbog njihove zaljubljenosti. To nije normalno.
Ima li neko ko se slaze sa ovim mojim stavovima, ili sam ja jedini?

Da napomenem, oshtro razgranicavam LJUBAV od zaljubljenosti. (Kome jos uvijek ove dve stvari nisu jadno odvojene jedna od druge u glavi, molim neka se ne ukljucuje u diskusiju!)

Dakle, da li vi vjerujete u ljubav (koja se dozivljava u kontekstu zaljubljenosti!) kao u silu nad kojom se nema kontrole, koja udari kad se njoj prohtje, i onda vise nisi svoj? I kako gledate na ova moja razmatranja zaljubljivanja.

Ako je tema vec bila, izvinjavam se, ali znate kako ide, dodju novi posjetioci na podforum, a i pogledi starih clanova se mjenjaju, pa nije zgoreg mali update.



u pravu si slavko. to je patologija. znam po sebi. sad kad pogledam unatrag i shvatim koga sam ja voljela i kome sam vjerovala, ma ne mogu da vjerujem da sam to bila ja. Srce stvarno može napraviti budalaste odluke. S druge strane, može i razum isto. Al kod razuma je opet viši nivo svjesnosti. Roman "Razum i osjećanja" od Džejn Ostin dobro oslikava ove stvari. Ima i film.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 13:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Mislim da mozemo kontrolisati onu fazu posle zaljubljivanja ,nazovimo je ljubavna inkubacija - u kojoj tacno mozemo sagledati realne partnerove osobine . Poslije toga osjecaji se ili gase - veza raspada ili se to pretoci u bezuslovnu ljubav .

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Bezuslovna ljubav.. To postoji? :o

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ajkula je napisao:
Bezuslovna ljubav.. To postoji? :o

postoji ali ta je najgora,npr.ja ,mos' me gaziti i na kraju ti to dosadi.... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ajkula je napisao:
Bezuslovna ljubav.. To postoji? :o


Postoji u bajkama i hrišćanskim mitovima. Ovo uvijek volim ilustrovati primjerom majčinske ljubavi za koju se uopšte smatra da je bezulsovna, a to nije tačno. Majka uvijek voli dijete više ako se dobro udalo/oženilo, zaposlilo, uspjelo itd.. nego ako je neki gubitnik. Ovo mogu potipsati. A pogotovo ako njoj može više pomagati. :evil3:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
manitu uci da svira je napisao:
ajkula je napisao:
Bezuslovna ljubav.. To postoji? :o

postoji ali ta je najgora,npr.ja ,mos' me gaziti i na kraju ti to dosadi.... :D



Cek da te turim na spisak :lol: Sta radis iduci cetvrtak? :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ajkula je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
ajkula je napisao:
Bezuslovna ljubav.. To postoji? :o

postoji ali ta je najgora,npr.ja ,mos' me gaziti i na kraju ti to dosadi.... :D



Cek da te turim na spisak :lol: Sta radis iduci cetvrtak? :lol:


perem ves kod mame pa ako stignem i sudje zavrsiti javim ti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Oduvjek sam se lozila na papucare :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2008, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ajkula je napisao:
Oduvjek sam se lozila na papucare :lol:


opravdano...drze te kao kap vode na dlanu,ako su dobrostojeci imas bukvalno sve.... :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs