banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 08:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jan 2012, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Iz mog iskustva govoreci , pravih vjernika ima oko 1 %, sve ostalo je boranija koja se okrece kako vjetar puse. Da se pokojni Josip Broz digne iz groba ,zacas bi postali njegovi sljedbenici i poceli bi napadno da ruse crkve i dzamije koje su isto tako napadno gradili proteklih 15 ,20 godina.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2012, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Moj vjenčani kum je djete iz mješanog braka,majka muslimanka i nikad ali nikad zbog toga nije imao problema.U njegovoj glavi se ne vrzmaju ama baš nikakve religiozne misli i sa tim se distancirao od svih krajnosti u svom životu.
Nije mi jasno ako je čovjek ateista zašto on nema pravo na tradiciju i običaje i da li je on automatski čovjek niže klase pred vjernicima.Većinom su djeca iz mješanih brakova ateisti,barem oni koje ja znam ili zadrti nacionalisti i fanatični vjernici.Ovih drugih ima mada ih ne poznajem niti imam želju.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2012, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
moj najbolji drug je iz mjesanog braka.covjek vjeruje jedino u vampire,i da su oni glavni zakulisni istoriski igraci.ako mu kazes da je malo vjerovatno da je medju krstasima koji su osvajali carigrad bilo vampira,naljuti se covjek pravo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2012, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Suncica_88 je napisao:
Hmmm..slazem se sa ajkulom sto se tice sklapanja braka izmedju dve osobe razlicite vjeroispovijesti. Svi smo mi isti pred Bogom. To je na kraju dana individualna odluka--da li ce partneri moci naci kompromis i funkcionisati u jednoj zajednici je iskljucivo do njih. Ali uzmimo u obzir da to super funkcionise..djeca odrastaju u jednoj skladnoj,normalnoj porodici punoj ljubavi. Ni jedan partner nije posebno posvecen religiji,tj. nisu vjernici..jedino sto se slavi u njihovoj porodici je uskrs i bozic i to vise zbog tradicije. Ni jedan drugi praznik se ne obiljezi. Sad, da li bi VAMA smetalo/ne smetalo da se zabavljate sa momkom/curom koji je proizvod ovakvog braka?
Na ovim prostorima ljudi mnogo paznje posvjecuju religiji,ko koju slavu slavi itd... I mislim da generalno ljudi vode racuna o tome "sta ce selo reci" jer je vecinsko drustvo posveceno vjeri (iako u srcu nisu vjernici,nego eto kad svi drugi posvjecuju crkvu,ide i on/ona..). Sad,kad bi upoznali jednu osobu koja ima iste poglede na svijet,slicno razmisljanje..jednostavno ti je super sa ovakvom osobom..da li bi vama bila prepreka da nastavite ovakvu vezu iako bi vasim roditeljima smetalo to sto je takva osoba iz mjesovitog braka?


Predrasudi draga suncice, zatucanost i zaostalost. Kakve veze ima koje je nacije ili religije :) Inače potpis na post, kao da sam ga ja napisao

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2012, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
jedino sto se slavi u njihovoj porodici je uskrs i bozic i to vise zbog tradicije. Ni jedan drugi praznik se ne obiljezi.

Ovo ne pije vode.Šta ako je jedno od njih islamske vjere,kakve veze ima ta vjera sa uskrsom ili božićem.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2012, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
spijo je napisao:
Citiraj:
jedino sto se slavi u njihovoj porodici je uskrs i bozic i to vise zbog tradicije. Ni jedan drugi praznik se ne obiljezi.

Ovo ne pije vode.Šta ako je jedno od njih islamske vjere,kakve veze ima ta vjera sa uskrsom ili božićem.


Pitam se da li ima neko ko je "islamske vjeroispovijesti", a neobrezan. Desi li se takav "propust"...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Poslednji put menjao Unbeliever dana 20 Jan 2012, 10:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 14:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
spijo je napisao:
Citiraj:
jedino sto se slavi u njihovoj porodici je uskrs i bozic i to vise zbog tradicije. Ni jedan drugi praznik se ne obiljezi.

Ovo ne pije vode.Šta ako je jedno od njih islamske vjere,kakve veze ima ta vjera sa uskrsom ili božićem.


Ljudi nisu religiozni,ali obiljezavaju ova dva praznika jer su dugo godina u inostranstvu gdje su ova dva praznika bitna.. Bar pretpostavljam da je iz tog razloga.. A kad kazem obiljezavaju..to znaci,farbanje jaja,vecera ili za bozic jelka,vecera..i nista drugo..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 14:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kad se prisjetim kako su funkcionisali miješani brakovi koje sam poznavala mogu reći da su funkcionalisali na isti kalup - nije se obiljažavao ni katolički ni pravoslavni Božić, niti Bajram, eventualno nova godina i kraj. Do duše, sve su to bile starije generacije, generacije mojih roditelja, u vrijeme kada je bilo "in" biti komunista, a ne religiozan.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 15:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Unbeliever je napisao:
Nema vjernika ovdje na ovim prostorima, samo ateizam zaogrnut tradicijom i otaljavanje običaja.
Samo kad zaboli sjećaju se Boga.
Zašto bi Bog uslišio-zadovoljio njihove molitve-potrebe?
Iznutra su velike šupljine koje je najlakše popuniti mržnjom prema drugima.

Takvi ljudi nemaju pravu da pričaju o vjeri i da po tom osnovu spočitavaju i prebacuju nekome što voli nekoga ko je "druge vjere".
Takvima treba dobro začepiti gubicu i ne osvrtati se.


Bravo..odlicno si rekao.. Malo je ljudi koji su zaista vjernici. Koliko ja znam,vjera treba da siri ljubav a ne mrznju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Suncica_88 je napisao:

Ljudi nisu religiozni,ali obiljezavaju ova dva praznika jer su dugo godina u inostranstvu gdje su ova dva praznika bitna.. Bar pretpostavljam da je iz tog razloga.. A kad kazem obiljezavaju..to znaci,farbanje jaja,vecera ili za bozic jelka,vecera..i nista drugo..

O tome ti i pričam,sve je u redu dok su njih dvoje iz dvije hrišćanske vjere koje slave iste peaznike u različitim vremenskim periodima ali šta ako je jedno od njih islamske vjeroispovjesti.
Citiraj:
Malo je ljudi koji su zaista vjernici. Koliko ja znam,vjera treba da siri ljubav a ne mrznju

Vjere koje šire ljubav imaju za rezultat 3000 ratova u 2000 godina.Statistički.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 00:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Pa u ovom konkretnom primjeru koji sam ja navela u forumu,zena potice iz muslimanske porodice... ALI, pricam o ATEISTIMA koji obiljezavaju dva praznika i to radi tradicije...zasto je to tako,ja NE ZNAM..pricam o tome kako jeste.

Svjesna sam ja koliko je bilo ratova i bas zbog toga i govorim da SUSTINA vjere jeste ljubav,mir,postovanje..a ne mrznja i netolerancija..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 21:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2011, 12:32
Postovi: 59
Ugl. žene iz miješanih brakova prihvate religiju svog muža. Mislim, prihvate. Poštuju se muževljevi običaji, da tako kažem. Bila žena vijernica ili ne. To sam se uvjerio na više primjera... A što se djece tiče mogu reći da su uglavnom slobodoumnija od ovih "čistih" tj. nemaju predrasude tog tipa...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Mislim da je ljubav, a ne vjera i nacija pokretačka snaga ove naše planete

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Džontra je napisao:
Mislim da je ljubav, a ne vjera i nacija pokretačka snaga ove naše planete

Ti si jutros vidim poetski raspoložen, samo bih dodao još Saganov citat, “For small creatures such as we the vastness is bearable only through love.”

Svi smo mi ljudi i kad odbaciš predrasude vrlo brzo ti ne bude važno koje je neko vjere, nacije ili rase. Čak i pola, al ne bih u to da ulazim jer smo takve diskusije na forumu imali i nisu nas nigdje odvele.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Upravo tako. Zar svi ne krvarimo kad se posiječemo?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
U 21. vijeku je sramota suditi nekoga na osnovu ovog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ako neko ocjenjuje druge ljude/djecu na osnovu njihove rasne, vjerske ili nacionalne pripadnosti, taj mora da poradi na samom sebi. Zar je vazno ko smo i sta smo? Vaznija su nasa djela!
To sto je neko iz mijesanog braka, to moze biti samo plus. Smatram da su ti ljudi sposobniji za toleranciju prema drugima.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 12:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Raznolikost je sami temelj čovječanstva.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Džontra je napisao:
Raznolikost je sami temelj čovječanstva.

Usudiću se dodati da je raznolikost i najjače oružje evolucije. Iz raznolikosti slijedi savršenstvo.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da. Kažu da su Brazilci najljepši ljudi, baš iz razloga pomiješanosti raznih naroda na tom tlu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs