banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 190  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Jul 2021, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
To je vec druga saobracajka na potezu od centruma do petlje u sedam dana. Stvarno, koji je k... S ljudima?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Jul 2021, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3054
Juče na tranzitu vozim nekih 60-70 lijevom trakom i mamlaz u nekom autiću (Fabrika coffee dostava, ovom prilikom da mi se još jednom napuši kurca) se bukvalno zalijepio u gepek, blica i na kraju se prebaci desno i kad je već skoro prošao dužinom auta nešto kao trza se, namjeno cimnu malo auto lijevo. I sad zamisli taj mentalni sklop. Da mu polomiš pičku, opet sebi napraviš problem zbog budale.
Na kraju je odjurio ispred mene, bog zna samo koliko je vozio. Šta se onda čuditi što se dešavaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Jul 2021, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Vidis i to je jedan od problema...cak, mislim da je to glavni uzrok vecine sranja na cesti - ljudi koriste volan za lijecenje kompleksa i frustracija... Obozavam te sto blicaju

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Jul 2021, 20:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
jovic23 je napisao:
Juče na tranzitu vozim nekih 60-70 lijevom trakom i mamlaz u nekom autiću (Fabrika coffee dostava, ovom prilikom da mi se još jednom napuši kurca) se bukvalno zalijepio u gepek, blica i na kraju se prebaci desno i kad je već skoro prošao dužinom auta nešto kao trza se, namjeno cimnu malo auto lijevo. I sad zamisli taj mentalni sklop. Da mu polomiš pičku, opet sebi napraviš problem zbog budale.
Na kraju je odjurio ispred mene, bog zna samo koliko je vozio. Šta se onda čuditi što se dešavaju

Znači imali smo stativu. Mogao je više lijevo. :lol:

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Jul 2021, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
Mene je pre neki dan brajko bubnuo na semaforu. Stoji kolona, čekamo zeleno, krećemo, ispred mene standardno kreni/stani, kad odzada tras. Fino sam istegao vrat od trzaja. Izadjem, nema ništa, barem se ne vidi na braniku. Izlazi brajko, izvinjava se, kaže zamislio se. Kod njega se možda tablica pokrivila, nisam ni gledao. Nudi broj tel, kaže nije ništa puklo kod mene. Stvarno, ništa nisam mogao da skontam. Otvorim gepek, vratim, sve OK. Pozdravimo se, nastavim put....

Kasnije se detaljno zavučem ispod branika, nešto visi. Povučem, nekakva sijalica. :-? Izvadim osvjetljenje tablice, polomljeno grlo. :roll: Super ljepak, u kombinaciji sa sa vrućim (silikon), vratim sve nazad.

Da, radio se pomjerio iz ležišta, to sam kasnije skontao. Vidim viri nekih 2cm van.

Velik' broj ljudi se u saobraćaju ponaša kao da je u svom dvorištu, slabo poznaju znakove, propise. Na kružnom, tipično za žene, čekaju, (ne znam šta), a komplet prazan kružni, uopšte nema automobila.

Vozim i skuter, prodju me na pola metra, ili se ponašaju kao da nisam na cesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Jul 2021, 20:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
epek je napisao:
Vidis i to je jedan od problema...cak, mislim da je to glavni uzrok vecine sranja na cesti - ljudi koriste volan za lijecenje kompleksa i frustracija... Obozavam te sto blicaju

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Prije neku sedmicu stojim na semaforu, crveno, auto ispred mene. Iza mene neka nadr*ana plavusa u Mercedesu A klase a izigrava neku silu kao da je nzm ni ja sta. Nije se ni upalila zelena strijelica ona mlati rukama, svira itd. Ja poludio.....neko skretao lijevo i ceka covjek, ne moze se zaobici, opet ona svira, divlja...U tom trenutku kad joj nisam razbio lobanju od volan necu nikome...

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 08:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
epek je napisao:
Vidis i to je jedan od problema...cak, mislim da je to glavni uzrok vecine sranja na cesti - ljudi koriste volan za lijecenje kompleksa i frustracija... Obozavam te sto blicaju

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Ja svirnem ili blicam kad neko ide 30, gdje može bez problema 50, i to ne odmah već kad baš prevrši mjeru. Ali imam utisak da kod nas ljudi uglavnom ili kenjkaju maksimalno, ili voze nasilnički. Malo je zlatne sredine. Tačno mi popravi dan, kad vidim nekog da dobro vozi. Samo kažem "Bra'o, momak!" "To, deda! Gle kako ide Megan". Mislim, nisam ja prvi ne znam kakav vozač, znam napraviti propuste ili gluposti, ali mislim da bar nisam nekulturan da mislim da je put samo moj, pa javaš, javaš, neka prođu 3 auta na zeleno svjetlo, dobro i jeste. Saobraćaj u gradu je prilična katastrofa i uzrok nije samo veliki broj vozila. U Zagrebu npr. je dosta više auta, ali se vozi kompjuterski. Oni da voze kao mi, bukvalno bi morali ostaviti auta, ne bi niko nikad nigdje stigao do sutra. Zar nije lijepo, prva, druga , treća, hop, malo živne auto. Ne treba škripa guma i ne znam šta.

A što se tiče žena u saobraćaju, u 99% situacija im ne zamjerim ni greške, ni pretjerano sporu i bojažljivu vožnju. Nije njihov sport, jednsostavno, uz svo dužno poštovanje, ali moje iskustvo s puta govori tako. Slabije se snalaze, pa se jednostavno ne mogu ljutiti. Ima izuzetaka, naravno, nije mi problem priznati ni kad neka žena vozi bolje od mene, bilo je takvih slučajeva na putu da kažem samo, kapa dole. Ali prosjek je vrlo upitan.

Jesu navalile nezgode baš, nema dana da otvoriš "Nezavisne", a da motorista nije na UKC ili baar troje povrijeđeno u autima. Možda je i do ove vrućine, nabija nervozu. Kad je ovakvo vrijeme, često i teži psihički bolesnici naprave neke veće incidente...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Prosle godine cini mi se, bio sam svjedok, doduse kao pjesak sljedece situacije: semafor kod kampusa, pravac od dvorane Borik, na semaforu crveno i uslovno desno. E sad taksista stoji na crveno i naravno ceka zeleno - covjek ide ravno pred kapiju kampusa - vjerovatno nekoga da pokupi. Kad su ovi iza njega skontali da stoji, legose na sirenu...svi naravo idu desno. Na kraju je lik morao da izadje iz auta i da mlataranjem objasni da je njemu crveno a da je uslovno desno Presmijesna situacija i dokaz da kod nas ljudi voze napamet. Ako je neko stao, na semaforu pogotovo, postoji debeo razlog za to, uostalom dovoljno je samo malo mucnuti glavom...sto vecina u saobracaju ne radi.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
krajo je napisao:
munja.alex je napisao:
krajo je napisao:
U toku dana bar tri auta ,koja idu meni u susret, šveraju i prelaze na suprotnu traku.
Kad pogledam u vozača, drži telefon u ruci i bleji u njega.
Koliko od njih su novija auta sa BT podrškom za povezivanje, da ne priča sa ciglom na uhu dok vozi..?


Manji je problem držati telefon na uhu i pričati.
Što reče @hadzidado, facebook.

Па и није баш, кад причаш, дио концентрације ти оде на ту причу, а прича телефоном није баш као она са сувозачем. Било неко истраживање давно, гледах емисију, возач у току причања на телефон малтене види као кроз тунел.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
jovic23 je napisao:
Juče na tranzitu vozim nekih 60-70 lijevom trakom i mamlaz u nekom autiću (Fabrika coffee dostava, ovom prilikom da mi se još jednom napuši kurca) se bukvalno zalijepio u gepek, blica i na kraju se prebaci desno i kad je već skoro prošao dužinom auta nešto kao trza se, namjeno cimnu malo auto lijevo. I sad zamisli taj mentalni sklop. Da mu polomiš pičku, opet sebi napraviš problem zbog budale.
Na kraju je odjurio ispred mene, bog zna samo koliko je vozio. Šta se onda čuditi što se dešavaju

Е идиота... Да се бар он задесио у оном удесу код ауто плаца, а не неко (вјерујем) недужан. Пази ову ситуацију: возим брзом цестом гдје је ограничење 100, ја грешник, признајем, преко, око 115 и идем логично лијевом траком. Наиђе иза мене неки кретен, улази у гепек, труби, ја се не могах одмах помјерити у десну траку, али сам учинио то који моменат касније чим сам могао, да се ријешим будале, нек буде што даље од мене. Контам, и тако возимо преко ограничења, шта хоћеш још? Пребацујем се десно, претпостављам да ће пројурити и готово, кад не лези враже! Упореди се он са мном и једно 10 секунди возио тако млатећи рукама нешто мени и шта већ вичући :lol: Ја онако гледам напријед, правим се луд, не занима ме. Што је најгрђе, возило је Форд Фокус 1 каравн, а возач 60-гофишњи ђедо са женом :lol: :lol: #-o

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Па то је то... Малена кита ил се не диже па лијечи ту фрустрсцију на цести.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 10:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Kad smo kod bahtatih. Skoro je mene pokušala sasjeći neka pokondirena u velikom džipu (Range Rover), nije joj baš najjasnije šta znači trougao ispred kružnog toka (ide iz Vrbanje i ulazi u kružni u vanjsku, a ja sam već u kružnom i izlazim tamo prema kampusu). I hajde nije to neka scena jer ih imaš 10 dnevno takvih, međutim krenula za mnom i svira mi i blica od Rebrovca do kampusa, tj. pretekne me pa se prestroji pa za mnom pa onda opet ispred mene. Prvo nisam skontao da li se ona meni obraća jer je jasno da je ona mene sasjekla, ali kasnije skontam da ima problema sa živcima.

Još otvara prozor kad smo stali na semaforu i nešto galami. Spustih i ja prozor, ali rekoh joj samo da sljedeći put pogleda znak ispred kružnog toka i nauči ko ima prednost. Kontam da sam joj izašao samo bih sebi problem napravio.

Ne znaš kako da se ponašaš, jer koliko god bio defanzivan i gledao da se kloniš toga, ljudi su invazivni i maliciozni i prosto te tjeraju na reakciju.

Takođe u mojoj ulici u zadnje 3 sedmice tri ulijetanja u dvorište. Ljudi mahom voze preko 100 na sat (ne frljacam se brojkom) kroz naselje gdje je ograničenje 50. Pun vrag nekih početnika sa golf četvorkama, bmw trojkama i ostalim smećem, valjda je to posljedica instagrama i loženja na pungas, južni vetar i ostale idiotizme. Sve tri saobraćajke bili početnici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 10:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Непознавање прописа и онда убјеђење да су у праву под милим Богом. Не разумијем их да толико желе да те прате, да ти у вожњеи нешто гестикулишу, псују, па опсујеш му у себи, тј наглас, избациш то и идеш својим путе, па нећеш се ваљда ћерати тако упоредо с неким, ја за то не бих имао ни живаца, ни воље. Добро, знам да је 100 људи, 100 ћуди.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 10:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Bukvalno to, još se voziš svojim poslom, ne reaguješ na to divljaštvo, ali je neko toliko agresivan da neće da te pusti. I dalje mi je ignorisanje i ne upadanje u te priče neko rješenje, jer je stvarno teško naći način kako se izboriti sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Rivaldinho,
Priupitaj purgere dal im se sviđa regulacija saobraćaja u ZG?
Pratim podforum za automobile na forum.hr i vjeruj mi da domaći jebu majku svakodnevno(semafori u qrcu, sanacije koje su gore nego prije njih, kružni gdje ne bi trebalo da budu, goooomila novih ležećih, kamere gdje god se okreneš...).
Zadnji put sam bio u ZG prije cca 5 godina i meni je bilo ok, tj mnogo lakši nego BG.
Znam da je od bližih gradova Tirana svijet za sebe - no rules, wild west al volio bih vidjeti na šta TO liči.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 10:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
epek je napisao:
Па то је то... Малена кита ил се не диже па лијечи ту фрустрсцију на цести.


:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
boroiswanka je napisao:
Bukvalno to, još se voziš svojim poslom, ne reaguješ na to divljaštvo, ali je neko toliko agresivan da neće da te pusti. I dalje mi je ignorisanje i ne upadanje u te priče neko rješenje, jer je stvarno teško naći način kako se izboriti sa tim.


Najbolja moguća opcija.
Eventualno pokazati srednji prst, ne gledajući u njega/nju.
Pa ako je kreten, što vjerovatno jeste, neka odskače sa sjedala.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Дјецо и млади возачи, немојте ово отварати, тотално је антиобразовно :lol:
Spoiler:
Или у сиуацији да ако ти возиш крнтију, а лик иза тебе који ти труби и забија се у гепек неку бијесну и скупу лимузину, мало прикочиш и направиш му штете мале, али скупе, а он ће бити крив свакако, док тебе боли ћуна јер имаш крнтију 8) 8) :lol: :P :fist:

hadzidado je napisao:
Znam da je od bližih gradova Tirana svijet za sebe - no rules, wild west al volio bih vidjeti na šta TO liči.

Волио бих и ја, али не са својим аутом :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Ima logike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 03 Jul 2021, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Imam ja jednog bisera. Potez Simanovci-Bezanija. Na brzom putu ispred mene lik stade, okrenu se i ode u suprotnom smjeru unutrasnjom trakom. Ukljucio sva cetiri. Valjda misli da je to to.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3784 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 190  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs