banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2012, 19:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Mađarske vlasti uhapsile su Lasla Čatarija (97), osumnjičenog za ratne zločine tokom Drugog svjetskog rata, javlja RTS.

Tužilaštvo je saopštilo da je protiv njega podignuta optužnica.

Čatari je prvi na listi najtraženijih nacističkih zločinaca Centra "Simon Vizental". Osumnjičen je za likvidaciju 300 Jevreja 1941. i za deportaciju 15.700 Jevreja u logor smrti Aušvic 1944. godine.

Bio je policijski oficir u slovačkom gradu Košice, koji je u vrijeme deportacije Jevreja u logor Aušvic bio pod mađarskom upravom. Sud u Čehoslovačkoj je 1948. godine, u odsustvu, osudio Čatarija na smrt.

Poslije rata, Čatari je živio i radio u Kanadi, gdje je prebjegao 1949. predstavljajući se kao jugoslovenski državljanin.

Izdržavao se od trgovine umjetninama. Kandsko državljanstvo je stekao 1955, ali mu je ono oduzeto 1997. godine kada je otkriven. Dva mjeseca kasnije pobjegao je iz Kanade, od kada živi u Budimpešti.

Prije nekoliko dana, novinari britanskog lista San pronašli su Čatarija u njegovom stanu u mađarskoj prestonici. Otvorio im je vrata u čarapama i donjem rublju i, na engleskom sa kanadskim akcentom, rekao da ne želi da razgovara o svojoj prošlosti negirajući da je izvršio bilo kakav zločin.

(BLLIVE)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/globus/uha ... z2107fkVH1


Mađarska puna nacista. :-?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Madjarska je uvek bila puna nacista, ali je meni istinski smesno ovo hapsenje cice od 100 godina, a da pri tome kao nisu mogli uci u trag istom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa da, a on vec 30-40 godina zivi u Madjarskoj jer su mu oni to i dozvolili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
U EU sada nema smrtne kazne, ali sigurno će Hungarocigani tražiti reviziju te presude iz 1948. pa će na kraju biti oslobođen. Sve je već viđeno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Neže biti oslobođen, suviše je duga procedura koja slijedi. Ne vjerujem da će doživjeti da bude oslobođen, ali sumnjam da će ikad više živjeti na slobodi. Nek crkne u zatvoru, makar istražnom.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa ne bi trebalo biti procedure, ako je on pravosnažno osuđen, a jeste, ovdje je sve čisto, samo ga poslati na izdržavanje doživotne robije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tj nekoliko meseci robije... U svakom slucaju imace bolji tretman i brigu nego kod kuce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2013, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Laslo Čatari, 98-godišnji Mađar koji je bio prvi na listi Centra Simon Vizental kao najtraženiji nacista, preminuo je danas u bolnici u Budimpešti, objavio je njegov advokat.
Protiv Čatarija je mađarsko državno tužilaštvo 18. jula podiglo optužnicu u kojoj mu se na teret stavlja na hiljade deportacija Јevreja u Drugom svjetskom ratu, prenijela je agencija AFP.
Čatari, koji se nalazio u kućnom pritvoru od prošle godine, bio je visoki mađarski policijski oficir zadužen za geto Košice, grad koji danas pripada Slovačkoj.
Prema Centru Simon Vizental, Čatari je pomogao u deportaciji oko 15,700 Јevreja u Ukrajinu i ozloglašeni nacistički logor Aušvic, u periodu od 1941. do 1944. godine.
Sud u nekadašnjoj Čekoslovačkoj je 1948. godine osudio u odsustvu Čatarija na smrtnu kaznu.
Ozloglašeni nacista je pobjegao u Kanadu poslije Drugog svjetskog rata, a posljednjih 15 godina prije hapšenja živio je u Mađarskoj. Uhapšen je 18. jula prošle godine u Budimpešti na osnovu podataka koje je dao Vizental centar.
(Agencije)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/globus/pre ... z2blqyBjbD


A jbt...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2013, 17:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Neka mu je težak i tumbav put u pakao, neka ga crna zemlja dobro pritisne! Nadam se da se dobro mučio... :angry1:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2013, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
nepokoreni je napisao:
Neka mu je težak i tumbav put u pakao, neka ga crna zemlja dobro pritisne! Nadam se da se dobro mučio... :angry1:

Da otiso je bez kazne, al on je nula prema ovim zivim danasnjim zlocincima sto kokaju i razaraju po svijetu, ubijaju pale i unistavaju milione.

Ko o tome pise, ko te proziva i osudjuje.
Male senzacionalne vijesti koje u stvari vise nista ne znace....ide se za onom skreni paznju masi na nesto, zaintersuj ju sa sporednim stvarima.
Pisi o gay pravima, o gay nepravdi na olimpijadi u Sociju, o eutanziji o smrtnoj kazni i slicnim stvarima i prezentuj se kao demokrata i predstavi to kao gouruce najvaznije probleme.

Ehh Cezare moj... kruha i igara...

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 02:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TGyFYenLauE[/youtube]
Citiraj:
Deportirani nacisti primaju socijalnu pomoć SAD-a
20 oktobar 2014 Izmijenjeno 15:11 CEST
Među primaocima američke socijalne pomoći je i Jakob Denzinger, nekadašnji čuvar u Auschwitzu, koji živi u Osijeku, javlja AP.

inShare

Deseci osumnjičenih za nacističke razne zločine i osumnjičeni stražari SS-a primali su milione dolara američke socijalne pomoći nakon što su bili prisiljeni napustiti SAD, otkrila je istraga Associated Pressa.

Novac, koji su osigurali američki porezni obveznici, isplaćen je zbog rupe u zakonu, koja je dala Ministarstvu pravde Sjedinjenih Američkih Država moć da nagovori osumnjičene naciste da napuste SAD.

Prema informacijama prikupljenim iz intervjua i dokumenata američke Vlade, oni su mogli nastaviti primati socijalnu pomoć ukoliko su pristali otići, ili su pobjegli prije nego što su ih deportirali.

Među onima koji su primali novac su bili naoružani vojnici SS-a koji su čuvali mrežu nacističkih logora u kojima su ubijeni milioni Jevreja, stručnjak za raketnu tehnologiju, koji je primoravao ljude na prisilni rad kako bi unaprijedio svoja istraživanja u Trećem reichu, i nacistički saradnik, koji je isplanirao hapšenje i egzekuciju hiljada Jevreja u Poljskoj.

Postoje najmanje četiri živa korisnika socijalnih primanja, a među njima su i Martin Hartmann, bivši stražar SS-a u logoru Sachsenhausen u Njemačkoj, i Jakob Denzinger, koji je nadgledao kompleks logora Auschwitz u Poljskoj.

Al Jazeera je izvijestila u januaru da je Državno odvjetništvo Republike Hrvatske službeno potvrdilo kako je Njemačka dostavila podatke o identitetu osobe iz Hrvatske za koju se u njemačkim medijima tvrdi da je nekadašnji čuvar u nacističkim logorima.

Istražitelji tada nisu potvrdili medijske napise da je riječ o Jakobu Denzingeru iz Osijeka, rođenom 1924. godine u Čepinu, bivšem pripadniku Waffen SS-a, oružanih jedinica Hitlerove Nacional-socijalističke partije i čuvara u najgorim nacističkim logorima smrti.

Državno odvjetništvo tada je saopćilo da Županijsko državno odvjetništvo istražuje slučaj.

Tada su hrvatski istražitelji zatražili i dostavu dokumentacije od pravosudnih tijela SAD-a, gdje je određeno vrijeme Denzinger boravio, kao i od Centra "Simon Wiesenthal" radi provjere osnova sumnje na eventualno počinjenje krivičnog djela protiv međunarodnog ratnog i humanitarnog prava tokom Drugog svjetskog rata.

Ne odgovara na novinarske upite

Denzinger je iz države Ohio pobjegao u Njemačku 1989. godine, nakon što je saznao da je postupak oduzimanja državljanstva u toku.

Ubrzo nakon toga preselio se u Hrvatsku i sada živi u prostranom stanu na desnoj obali rijeke Drave u Osijeku.

Denzinger nije želio odgovoriti na upite reportera AP-a.

Denzingerov sin, koji živi u SAD-u, potvrdio je da njegov otac dobiva socijalnu pomoć te je dodao da on to zaslužuje.

Hartmann se preselio iz Arizone u Berlin 2007. godine, prije nego što mu je oduzeto američko državljanstvo.

Dogovori su omogućili bivšem Uredu za specijalne istrage Ministarstva pravde za pronalaženje nacista, da izbjegne dugotrajna saslušanja za deportaciju, a povećan je broj nacista protjeranih iz SAD-a.

Ali, dokumenti američke Vlade, u koje je AP imao uvid, otkrivaju ljutite prigovore State Departmenta upućene OSI-ju.

Američki diplomatski dužnosnici su rekli da su socijalna primanja sredstva pomoću kojih se osiguravaju dogovori prema kojima bi osumnjičeni nacisti prihvatili gubitak državljanstva i dobrovoljno napustili SAD.

"Šokantno je što nacistički ratni zločinci i dalje dobivaju socijalnu pomoć kada su protjerani iz naše zemlje prije mnogo, mnogo godina", rekla je američka zastupnica Carolyn Maloney iz New Yorka, viša predstavnica iz reda demokrata Odbora za nadzor i Vladine reforme Zastupničkog doma.

Prijedlog zakona

Ona je rekla da planira predložiti novi zakon kojim će biti ukinuti rupa u postojećem zakonu.

Analiza AP-a je pokazala da je od 1979. godine najmanje 38 od 66 osumnjičenih koji su protjerani iz zemlje nastavilo dobivati socijalnu pomoć.

U dokumentima piše da je 1997. godine Zavod za socijalnu pomoć izrazio ogorčenje zbog isplata, a reakcije u glavnim gradovima drugih država su odjeknule na najvišim nivoima vlasti.

Austrijske vlasti bile su bijesne nakon što su saznale za dogovor koji je sklopljen s Martinom Barteschom, bivšim stražarom SS-a u koncentracionom logoru Mauthausen u Austriji.

Bartesch je 1987. godine nenajavljeno sletio na aerodrom u Beču, a dva dana poslije, prema uvjetima sporazuma, njegovo američko državljanstvo je ukinuto.

Bartesch, koji je rođen u Rumuniji i koji je emigrirao u SAD 1955. godine, odjednom je ostao bez državljanstva i postao problem Austrije.

Bartesch je primao socijalnu pomoć do smrti 1989. godine.

"To nije bilo unaprijed, to nije bilo transparentno, to nije bio legitiman proces", rekao je James Hergen, pomoćni pravni savjetnik za State Department od 1982. do 2007. godine.

"To nije način na koji se Amerika treba ponašati. Mi ne bi trebali odbacivati naše otpadnike ... prijateljskim državama."

Neal Sher, bivši direktor OSI-ja, rekao je da je State Departmentu više stalo do diplomatske pristojnosti nego da osudi bivše članove ratne mašinerije Adolfa Hitlera.

Usljed primjedbi, praksa poznata kao "odbacivanje nacista" je zaustavljena, ali rupa u zakonu nije zatvorena.

Glasnogovornik Ministarstva pravde Peter Carr izjavio je putem e-maila da socijalna primanja nikada nisu korištena kako bi se nagovorili osumnjičeni nacisti da dobrovoljno napuste zemlju.

Zavod za socijalnu pomoć je odbio zahtjev AP-a da objelodani ukupni broj osumnjičenih nacista koji su primali pomoć, kao i iznos te pomoći u dolarima.

Glasnogovornik William BJ Jarrett je rekao da Zavod ne prati podatke specifične za slučajeve nacista.

Druga prepreka, kaže Jarrett, je to što ne postoji nikakva iznimka u američkom zakonu o privatnosti koja dopušta "da otkrijemo informacije, jer je osoba nacistički ratni zločinac ili optuženi nasictički ratni zločinac".

Ministarstvo je također odbilo zahtjev za intervju s povjerenicom Carolyn Colvin, ili nekim drugim visokim dužnosnikom Zavoda.

Rabin Marvin Hier, osnivač i voditelj centra "Simon Wiesenthal" u Los Angelesu, rekao je da bi rupa u zakonu trebala biti zatvorena.

"Neko ko je primao američku penziju mogao je živjeti veoma dobro u Evropi, ili bilo gdje da se nastanio", rekao je Hier. "Mi smo ih, zapravo, nagrađivali. To nije imalo nikakvog smisla."

Izvor: Al Jazeera


Najmanje što očekujem od Amerike jeste da se javno pred svjetskom javnošću izvine za ovo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 08:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Hehehe,a što bi to uradila!? A i da uradi-kakva korist?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 08:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Kad su mogli cuvati Barbia, mogu i njega.
Izrucili ga 40 godina nakon rata, on odlezao 6-7 i izda'no. "Pravda je zadovoljena".
Tekovine kapitalizma.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja ne mislim na skrivanje nacista u Americi, to je stara prica, nego o njihovom finansiranju, a vjerujem da je Hitler pobjedio ne bi primali tolike pare.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2014, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wernher von Braun je bio njemacki naucnik koji je nakon WW2 postao tako reci heroj amerike, zavisi samo sa koje strane se gleda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 00:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Zato ja obozavam kad vidim emisije na Diskaveriju/Nacionalnoj/Historiju, gdje se pominju milioni i milioni vojnika na Istocnom frontu i citavih 150 hiljada (nije da nisu bili bitni) na Normandiji, iz Amerike, Britanije, Ceske, Poljske, Australije, Kanade, Novog Zelanda, Danske... Ako sam nekog zaboravio, nek se doda.
Rusi imaju hiljadu mana, ali ih liberalno-kapitalisticko-robovlasnicki zapad ima hiljadu i jednu.
Fikrete, cuj novo ti o finansiranju. A kako bi Baz Oldrin skakutao oprezno tamo gore, da nije bilo nacista?
Vecina americkog obavjestajnog aparata u Evropi nakon drugog svjetskog rata se zasnivala na nacistima koje su oni placali.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 00:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I sav svemirski program koji su ameri uspjeli napraviti, za to je zasluzan Von Braun, kad je taj covjek umro 1977, od tad tako reci vise nista novo nisu napravili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 00:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Dobro, to se podrazumjeva. Bez V2 ne bi bilo ljeba. Kako za Amere, tako ni za Ruse.
P.S. I za pjesmu Ramstajna-Amerika :D

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 06:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Da su čuvali mozgove,razumijem. Ali čuvati zvijeri.......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 06:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Rusi nisu uzeli svoj dio njemačkih mozgova?

Послато са Ascend G510 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs