banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 21:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Mozda mozemo govoriti o ubistvu Na mah...uslovi koji moraju kumulativno biti ispunjeni
1. da je ubistvo ucinjeno u stanju jake razdrazljivosti....sto se moze raci
2.da je ucinilac u takvo stanje doveden bez svoje krivice...isto tako
3.da je djelo izvrseno na mah...sto znaci da je djelo ucinjeno odmah nakon napada, u svakom slucaju, za vrijeme trajanja jake razdrazljivosti...ovo stanje moze da traje samo kratko vrijeme.

Ovo ubistvo je zapravo privilegovani oblik ubistva, sto znaci da KD postoji ali zbog svega gore navedenog, kazna koja je propisana je manja od redovne...od 1 do 8 god.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ja se taman zagrijala a djecak pobjeze...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
contador je napisao:
dječak, jesi li ti čuo za termin: SAMOODBRANA


Dogovor o sastanku i bacanje bombe nije samoodbrana.
Opet ponavljam neopravdavam ni jedne ni druge ali ovo nikako nije bila samoodbrana.
Da se bar nisu dogovorili da se sretnu pa i da vodimo to kao samoodbrana ali ovako samo moze ici pod ubistvo sa predumisljajem.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
Vuk_samotnjak je napisao:
contador je napisao:
dječak, jesi li ti čuo za termin: SAMOODBRANA


Dogovor o sastanku i bacanje bombe nije samoodbrana.
Opet ponavljam neopravdavam ni jedne ni druge ali ovo nikako nije bila samoodbrana.
Da se bar nisu dogovorili da se sretnu pa i da vodimo to kao samoodbrana ali ovako samo moze ici pod ubistvo sa predumisljajem.


koliko su ga još trebali maltretirati da bi ovaj počeo da se brani? nije bukvalno u pitanju samoodbrana jer je ninkovic bacio bombu pa je onda krenulo šoranje ali brate, ako su ga 2 godine jebali u zdrav ni jedna bomba nije dovoljna da im se osveti za sva sranja koja je doživio...dok ovo pisah, sjetih se onog Uroša što panduru htjeo zabiti baklju u usta...prejak lik :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 21:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:14
Postovi: 317
sasvim razumijem ovog momka.
bio sam miran momcic, u godinama kao i oni, i nisam pravio probleme, tih, mrsav, prava meta za nasilnike. mene je par mjeseci maltretirao jedan momak, nesto stariji i jaci od mene, uglavnom sa barem jednim ili vise njih kao pomoc.
batinanje, samaranje, bacanje u blato i lokve, sve do jednom, kada se desilo da je bio sam, i da se meni zamracilo pred ocima. zgrabio sam neki poveci kamen koji je bio u blizini, ljekarski nalaz je utvrdio slomljene obe arkade, obe jagodicne kosti, nos, naprsnuce ceone kosti, nekoliko fraktura donje vilice, izbijena vecina prednjih zuba i nekoliko zadnjih, vjerovatno bih ga ubio da je kamen bio veci a ja snazniji i da nije bilo prolaznika. i danas se kajem zbog toga, jer taj momak zbog lomova vilice ne moze normalno da jede nista od malo tvrdje hrane, proveo je nekoliko mjeseci na rekonstruktivnom odjelu, nema pola svojih zuba, a sve zbog gluposti, ni meni ni njemu to nije trebalo u zivotu, oba cemo nositi psihicke i fizicke tragove toga dok smo zivi. danas sam i ja obiljezen, jer me vecina starih komsija koji se sjecaju svega gleda sa strahom, misle da sam neki manijak i ubica, ali to je trenutak kada se nakupi sve i kad ne razmisljas.

_________________
idem putem od kabistra, vazniji sam od ministra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
sudoku je napisao:
sasvim razumijem ovog momka.
bio sam miran momcic, u godinama kao i oni, i nisam pravio probleme, tih, mrsav, prava meta za nasilnike. mene je par mjeseci maltretirao jedan momak, nesto stariji i jaci od mene, uglavnom sa barem jednim ili vise njih kao pomoc.
batinanje, samaranje, bacanje u blato i lokve, sve do jednom, kada se desilo da je bio sam, i da se meni zamracilo pred ocima. zgrabio sam neki poveci kamen koji je bio u blizini, ljekarski nalaz je utvrdio slomljene obe arkade, obe jagodicne kosti, nos, naprsnuce ceone kosti, nekoliko fraktura donje vilice, izbijena vecina prednjih zuba i nekoliko zadnjih, vjerovatno bih ga ubio da je kamen bio veci a ja snazniji i da nije bilo prolaznika. i danas se kajem zbog toga, jer taj momak zbog lomova vilice ne moze normalno da jede nista od malo tvrdje hrane, proveo je nekoliko mjeseci na rekonstruktivnom odjelu, nema pola svojih zuba, a sve zbog gluposti, ni meni ni njemu to nije trebalo u zivotu, oba cemo nositi psihicke i fizicke tragove toga dok smo zivi. danas sam i ja obiljezen, jer me vecina starih komsija koji se sjecaju svega gleda sa strahom, misle da sam neki manijak i ubica, ali to je trenutak kada se nakupi sve i kad ne razmisljas.

a zamisli da si ga ubio...
zalosno...ni u jednom trenutku nisam rekla da odobravam nasilje, ali ubistvo nije adekvatan odgovor na to...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
@sudoku: dobro si postupio...nek jede viršle ako mu je šnicla tvrda :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 22:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Mene je jedan tako uzeo jedno vece zajebavati, pa su mu sutra ujutru bili stari i komsija policajac sve u uniformi na vratima. Od tada me fino pozdravi svaki put kad se vidimo.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2010, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Не подржавам насиље ни у ком случају али у неку руку и разумијем овај и сличне инциденте , нисам био у сличној ситуацији али сам се нагледао свега и увијек сам био миротворац у тим ситуацијама , Питам се а и ви се запитајте како би одреаговали да вам се нешто слично деси ,полиција не помаже ухапси насилника пусти га за дан два он настави да вас малтретира и тако у круг малтретира, силује и сл. Систем и друштво нам је труло то је реалност.
Опет кажем у овом случају је очигледно настрадао недужан момак ,а обично такав и буде биланс сличних трагедија.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2010, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
koliko su ga još trebali maltretirati da bi ovaj počeo da se brani? nije bukvalno u pitanju samoodbrana jer je ninkovic bacio bombu pa je onda krenulo šoranje ali brate, ako su ga 2 godine jebali u zdrav ni jedna bomba nije dovoljna da im se osveti za sva sranja koja je doživio...


To moze biti samo olaksavajuca okolnost, mozda cak ni to...samoodbrana ni u prici

Citiraj:
dok ovo pisah, sjetih se onog Uroša što panduru htjeo zabiti baklju u usta...prejak lik


Volis crni humor? Ja ne.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2010, 08:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Uros prejak lik? Huligan koji je pokusao ubiti policajca je prejak lik?
Boze oprosti mu ... nije popio lijekove prije nego sto je ovo napisao...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2010, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
Acrobatico je napisao:
Uros prejak lik? Huligan koji je pokusao ubiti policajca je prejak lik?
Boze oprosti mu ... nije popio lijekove prije nego sto je ovo napisao...


pa koji racku onda tražite ''pravdu aza uroša'' ???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2010, 12:42 
uh toliko toga je napisano.. kao prvo ovo nikako nije samoodbrana, ali da mu ses ve ovo sto je navedeno moze uzeti kao olaksavajuca okolnost to svakako.. sad.. moje misljenje da je drustvo u potpunosti nejako da se bori sa ovakvim slucajevima, a toga je sve vise... mozete da vidite sta se desava u hrvatskoj sa maloljetnim kriminalom, mislim prije svega na maltretiranje imladjih, slabijih i slicno.. kada je ubijen onaj luka riz sta se sve izdesavalo, tako brutalno je ubijen a nakon toga na fb grupa sa brdo mladih koji su na strani ubica i koji ismijavaju taj uzasni cin.. prestrasno.. kao i onaj desko u sarajevu koji je ubijen u tramvaju samo zato jer im se nije svidjelo kako se oblaci, jer im nije dao cigaru, ili "cenera".. :confused2: i ja sam dozivjela nesto slicno, par nafuranih cura upalo u skolu, nije im se svidjalo kako sam obucena, brat mi je slao garderobu iz inostranstva, bio je rat... prijetile su nozevima, govorile svasta.. kad sam se obratila direktoru skole dobila sam podsmijeh, curice nasilnici, svasta... onda nisam isla mjesec dana u skolu, dolazile su opet u medjuvremenu i napadale neke druge, da bi na kraju moji nasli neke starije momke koji su ih znali i popricali s njima da me ostave na miru jer sam ja kao sestra jednog od njih... ne odobravam nikavo ubistvo , mozda bi se desilo da on nije bacio bombu da bi on zavrsio ko zna gdje.. ne znam, ali sam za to da se ovo drustvo pod hitno pozabavi tom problematikom jer toliko je nasilja u skolama medju jako mladim osobama i svakakvog maltretiranja da se stvarno bojim kako cu jednog dana svoje dijete pustiti u skolu ili na igraliste..


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jan 2010, 12:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
ovo društvo je gola voda...a policija svemoćna dve godine ko papagaj ponavljala: rešićemo slučaj, bićete obavješteni i tako non-stop. i sad kad je ovo liku dopizdilo maltretiranje roknuo bombu i cijela država se digla na noge.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2010, 23:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
contador stvarno mi je zao ali ne vidim uopste svrhu tvojih komentara ne samo na ovoj temi vec na svakoj na kojoj se pojavis. Smisao tvog pisanja na forumu je svada ostalih ucesniha i tvoje podjebavanje sa strane sreca pa te vecina forumasa upoznala pa tvoje komentare svode pod gluposti pa se ne loze stvarno ti treba hladenje na odredeno vrijeme kao i svakom provokatoru.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2010, 00:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
šta misliš da se malo kulturnije izražavaš, ima ovdje i kulturnih ljudi ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2010, 02:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Neko spomenu urosa, pravda za urosa je osmisljena od strane onih koji su isti kao on. Najobicniji huligan, pokusao ugurati baklju policajcu u usta. Najbolje da su ga pustili uslovno.

Neka narocita edukacija mladih nece puno pomoci u ovom slucaju. Kad pogledamo zemlje koje su puno razvijenije od BiH mozemo vidjeti da imaju iste probleme. Po meni bi trebalo dati veca ovlastenja policiji, malo srediti policiju ili imati neku zasebnu jedinicu, nebitno. Uglavnom malo porazgovarati za tim i slicnim s vremena na vrijeme pa ce dva puta razmisliti hoce li nekog napasti.

Sto se tice samoodbrane. Postoji jedan po meni sulud zakon koji svako moze tumaciti razlicito. Prilikom odbrane ne smijes uzvratiti vecom silom od one koja je upotrebljena protiv tebe. Konkretno, osoba koja je fizicki napadnuta ne smije koristiti vatreno oruzije prilikom odbrane.


Poslednji put menjao smucek dana 20 Mar 2010, 11:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
@smucek: e vidiš, mnogi od tih likova što brane Uroša sada osuđuju ovog malca što je bacio bombu na onih 6 likova...znači sve samo kontriranje... Slažem se da edukacija neće pomoći jer ima malih milion razloga zašto se društvo izopačilo do besvjesti: ratovi, sanckije, teška ekonomska situacija zadnjih 20 godina, nezaposlenost... sve je to odlična podloga za uspon kriminala i maloljetničke delikvencije. vezano za policiju: mislim da i sada imaju velika ovlaštenja kada je u pitanju zavođenje javnog reda i mira samo ne koriste sve ovlasti do kraja, zbog čega ne znam. ne kažem da trebaju ubijati po redu sve prestupnike, daleko od toga, ali jedno 2-3 puta pendrekom preko leđa bilo dovoljno za početak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Da je na tvoje dijete bacena bomba, drugacije bi ti sinko pricao i ne bi branio te maloljetne bombase...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
Acrobatico je napisao:
Da je na tvoje dijete bacena bomba, drugacije bi ti sinko pricao i ne bi branio te maloljetne bombase...


da je moje dijete jelo govna, kao ova 6-orica majmuna, i maltretiralo slabijeg od sebe, ne bi došlo u situaciju da ga neko gađa bombom, jer bi mu u međuvremenu polomio sve kosti pa bi se na vrijeme dozvao pameti i shvatio neke stvari.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs