banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 06:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 808 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Dec 2014, 13:55 
Bas su napravili sranje u pakistanu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2014, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Samo je pitanje vremena kada će i ovi naši iz Maoče uzeti nekog za taoca.
Vratite nam Ratka, čovjek zna kako se riješavaju takvi problemi. :D

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2014, 09:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
Pa što djecu pobiše,krv im jebem!
Zar nema kakva prikladnija meta il guza cvika 12-ku rebrastu kad treba vojsku napasti!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2015, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/524890/BE ... u-Muhamedu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2015, 23:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
"Borci za slobodu" ujedaju one koji su ih napravili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2015, 07:33 
Preko 2000 mrtvih.

Citiraj:
Oružana islamistička grupa Boko haram potpuno je uništila 16 gradova i sela na obalama jezera Čad u severoistočnom dijelu Nigerije, saopštili su danas lokalni zvaničnici.


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/525165/Bo ... -i-gradova


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Jan 2015, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
TRAGEDIJA ZVANA NIGERIJA Zverstva koja su ostala nezapažena, a traju godinama

theatlantic.com / M.A. | 12. 01. 2015. - 19:28h | Komentara: 52
“Boko Haram” vodi surovi rat širom severoistoka Nigerije, najnaseljenije države u Africi. Pripadnici ove militantne grupe u sredu su zaposeli grad Bagu, koji im je pružao otpor. Palili su kuće i ubijali koga god su stigli. Preko 2.000 ljudi je zverski ubijeno. Ono što je još tragičnije, jeste da je izostala reakcije nigerijskog predsednika Gudlaka Džonatana. Otkako je 2010. došao na vlast, Džonatan je malo toga uradio da obuzda “Boko Haram”.

Slika


Islamski ekstremisti izveli su u Nigeriji najpogubniji masakr u istoriji islamističkog pokreta Boko Haram, sravnivši sa zemljom ceo grad na granici sa Čadom i



Stotine ljudi potražilo je spas u jezeru Čad i zaplivalo prema obližnjem ostrvu. Mnogi su se udavili, a oni koji su uspeli da se dokopaju ostrva, sada su na milost i nemilost izloženi rojevima komaraca koji prenose malariju.

Broj žrtava u Bagi prelazi 2.000, dok je oko 20.000 ljudi napustilo svoje domove.

Članak o opsadi grada objavljen je u “Njujork tajmsu” na šestoj strani subotnjeg izdanja, a priča o bombaškom samoubilačkom napadu na osmoj strani.

Zbog čega su užasni događaji u Nigeriji ostali u senci napada u Francuskoj? I u senci svih drugih događaja ove nedelje?

Jedno od mogućih objašnjenja je činjenica da je teško izveštavati sa opasnih, udaljenih područja sveta, kao što je nigerijska država Borno, gde Boko Haram najveći deo teritorije drži u svojim rukama. Slična situacija je u Siriji, gde je građanski rat od izbijanja 2011. odneo skoro 200.000 života i gde ima relativno malo novinara.

Slika

Nije, međutim, tačno da mediji ne izveštavaju o Nigeriji, niti da je Zapad indiferentan prema Afrikancima. Na kraju krajeva, kada je “Boko Haram” u aprilu prošle godine oteo 200 devojčica iz škole u Čiboku, javna kampanja za njihovo vraćanje privukla je pažnju širom sveta, pa je čak i prva dama Amerike Mišel obama dala svoj doprinos u vidu fotografije sa apelom: “Vratite nam devojčice”.

Dve godine ranije, video-snimak koji je objavila nevladina organizacije “Nevidljiva deca”, a u kome je predstavljen Džozef Koni, vođa militantne grupe Armija gospodarevog otpora” u Ugandi, tokom prvih šest dana zabeležio je više od 100 miliona pregleda.
Slika
Ako ništa drugo, ove kampanje su pokazale da ljudi na Zapadu nisu potpuno indirerentni prema patnjama afričkom naroda.

Francuski predsednik Fransoa Oland možda nije preterano omiljen u svom narodu, ali je odlučno reagovao na terorističke napade, što se ne može reći za nigerijskog predsednika Gudlaka Džonatana. Otkako je 2010. došao na vlast, Džonatan je malo toga uradio da obuzda “Boko Haram”. Grupa se pojavila 2002. i učvrstila vlast nad oblašću većom od Zapadne Virdžinije.

Džonatanova nesposobnost da se uhvati u koštac sa “Boko Haramom” nije ništa novo. Nigeriju odavno prati kob korumpirane, neefikasne vlade, nesposobne da veliko naftno bogatstvo iskoristi za opšti napredak.
Slika
Tokom kampanje za reizbor - Nigerijci izlaze na izbore 14. februara - Džonatan je obećao da će se obračunati sa korupcijom i zloupotrebom položaja. Na predizbornom mitingu u četvrtak, predsednik je pozvao glasače da ga podrže:

“Morate da glasate za svoju slobodu, morate da glasate za razvoj, morate da glasate kako bi Nigerija stigla na Mesec”, rekao je on. “Ne smete da glasate tako da unazadite Nigeriju.”

“Boko Haram” nije nijednom spomenuo.


Kakve karikature, mislim na glavonje, ali vjerovatno smo i mi prosječnom Francuzu, Špancu, Čehu za vrijeme balkanskih ratova ovako izgledali. Da je nekako spojiti ove "revolucionare" i Talibane pa da se potamane međusobno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2015, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
Nisu bokisti ni do koljena talibancima.
Ovog Džonatana bi za muda objesio- kru ti pečen,imaš odriješene ruke i ništa ne radiš da bi zaštitio narod od pokolja!?
Ako nema koga poslati(a ima garant) neka iznajmi Legiju od Srbije- on zna šta treba uraditi. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2015, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
kazu da su oni okupirali dio nigerije koji je malo veci od bih

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2015, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
Ma okupirali su oni onu stvar! Nema tu linije nego se vršlja gdje može,a ovaj međed od Džonatana ne zna/ne želi poslati kaznenu ekspediciju i očistit govna sa lica zemlje(malo vlasti uzvrate pa se povuku).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2015, 02:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Slika
Slika

Ovde bi trebala i međunarodna zajednica da se umješa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2015, 03:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Meksiko: Uhvaćen član narko-kartela koji se dovodi u vezu s otmicom 43 studenta
U okviru istrage o otmici 43 studenta nestalih 26. septembra u meksičkoj pokrajini Guerreo, uhvaćena je jedna osoba koja je povezana s narko-bandama.




Policijski izvori navode da je uhvaćen Felipe Rodriguez Salgado koji se prati već dugo vremena.

Uhvaćen je 100 kilometara od prijestolnice, u Juitepecu na jugu zemlje.

Pretpostavlja se da je Salgado povezan s vođama narko kartela "Ujedinjeni borci" te da je umiješan u otmicu studenata.

Tužilaštvo je do sada, u okviru istrage, zatvorilo 45 osoba, među kojima se nalaze i bivši načelnik Iguale Jose Luis Abarca i njegova supruga.

Porodice studenata vjeruju da su studenti još uvijek živi.

Podsjetimo, u decembru prošle godine identifikovan je jedan student od ukupno 43 koji su nakon sukoba s policijom nestali 26. septembra u meksičkoj pokrajini Guerreo.

Građani Meksika često organizuju proteste zbog nestanka studenata, jer smatraju da vlasti ne ulažu dovoljno napora za njihov pronalazak.

U meksičkoj pokrajini Guerrero su 26. septembra 2014. održani masovni protesti studenata zbog loših uvjeta u obrazovnom sektoru, a tom prilikom je došlo do sukoba demonstranata s policijom u kojima je poginulo šest, a povrijeđeno 25 osoba.

Dan kasnije je nepoznata grupa napadača kidnapovala grupu od 43 studenta i vozilima ih udaljila u nepoznatom pravcu. U okviru istrage, trojica osumnjičenih su priznali da su ubili studente, te da su tijela bacili u rijeku u naselju Cocula, zbog čega forenzičari vrše analize tijela pronađenim u ovom području.


Ovo je u jednu ruku globalni problem, ovi likovi siju strah i smrt kroz čitavu latinsku Ameriku, a još nisam čuo da je odrađena neka akcija za njihovo razbijanje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2015, 16:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"To the prime minister of Japan: Although you are more than 8,500 km away from the Islamic State, you willingly have volunteered to take part in this crusade," said the militant, who spoke in English.

He demanded "200 million" without specifying a currency, but an Arabic subtitle identified it as U.S. dollars.

The footage named the men as Haruna Yukawa and Kenji Goto.



Citiraj:
Goto is a freelance reporter who was based in Tokyo. He has written books on AIDS and children in war zones from Afghanistan to Africa and reported for news broadcasters in Japan.

Goto met Yukawa last year and helped him travel to Iraq in June, he told Reuters in August.

Yukawa, 43, traveled to Iraq and Syria last year after telling friends and family that he thought it represented a last chance to turn his life around.

Over the previous decade, he had lost a business to bankruptcy, lost his wife to cancer and become homeless, according to his father and an online journal.


Slika

jadni Japanci

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2015, 23:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J0C6supMymE[/youtube]

Neshvatljivo, jadni ljudi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2015, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Policajci pred majčinim očima ubili mentalno bolesnog sina
prije 1h
OBJAVLJENA SNIMKA
Obitelj Jasona Harrisona, 39-godišnjeg muškarca koji je patio od bipolarnog poremećaja i šizofrenije, objavila je video kako bi ukazala na to što je policija učinila mentalno bolesnom čovjeku

Policajci pred majčinim očima ubili mentalno bolesnog sina YouTube Screenshot
Na internet je procurila snimka ubojstva iz lipnja 2014. kad je policija iz Dallasa ubila mentalno bolesnog muškarca.

Obitelj Jasona Harrisona, 39-godišnjeg muškarca koji je patio od bipolarnog poremećaja i šizofrenije, objavila je video kako bi ukazala na to što je policija učinila mentalno bolesnom čovjeku.

WFAA izvještava kako video prikazuje dva policijska službenika iz Dallasa ispred doma Harrisona 14. lipnja 2014.



Njegova je majka otvorila vrata nakon što je kontaktirala policiju da joj pomognu sa sinom. Članovi obitelji rekli su za WFAA kako to nije bilo prvi puta da ih je zvala kako bi joj pomogli kontrolirati ga.

Bilo kako bilo, ono što se poslije dogodilo bilo je nešto što nitko nije očekivao.

Snimka prikazuje majku kako izlazi iz kuće, te policajce Johna Rodgersa i Andrewa Hutchinsa.

38-godišnjak je stajao na pragu te u rukama vrtio odvijač, a službenici su u tome vidjeli potencijalno oružje te mu viknuli da ga baci. U trenu se majka okrenula, a Jay je već ležao na podu.

Harrison je napravio jedan korak s praga, a policajci su istog trena počeli pucati. Pao je pored garaže sav uprljan krvlju, a majka je vikala: "Ubili ste mi dijete!".

Službenici su ga navodno ustrijelili pet puta.

"To je bilo najgore iskustvo u mom životu. Stajala sam bespomoćna, a nije mu bilo pomoći, nisam mogla ništa učiniti. Ustrijelili su ga pred mojim očima", rekla je Harrisonova majka za NBC.

U listopadu je Harrisonova obitelj ispunila tužbu zbog ubojstva i nasilja službenika, a nadodala je kako Harrison nije bio nasilna osoba niti bi ikome prijetio.

Policija iz Dallasa je dovršila istragu, a slučaj je predan okružnom odvjetniku. Inače, obojica su se policajaca vratila na dužnost.

Autor: I.H.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q5d0r2xz_S0[/youtube]

Smaknuše mentalno bolesnu osobu ladno. :confused2:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2015, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Njegova je majka otvorila vrata nakon što je kontaktirala policiju da joj pomognu sa sinom.

Pa, nije da joj nisu pomogli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2015, 23:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
Ta američka policija ne zna gađati u noge!? Kru ga pečeni,pa nije mu rukama kalaš bio!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2015, 12:50 
Prije 15-20 minuta pao avion germanwingsa, vjerovatno negdje na jugu francuske... 148 mrtvih najvjerovatnije...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2015, 13:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Пао је прије око 2 сата, у 10:45 по нашем времену је био позив у помоћ. Ено на БиБиСију комплетан програм о томе.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2015, 15:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
kakva tragedija, letio sam iznad francuskih i svajcarskih alpa ta konfiguracija terena u meni je izazvala strahopostovanje

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 808 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs