banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 15:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jan 2012, 14:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Ovde si u pravu....AKO je porodica tolerantna i nije nacionalisticki nastrojena.... Problem i jeste u tome,sto je ova sredina previse (po mom misljenju) nacionalisticki nastrojena da eto cak gledaju da li je neki iz mjesanog braka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
U mojoj porodici su ugl se zenili i udavali za Srbe i Srpkinje a brat mi je ozenio curu koja je pola pola a katolkinja i niko nema problema sa tim ;)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 14:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Drago mi je :) A bi l' imali problem da je pola bosnjakina/muslimanka???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 15:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Kao dijete iz miješanog braka (hrvatsko-srpska ili vice versa varijanta) sam bio otvorio jednu od sličnih tema na ovom forumu.
Znam da ima još članova koji su iz miješanog braka i s tim nemaju nikakvih problema, dapače to su prihvatili kao dodatni plus u životu.

Znam takođe iz svoje bliže okoline neke kojima je to kompleks i stalno imaju potrebu da se dokazuju da su jedno od 2 varijante. Ne znam samo kome? Možda primitivcima koji ne vide dalje od svog sela? Kod mene je slučaj sljedeći:

Bog nam je dao slobodnu volju, a ja sam izabrao da ne budem nijedno od 2 nacije sa kojima "po sizifu" imam veze. Moja religija je rock'n'roll, kao što sam na FB dok sam bio, stavio. Bog me takvog voli.

Srbi i Hrvati, a i Bošnjaci su mali narodi i njihove igre i igrice pale samo na terenima gdje istoimena plemena dominiraju. Otiđi u negdje u zapadnu Evropu, Australiju, Afriku, Papuu Novu Gvineju i viči da si Srbin, Hrvat, Bošnjak...besmisleno i patetično.

Ako se dvoje vole i ako su normalni ljudi, tada rasa, nacija, religija, jezik, nisu prepreka.
Važno je biti neiskompleksiran i aktualizovati i realizovati se u nekim naprednijim područjima, a ne u naciji jer kako izreka kaže "nacionalizam često može biti posljednje utočište za podlog čovjeka".

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
doslovno ide' nacionalizam je posljednje utociste hulja '.inace Unbelieveru za cijeli post :notworthy: :notworthy: :notworthy:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 15:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Moj nerođeni brat je oženio ljepoticu iz Gane. Njegovi roditelji su sve činili da spriječe to vjenčanje. Čak su mu, po mom nagovoru, nudili novi auto ako se odrekne crne žene. Ali, on ni da čuje. Kaže: "Nije meni toliko stalo do nje, koliko mi je drago što sam se njih riješio". :lol: :lol: :lol:
Sunčice, ne treba prkositi svijetu i inatiti se po svaku cijenu. Treba uvijek linijom manjeg otpora. Ovdje, gdje mi živimo, nije mudro sklapati brak sa osobom druge vjere, rase ili narodnosti. Međutim, pljuni me po sred lica ako ne bih sutra oženio najzadrtiju Bošnjakinju ili Hrvaticu, bila ona crna, bijela ili žuta, koja će svaki dan bar dva - tri puta da mi popuši tako dobro da osjetim blagu malaksalost i nesvjesticu.
Ima i od prečeg preče.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 15:33 
Citiraj:
Međutim, pljuni me po sred lica ako ne bih sutra oženio najzadrtiju Bošnjakinju ili Hrvaticu, bila ona crna, bijela ili žuta, koja će svaki dan bar dva - tri puta da mi popuši tako dobro da osjetim blagu malaksalost i nesvjesticu.

Dobar... :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Samo nek se nesvjesti i malaksa! :lol:
To je ono što treba ovakvim temama.
Slika govori više od hiljadu riječi, a blowjob govori više nego Đenkin moderan film.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 18:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
Vjevoricinus je napisao:
pljuni me po sred lica ako ne bih sutra oženio najzadrtiju Bošnjakinju ili Hrvaticu, bila ona crna, bijela ili žuta, koja će svaki dan bar dva - tri puta da mi popuši tako dobro da osjetim blagu malaksalost i nesvjesticu.


o!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 19:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11366
Lokacija: PL / BL
I think we have winner!

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 21:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
hahaha bas ste me slatko nasmijali .... (mislim na post od Vjevorivinusa)...:)

"Ako se dvoje vole i ako su normalni ljudi, tada rasa, nacija, religija, jezik, nisu prepreka.
Važno je biti neiskompleksiran i aktualizovati i realizovati se u nekim naprednijim područjima, a ne u naciji jer kako izreka kaže "nacionalizam često može biti posljednje utočište za podlog čovjeka". ".....
E,to sve stoji..ako su dvoje normalni i ako se vole..ako su tolerantni itd.onda nista nije prepreka. Medjutim, javlja se problem od strane porodice. Mi mladi mozda imamo vise tolerancije nego nasih baba sa sela...ali sta kad te ta baba,ili jos gore..mama,tata,brat,sestra ubjedjuju u uvjerenje da ne trebas da se mijesas sa crnom,zutom ili nekom drugom? Kako objasniti mami da zuta "puši tako dobro da osjetis blagu malaksalost i nesvjesticu" ??? Moje pitanje - kako se nositi sa pritiskom od strane porodice ? Ne bih mogla da trpim dramu od strane roditelja nit' da se svadjam i stvaram probleme oko toga,ali sa druge strane,imam svoja uvjerenja i sama valjda trebam izabrati. Svako zivi svoj zivot. Mene je iznenadila reakcija od mnogih ljudi kad sam saopstila da je majka od mog momka muslimanka. To je razlog mog posta. Htjela sam da vidim sta vecina ljudi misli o ovakvim spojevima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 22:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Suncica_88 je napisao:
Mene je iznenadila reakcija od mnogih ljudi kad sam saopstila da je majka od mog momka muslimanka. To je razlog mog posta. Htjela sam da vidim sta vecina ljudi misli o ovakvim spojevima.


ma dobro je to sve dok ti momak nije musliman...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Suncica_88 je napisao:
hahaha bas ste me slatko nasmijali .... (mislim na post od Vjevorivinusa)...:)

"Ako se dvoje vole i ako su normalni ljudi, tada rasa, nacija, religija, jezik, nisu prepreka.
Važno je biti neiskompleksiran i aktualizovati i realizovati se u nekim naprednijim područjima, a ne u naciji jer kako izreka kaže "nacionalizam često može biti posljednje utočište za podlog čovjeka". ".....
E,to sve stoji..ako su dvoje normalni i ako se vole..ako su tolerantni itd.onda nista nije prepreka. Medjutim, javlja se problem od strane porodice. Mi mladi mozda imamo vise tolerancije nego nasih baba sa sela...ali sta kad te ta baba,ili jos gore..mama,tata,brat,sestra ubjedjuju u uvjerenje da ne trebas da se mijesas sa crnom,zutom ili nekom drugom? Kako objasniti mami da zuta "puši tako dobro da osjetis blagu malaksalost i nesvjesticu" ??? Moje pitanje - kako se nositi sa pritiskom od strane porodice ? Ne bih mogla da trpim dramu od strane roditelja nit' da se svadjam i stvaram probleme oko toga,ali sa druge strane,imam svoja uvjerenja i sama valjda trebam izabrati. Svako zivi svoj zivot. Mene je iznenadila reakcija od mnogih ljudi kad sam saopstila da je majka od mog momka muslimanka. To je razlog mog posta. Htjela sam da vidim sta vecina ljudi misli o ovakvim spojevima.


mislim da nikako ne treba zanemariti misljenje "baba i djedova sa sela"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2012, 22:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2012, 20:23
Postovi: 27
Da,ali mi kazu da je problem sto ima tamo nekog rodjaka koji jeste i danas-sutra moja bi se djeca igrali sa malim Mujom ha,ha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 14:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2007, 17:50
Postovi: 588
Lokacija: Niskozemlje
Ah sto mi je to poznato...Od mog momka nerodjena sestra je bila u vezi sa muslimanom, momak super sve, ali roditelji su vrsili pritisak na nju govoreci joj stvari tipa sjeti se samo kad smo bjezali od njih za vrijeme rata, sta ce reci rodbina bla bla. Ne bi ni provjerovala u ovo, ali cula sam nagovaranja od vise clanova njene porodice, uzas.
A komsinicu, koja je bila pred udaju, momak je ostavio jer njena mama muslimanka...SO FKN WHAT :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 14:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
mogu samo reci, kako su neki ljudi teski IDIOTI !!!

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 17:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Suncica_88 je napisao:
Da,ali mi kazu da je problem sto ima tamo nekog rodjaka koji jeste i danas-sutra moja bi se djeca igrali sa malim Mujom ha,ha

Je li ovo i tvoje mišljenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
doslovno ide' nacionalizam je posljednje utociste hulja '.inace Unbelieveru za cijeli post :notworthy: :notworthy: :notworthy:



Опасна грешка! Или си читајући сва могућа дјела о национализму (страних аутора) схватио да националисти дјецу из мјешаних бракова гледају искључиво као нижу расу или недостојне појединце???

Ал добро,знам ја да немам ту моћ да неком избијем из главе дефиницију по којој је национализам све оно лоше,све оно искључиво.....тако да свак има право писат па макар и овакве сулуде ствари.....

Уосталом логички ти си такође националиста! Или ћеш ми рећи како ниси?

Ја први као српски националиста не сматрам дјецу из мјешовитих бракова мање вриједним, не желим им зло,не осјећам никакву врсту анимозитета, не дискриминишем их!

Е наравно свака прича о ономе како је дијете у таквим породицама тотално независно и не вуче ни на чију страну не иде,једноставно не иде, што би наш народ рекао "оно што ти је отац то си и ти" у свим врстама идентитета,наравно у случајевима гдје су бракови опстали!

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
doslovno ide' nacionalizam je posljednje utociste hulja '.inace Unbelieveru za cijeli post :notworthy: :notworthy: :notworthy:


Zar nije "patriotizam" u originalu? Već je bilo govora o ovome na forumu, čini mi se.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26557
Lokacija: Banja Luka
Suncica_88 je napisao:
Drago mi je :) A bi l' imali problem da je pola bosnjakina/muslimanka???


Moja cura je muslimanka, ja sam srbin (otac bosanski srbin, majka crnogorska srpkinja, i moglo bi se reci da sam veliki patriota, ali prije svega sam covjek) i ne vidim u cemu je problem...
Govoris o mjesanju krvi... svaki normalan covjek zna da su muslimani u stvari srbi i hrvati koji su radi lakseg zivota primili islam.... takodje znacajan broj nasih cukun cukun baba je silovao ili mozda samo lijepo oplodio :lol: neki aga, turcin ili ko vec tako da ni mi nismo bas nesto cistokrvni pa ne vidim tu nesto znacajno jer smo vec dovoljno izmjesani... vise smatram da je taj nacionalni karakter vezan za psihu a ne za krv...
Sto se tice vjere...nismo vise u srednjem vijeku da se oko toga sporimo, mada, prvenstveno ima slucajeva kod muslimanskih porodica uglavnom koji prave problem oko toga sto i nije cudno jer im se vjera pa samim tim i vjernici nesto sporije razvijaju i u fazi su hriscanstva iz 14-15 vijeka sto nije nikako dobro.... Sto se srba tice, to je dosta manji problem...mozda bi samo nekih 5% porodica pravio frku oko toga jer su 60% srba komunisti u dusi i zive za bratstvo i jedinstvo :) , a ostali uglavnom nesto arlaucu ali nisu zatucani kad ljubav pokuca na vrata :) .... Sto se hrvata tice, oni su nesto izmedju, protezu se od ustasa do bas kulturnih i svjetskih ljudi al vecina imaju osjecaj za ljubav bez obzira na vjeru...

Sve u svemu, ja ako se se budem zenio sa svojom djevojcicom sto je dosta vjerovatno ali nije sigurno naravno nikad ne bi od nje trazio da mijenja vjeru, ali bi naravno djecu odgajao u pravoslavnom duhu koji prije svega favorizuje ljubav i toleranciju prema svim vjerama i nacijama....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs