banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 10:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2013, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:

Jelena i Nebojša Ognjanović, čija je osmogodišnja ćerka Tijana umrla 15. jula ne dočekavši transplantaciju srca u Dječjoj klinici u Hjustonu, prije nekoliko dana podigli su oko dva miliona evra sa računa u Komercijalnoj banci, saznaje Kurir.

Humanitarni račun s kojeg su Ognjanovići podigli novac otvoren je prošle godine i na njega su građani iz Srbije, zemalja regiona, Evrope, ali i cijelog svijeta uplaćivali novac kako bi mala Tijana mogla da ode u Hjuston na transplantaciju srca od 710.000 dolara.

- Prije nekoliko dana Tijanini roditelji su podigli oko dva miliona evra s računa na koji su građani uplaćivali novac za operaciju nesrećne djevojčice. Kako je bilo mnogo onih koje je dirnula Tijanina sudbina, i iz zemlje i iz inostranstva, i budući da se humanitarnoj akciji odazvala većina javnih preduzeća, privatnih kompanija, javnih ličnosti iz svijeta politike, estrade, na računu je bilo mnogo para. Iako je dio potrošen na Tijanin put i liječenje u Hjustonu, opet je ostalo mnogo.

Taj novac, tačnije, oko dva miliona evra, Jelena i Nebojša Ognjanović podigli su prije nekoliko dana. Bili smo iznenađeni njihovim postupkom, ali nismo mogli da ih spriječimo da podignu novac s humanitarnog računa koji glasi na njihovo ime - priča izvor Kurira iz Komercijalne banke.

Prekid saradnje

Tijanina bolest ujedinila je ljude iz cele bivše Juge, Evrope i sveta, pa su se svi angažovali da se novac sakupi što pre kako bi Tijana na vreme stala u red za novo srce u bolnici u Hjustonu. Iako je novac sakupljen i Tijana početkom aprila ove godine otputovala u Hjuston, njeno srce nije izdržalo i umrla je 15. jula. Sahranjena je nedelju dana kasnije na beogradskom groblju Lešće.

Iako je poslije Tijanine sahrane javnost očekivala da će njeni roditelji preostali novac pokloniti u humanitarne svrhe, za liječenje druge bolesne djece, to se nije dogodilo. Umjesto da to urade, Tijanini roditelji su odbili da govore na tu temu i potpuno prekinuli kontakt s medijima koji su najviše doprinijeli da se javnost motiviše da donira novac za Tijanu.

Nebojša Ognjanović nije odgovarao na naše pozive, ali nam je na SMS sa pitanjima odgovorio da je naša informacija o podizanju dva miliona evra budalaština.

- To nije istina. Nalazimo se u zemlji, radimo svoj posao, idemo na groblje svaki dan, i to je to - odgovorio je Ognjanović, izbjegavši da odgovori na pitanje da li je novac još na računu i koliko ga je ostalo poslije Tijaninog lečenja.

Računi klijenata su strogo čuvana tajna

U Komercijalnoj banci juče nisu mogli ni da potvrde ni da negiraju naša saznanja.
- Računi svih naših klijenata, pa i Ognjanovića, strogo su čuvana tajna i informacije o njima mogu se dati samo na zahtev suda - rekao nam je Goran Milićević, direktor marketinga u Komercijalnoj banci.
(Kurir)


Ne razumijem se u ta bankarska poslovanja, ali ako hoćeš da doniraš dalje te pare da li ih moraš dići sa računa ili ih možeš prosljediti na drugi račun?

Ako je ovo tačno to nisu njihove pare i njihova dužnost je bila da ih proslijede dalje onima kojima su potrebne. Ovo je jako osjetljiva tema.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
(Kurir)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ti kao ne bi zadrzao dva miliona?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Novac je uplacen za lijecenje djeteta.
Jedino sto je ispravno je da roditelji ostatak novca uplate na racun ostale djece ili odraslih, koji su u slicnoj situaciji i nemaju para za operaciju. Smecari jedni.

(ako je ovo istina naravno)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 14:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ako je istina - jadno.
Ako je laž - jadno.
:?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Talija je napisao:
Ako je istina - jadno.
Ako je laž - jadno.
:?


e bas to. :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 14:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Koliko se ja razumijem u to heklanje, Banka ne moze tek tako da objavljuje informacije o transakcijama na racunu, bez obzira ciji on bio i za sta su pare bile namjenjene. Tako da se na "Kurir saznaje" treba ipak malo suzdrzati...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nidje veze. Curica je cekala u Srbiji jer nisu imali 700 hiljada, a onda odjednom 2 miliona. Pa da su imali te pare davno bi otisla na lijecenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Kupuje se na trafici, a nisu novine?
- Kurir

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Slicna prica i u Hrv,osim sto se ne sumnja na roditelje.
http://doznajemo.com/2013/10/29/skuplja ... -je-novac/

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Talija je napisao:
Ako je istina - jadno.
Ako je laž - jadno.
:?


+1

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.istinito.com/index.php/regio ... -ognjanović-tvrdi-tijanin-račun-za-pomoć-nije-ispražnjen.html

vjerujem da je sve posteno, ali opet da preostala sredstva nisu proslijedjena dalje to ne razumijem

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Pa piše u tekstu da nakon smrti vlasnika računa mora da bude ispoštovana zakonska procedura i vjerovatno račun još nije spreman za korištenje, osim ako, a što je i vjerovatno, njeni roditelji nisu opunomoćeni da upravljaju računom mada i tada se valjda moralo čekati da se račun oslobodi.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tijanini roditelji pod istragom
Prikupljeni humanitarni prilozi nisu nasledstvo, a obećani troškovnik na sajtu nikada nije video svetlo dana. – Tužilaštvo utvrđuje da li je u pitanju prevara ili prinuda



Više javno tužilaštvo u Beogradu naložilo je policiji da ispita šta se dogodilo sa novcem koji je prikupljen za presađivanje srca osmogodišnjoj Tijani Ognjanović, koja je preminula 15. jula u dečjoj bolnici u Hjustonu.

Tužilaštvo je formiralo predmet i dalo policiji nalog da prikupi sve potrebne informacije. Istraga treba da utvrdi koliko je ukupno novca uplaćeno na Tijanin račun, koliko je sa tog računa prebačeno bolnici u Hjustonu, koliko je novca ostalo i da li je ostatak isplaćen sa računa, kao i da li postoje i drugi prilivi novca koji su građani uplaćivali za pomoć Tijani.

Srbija ne pamti tako veliku humanitarnu akciju i takvu solidarnost građana koji su u aprilu ove godine uplaćivali male i velike svote novca i organizovali stotine akcija, priredbi, izložbi, koncerata i raznih drugih manifestacija kako bi bio prikupljen veliki iznos koji je tražila bolnica u Hjustonu za presađivanje srca.

Teksaska dečja bolnica najpre je tražila milion dolara, ali je Humanitarna fondacija princeze Katarine Karađorđević uspela da spusti cenu transplantacije na 710.000 dolara. Novac je sakupljen veoma brzo, ali su nove uplate stizale i posle zvaničnog obaveštenja porodice Ognjanović da je sakupljena potrebna suma. Naravno, novac nije bio potreban samo za transplantaciju srca, nego i za mnoge druge troškove, od leta specijalnim avionom do smeštajnih troškova i različitih lekarskih pregleda i intervencija.

„Tijana Ognjanović nije uspela da dobije bitku za život” – to je naslov poslednje objave, od 17. jula, na fejsbuk stranici „Pomozite Tijani da dobije novo srce”. Objašnjeno je, između ostalog, da je početkom jula došlo do komplikacija i da je Tijani ugrađena mehanička pumpa koja je pokretala srce. Ova operacija, koju su radili vrhunski svetski kardiolozi, trajala je više od devet sati. Devojčica je posle toga počela da se oporavlja, ali je 15. jula došlo do otkazivanja rada organa i Tijana je preminula.

Veliku žalost za Tijanom građani su iskazivali na sajtovima medija i na društvenim mrežama. Nekoliko dana posle sahrane na groblju „Lešće” u Beogradu, na sajtu http://www.tijanaognjanovic.com moglo se videti obaveštenje u kome je navedeno da je za izradu troškovnika sa specifikacijom svih usluga u teksaskoj bolnici potrebno vreme i da će taj troškovnik biti objavljen javno. Međutim, on nikada nije objavljen, a pomenuti sajt je u međuvremenu ugašen.

Proteklih nekoliko dana veliki deo javnosti burno je reagovao na vest da su Ognjanovići „podigli dva miliona evra”. Dok jedni smatraju da roditelji male Tijane imaju moralnu obavezu da preostali novac usmere na lečenje druge dece kojoj je hitno potrebna operacija, drugi iznose stav da novac pripada njima kao zakonskim naslednicima.

Kakva je pravna situacija u ovom slučaju, objašnjava profesor Pravnog fakulteta u Beogradu dr Milan Škulić.

On ističe da je tema veoma neprijatna i bolna, ali i da ne postoji razlog da roditelji zadrže novac koji je bio uplaćivan namenski – za presađivanje srca i lečenje.

– Građani nisu uplaćivali novac kao poklon već kao pomoć. Taj novac imao je svoju namenu. Ako je zaista došlo do bilo kakve zloupotrebe tog novca, onda to baca ružnu senku na akciju koja je bila plemenita, i dovodi u sumnju sve buduće akcije te vrste, jer je ogroman broj građana pomogao verujući u povoljan ishod lečenja. Treba sačekati rezultate istrage, a ako je novac zaista podignut sa računa, neće biti lako odrediti pravnu kvalifikaciju takvog gesta – kaže dr Škulić.

U slučaju da je novac zaista podignut, moglo bi se govoriti o nekoj vrsti prevare.

– Ukoliko bi novac bio potrošen u druge svrhe, a ne za lečenje, onda bi svi ljudi koji su uplaćivali novac bili praktično dovedeni u zabludu o tome u koju svrhu su dali novac. Reč je o čitavom nizu pojedinačnih iznosa, koji nisu veliki, ali i o uplatama velikih pojedinačnih svota. Kada je reč o velikim donacijama, može se govoriti o krivičnom delu prevare, ali su i one najmanje donacije značajne sa stanovišta morala – kaže dr Škulić.

Ističe da razume tragediju porodice Ognjanović, ali naglašava da bi nenamensko korišćenje novca bilo velika greška.

– To je povod da se razmisli o zakonskoj regulativi i sistemskom rešenju kada je reč o donacijama za lečenje – kaže profesor.

Pitali smo i kakvo bi krivično delo postojalo ako se utvrdi da su Ognjanovići bili primorani da podignu novac po nalogu nekog „moćnog političara”, kako navode mediji. U tom slučaju, kaže naš sagovornik, reč je o prinudi i iznudi.

Aleksandra Petrović
objavljeno: 07.11.2013.


http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... om.lt.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 23:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Prinuda, iznuda? :?
Ne bi me čudilo ni toga da bude.
Trebalo je inače smisliti nekakav pravni akt, slovo zakona kad su takve stvari u pitanju.
Novac je uplaćivan u svrhu liječenja i trebalo bi da bude tako i iskorišćen. U slučaju kakav je ovaj bilo bi logično da se novac preusmjeri za liječenje drugog kritičnog pacijenta. S tim bi ucvijeljena porodica bila zaštićena od prinude/iznude, kao i blaćenja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 14:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Koliko znam barem kod nas Fond zdravstva snosi jedan dio troškova, pa mislim da bi bilo najbolje riješenje i da sakupljeni dio sredstava ide preko njih, a da se svakako hitni slučajevi rangiraju po važnosti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
e najbolje da odu Fondu zdravstva ... pa ti bi te pare utatili za 15 minuta ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
filozof sa vrbasa je napisao:
Koliko znam barem kod nas Fond zdravstva snosi jedan dio troškova, pa mislim da bi bilo najbolje riješenje i da sakupljeni dio sredstava ide preko njih, a da se svakako hitni slučajevi rangiraju po važnosti.


Bolje ih spaliti nego dati tom olosu
Ne lupetaj majke ti
:?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.istinito.com/index.php/regio ... -trifunović-ovo-je-istina-o-maloj-tijani-njenim-roditeljima-i-novcu-za-liječenje.html

iz usta Sergeja Trifunovica

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Milion dolara sva vrata otvara, a dva? Ljudi su pohlepni sta da ti kazem, mozda bi i ti tako uradio?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs