banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 21:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Sledeća

Izaberite opciju
Muško sam i nemam ništa protiv zadržavanja prezimena 27%  27%  [ 33 ]
Muško sam i protiv zadržavanja prezimena 34%  34%  [ 42 ]
Žensko sam i za zadržavanje prezimena 22%  22%  [ 27 ]
Žensko sam i protiv zadržavanja prezimena 16%  16%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 122
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa na neki nacin o tome ja i govorim citavo vrijeme. Ostala bi pri A i B i sama si sebi zazvucala kao individualista, i upravo o tom individualizmu u ovom ili onom pogledu ja govorim. A ako bi pristala da uzmes C i D, to bi bilo zarad pragmaticnosti, ljubavi prema muzu, zelje da mu se predas i postanes jedno sa njime (kako Leona ljepo rece), nesto sto nadjacava tvoju zelju za individualizmom. A to ja licno trazim od svoje buduce zene. Prezime samo po sebi nije problem, ja raspravljam o motivima da zena zadrzava svoje prezime, motivima koje ne smatram OK. Kad bi tako svaku zenu propitao sta je razlog da zadrzi svoje prezime, pitanje je kod koliko njih bi isplivala na povrsinu zelja za individualnoscu, feminizam, emancipacija, karijerizam, borba protiv nekog imaginarnog muskog diktatora u njihovim glavama, i sve ostalo sto ja licno smatram ego-tripom...?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 16 Feb 2010, 22:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
raven je napisao:
Samo njegovo prezime mi je, jednostavno, prevelika promjena. Zato što volim svoje ime i prezime, navikla sam da me oslovljavaju vec trideset godina tako, ne zelim da me oslovljavaju drugacije, navikla sam da potpisujem svoje racune, ugovore i slicno svojim prezimenom, navikla sam da na mojoj licnoj karti, vozackoj, pasosu stoji moje ime i prezime, i kada me neko upita za ime i prezime, navikla sam na to da ga izgovaram na jedan, od rodjenja stecen, nacin. Navikla sam na moju e-mail adresu sastavljenu od mog imena i prezimena, na moj facebook profil sastavljen od mog imena i prezimena... Navikla sam da mi neko kaze, hej, x y-icka prilikom oslovljavanja. Volim svoje vlastito ime i navikla sam na njega, ono me definise medju milijardama ljudi jer me njime oslovljavaju. Mozda sam previse individualista, ali tesko mi je da odjednom treba da se drugacije predstavljam i da ispravljam druge, znate, ja se vise ne zovem tako, vec ovako... I, da, nisam iskljuciva sto se tice misljenja i stavova, pa tako ni sto se tice ovoga, jer sve u zivotu se mijenja. pa i navike.


Amin! Slika
:D

Pokorne zene bi trebalo da dodaju i muzevo prezime, zmijice da zadrze samo svoje, a bestije treba da od muza traze da uzme njihovo. :lol:
Nema dalje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jel' vi to ozbiljno? :o


Moja mail adresa je i poslije 10 god na djevojacko prezime.. fb profil takodje.. niko nije ubio moju individuu. Ljudi me OBICNO zovu imenom, jos mi se nije desilo da me prozivaju prezimenom ( od skole) i, gdle cuda, niko me nije ni zaboravio ni pomjesao sa nekom Janom ili Canom.. Racun je racun, dal' bio na Guzijan ili Markovic :roll: Bez imalo ljutnje ali meni se cini da zastupnici JA i MOJE imaju veliki problem sa svojom licnoscu i identifikacijom samog sebe. Covjeka cini karakter a ne ime ili prezime.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
raven je napisao:
[Samo njegovo prezime mi je, jednostavno, prevelika promjena. Zato što volim svoje ime i prezime, navikla sam da me oslovljavaju vec trideset godina tako, ne zelim da me oslovljavaju drugacije, navikla sam da potpisujem svoje racune, ugovore i slicno svojim prezimenom, navikla sam da na mojoj licnoj karti, vozackoj, pasosu stoji moje ime i prezime, i kada me neko upita za ime i prezime, navikla sam na to da ga izgovaram na jedan, od rodjenja stecen, nacin. Navikla sam na moju e-mail adresu sastavljenu od mog imena i prezimena, na moj facebook profil sastavljen od mog imena i prezimena... Navikla sam da mi neko kaze, hej, x y-icka prilikom oslovljavanja. Volim svoje vlastito ime i navikla sam na njega, ono me definise medju milijardama ljudi jer me njime oslovljavaju. Mozda sam previse individualista, ali tesko mi je da odjednom treba da se drugacije predstavljam i da ispravljam druge, znate, ja se vise ne zovem tako, vec ovako... I, da, nisam iskljuciva sto se tice misljenja i stavova, pa tako ni sto se tice ovoga, jer sve u zivotu se mijenja. pa i navike.

Na sve se covjek navikne (samo ako hoce). Covjeku odsjeku ruku/nogu-pa se navikne. Izvade jedan bubreg-covjek se navikne. Ocoravi-nosi naocare-navikne se. Dobije secernu bolest-navikne se... a da se na ovako banalnu situaciju kao sto je promijeniti prezime ne navikne?! :confused4:

Ja sam se izuzetno brzo navikla na novo prezime. Kao da sam ga imala vec godinama. Uopste mi nije bilo tesko navici se , a niti mi je trebalo da se navikavam. Kad nesto radis iz ljubavi tu za navike onda nema mjesta.
Mada nismo svi isti ... ali ja sam alergicna na rijec "navika". Naviku treba zapecatiti kao smrtni grijeh. :angry4:
:cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:23 
Citiraj:
Covjeka cini karakter a ne ime ili prezime.

Bravo. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3230
Lokacija: Banja Luka
Ovaj argument za FB profil stoji, ako promijeniš prezime neće te naći stotine ljudi koji bi te već našli da značite jedni drugima nešto :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Muško kralju čitaš mi misli sa Radovanom III :D

Znači, koliko preseravnja pročitah na ovih 6 stranica, pa strašno :confused1:
Tačno me nekada sramota što sam žensko, majke mi moje, kad čujem šta sve iz ženskih usta izađe (ne mislim samo na ovu temu), ja definitivno onda nisam normalna. :confused3:
Pa zar više nikome nije bitno ništa ljudsko nego, daj da se izdvojim iz mase pa makar i velikom gluposti.
Majku mu, pa da sam ne znam ko u svetu, to sam ja a ne moje ime, prezime ili šta već, meni su u životu bitnije neke druge stvari npr.da ostanem čovek a to da li ću se zvati ovako ili onako i imati ovo ili ono prezime sasvim je nebitno.

*glasala za četvrtu opciju


Poslednji put menjao Nicole dana 16 Feb 2010, 22:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Najgora je napisao:
Ovaj argument za FB profil stoji


:lol: :D :hug:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Najgora je napisao:
Ovaj argument za FB profil stoji, ako promijeniš prezime neće te naći stotine ljudi koji bi te već našli da značite jedni drugima nešto :D

Nije tacno. Ja pronadjem i one koji su promijenili i IME i prezime, i godinu i datum rodjenja. :D Postoje ljudi koji ce ti to potvrditi. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ta jebada sa prezimenima, jako je cesta kod novinarki, drz ne daj. I aj sad, mogu shvatiti da tamo neka poznata svjetska novinarka, zadrzi prezime na koje su ljudi navikli, koje im je poznato..Nego se sad i ove nase snase nalozile na to. Mucenica izvjestava za neke novine ili neku televiziju kakva je situacija na pijaci sa krompirom, jel mrkva poskupila, ovo ono..Al se potpisuje sa 2 prezimena. I to nije za plesku? :lol:

Odo zapaliti jednu od muke, vec sam se iznervirao.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39481
Lokacija: Месечева икра
Haj' zajebite ovo....idemo na ČNLJ

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Leona je napisao:
Najgora je napisao:
Ovaj argument za FB profil stoji, ako promijeniš prezime neće te naći stotine ljudi koji bi te već našli da značite jedni drugima nešto :D

Nije tacno. Ja pronadjem i one koji su promijenili i IME i prezime, i godinu i datum rodjenja. :D Postoje ljudi koji ce ti to potvrditi. :D


Slika

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11387
Lokacija: PL / BL
Sve je to stvar lokalne kulture, tj. obicaja - u ex-YU je rijetkost a u PL >80% zena nosi dva prezimena. Meni nikad nije smetalo niti mi smeta. Mozda je jedan od razloga taj sto i moja majka nosi oba, pa sam se od malena navikao ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
I sto ja da se navikavam?
Na prezime, negovo hrkanje, na njegovu familiju, na trudnocu, na porod... na 3 milijarde stvari se ja moram navikavati???

@ajkula, pa naravno da se ne salimo! :lol: :cat:

Napisah gore, po tipu zena, kako bi trebalo. :lol:
Pokorna zena nek uzme i muzevo, jer ona se svejedno nece razvesti.
Zmijuga ce se verovatno razvesti, pa da ne ide dzaba ganjati papire ponovo.
Bestija ce se sigurno razvesti, ali neka mu prvo pokaze ko je gazda!

Mda, sta da se zena pati i ide menjati prezime, pa posle ponovo vracati svoje?! Dovoljno je sto ce morati platiti sudske troskove.
Neka ON ide ganjati svoje prezime da vrati! :lol:

_________________
Slika


Poslednji put menjao HugoLina dana 16 Feb 2010, 22:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
I sta bi Hristov...jesi li izbrojao glasove? Sta velis...vrijedi li se zeniti danas? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39481
Lokacija: Месечева икра
HugoLina je napisao:
I sto ja da se navikavam?
Na prezime, negovo hrkanje, na njegovu familiju, na trudnocu, na porod... na 3 milijarde stvari se ja moram navikavati???

@ajkula, pa naravno da se ne salimo!

Napisah gore, po tipu zena, kako bi trebalo. :lol:
Pokorna zena nek uzme i muzevo, jer ona se svejedno nece razvesti.
Zmijuga ce se verovatno razvesti, pa da ne ide dzaba ganjati papire ponovo.
Bestija ce se sigurno razvesti, ali neka mu prvo pokaze ko je gazda!

Mda, sta da se zena pati i ide menjati prezime, pa posle ponovo vracati svoje?! Dovoljno je sto ce morati platiti sudske troskove.
Neka ON ide ganjati svoje prezime da vrati! :lol:

Ti ne moraš dolaziti na ČNLJ..... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
HugoLina je napisao:
I sto ja da se navikavam?
Na prezime, negovo hrkanje, na njegovu familiju, na trudnocu, na porod... na 3 milijarde stvari se ja moram navikavati???

Pa ne moras... ko te tjera?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Leona je napisao:
I sta bi Hristov...jesi li izbrojao glasove? Sta velis...vrijedi li se zeniti danas? :D


Vrijedi, ali ozenicu neku koja se preziva Seksan, Ćup, Panj, Radodajka, itd. da izbjegnem prepucavanje oko toga cije ce prezime ... :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ma pusti ti to, pogledaj statistiku razvoda. :lol:
Cure, niste lude, ne udavajte se.
Ako vas i prevari dok ste ludo zaljubljene, ne menjajte prezime.
I trazite osiguranje neko u slucaju razvoda, da vam isplati novcanu nadoknadu ako ga uvatite na gomili, ako on skrivi razvod!
:lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2010, 22:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
mirdza je napisao:
Sve je to stvar lokalne kulture, tj. obicaja - u ex-YU je rijetkost a u PL >80% zena nosi dva prezimena. Meni nikad nije smetalo niti mi smeta. Mozda je jedan od razloga taj sto i moja majka nosi oba, pa sam se od malena navikao ;)


Da, a recimo, u Italiji, i u Spaniji, a vjerovatno ima jos primjera, zena ne uzima muzevljevo prezime, vec zadrzava svoje djevojacko poslije udaje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs