banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 912 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 22 Mar 2019, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_зока je napisao:
Meni nije jasno što se neko buni protiv zabrane automatskog oružja. Koji će ti kurac ono? Voliš? Pa je li treba i ljubiteljima brze vožnje dozvoliti da mogu registrovati sportske automobile? Ja bi vas par ljubitelja poslao malo u vojsku, vidjeli bi kako bi ta ljubav prema oružju isparila....

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


:lol: :lol: :lol: koju vojsku????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ko želi može dobrovoljno u Srbiji. Redovno šest mjeseci ili kao ministar vojni onu kraću varijanu. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 01:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Slažem se za Zokom da treba zabraniti automatsko oružje mada ne mislim da bi se s tim nešto popravilo.
Automatska paljba je neprecizna, posebno za slabo uvježbane. Dobro obučeni gađaju sa kratkim rafalima(2-3 metka) i zbog preciznosti, a i ne rasipaju municiju bez potrebe.
Drugo, veličina okvira poluautomatskog oružja nije problem- svi novi pištolji imaju okvire kapaciteta 15- 17 metaka. Za Glock postoji i okvir od 31 metka. Takvih 5 kom i imaš bk ko od kalaša.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 01:37 
Džontra je napisao:
Zorana su u vojsci zvali Kapetan Smarač...


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 01:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Philby je napisao:
U Švajcarskoj nakon odsluženja vojnog roka ako hoćeš oružje i konzervu municije nosiš kući da budeš spreman kad zatreba. Kad smo poslednji put čuli da je neko tamo napravio bilo kakav napad i zloupotrebio državnu imovinu (ne računam doseljenike koji svuda prave sranje i samoubice koji bi se ionako ubili na neki drugi način kad su već naumili).


Oružje se zadužuje, municija ne.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
hadzidado je napisao:
Slažem se za Zokom da treba zabraniti automatsko oružje mada ne mislim da bi se s tim nešto popravilo.
Automatska paljba je neprecizna, posebno za slabo uvježbane. Dobro obučeni gađaju sa kratkim rafalima(2-3 metka) i zbog preciznosti, a i ne rasipaju municiju bez potrebe.
Drugo, veličina okvira poluautomatskog oružja nije problem- svi novi pištolji imaju okvire kapaciteta 15- 17 metaka. Za Glock postoji i okvir od 31 metka. Takvih 5 kom i imaš bk ko od kalaša.


"treba zabraniti automatsko oruzje" cekaj, otkad je to dozvoljeno automatsko oruzje? - Kod nas

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Pa kod nas nije al npr u USA jeste. Nađoh na netu da mogu kupiti oružje starije od '86. Za prigušivač im treba posebna dozvola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
Ne mogu kupiti u svakoj drzavi, ako ne grijesim.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
Nije u USA dozvoljeno automatsko oružje, OSIM ako ne je napravljen prije 86. Ali to oružje je papreno skupo. Npr za civilno tržište je namjenjena AR15 koja je dosta slična sa vojnom M4. Glavna razlika je ta sto civilna AR15 NEMA automatsku paljbu, dok M4 vojna Ima Full auto ili burst mod. Napravili su čak i Bump stock, kundak koji se monitora na AR15 i doslovno imaš Full auto (bez ikakve modifikacije mehanizma za okidanje ili nosača zatvaraca, ali ubrzo je zakonom zabranjen. Ukratko, naoružanje napravljeno poslije 86.godine Full auto je zabranjen u USA za civile. Imaju čak neko ograničenje i sa dužinom cijevi, ali to je opet regulisano sa tax stamp (isto kao i Full auto naoružanje prije 86)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Zbog onog videa iz NZ Youtube poremetio opcije filtriranja u pretrazi. Šta se sve kačilo iz Sirije i to stajalo mjesecima. Trebalo tada pobunu pogurati..

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Aikus,
To stoji al opet kupiš 15-ku(cca $500) il kalaša semiauto, a kako im majstora ne fali, ne vjerujem da je nekakav problem konverzija na ful auto. Nije legalno i nema potrebe al jbtg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
Sve se moze kad se hoće, a sve se hoće kad se moze :) Ja sam za kontrolisanu prodaju (pripadnicima policije, Vojske, zaštitarima i sl). Mislim da bi to uveliko smanjilo broj oružanih napada. Ovako svaka budala posjeduje pištolj, pa i kod nas. Ne paze kada rukuju sa njim. Dovode u opasnost svoje bližnje, okolinu i sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Mar 2019, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
_зока je napisao:
Ako zaključuješ indukcijom onda i jesi glupan

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Davno sam logiku u školi imao :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 24 Mar 2019, 00:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
zimnica je napisao:
Philby je napisao:
U Švajcarskoj nakon odsluženja vojnog roka ako hoćeš oružje i konzervu municije nosiš kući da budeš spreman kad zatreba. Kad smo poslednji put čuli da je neko tamo napravio bilo kakav napad i zloupotrebio državnu imovinu (ne računam doseljenike koji svuda prave sranje i samoubice koji bi se ionako ubili na neki drugi način kad su već naumili).


Oružje se zadužuje, municija ne.


A ni oružje tamo ne može nositi svako :lol:

Further, they must not be a citizen of the following countries (art. 12 WV/OArm): Serbia, Bosnia and Herzegovina, Kosovo, Macedonia, Turkey, Sri Lanka, Algeria and Albania).

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 25 Mar 2019, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
filozof sa vrbasa je napisao:
zimnica je napisao:
Philby je napisao:
U Švajcarskoj nakon odsluženja vojnog roka ako hoćeš oružje i konzervu municije nosiš kući da budeš spreman kad zatreba. Kad smo poslednji put čuli da je neko tamo napravio bilo kakav napad i zloupotrebio državnu imovinu (ne računam doseljenike koji svuda prave sranje i samoubice koji bi se ionako ubili na neki drugi način kad su već naumili).


Oružje se zadužuje, municija ne.


A ni oružje tamo ne može nositi svako :lol:

Further, they must not be a citizen of the following countries (art. 12 WV/OArm): Serbia, Bosnia and Herzegovina, Kosovo, Macedonia, Turkey, Sri Lanka, Algeria and Albania).

U kojoj to zemlji kao strani drzavljanin mozes uci i nosit oruzje sem ako nisi u Putinovoj pratnji ili slicno(ne znam kako su lovci regulisani oni mozda mogu prijavit lovacko oruzje kad dolaze u lov i odlaze iz zemlje)?

A ako si drzavljanin u bilo kojoj zemlji koja je to zemlja da ti onda nedozvoljava posjedovanje oruzja po entnickom backgroundu a drugima dozvoljava.... ??

Da li je ovde bio takav slucaj, koliko se meni cini on je bio drzavljanin NZ.
Eksprenso donosenje novog strozijeg zakona o dugim cijevima u NZ ce pomoci ali nece rijesit ovaj problem.

btw, to sto premijerka NZ "Jacinda Ardern" kaze da ona nece nikad izreci Brentonovo ime i time mu davat popularnost ne pomaze u rijesavanju uzroka vec samo gura pod tepih problem.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 21 Apr 2019, 07:17 
Citiraj:
Najmanje 50 osoba je poginulo a više od 200 je ranjeno u nedjelju u Šri Lanki u više eksplozija na nekoliko lokacija uključujući crkve i hotele s pet zvjezdica u glavnome gradu, rekla je policija, a prenosi agencija dpa.

Eksplozije su prijavljene na nekoliko lokacija u Colombu i izvan njega, prema policijskim podacima.


https://www.24sata.hr/news/napali-hotel ... nki-625627


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 21 Apr 2019, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Otkriveni organizatori napada u Šri Lanki, privedeno sedam osoba
21. Aprila 2019. IstinitoLeave A Comment On Otkriveni Organizatori Napada U Šri Lanki, Privedeno Sedam Osoba


Vlasti Šri Lanke su identifikovale organizatore eksplozija koje su danas odjeknule u prestonici Kolombu i njegovim predgrađima, piše „Strejts tajms“. U međuvremenu, broj žrtava u osam eksplozija na Šri Lanki neprestano raste, pa je prema poslednjim podacima poginulo 207 ljudi, a ranjeno 450.



Ministar odbrane zemlje Ruvan Vijevarden je izjavio da se u ovom trenutku policija i vojska bave istraživanjem događaja.



„Verujemo da će svi krivci za ovaj tužni teroristički incident biti što pre uhapšeni. Oni su identifikovani“, naglasio je on.



„Ministar odbrane Ruvan Vijevardene je izjavio da je sedam osoba uhapšeno na Šri Lanki zbog jutrošnjih napada tokom kojih je poginulo 160 osoba, uključujući, verovatno, 30 stranaca“, napisao je na Tviteru ministar za ekonomske reforme Harša de Silva.



View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Aashik Nazardeen
@aashikchin
An explosion reported at the premises of the St. Anthony's Church in Kochchikade Colombo #lka

472
5:59 AM - Apr 21, 2019
562 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy


Policija Šri Lanke je potvrdila da je osmi teroristički napad izveo samoubica.



Ranije je „Dejli miror“, pozivajući se na neimenovane izvore, pisao da su eksplozije na tom ostrvu možda organizovali teroristi-samoubice.





Prema podacima lista, preliminarni rezultati istrage su pokazali da su se dve osobe 20. aprila prijavile u sobu hotela u kojem je kasnije došlo do jedne eksplozije. Snimak kamere je pokazao da su osumnjičeni aktivirali bombu u kafiću i hodniku hotela. Istražitelji smatraju da je u eksploziji u hotelu korišćen eksploziv C-4.



Vlada je uvela policijski čas koji odmah stupa na snagu, a za sada nije poznato koliko će on trajati.



Eksplozije su pogodile tri crkve i tri hotela u prestonici Šri Lanke, Kolombu, kao i crkvu u gradu

Negombu, a odjeknula je i eksplozija u blizini ZOO vrta u glavnom gradu.



Među poginulima su vernici i hotelski gosti, među kojima ima i stranaca.



Samo u jednoj crkvi poginulo je više od 50 ljudi, rekli su policijski zvaničnici, preneo je Rojters


Ja sam mislio da će optužiti Tamilske tigrove.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 21 Apr 2019, 17:11 
Nisu ni u koga jos sa sigurnoscu uperili prst....200 i kusur mrtvih za sada


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 22 Apr 2019, 08:01 
Citiraj:
Nekoliko sati nakon serije eksplozija u Šri Lanki, policija je pronašla bombu na glavnom aerodromu u toj zemlji, prenosi britanski "Metro".

Bomba je otkrivena prilikom rutinske kontrole aerodroma i uništena na siguran način.

"Otkrivena je plastična cijev koja je bila dugačka dva metra i koja sadrži eksploziv", rekao je portparol vazduhoplovnih snaga Gihan Seneviratne.

U bombaškim napadima na crkve i hotele u Šri Lanki poginulo je više od 200 ljudi, saopštili su zvaničnici.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Terorizam
PostPoslato: 23 Apr 2019, 10:57 
Citiraj:
Preliminarni rezultati istrage pokazuju da su samoubilački napadi za Uskrs na Šri Lanki izvedeni kao odmazda za napad na džamije na Novom Zelandu.

Ministar odbrane, koji je to izjavio, kazao je i da su za napad odgovorne dvije lokalne islamističke organizacije, prenosi Rojters.

Broj nastradalih u devet eksplozija popeo se na 321, saopštio je portparol policije Ruvan Gunasekara. Više od 500 ljudi ranjeno. U čitavoj zemlji danas je Dan žalosti.

Održana je i prva masovna sahrana za 30 ljudi, a tokom dana biće održana još jedna.

U ponoć je na snagu stupila odluka o uvođenju vanrednog stanja kojom se vojsci daju ratna ovlašćenja, prenosi AP.

Policija je uhapsila 40 osumnjičenih, uključujući i vozača kombija koji su navodno koristili bombaše samoubice i vlasnika kuće gdje su neki od njih živjeli.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 912 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 46  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs