banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 18:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2012, 00:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Little angel je napisao:


Pa to treba istaknuti.

Citiraj:


Стефан Карановић, посљедњи фрајер.


by Boris Bajić on Friday, 25 May 2012 at 19:40 ·
.



Данас је испраћен највећи од свих људи кога сам икада упознао. Данас је испраћен Стефан Карановић, мој инструктор, мој савјетник, мој пријатељ, мој брат. Данас се небо отворило, и плакало као никада до сад, а онда је наједном занијемило, пред налетом емоција са каквим се никада није сусрело.



Нећу дужити, нећу писати о детаљима и чињеницама о којима говоре људи на телевизији, људи у Банском двору, који га нису ни познавали, нити ћу користити празне фразе и флоскуле које се уобичајено користе кад се пише о некоме ко више није међу нама. Све што вам имам рећи о Стефану је сљедеће: Стефан је био прави фрајер! Међутим, наш народ има погрешну перцепцију ријечи „фрајер“, па ћу вам овом приликом појаснити шта то значи бити фрајер.



Фрајер је онај који не пуши, који не пије и који се не коцка. Фрајер вам је тип који ће увијек стати у одбрану слабијег. Прави ће фрајер понудити помоћ и кад се она од њега не тражи. Прави фрајер ће вас увијек саслушати, дати вам савјет, пружити утјеху. Фрајер се радује вашем успјеху као да је његов лични.Фрајер ће вас засмијати јер он сматра да смијех продужава живот.Фрајер је истрајан. Фрајер устаје колико год пута да се спотакне. Фрајер увијек корача уздигнуте главе. Фрајера нико не може одвратити од његовог наума, само ако он сматра да је то исправно. Фрајер је снажног духа и њиме се не може манипулисати. Фрајер је принципијелан. Фрајер је искрен. Фрајер је емотиван и не крије своје емоције. Фрајер воли животиње, воли биљке, воли природу. Прави се фрајер лако зближава с људима и има пријатеље на сваком мјесту на којем је икада боравио. Фрајер је онај ко је истрчао маратон, два пута. Фрајер је онај ко је освајао StreetBall као средњошколац. Фрајер је онај који је оде на други крај свијета да би скакао са висине од 4.500 метара. Фрајер плива, фрајер рони, фрајер скија, фрајер трчи. Фрајер плеше кад год за тим осјети потребу.



Фрајер не жели кроз двадесет година да буде разочаран стварима које није урадио. Фрајер одбацује конопце и испловљава из сигурне луке. Он хвата повољан вјетар у своја једра. Он истражује. Он сања. Он открива.



Фрајер мирише на живот. Фрајер и јесте живот.



Ако бисте данас кренули у потрагу за једним фрајером, јако је мала вјероватноћа да ћете га пронаћи из прве. Питање је да ли ћете га пронаћи уопште.



Имао сам част и привилегију познавати једног фрајера. Тај ме је исти наговорио на скок падобраном. Тај ме је исти учио да скијам. Тај ме је тјерао да трчим, тјерао да пливам. Насмијавао ме и давао ми савјете. Љутио се на мене кад радим ствари које му нису по вољи. Утицао је на мој живот много више него ја на његов.



Тог фрајера више нема. Он истражује и открива нека друга мјеста, нама непозната.



Био сам поносан на тог фрајера. Јесам поносан на њега. Заувијек ћу и остати поносан.


Stvarno jak tekst.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
Bravo omladinac bravo

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 19:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Slika
Neka im je zauvijek vedro nebo... Gubitak nenadoknadiv...

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Tuga pregolema. Nisam bio par dana tu. Skontao sam po slici da sam i Stefana znao - bio sam mu trener, nekad prije desetak godina, stvarno je puno toga postigao od tada.
Jos jednom, moje saucesce svim porodicama.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2012, 11:39 
http://www.banjaluka.com/vijesti/kratke ... tragediju/


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jun 2012, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Uspon na "krov Evrope" posvetili poginulim padobrancima
PONEDJELJAK, 25 JUN 2012 20:47
Share
150


Miroslav Bundalo, član Planinarsko-alpinističkog kluba "Summit" iz Banjaluke i Mladen Lukić, član Planinarskog društva "Javorina" sa Pala, uspejli su da osvoje Elbrus - najviši vrh Evrope (5642m).
Ovaj uspon posvećen je nedavno tragično nastradalim banjalučkim padobrancima, a trajao je rekordnih tri dana.
"Odlučio sam se za ovaj poduhvat iz razloga što sam član padobranskog kluba, a momci koji su tragično izgubili život bili su mi prijatelji, te sam osjećao potrebu da uradim nešto za njih. Elbrus sam odabrao zato što je jedan od tragično nastradalih članova kluba prije nesretnog događaja bio u Rusiji na padobranskom skakanju, te je po povratku izjavio da misli da se raj nalazi u Rusiji na visini preko 4500m. S obzirom da se bavim planinarenjem nije mi dugo trebalo da odaberem baš Elbrus koji bi ujedno bio i moj visinski rekord", kaže Bundalo.
Uspon na Elbrus bio je težak jer je temperatura iznosila -40 stepeni, pa su planinari u par navrata bili na ivici odustajanja. Međutim, jakom voljom i posljednjim atomima snage uspjeli su da osvoje najviši vrh Kavkaza i Evrope. Tamo su zapalili svijeće i ostavili majicu sa natpisom "Vedro nebo braćo".
Zbog ovog poduhvata Bundalo i Lukić pozvani su 27.juna u predstavništvo Republike Srpske u Moskvi gdje će ih pored naših predstavnika dočekati i predstavnici ruske planinarske federacije.
Zanimljivo je spomenuti da ovi planinari nisu imali sponzore iako su se obratili na više adresa.
(BLLIVE)



Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/drustvo/us ... z1yqII2sh3


:)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2012, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Respekt.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2012, 23:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Svaka cast momci. A sto se tice sponzora, da je bilo kakvog krkanluka pod satorom gdje se slavi ulazak FK Kobatovci u sestu kuruz ligu bilo bi i para. Pogresan sport i lokacija kluba da bi se dobili nofci od Kradoljuba.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2012, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
http://www.banjaluka-info.com/vijesti/c ... anima.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2012, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
I sta vrijedi utvrditi krivicu kada se njih petorica vratiti nece. Niti ce krivac odrobijati.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2012, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mozda se ti likovi provuku, ali ko ce im vise skakati padobranom ili uciti letiti avionom. Jos dugo ce sjenka nad tim biti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4385
Rezultat istrage tragedije u Zalužanima: Tri uzroka dovela do pada aviona

Citiraj:
NIKOLA MORAČA - 03.07.2012 14:37 ⇒ 14:48 VIDEO
BANJALUKA - Autogorivo, motor na izdisaju i greška pilota uzroci su tragedije u kojoj je u maju poginulo pet članova Padobranskog kluba "Banjaluka", rekao je Omer Kulić, glavni istražilac stručne Komisije za vazduhoplovstvo Ministarstva transporta i veza BiH, na današnjoj konferenciji za medije, održanoj u Banjaluci.
Kulić je objasnio da se navedena vrsta goriva ne smije koristiti kada je temperatura vazduha iznad 24 stepena Celzijusa. Takođe, Padobranski klub, naveo je, nije primjenjivao tehničko održavanje u skladu sa zakonom, nije prikazivan tačan broj sati letenja, a kobni let uopšte nije ni evidentiran!
"Avion nije bio tehnički ispravan", istakao je Kulić.
On je dodao da cilj komisije nije bio da pronađe krivca već da utvrdi činjenice koje su dovele do tragedije, ali je izdata preporuka da se zabrani rad Padobranskom klubu "Banjaluka" i preispita rad padobranske škole u Prijedoru, u kojoj je obučavan pilot Alen Crnalić.
Na konferenciji za medije rečeno je i da je Ministarstvo za civilno vazduhoplovstvo BiH dalo padobranskom klubu dozvolu za rad, a da nije pregledala klub i sačinila zapisnik!
"Pored toga, vlasnik aviona nije imao dozvolu za rad, nije uradio potrebne tehničke preglede, tako da avion nije smio uopšte letjeti nakon 6. aprila", precizirao je Kulić.
Kulić je ranije izjavio da je istraga, pored obimne dokumentacije, svedena na vještačenje motora aviona i goriva koje je tankano u njega na dan tragedije.
Podsjetimo, 20. maja ove godine oko 13 sati na trkaćoj stazi u Zalužanima srušila se Cesna 182 u kojoj su bili članovi Padobranskog kluba Banjaluka, pilot Alen Crnalić (24), zatim dugogodišnji instruktor padobranstva Nemanja Goronja (32), sportski padobranac Stefan Karanović (24), te tek punoljetni padobranci kojima je ovo trebalo da bude prvi pravi skok, Nikola Stević i Srdan Kosić.
Nastradali su u međuvremenu sahranjeni, a roditelji, kao i cjelokupna javnost, očekuju zvaničan odgovor stručne komisije oformljene od strane Ministarstva transporta i veza BiH.
"Nezavisnim" je još ranije potvrđeno da je avion posljednji put servisiran prije 12 mjeseci u srbijanskoj firmi "Gas aviation servis d.o.o." iz Smederevske Palanke.
U ovoj firmi potvrdili su da je avionu, koji je bio star 40 godina, isticala registracija, te da je na novi servis trebao biti dovezen 5. juna ove godine.
Stručnjaci za avionski saobraćaj još ranije su "Nezavisnim" potvrdili da je uzrok pada aviona kvar na motoru, a smatraju i da je do nesreće doveo čitav niz sistemskih grešaka učinjen u ranijem periodu, među kojima je bilo i utakanje slabijeg goriva od onog koje je predviđeno za ovaj avion.
Kulić je ranije izjavio da je u istrazi nakon avionske tragedije izuzeto čak 150 kilograma dokumentacije, a koja se odnosi na proteklih pet godina rada aviona.
Najžešći u optužbama od prvog dana i to na račun Duška Grmuše, predsjednika Padobranskog kluba Banjaluka bio je Goran Todić, instruktor modernog padobranstva i predsjednik Aero Kluba modernog padobranstva u BiH.
Todić, koji iza sebe ima više od 12.600 skokova iz aviona, tako je 23. maja, tri dana nakon tragedije optužio Grmušu da je prećutao nekoliko incidenata koji su se dogodili tokom obuke padobranaca u Banjaluci, a snimke tih incidenata Grmuša je oduzimao odmah na aerodromu i nije dozvoljavao uvid u njih.
Incidenti se kako je pojasnio Todić, odnose na brojne povrede padobranaca tokom obuke koje je, između ostalog, prouzrokovala i ogromna metalna stepenica zavarena za avion u kojem je poginulo petoro članova Padobranskog kluba Banjaluka.
"Ljudi su prikom izlaska iz aviona udarali u ovu stepenicu, zadobijali povrede, a te snimke je odmah na aerodromu oduzimao Grmuša", naglašavao je tada Todić.
Pored stepenice, Todić je navodio da su na stabilnost i snagu aviona uticale i druge stvari, pored pretrpanosti i lošeg goriva koje je dodatno slabilo snagu cesne.
"Na površinu moraju izaći pravi razlozi i mora biti označen pravi krivac za ovaj incident. To moraju znati i porodice i prijatelji stradalih, a pravda mora biti zadovoljena. Ponavljam, ovih pet ljudi nisu umrli zbog ekstremnosti sporta kojim se bave, nego zbog novčanih spekulacija, koje su ugrozile sigurnost. Desila se tragedija koja se mogla očekivati. Desila bi se prije ili kasnije. Onaj koji je, zarad lične materijalne dobiti, iskoristio želju mladih ljudi da se bave ovim divnim sportom, posmatrao je sve uz pomoć dvogleda i sa zemlje, nakon što je u avion utočeno neadekvatno, jeftinije gorivo", naveo je ranije Todić.
On je odmah nakon tragedije tvrdio da će dalja istraga stručne Komisije za vazduhoplovstvo Ministarstva transporta i veza BiH utvrditi koliko su resursi cesne bili obnavljani, kontrolisani, dotrajali i u kom je stanju bila sigurnosna oprema za slučaj požara na aerodromu.
Duško Grmuša, predsjednik Padobranskog kluba Banjaluka, odgovorio je da optužbe na njegov račun upućuju manipulanti koji, kako je rekao, pokušavaju da ušićare sitno na nesreći koja je zadesila klub i njegove članove.
"Ti ljudi tako govore jer misle da bi sada mogli preuzeti ovaj klub", branio se Grmuša.
Na optužbe da mu je isteklo ljekarsko uvjerenje, te da se uopšte ne bi ni smio baviti poslom kojim se bavio, Grmuša je odgovorio da je u klubu bila inspekcija, da je bilo određenih propusta, ali da nijedan od njih nije poruzrokovao avionsku tragediju.
Na pitanje zašto je avion servisirao u Smederevskoj Palanci, ako je već imao servis u Banjaluci, Grmuša je naveo da je to bila poslovna politika kluba.
Veliku pažnju medija privukle su porodice poginulih, koje su došle da čuju šta je dovelo do smrti njihovih najbližih. Rezultati istrage će, sigurno je, izzazvati velike polemike u javnosti.


http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 48072.html

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 19:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Mozda i mogu da razumijem neke od stvari koje je iznijela komisija koja je radila uvidjaj ali mi ide na zivce konstatacija po kojoj je pilot jedan od uzroka nesrece. Alen Crnalic je heroj i svi treba to da znaju, on je mogao da nastavi naprijed i da pokusa vanaerodromsko slijetanje ali je procijenio da bi na taj nacin, slijecuci u naseljeni prostor, mogao odvesti u smrt stanovnike naselja koje se nalazi blizu aerodroma. On je ucinio ono sto bi svaki savjestan pilot ucinio, pokusao se vratiti u pravac aerodroma i prizemljiti letjelicu. Na zalost, desilo se najgore, a citava situacija je nastala kao splet nesretnih okolnosti.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne znam sta reci, koliko je bilo brisanog prostora ispred njega, da li je to bilo dovoljno d se avion spusti, valjda je znao da sa takvim kvarom i tezinom putnika ne moze okrenuti avion, jer nije imao ni dovoljnu visinu. U svakom slucaju, ovde su krivi svi, od vrha vlasti koja je izdala dozvolu, pa do ovih u klubu, pilot i najmanje, ali mislim da najvecu krivicu snosi predsednik kluba i ovi iz direkcije za izdavanje dozvola i tu treba neko debelo odgovarati, a pokojnike ostaviti na miru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Треба рећи истину, колико год она била болна, можда неко нешто научи из свега овога. И треба прозвати сваког ко је крив за несрећу.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 20:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Avg 2011, 21:26
Postovi: 54
Meni se, isto, ne dopada što se toliko pominje pilotova krivica. Čini mi se da je jasno da je avion, kao posljedica nekoliko elemenata, ostao bez uzgona u krtičnoj fazi leta (poletanje) i ne bi me iznenadilo da se avion u tom trenutku jednostavno preturio što je možda nekom i izgledalo kao pokušaj zaokreta.

Nisam stručnjak ali izvještaj okrivljuje gorivo, za koje su već našli kako je dozvoljeno da se koristi i kao čak ga i u USA koriste, neservisiranje aviona (nekompletna evidencija naleta), što je neki guzonja već prokomentarisao u smislu da nije avion pao zato što let nije bio upisan u papire, i greška pilota (koji je stradao i ne može se braniti).

_________________
My name's Forrest Gump. People call me Forrest Gump.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 21:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
ne ynam samo yasto onda ja vise predjem kilometara kada naspem gorivo u njemackoj, a kada naspem ovdje na nestru spalim reyervar dok si rekao keks...aloooooo ljudnooo usaaa gorivooooo...ima oktana moyes jaja pryiti na kanisteru i ovo nase koje su oni sipali koje je kao voda...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2012, 21:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Kasno je sad, na zalost, da se bavimo sta je moglo , a sta nije. Situacija kada si na 50-70 metara visine i nesto se nepredvidjeno desi ne ostavlja ti prostor da razmisljas dugo i hladne glave sta da ucinis i u toj situaciji reagujes instinktivno. Ja bih ucinio isto sto i on jer ispred sebe je imao naseljenu zonu kao i ne bas previse slobodnog prostora i livada bez zapreka gdje se moze sletjeti, bar ne kad slijeces sa tako male visine i dolet ti je svakako prekratak kako god da okrenes, a sekunde su u pitanju i nemas bas vremena da pogledom trazis pogodnu povrsinu i kalkulises kako bi i sta bi ucinio.
Pomenuo je istrazitelj i iskustvo, pa da je bio i pilot borbenog aviona koji je svaki dan uvjezbavao procedure prinudnog slijetanja itd. to je tako mala visina da postoji samo par sekundi za nekakvu reakciju.
I na kraju gomila pretpostavki, sve mi se cini po receptu, da se slucaj zatvori, a jedini nacin da ova prica donese nesto pozitivno u buducnosti bi bila da se dodje do prave istine da bi se nepravilnosti mogle otklonjene.
Meni je istinski zao ovih momaka, zivjeli su za nesto sto moze shvatiti samo neko ko je na odredjen nacin osjetio cari vazduhoplovstva i padobranstva, a da ne govorim o tome da su bili uzorni momci u svakom pogledu.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 07:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ako je i bilo pilotove greške, ona je bila isforsirana problemima koji su se već desili, gubljenjem uzgona i kvarom na avionu. Nije da ih je pilot sam otjerao u smrt....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2012, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
_зока je napisao:
Ako je i bilo pilotove greške, ona je bila isforsirana problemima koji su se već desili, gubljenjem uzgona i kvarom na avionu. Nije da ih je pilot sam otjerao u smrt....



Pa to. Najveci problem je sto ce vecinu stvari svaliti na njega, a ove guzonje koje su pravi krivci nece ni pominjati. Jbg, mrtve ne mogu kazniti pa ce se zato i prebaciti krivicu na njega.. :/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: carref0ur i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs