banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 808 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Nov 2020, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
munja.alex je napisao:
hadzidado je napisao:
Aikus je napisao:
I ne može se desiti ništa posebno. Izlazak vojske i policije nakon takvih događaja je, po meni, uzaludan.
A na žalost, današnji oblik terorizma se ne može iskorijeniti. Mislim da su to i Ameri shvatili u Avganistanu
O, mogu se teroristi utjerat u zemlju samo treba imati volju i muda(EU nema ni jedno). Pogledaj kako to baćuške rabotaju:
https://youtu.be/_gQ8lrBZpNw
Bolji ti je primjer prvi i drugi čečenski rat, kad su kao janjce klali one redovne vojnike, pa baćuške privezle Gradove njihovim selima i izraketirali dok brojno stanje seljaka sa 300 nisu sveli na 13 u tom selu. Pa ponoviš recept par puta. Od tad cijeli Grozny i okolina kliče "Otadžbino, zovi! Sve za majku Rusiju.."


Rusi su temeljiti, pobiju užu pa širu porodicu od teroriste pa krenu dalje sa porodicama prijatelja i poznanika ....mislim da nemaju milosti ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2020, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
I, da li se i dalje dešavaju teroristički napadi? Postoji izraz: ograničen kao balkon. Opet kažem, na žalost, u današnjem svijetu, nemoguće ga je iskorijeniti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2020, 21:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kurac bi Rusi uradili bilo šta u Čečeniji da nisu privukli Kadirova na svoju stranu. Mogli su ih sve izbrisati sa lica zemlje.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2020, 02:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
I ovaj terorista je te 2015 imao 15-16 godina.
Citiraj:
In March 2015, an Austrian court charged Merkan G., a 14-year-old Austrian boy, with terror offenses, including attempted bomb-making and contact with ISIS militants. In December 2014, Austrian police arrested Bosnian-Austrian Mirsad Omerovic (a.k.a. Ebu Tejma) on the grounds that he had recruited over a hundred European youth to join ISIS and helped to fundraise for the terror group. Local newspapers in Bosnia and Herzegovina reported that Tejma had led a so-called “Bosnian [terror] cell” in Vienna that was “one of the most important logistic and financial support centers for jihadist activities in Europe.” Tejma had allegedly maintained a direct line of communication with ISIS caliph Abu Bakr al-Baghdadi. In July 2016, Tejma was convicted of membership in a terrorist organization and promoting terrorist activities, and handed a 20-year prison sentence. (Sources: Reuters, The Local, Daily Mail, The Local, NY Daily News, The Mirror, Deutsche Welle)

In 2017, Austria registered a total of 1,063 right-wing extremist, xenophobic, racist, Islamophobic, and anti-Semitic criminal acts. The figure represents a decrease by 19 percent compared to 2016. However, attacks directed against Muslims, asylum seekers, and associated institutions persisted. New far-right groups like the Identitarian Movement Austria (Identitäre Bewegung Österreich or IB), w


Citiraj:
In the wake of the January 2015 Charlie Hebdo attacks in Paris, the Austrian government announced the allocation of $335 million to fight terrorism over the next four years. On February 25, 2015, Austria’s parliament passed revisions to the country’s century-old “Islam law.” The revisions banned the foreign funding of Muslim organizations and required each Austrian Muslim organization to “have a positive attitude toward society and state.” In 2017, Austria launched the National Network for Prevention and Countering Violent Extremism and De-radicalisation (Bundesweites Netzwerk Extremismusprävention und Deradikalisierung or BNED), which brings together federal ministries, civil organizations and the federal provinces to combat extremism.


https://www.counterextremism.com/countries/austria

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2020, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/K ... BiH/630007


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2020, 08:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
https://www.glassrpske.com/lat/novosti/ ... iji/338439

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2020, 21:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BEČ - Austrijska policija dobila je video snimak koji bi mogao da rasvijetli veliku nepoznanicu u terorističkom napadu 2. novembra.

To je pitanje kako je terorista Kujtim Fejzulaj došao naoružan u centar Beča.

Na snimku se vidi kako jedan muškarac, na suvozačkom mjestu, u kolima tipa BMW sjedi sa automatskom puškom među nogama, isti tip oružja koji je korišćen u napadu u kojem je ubijeno četiri lica i povrijeđeno više od 20 osoba.

Ovaj snimak od 10 sekundi, kako je sada isplivalo u javnost, policija dobila još u noći napada, navodi nedeljnik "Profil".

U pozadini se čuje albanska rep pjesma "Ak47" od pjevača Nuš.

Policija je utvrdila da je oružje koje se vidi na snimku automatska puška "zastava M70", ista koju je Fejzulaj koristio u terorističkoj akciji.

Video snimak je postavljen na dvije Vatsap grupe, a jedan od članova tih grupa je u nedjelji prije atentata bio u kontaktu sa napadačem.

Takođe, taj 21-ogodišnjak je vlasnik jednog crnog BMW-a 321i, zbog čega je osumnjičen da je vozio teroristu, a tako i saučestvovao u napadu.

Pored toga u javnost su dospjele nove informacije o 20-ogodišnjem Fejzulaju, koji je, nakon prevremenog puštanja iz pritvora, bio najmanje jednom na saslušanju u Službi za zaštitu ustavnosti i borbu protiv terorizma.

Bio je saslušavan u vezi s licima sa islamističke scene.

Bečka policija je potvrdila da je u januaru ove godine sprovela "analizu opasnosti", a u februaru je Fejzulaju oduzet austrijski pasoš.

Magistrat 20 je saopštio da je Fejzulaj pokušao da izvadi ličnu kartu, ali je službenik vidio da je osuđivan zbog terorizma, te mu je odbio zahtjev i zatražio njegovo oduzimanje.

Fejzulaj je imao državljanstvo Austrije i Sjeverne Makedonije, odakle su poreklom njegovi roditelji.



https://www.youtube.com/watch?v=GRxbprP3DyM

ccccccc

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2022, 00:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tragedije slične sudbini malog Rajana
Slika
Foto: N.N. |
S.Č.,Index.hr
06.02.2022 14:09
MAROKO, MADRID, RIM - Nakon četiri dana dramatičnog spašavanja, spasioci su iz bunara uspjeli izvući malog Rajana (5) iz Maroka. Nažalost nije uspio preživjeti.


Rajanov otac je rekao kako je u utorak popravljao bunar te da se njegov sin igrao u blizini i da ga je na trenutak ispustio iz vida i da je tada pao u bunar. Maleni dječak nije uspio preživjeti.

Rupa duboka 110 metara



Slična tragedija dogodila se 2019. u Španiji ka da je Julen (2) pao je u ilegalno iskopani bunar 13. januara te godine. Iz bunara dječaka su izvukli nakon dvije sedmice. Dječak je bio u prirodi s roditeljima kada je pao u rupu duboku 110 metara. Nakon što su ga izvukli, patolog je rekao da je dječak vjerojatno poginuo prilikom pada. Pokopali su ga uz brata Olivera koji je umro u svibnju 2017. godine.

El Pais tvrdi kako je David Seranos, vlasnik zemlje na kojem je dječak upao u rupu i kojeg terete za ubistvo iz nehata, istražnom sudiji u Malagi dao dokument koji je potpisao vještak, arhitekt Hesu Maria Flores, koji je tvrdi kako je na osnovu snimaka zaključio da je dječaka ubio kramp kojim su spasioci pokušali doći do njega.

Vještak u svom izvještaju navodi da Julen u rupu upao oko 14 sati, a pokušaj spašavanja krampom (na dan pada) koji je bio između 17.30 i 21 časova, ukupno deset udaraca, su jedino što može objasniti rane na glavi i lobanji dječaka. Tvrdi da su na krampu našli osam dječakovih dlaka od kojih su tri bile s korijenom.


Slika
Dječak padao sve dublje i dublje

Sve te priče podsjećaju i na priču o Alfredu Rampiju. On je 10. juna 1981. godine oko 19 sati pao u bunar u u Italiji.

Dječak koji je tada imao šest godina je pao u tzv. arteški bunar odnosno mjesto gdje podzemna voda, koja se nalazi pod pritiskom, sama izbija na površinu.

Bunar je bio dubok 80 metara i širok oko 30 centimetara. Kada su došli spasioci procijenili su da je dječak pao na dubinu od oko 36 metara.

Kako bi ga izvukli napravili su još jedno okno paralelno s bunarom. Ali, zbog bušenja dječak je pao za još 30 metara. Slučaj je izazvao veliku medijsku pažnju i televizija ga je prenosila 18 sati bez prestanka. RAI je imao rekordnu gledanost, a na mjesto gdje je dječak pao je došao i tadašnji talijanski predsjednik Sandro Pertini. Za spašavanje dječaka bili su potrebni muškarci koji su u ramenima bili široki 30 centimetara, a jedan od njih je bio Angelo Liheri. Kada se spustio u bunar naglavačke i dosegao dječaka, pokušao mu je staviti pojas na njega kako bi ga izvukli, ali nije uspio. Ostali pokušaji spašavanja nisu uspjeli jer je dječak samo padao sve dublje i dublje.

Liheri je bio naglavačke u bunaru 45 minuta i nikada se nije u potpunosti oporavio od ozljeda koje je tada zadobio i psihičkih i fizičkih. Naime, loše su ga zavezali užetom te je slomio ručni zglob. Angelo je dječaka sedam puta uhvatio za ruku, ali mu je svaki puta zbog blata iskliznuo. Dječakov glas koji se prenosio preko mikrofona je bio sve slabiji i slabiji.

"Hladno mi je. Htio bih koca kolu", govorio je dječak komadantu rimskih vatrogasaca Nandu Brogliju koji ga je hrabrio.

Dječak je umro 13. juna najvjerojatnije u 6.30 časoba.

Donato Caruso, još jedan volonter kojeg su spustili da bi spasio dječaka shvatio je da je dijete mrtvo, a njegovo tijelo izvukli su 11. jula.


Jbt koje dubine ljudi buše, meni bio strašan bunar od 30 m, nisam ja pao, već deda silazio da ga očisti od taloga. Što me je strah ilegalno iskopanih bunara i ničim obilježenih, u istom nivou sa tlom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 808 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs