banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jul 2010, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
Dakle kao sto rekoh bio sam prisutan kada su dosli vatrogasci i zaista ih treba pohvaliti, ljudi su dosli munjevitom brzinom, ono sto je nazalost cinjenica to je da kao sto sam vec rekao spasioca dobrih sat vremena nije bilo nigdje. Dzaba zalaganje drugova, poznanika nebitno koga ako nema spasioca......
Procitah da su neki naveli da je samoubistvo u pitanju. To nikako nije tacno moze vam potvrditi bilo ko ko je bio prisutan dole kod Vrbasa. I sto se tice ovoga da je bio posjetilac DF to nije bas tako jer se dole svaki dan okuplja to isto drustvo ukljucujuci i mene tako da DF nema veze sa ovim. Bas sam prije neki dan sjedio sa njim u parku Petar Kocic i pricao, citao novine, zezao se........tesko mi je shvatiti da ga vise nema......velika je tuga kada mladi ljudi izgube zivot na ovakav nacin. Danas mu je drustvo zapalilo svijecu upravo dole kraj Vrbasa.......bio sam prisutan i nije bila nimalo prijatna atmosfera........nazalost desilo se to sto se desilo, nadam se da ce mnogi nauciti iz ovoga kakva je Vrbas rijeka.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2010, 12:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
potpis..
ne dolazi u glavui da ga nema.. ...

sutra u 1 sahrana.. u Laktasima.. ako je neko od poznanika voljan, da zna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2010, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Žao mi je čovjeka, nepotrebna tragedija. Volio bih da je ovo posljednji ovakav slučaj i da ljudi ozbiljno shvate da ona ograda što blokira silazak kod gradskog mosta nije postavljena bez razloga.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2010, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
:oops: Čuj samoubistvo :-?
Još samo da po starom srpskom običaju optuže i neku sektu, Jehovine svjedoke ili sl. :angry4:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2010, 14:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
TaškoBL je napisao:
Pa jebaji ga... Jos je Vrbas bio relativno plitak sinoc... Ja kad razmisljam o takvim situacijam, kontam da se ne bih udavio... Naravno, ako nisam pijan... S ledja mu pridji, potopis mu glavu ili ga uhvatis za vrat i vuci prema obali... Samo da te davljenik ne dograbi...

Steta... :(

nema veze dubina, srce


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2010, 13:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Napisao si da je bio relativno plitak... i ja kontam da se tu govori o dubini Vrbasa :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2010, 13:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sondri je napisao:
Napisao si da je bio relativno plitak... i ja kontam da se tu govori o dubini Vrbasa :)


Ma vidim i ja sad... Mamurna glava nije skontala "plitak"... Jos citam sta sam napisao 5 puta, kontam lik pogresno citirao :lol:
Spoiler:
Morao sam prepraviti post :D



Elem nema veze. Nisam u Vrbas u zivotu usao. Vrbas je cak opasniji kad je plici, ko sto je Borac opasniji sa jednim napadacem nego sa dva... Kad puste branu onda je totalno bezopasan. Ne nosi uopste... :roll:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2010, 19:17 
Kupao sam se bezbroj puta u Vrbasu i nije opasan za plivace kao ni bilo koja druga rijeka...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jul 2010, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
filozof sa vrbasa je napisao:
Žao mi je čovjeka, nepotrebna tragedija. Volio bih da je ovo posljednji ovakav slučaj i da ljudi ozbiljno shvate da ona ograda što blokira silazak kod gradskog mosta nije postavljena bez razloga.

Ograda je postavljena iz potpuno drugog razloga, kao sto pise na tabli koja je okacena na ogradu - zbog opasnosti od urusavanja zidova Kastela, i nema apsolutno nikakve veze sa kupanjem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2010, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
tensSa je napisao:
Kupao sam se bezbroj puta u Vrbasu i nije opasan za plivace kao ni bilo koja druga rijeka...

reci da se salis :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2010, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Žao mi je mladića što je nastradao.
Ne znam kakav je Vrbas (kolika mu je temperatura), ovdje je kupanje u rijeci rizično jer je uvijek temperatura oko 14C tako da nije mali broj žrtava koje su se utopile (plivači) zbog grča ili zbog nagle promjene temperature (skok u ledenu vodu).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2010, 16:49 
Temperatura Vrbasa je je ovih dana oko 19 stepeni...




Citiraj:
reci da se salis :-?

Ne salim se, ko zna plivati Vrbas mu ne treba predstavljati problem osim ako nije bas divljak.

Bog zna gdje sve nisam isao Vrbasom uzduz i poprijeko i nikada nisam imao problema, sada je li to sreca ili nesto drugo...prolazio kroz kanjon bez ikakve opreme i to je oino sto se kaze "Bog cuva budale" i sreca sto nam nista nije bilo...ono malo kako sam kajak trenirao isto nisam imao vecih problema...sada jbg...po meni je gori crni vir na Vrbanji nego Vrbas, ali jbg...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Jul 2010, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
Kupao sam se bezbroj puta u Vrbasu i nije opasan za plivace kao ni bilo koja druga rijeka...


Tennsa svaka rijeka je opasna za plivače, dobre ili loše, rijeke nose živote svake godine. U većini slučajeva su nepredvidive,brze,hladne,da ne nabrajam šta sve leži na dnu naših rijeka, pa tako i Vrbasa. To što ti imaš pozitivna iskustva,druga je stvar, ali ni u kom slučaje ne znači da su rijeke bezazlene, pa tako ni Vrbas. Takođe, ne trebaš biti divljak da se utopiš u Vrbasu, ako zanemarimo činjenicu da nije divljaštvo spustati se u kanjonu bez ikakve opreme :P

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2010, 23:35 
Citiraj:
To što ti imaš pozitivna iskustva,druga je stvar, ali ni u kom slučaje ne znači da su rijeke bezazlene, pa tako ni Vrbas.

Slazem se. :D :D

Samo sam naveo svoja iskustva, a naravno da svaka rijeka ima svoju pricu, mene recimo Vrbas acrni kad vidim one virove kod mosta u seheru (kada izadjete iz osmice pa idete prema bazenu)...tamo definitivno nije svjedno spustati se. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jul 2010, 07:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
tensa ja se kupam u vrbasu od 83 godine , te godine sam sa svojim rahmetli vucijakom preplivavao vrbas bas na Zeleni ispod kastela, doplivam do pola i onda se uhvatim za psa a stariji buraz ide polako iza nas dvoje i prati sta se desava.
Tvoja izjava da Vrbas nije opasna rijeka je u najmanju ruku neozbiljna jer ne postoji rijeka koja nije opasna pa cak i suturlija. Puno ljudi je izgubilo zivote misleci da je to samo "rijeka" koja se moze prehodati. Ti virovi na soframa ispod mosta u Seheru su jako opasni, nas 6toricu su jenom prilikom na gumi od dampera vrtili 5 minuta (svi sjede na gumi i sute niko pisnuti ne smije a svi se mole da ne skliznu bas tad) na Zeleni ima vir Svimshul koji je uzeo puno zivota.
Vrbas treba postovati i sa opreznoscu mu prilaziti (nesto kao komsijsko pasce polako i oprezno i mozda se i poigrate a brzo i naglo i eto krvave ruke)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2010, 08:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Jun 2010, 06:18
Postovi: 9
Nema tu puno logike!Mjesto gdje je covjek zagazio imao je prostora za jedan korak (Uzmimo u obzir da je bila noc i da je bio ne plivac sto je najbitnije) a poslije tog koraka je pa skoro vertikalni ulaz u jedan od najjebenijih virova na vrbasu,gdje voda nosi nemilice ka sredini direkt a onda se uvrce sa strujom iz suprotnog pravca pri dubini do 10 metara!Jedan udisaj pod vodom je bio dovoljan da se covjek utopi i gotova prica!Ja mislim da je noc bila presudan faktor,nije se vidjelo kuda treba gaziti i jebi ga cim ga je malo ponijelo nije bilo povratka!!Sad sto je ulazio u vodu ako ne zna plivati to je pod znakom pitanja!Velikim!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2010, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
chils je napisao:
ne postoji rijeka koja nije opasna pa cak i suturlija. Puno ljudi je izgubilo zivote misleci da je to samo "rijeka" koja se moze prehodati. Ti virovi na soframa ispod mosta u Seheru su jako opasni, nas 6toricu su jenom prilikom na gumi od dampera vrtili 5 minuta (svi sjede na gumi i sute niko pisnuti ne smije a svi se mole da ne skliznu bas tad) na Zeleni ima vir Svimshul koji je uzeo puno zivota.
Vrbas treba postovati i sa opreznoscu mu prilaziti (nesto kao komsijsko pasce polako i oprezno i mozda se i poigrate a brzo i naglo i eto krvave ruke)


Ovo bi trebalo da se odštampa u velikom tiražu i da se oblijepi obala, na svaki metar po jedan letak.
Slažem se apsolutno, uostalom kao i svako ko je naučioo da pliva na Vrbasu. A ko nije, ili neka ne pokušava ili neka to radi u društvu nekoga ko dobro poznaje taj dio rijeke (malo je onih koji poznaju cijeli tok, od karanovačkog mosta pa do Ade). Neplivačima ne preporučujem uopšte!

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2010, 18:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
http://www.facebook.com/silhou3tt3?ref= ... 8299527827


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2010, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
blaf77 je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Žao mi je čovjeka, nepotrebna tragedija. Volio bih da je ovo posljednji ovakav slučaj i da ljudi ozbiljno shvate da ona ograda što blokira silazak kod gradskog mosta nije postavljena bez razloga.

Ograda je postavljena iz potpuno drugog razloga, kao sto pise na tabli koja je okacena na ogradu - zbog opasnosti od urusavanja zidova Kastela, i nema apsolutno nikakve veze sa kupanjem.


Samim tim što je ograda za zabranu pristupa tu postavljena vuče i zabranu svih aktivnosti na tom mjestu, uključujući i kupanje, a u novinama je pisalo da su igrali fudbal ispod Kastela iako preko puta ima sređen teren i plaža.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2010, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
Jebem te tvrdoglava. Ograda zabranjuje pristup putu koji ide uz zidove Kastela koji se obrusavaju, a sto nema nikakve veze sa plazom ispod koja ima svoj prilaz (tacnije 2 sa razlicitih strana) i aktivnostima na njoj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs