banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 15:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2008, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
@ Rose :

pa dobro, mogu da vjerujem u tu eksploziju. Ali ne mogu da vjerujem u njenu apsolutnu trajnost, kako se ovde nagovještava.

u 10 sekundi... interesantno. stručna komisija je nešto drugo od neopisivih stanja udara emotivnih gromova. Nije mi baš ovo prikladna paralela, sa komisijom za posao, al aj dobro.

@ skitnica >

fenomen "prvog susreta/utiska" zaslužuje posebno temu :) . Otvorimo posle na psihologiji.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Poslednji put menjao XIX century dana 28 Jun 2008, 23:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@ajkula
e pa
onda to nije ono









:wink:

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 23:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@XIX century

slazem se, odosmo u offtopic

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
XIX century je napisao:
@ Rose :

pa dobro, mogu da vjerujem u tu eksploziju. Ali ne mogu da vjerujem u njenu apsolutnu trajnost, kako se ovde nagovještava.


Pa nije to samo eksplozija emocija, to je trenutak prepoznavanja. Da li cete onda propustiti tu sansu, ovisi od vas oboje.

Citiraj:
u 10 sekundi... interesantno. stručna komisija je nešto drugo od neopisivih stanja udara emotivnih gromova. Nije mi baš ovo prikladna paralela, sa komisijom za posao, al aj dobro.


Samo sam rekla da je prvi utisak jako vazan i da je to dokazano na ovaj nacin.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2008, 23:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
skitnica je napisao:
@XIX century

slazem se, odosmo u offtopic


ma nije offtopic, samo sam mislila da je taj fenomen jako dubok i svaki čovjek može da ga sam na sebi prepozna. kad analiziraš i vraćaš film, dođeš do " izvora", tj. prvog susreta, i sve ti postaje jasno. :wink: zato ću poslije otvoriti tu temu na psihologiji, ne da mi se sad.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 08:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Prvi utisak je igra prepoznavanja, jer ta privlačnost se bazira na prepoznatljivosti, otuda i najviše na fizičkom izgledu, gestikulaciji, pozi. To je kao kada bacite pogled na ljude koji prolaze nekom prometnom ulicom, primjećujete jarke boje, visoke ljude, sve izrazite atribute.

Prvi utisak je bitan samo u gužvi. U situaciji 'jedan-na-jedan' to više ništa ne znači.

Sad, koja je moja poenta? Matematička, između ostalog, što bi rekla XIX. (da je preteknem :D) Na početku svega je prvi kontakt, prvo opažanje, ali to je samo potreban uslov za vezu, ne i dovoljan. Čak ne toliko ni bitan, jer, ako ćemo već da tražimo početke, onda sve počinje sa sposobnošću opažanja, to jest sa kriterijumima osobe koja posmatra, što je već pitanje nečijeg iskustva i zrelosti. Možda gledam samo cure visine tačno 173cm, ili one koje nose bijelo, ili nisam baš tako lud pa imam neke razumnije kriterijume.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 09:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
uh.

@skitnica

Znao sam.
Što se tiče prvog susreta...razmijenili smo par usputno-nevažnih riječi, krenula je kući, u meni se desio klik i ja sam potrčao za njom niz stepenice da joj dosađujem uz put pričajući neke "instant trepove mog tada nebuloznog uma" sa srcem koje je kucalo prebrzo da bi svi osmijesi kojima sam se služio da zadržim neki iole muški lafovski stav bili preslabi.
Ona je to osjetila, ali mislim da joj je to odgovaralo, smješkala se i uzvraćala mi riječi, gledajući ispred sebe. Išli smo jedan dio puta, a ja sam se kasnije vratio. Nisam znao da li je "upalilo" ili nije. Totalna 0+. Nisam rekao direktno "oš bit cura u mene?" :lol: mislim da je tako bilo bolje. Nakon par dana smo se opet sreli.
Važno je napomenuti da ja nisam uopšte želio seks sa tom ženom na početku. To mi se činilo kao bacanje blata na relikviju. Seks sa anđelom. Mislio sam da ona između nogu nema ništa. Ni muško ni žensko.

"Svakom početku svojstvena je čarolija", Hermann Hesse.

Ovim bih završio svoju ispovijest. :oops:


@XIX

1. Nemoj da si na kraj srca :D
Uzmi u obzir da sa 20 i sa 30 ne percipiramo isto. Uzvišena ljubav je moguća bez patetike, ali sa pathosom. "Over-emotionalism can be the result of an excess of pathos." :evil3:

2. Kako muškarac može procijeniti ženu na osnovu tog prvog sastanka u restoranu?
Po tome što si napisala je muškarac centar svega. Žene nema nigdje. To mi je kao scena iz perioda pisanja "priručnika za žene" 1955. :lol:
Već vidim muškarca zalizanog kao patak, u tamnoplavom sakou sa bijelom košuljom i crnom kravatom, kako pucketa prstima dozivajući konobara 8) ...izvini, moja percepcija.

3. Nemam iskustva sa odgajanjem djece i bebema :(

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 09:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
joj, jesi bukvlista, to je ponekad tvoj problem :D

počeću od zadnjeg... ne trebaš imati iskustva da fino predeš priču i otapaš ženska srca pričajući o svojoj budućoj zamišljenoj djeci i kako se igraš sa njima

mislim da je priča u restoranu bila simbolična da se naglasi važnost ponašanaj na prvom sastanku ( moglo se opisati i iz ženskog smjera valjda

imala sam i ja tu veliku ljubav, na prvom susretu, koji je bio totalno banalan, me gledao u oči dok smo razgovarali, takođe veoma banalna tema, al dok me je gledao u oči bilo je kad da mi siže krv ( F.G. Lorka :D ) , ugl, bila veoma strastvena i jaka veza i dugo sam mislila poslije na njega... danas rijetko, osim s nekom bezveznoćom, jadom, polu-gorčinom. al dugo me je držalo i svima sam pričala kako nikad neće nestati, da bi samo jednog dana prslo ko sapunica ( u mom umu

@blue > uopšte ne govorimo o posmatraču i posmatranom, kad su u pitanju ovi spojevi. Nešto izvan i iznad njih ih spaja. Dakle, batali matematiku.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
blue je napisao:
Prvi utisak je igra prepoznavanja, jer ta privlačnost se bazira na prepoznatljivosti, otuda i najviše na fizičkom izgledu, gestikulaciji, pozi. To je kao kada bacite pogled na ljude koji prolaze nekom prometnom ulicom, primjećujete jarke boje, visoke ljude, sve izrazite atribute.

Prvi utisak je bitan samo u gužvi. U situaciji 'jedan-na-jedan' to više ništa ne znači.


:lol:

E svasta.
Citiraj:
Sad, koja je moja poenta? Matematička, između ostalog, što bi rekla XIX. (da je preteknem :D) Na početku svega je prvi kontakt, prvo opažanje, ali to je samo potreban uslov za vezu, ne i dovoljan. Čak ne toliko ni bitan, jer, ako ćemo već da tražimo početke, onda sve počinje sa sposobnošću opažanja, to jest sa kriterijumima osobe koja posmatra, što je već pitanje nečijeg iskustva i zrelosti. Možda gledam samo cure visine tačno 173cm, ili one koje nose bijelo, ili nisam baš tako lud pa imam neke razumnije kriterijume.


Tesko da ljubav ima puno veze sa raciom.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Dakle, batali...


Ne može to tako, hoćeš da pobjegneš u mutno i još da me ućukaš tek tako. Ja o prvom utisku a ti o nečemu što spaja iznad i izvan. Nema prvog utiska koji spaja iznad i izvan.

Tvoj prvi utisak je tvoj prvi utisak (tautologija :P ), nije on iznad i izvan tebe spojio tebe sa nekim dok si ti to sa strane posmatrala, bez sopstvenog miješanja. :P

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
@Rose, strast je motiv (šta), a razum sredstvo (kako). Strast može da se ispolji na različite načine, i tako dadne različite rezultate...

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Tvoj prvi utisak je tvoj prvi utisak (tautologija :P ),

XIX : tautologija :lol:



nije on iznad i izvan tebe spojio tebe sa nekim dok si ti to sa strane posmatrala, bez sopstvenog miješanja. :P

XIX: E upravo JESTE. :wink:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
blue je napisao:
@Rose, strast je motiv (šta), a razum sredstvo (kako). Strast može da se ispolji na različite načine, i tako dadne različite rezultate...


Mislim da se ljubav ( jer sam ja govorila o ljubavi ) ili desi ili ne desi. Razum ( kako ) postane sredstvo u sluzbi iste.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
@XIX

Nemam namjeru da pričam izmišljotine. do-re-mi-fa-ne-da-mi-se :lol:
Sve što sam napisao sam doživio.
Pričati izmišljotine da bi otapao ženska srca?
Ma daj.

Nisi mi odgovorila na pitanje.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
Što se tiče prvog susreta...razmijenili smo par usputno-nevažnih riječi, krenula je kući, u meni se desio klik i ja sam potrčao za njom niz stepenice da joj dosađujem uz put pričajući neke "instant trepove mog tada nebuloznog uma" sa srcem koje je kucalo prebrzo da bi svi osmijesi kojima sam se služio da zadržim neki iole muški lafovski stav bili preslabi.
Ona je to osjetila, ali mislim da joj je to odgovaralo, smješkala se i uzvraćala mi riječi, gledajući ispred sebe. Išli smo jedan dio puta, a ja sam se kasnije vratio. Nisam znao da li je "upalilo" ili nije. Totalna 0+. Nisam rekao direktno "oš bit cura u mene?" :lol: mislim da je tako bilo bolje. Nakon par dana smo se opet sreli.
Važno je napomenuti da ja nisam uopšte želio seks sa tom ženom na početku. To mi se činilo kao bacanje blata na relikviju. Seks sa anđelom. Mislio sam da ona između nogu nema ništa. Ni muško ni žensko.

"Svakom početku svojstvena je čarolija", Hermann Hesse.


Samo ti pisi, ne obaziri se na komentare "sudaca". Ja bih rado citala vise ( ne zbog radoznalosti o tvojoj vezi ), vec zbog nacina na koji je opisujes. Imas baram jednu citateljku kojoj se svidja tvoj stil pisanja, ukoliko ti to znaci nesto.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
teme romantizma sam davno prevazišla. Ako se ljubav pojavi "niotkuda", zašto ljudi ne žele priznati da će i nestati "niotkuda". Prejak romantičarski impuls možda? Ćiri bu, Ćiri ba.

koje pitanje, dzabaleban? opet si bukvalan, nisam rekla da ne vjerujem da si to doživio, jel ti misliš da to što si doživo je nešto toliko specijalno i graniči sa naučnom fantastikom, il ne znam što si pomislio da ti ne vjerujem? priča za bebe i ljubavne romane, malo sam se šalila, aj odlijepi se od bukvalnosti. razvij smisao za ironiju

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Poslednji put menjao XIX century dana 29 Jun 2008, 11:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 11:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
A odakle dolazi ljubav ? Narucis je postom ( kataloska potraznja ) mozda ?

Ciri bu, ciri ba.... :D

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Japanese_rose je napisao:
A odakle dolazi ljubav ? Narucis je postom ( kataloska potraznja ) mozda ?

Ciri bu, ciri ba.... :D


rekla sam niotkuda, znaš li čitati. Nestaje isto niotkuda. Sad, svima ja draže reći da su dožiovjeli nešto vanzemaljsko, nego doživjeti onaj trenutak kad nestane, i sami sebi priznati prozaičnost "uzvišenog." ( paradox)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Ne znam citati. :roll: :roll: :roll:

Stvarno ponekad pretjerujes.

Back on topic : Bolje je imati pa izgubiti, nego nikada ne imati.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2008, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Ipak je bolje biti bez traume gubitka.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 153 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs