banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 06:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2010, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
google lazarević je napisao:
Talija je napisao:
Odavno sam ja ispala iz fazona "hoću izdaleka da volim i želim oka tvoja dva, jer sreća je lepa samo dok se čeka bla bla".
To pričamo kao o duhovnoj ljubavi prema nekoj imaginarnoj osobi? Batali.




zasto ljudi misle da je ljubav "sve ili nista"? otkud ta potreba da budemo jedni jedini voljenoj osobi? zasto je sve manje od toga neprihvatljivo? poznato je da taj osjecaj vuce korjene iz najranijeg djetinjstva - beba je sasvim bespomocna i totalno zavisi od majke i majcina ljubav je sve na svijetu za tu bebu..taj "bebeci" obrazac ponasanja velika vecina ljudi zadrzi i kasnije i ponavlja kroz veze..mislim da zrela osoba moze da uzima onoliko koliko je druga osoba u stanju da da, ne trazeci SVE kao da je to nesto sto se podrazumijeva..bulshit! naravno da nije! vazan je trud :) i ljubav, gotiva, price, mazenje, duhovni rast pri cemu su jedno drugom katalizator... :D



"Anything less than mad, passionate, extraordinary love is a waste of time. There are too many mediocre things in life to deal with and love shouldn't be one of them."
— Tiffanie DeBartolo

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Lijepo rečeno.
Zašto jedno nadasve plemenito osjećanje svrstati u osrednje stvari.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Hm, misli poput ove što je džabaleban naveo su lijepe, dobre za ostavljanje utiska, moćne na prvu, i često potpuno lažne. To je inače svojstveno piscima, slabi su na riječi, vole njihov zvuk kad paraju prostor, i mogu sebi dozvoljavati da ih upotrebljavaju na ovakav način. Činjenica je, u ljubavi ima malo i ludila, i strasti, ali luda i strastvena ljubav ne traje dugo. Ljubav je od glave, koliko i od srca, i to je njena najveća snaga. To uopšte ne znači da je ljubav osrednje stvar, dapače. Baš zbog toga što mnoge hirove, zanesenjaštva i prolazna oosjećanja brkamo sa ljubavlju, ona je još neobičnija i posebnija.

Zato što brkamo ove fenomene, teško nam je povjerovati da se može voljeti više osoba. Biti zaljubljen u više njih, vjerovatno je teško, jer zaljubljenost je prastari trik koji nam sjebe mozak i poremeti rasuđivanje, tjerajući nas da se okrenemo ka jednoj osobi. Ljubav je svjesnija, zato i moćnija.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
upravo..voljeti dvije osobe nikako ne znaci da je u pitanju nekakva osrednja stvar.. zasto niko ne osudjuje roditelje koji imaju petoro djece jer je to onda kao osrednja stvar?? ljubav je beskonacna!

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
google lazarević je napisao:
upravo..voljeti dvije osobe nikako ne znaci da je u pitanju nekakva osrednja stvar.. zasto niko ne osudjuje roditelje koji imaju petoro djece jer je to onda kao osrednja stvar?? ljubav je beskonacna!

ne kaki.
ne prica se o ljubavi roditelja, brace, sestara nego o dvije zene istovremeno. recimo zenu i ljubavnicu---

haj probaj pa nam javi.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
probala :D i sve pet :D ma zapravo deset, sve je dvostruko :lol:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
google lazarević je napisao:
probala :D i sve pet :D ma zapravo deset, sve je dvostruko :lol:

a jesi ikad probala biti "druga"?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
jesam :) i to je bilo sasvim ok, nisam sebicna :) a voljela sam beskrajno..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
google lazarević je napisao:
jesam :) i to je bilo sasvim ok, nisam sebicna :) a voljela sam beskrajno..

bolesno.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
nije..zapravo je cool osjecaj kad znas da niko ne moze promijeniti ono sto ti i ta osoba osjecate..uostalom, ako nekog volis, voli ga bre bezuslovno, inace se sve svodi na manipulaciju..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
google lazarević je napisao:
nije..zapravo je cool osjecaj kad znas da niko ne moze promijeniti ono sto ti i ta osoba osjecate..uostalom, ako nekog volis, voli ga bre bezuslovno, inace se sve svodi na manipulaciju..


voles jednom u zivotu (da l' bogatu il' sirotu... to ne bira pamet nego srce...)

Slika

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Poslednji put menjao cicak dana 17 Avg 2010, 12:26, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
i jos nesto - mislim da je ljubav kao fluid koji treba slobodno da tece medju nama, blokove u tom toku treba uklanjati a ne stvarati nove..uzasava me pomisao koliko ljudi sputavaju taj tok i nanose samo jos vise bola i sebi i drugima..a sve zbog nekih stvari koje nisu uspjeli rascistiti sami sa sobom u toku odrastanja, zalosno je sto vecini ni ne pada na pamet da se pozabavi sobom u tom smislu..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Znam o čemu pričaš (pisali smo na drugim temama) i ja sam sličnog mišljenja ali u teoriji; u praksi je malo drugačije.
Put mistika nije lak i nije lako pobijediti ego. Neki provedu čitav život u toj borbi: odbaciti ego, odbaciti jastvo i stopiti se sa božanskim i uroniti u opštu ljubav.
Jedno je teorija a drugo praksa, prema tome razumijem šta pričaš ali sebe ne vidim u tome, jer priznajem da nisam na tom nivou prosvijetljenja.
Kao što odlično znam šta valja a šta ne valja ali mi se (kao i svima) omakne poneki sitni grijeh.

PS Nisam imala problematično djetinjstvo, poželjela bih ga svima, nisam imala komplekse niti traume.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
da eto ispadoh ja crna guba...
bjezi google, sta ti je normalno, ides sa dvojice na dvije...
ima nas pa to ne mozemo, ni u ludilu.
nije to sprega iz djetinjstava vec malo prefinjeniji osjecaj, visi cin voljenja. kad volis onda si spreman uciniti sve za tu osobu, dati i krv i zivot. nismo svi iste srece da dobijemo ono sto zelimo. ostaje ugrusak koji tinja tu negdje stalno.
a to o cemu ti pricas, to nije ljubav. nadji neku drugu definiciju.
zao mi je sto ti se nije desila.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
to sto si napisao je tvoja projekcija mene, nema veze s mojom realnoscu..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa ne ispadaš crna guba, jer se ni ja u tome ne pronalazim, o tome i pišem.
Kad bih uspjela da volim dvije osobe (u smislu muško-ženskog odnosa) ta ljubav bi bila nepotpuna, razvođena. Kad me neko interesuje onda vidim samo tu jednu osobu (ne zato što sam visoko moralna nego zato što drugačije ne umijem) i nijedna druga osoba me tada ne zanima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Sorry, čičak, ali bla bla bla...Isto bih mogao reći za tebe, da nađeš drugu definiciju, prestaneš prozivati...Mrzim ponavljati, ali, ako smatraš da nisi sposoban za nešto, nemoj odmah pretpostavljati da niko nije sposoban za to. Neki ljudi nemaju sluha, a neki sviraju nekoliko instrumenata podjednako dobro. Ljubav je zanat, kojem se treba posvetiti. Neki mu se posvete više, neki manje, zašto onda neki ne bi mogli da vole više od drugih?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Talija je napisao:
Pa ne ispadaš crna guba, jer se ni ja u tome ne pronalazim, o tome i pišem.
Kad bih uspjela da volim dvije osobe (u smislu muško-ženskog odnosa) ta ljubav bi bila nepotpuna, razvođena. Kad me neko interesuje onda vidim samo tu jednu osobu (ne zato što sam visoko moralna nego zato što drugačije ne umijem) i nijedna druga osoba me tada ne zanima.



Ovo je zaljubljenost, i to je karakteristično za nju. Razlikovanje zaljubljenosti i ljubavi je lijepo objašnjeno u onom tekstu koji je na psihologiji postavlila google_lazarević ili 800žena, nisam siguran. Dok se god budemo koristili različitom terminologijom, biće i ovih ''gluvih telefona''.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
E sad je pitanje ko je virtuoz; da li onaj ko svira jedan instrument ili onaj ko svira odjednom više instrumenata?

Popokatepetl je napisao:
Ovo je zaljubljenost, i to je karakteristično za nju. Razlikovanje zaljubljenosti i ljubavi je lijepo objašnjeno u onom tekstu koji je na psihologiji postavlila google_lazarević ili 800žena, nisam siguran. Dok se god budemo koristili različitom terminologijom, biće i ovih ''gluvih telefona''.


Znam ja odlično razliku između ljubavi i zaljubljenosti, baš sam pisala i na toj temi, ali sam pisala kao što rekoh o teoriji, a ovdje pišem o (mojoj) praksi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2010, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nema ih potrebe porediti. Ne mora ni jedan biti virtuoz, a mogu i oba, otkud ili/ili?

Čičak, izvini, ali "viši čin voljenja"...kažeš da nisi došao u situaciju "voljenja dvije/dva i slično", kako onda možeš da tvrdiš da je nešto više ili niže?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs