banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 425 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Bizarne smrti
PostPoslato: 25 Feb 2009, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
260. godine Valerijan je poražen i zarobljen u bitci protiv perzijanaca. Nakon što je neko vrijeme služio kao stalak za noge perzijskog kralja Shapura I. ponudio je isplatu velike otkupnine za puštanje na slobodu. Kao odgovor kralj je odlučio da mu neiz grlo saspe otopljeno zlato. Nakon toga jadnog Valerijana su preparirali i držali kao ukras. Koža je spaljena tek 350 godina kasnije kad su rimljani konačno porazili perzijance.

1559. godine francuski kralj Henry II. Stradao je jer je htio izgledat lijepo. Za viteški turnir dao si je napravit zlatni oklop koji naravno popustio pod naletom koplja. Komad slomljena koplja probio mu je oko i zabio se u mozak.

1834. godine David Douglas, škotski botaničar, umro je nakon pada u rupu. Nije problem bio u samom padu nego što je ubrzo nakon njega u tu istu rupu upao i bik.

1899. francuski predsjednik Felix Faure umro dok mu ga je u uredu neka mala pljugala.

1920. igrač baseballa Ray Chapman podlegao je ozljedama nakon kaj ga je u glavu pogodila baseball lopta. Do dana današnjeg on je jedini profesionalni igrač koji je poginuo igrajući baseball.

1928. Alexandar Bogdanov, ruski liječnik, umro je radeći eksperiment na sebi. Ubrizgao si je krv studenta oboljelog od tuberkuloze i malarije.

1933. Michael Malloy, beskućnik i alkoholičar, umro je od trovanja alkoholom, nakon što je preživio višestruka trovanja i sudar s autom. Njega su ubili petorica muškaraca koji su na njegovo ime digli nekoliko životnih osiguranja i onda ga odlučili napiti do smrti.

1953. đokej Frank Hayes umro je od srčanog udara za vrijeme utrke i time postao jedini đokej koji je mrtav pobijedio na utrci.

1960. bariton Leonard Warren umro je izvodeći La forza del destino. Zadnji stih koji je otpjevao bio je “Morir? Tremenda cosa”, u prijevodu “Umrijeti?Strašna stvar”.

1971. Jerome Irving Rodale, američki eko poljoprivrednik, umro je za vrijeme interviewa u televizijskoj emisiji. Pošto je djelovalo kao da je zaspao voditelj ga je upitao “Dosađujemo li Vam, g. Rodale?”

1981. 25-ogodišnju Renee Hartvelt u Parisu je ubio i pojeo kolega s faksa, japanski student Issei Sagawa, nakon što ga je pozvala na večeru. Ubojica je proglašen nesposobnim za suđenje i vraćen u Japan gdje je pušten na slobodu nakon 15 mjeseci.

1990. Joseph W. Burrus, mađioničar, umro je nakon što je odlučio izvesti trik bjega nakon što je živ zakopan. No umjesto da ga se pospe sa zemljom odlučio je da ga zaliju betonom. Kako je beton mnogo teži zdrobio je kutiju u kojoj je bio Joseph i ovaj je umro.

2001. Bernd-Jürgena Brandesa ubio je ubodima u vrat i pojeo Armin Meiwes. Prije toga obojica su večerala Brandesov pečeni penis. Upoznali su se kad se Brandes javio na Meiwesov oglas kojim je on tražio nekoga koga može ubiti i pojesti. U svojoj oporuci Meiwes je izričito tražio da želi biti ubijen i pojeden.

2005. Kenneth Pinyan umro je od akutnog peritonitisa nakon analnog odnosa sa pastuhom. Kenneth je odbijao ići u bolnicu zbog srama. Nakon toga bestijalnost je postala ilegalna u Washingtonu.

2005. Lee Seung Seop umro je u internet kafeu nakon što je 50 sati bez prestanka igrao World of Warcraft i Starcraft.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 25 Feb 2009, 21:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
A boze kakvih budala ima, ovaj zadnji je najjaci :D :D :D

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 25 Feb 2009, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
SEKSAO SE SA KONJEM??!!!??!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uwSPIQOrHN4[/youtube]

Obzirom da mu je ovakvo nesto uslo, dobro je da nije odmah dusu ispustio!!!

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 25 Feb 2009, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
:lol: :lol: :lol:

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 26 Feb 2009, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Ima ona starac sto ga je na 100-ti rodjendan udario auto, koji je vozio njegovu rodjendansku tortu...

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 27 Feb 2009, 21:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ima još...

- Pod snaznim naletom vetra, automobil 45-ogodisnjeg Vitorio Luisa upao je u reku blizu Naplesa (Italija), 1983. godine. Vitorio je nekako uspeo da polomi prozor, izvuce se iz kola i dopliva do obale - gde je drvo palo na njega i ubilo ga.

- Majk Stjuart (31), iz dalasa je 1983. godine snimao dokumentarni film o opasnostima niskih mostova, kada je kamion na kome je stajao prosao bas ispod jednog od mnogih niskih mostova u tom kraju. Majk je umro od posledica udara glave o most.

- Walter Halas, 26-ogodisnji prodavac iz Lidsa (Engleska), toliko se plasio zubara, da je zamolio druga da mu izleci zubobolju tako sto ce da ga udari u vilicu. Ovaj je to uradio i to toliko jako da je Halas pao na pod, udario glavu i umro od frakture lobanje.

- Dzordz Svarc, vlasnik fabrike iz Providensa (SAd), neverovatnom srecom je izbegao smrt, kada je njegova fabrika eksplodirala 1983. godine. Celo postrojenje je sravnjeno sa zemljom, osim jednog jedinog zida koji je i dalje stajao. Nakon sto je izlecio manje povrede, Svarc se vratio do rusevina, pokusavajuci da nadje ostatke fabrickih dokumenata. dok ih je trazio, taj jedini preostali zid se srusio na njega i ubio ga na mestu.

- U depresiji jer ne moze da nadje posao, 42-godisnji Romolo Ribola, iz mesta blizu Pize (Italija), 1981. godine seo je u kuhinju, uzeo pistolj i zapretio da ce da se ubije. Njegova zena je sve vreme s njim razgovarala i molila ga da to ne cini. Nakon sat i po ubedjivanja, Ribola je zajecao, bacio pistolj i potrcao zeni u zagrljaj. Pistolj je pao na pod, opalio i ubio Romolovu zenu.

- Gospodja Karson iz Lejk Kusaka, N.Y. je 1983. god. proglasena mrtvom od srcane bolesti. Dok su ozalosceni stajali pored kovcega sa Karsonovom, ona je iznenada ustala. Videvsi to, njena cerka je na mestu pala mrtva.

- Nakon lakseg sudara u Nju Jorku 1977. godine, izvesni covek je, gotovo neozledjen, zavrsio na betonu. Ipak, ostao je da lezi nakon sto mu je jedan od ocevidaca sugerisao da se pretvara da je povredjen, kako bi dobio vise novca od osiguranja. dok je tako lezao na ulici, auto koji ga je udario (a na koji niko nije pazio), ispao je iz brzine, presao preko njega i ubio ga.

- Dok su kaliforniski vatrogasci rasciscavali zgariste, nastalo nakon velikog pozara, nasli su mrtvog coveka u kompletnoj ronilackoj opremi. u pocetku, bili su zbunjeni otkud ronilac u sred pozara, ali im je kasnije sinulo, kad su ustanovili da je tip umro od pada sa velike visine a ne od vatre. Izgleda da je jadnik ronio blizu kaliforniske obale kad ga je pokupio vatrogasni avion (koji se puni sa otvorenih vodenih povrsina) i kasnije izbacio iznad podrucija zahvacenog pozarom.

SLAVNE LICNOSTI

- Frensis Bejkon - jedan od najistaknutijih umova kasnog 16. veka. drzavnik, filozof, pisac i naucnik; Svojevremeno su kruzile glasine da je on pisao Sekspirova dela. Jednog popodneva, 1625, Bejkon je gledao sneznu oluju kroz prozor i palo mu je na pamet da bi mozda sneg mogao da ocuva meso kako je to so cinila. Ta ideja mu nije dala mira i morao je da je proveri u praksi. Odmah je kupio pile, ubio ga i ocerupao. Zatim je istrcao napolje i poceo da pile puni snegom, pokusavajuci da ga zamrzne. Pile se nije smrzlo; Bejkon jeste.

- Ashilus - grcki dramaturg, iz 500. godine pne. Mnogi istoricari ga smatraju ocem grckih tragedija. Po legendi, orlovi su bacali kornjace na kamenje, da bi im polomili oklop i tako ih otvorili. Ocigledno je neki orao pomesao kamen sa Ashilusovom glavom (bio je celav), kad je bacio kornjacu na pisca i ubio ga.

- Dzim Fiks - autor bestselera "Kompletna knjiga o trcanju", koji je 70-tih zapoceo maniju dzogiranja. Fiks je bio u Grensboru, Vermont kad je naprasno izasao iz kuce i poceo da trci. Nije stigao daleko kada je doziveo jak i fatalan srcani udar. Autopsija je pokazala da je jedna njegova arterija bila 70%, druga 80% a treca 99% zakrcena i da je Fiks, pre ovog fatalnog, imao jos tri slabija infarkta.

- Luli - francuski kraljevski kompozitor, iz 16. veka. dok je sa muzicarima uvezbavao neku kompoziciju, toliko se razmahao dirigentskom palicom da ju je slucajno sebi zaboo u nogu. umro je od infekcije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 28 Feb 2009, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Čula sam priču kako je Stevan Sremac sjeo na ekser i umro od infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 09 Mar 2009, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Razbijači mitova na Discovery su dokazali da je nemoguća situacija da je ronilac usisan u avion za gašenje požara i da je onda bačen u vatru.


Citiraj:
Смрт у кади

БAЊA ЛУКA - Бранислав Калаш (35) погинуо је несрећним случајем у својој кући у Дервишима код Бање Луке, потврђено је у бањолучком Центру јавне безбједности.
Калаш је погинуо након што је електрична гријалица упала у каду док се купао. Гријалица се налазила на веш-машини која је уз ивицу каде.
Сазнајемо да је несрећног човјека у купатилу у кади пронашао његов стриц. На тијелу није било никаквих трагова насиља.
Увиђај је обавила екипа ЦЈБ Бања Лука са специјалистом судске медицине Миланом Срдићем. М. Д.

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... eljak.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 10 Mar 2009, 09:39 
Znam ja jednog sto se kupao sa radiom pored kade, naravno ne na baterije. :o :o


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 10 Mar 2009, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ja znam za jedan slučaj da je ženu stresla struja od uključenog bojlera dok se kupala...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 11 Mar 2009, 17:28 
Jel to prava struja bila ili je samo loshe uzemljenje od kuce?

Mene zna drmnuti kad je bojler ukljucen. :(


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 11 Mar 2009, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ne znam. Možda je negdje curilo u bojleru.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 12 Mar 2009, 22:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
Talija je napisao:
2001. Bernd-Jürgena Brandesa ubio je ubodima u vrat i pojeo Armin Meiwes. Prije toga obojica su večerala Brandesov pečeni penis. Upoznali su se kad se Brandes javio na Meiwesov oglas kojim je on tražio nekoga koga može ubiti i pojesti. U svojoj oporuci Meiwes je izričito tražio da želi biti ubijen i pojeden.


Pjesma Mein Teil (Moj dio) grupe Rammstein je vezana upravo za pomenuti dogadjaj:

http://www.youtube.com/watch?v=lk06_ll_vgo

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 12 Mar 2009, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Anakin je napisao:
Ima ona starac sto ga je na 100-ti rodjendan udario auto, koji je vozio njegovu rodjendansku tortu...


Ova pjesma govori o tome Alanis Morissette> http://www.youtube.com/watch?v=BzLvNt4THSQ

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 17 Mar 2009, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... cakom.html

Dvije tragedije, jedna za drugom. Utopio se u kanalu dubokom 40cm. :-?

Tuga i jad. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 21 Mar 2009, 02:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Према изјавама очевидаца, који су били на мјесту несреће, пошто у круг предузећа новинарима није дозвољен улазак, несрећни М.Б. се завукао под камион тежак више десетина тона који се у једном тренутку сам помјерио и пригњечио возача.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... ionom.html

:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 21 Mar 2009, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prema nezvaničnim informacijama, Stevanić je odranije poznat u svom mjestu po pretjeranom konzumiranju alkohola. Navodno se i u četvrtak uveče napio s društvom. Na povratku kući u Hasiće, pao je u neki kanal ispunjen vodom i potpuno se skvasio. Izašao je iz vode i krenuo dalje, ali je pao na livadu i zbog niske temperature se smrzao.


http://www.fokus.ba/vidi.php?rub=8&vijest=19282

:(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 25 Mar 2009, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Мушкарац се полио бензином и запалио
Datum: 23.03.2009 21:00
Autor: Г. Обрадовић, Н.Томашевић

БAЊA ЛУКA - Aлександар Стојановић (35) из Драгочаја, чије је угљенисано тијело пронађено у недјељу увече у некадашњој кафани "Романтика" у Мишином Хану највјероватније се убио.


Citiraj:
Један од пријатеља је рекао да је Aлександар у недјељу ујутро отишао рано на посао, али се послије тога није вратио кући, нити се некоме јављао. Према незваничним информацијама, тог јутра он је жени рекао да иде да наспе гориво у аутомобил.

Они причају да није ријеч о самоубиству, да Стојановић не би дигао руку на себе, али и да не знају разлог због којег би га неко убио.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... palio.html

:(

Citiraj:
Мајка тврди да је Aлександар убијен

БAЊA ЛУКA - Мој син Aлександар Стојановић није се убио, већ га је неко убио, изјавила је јуче "Гласу Српске" његова мајка Винка Стојановић.

Угљенисано Стојановићево тијело нађено је 22. марта увече у напуштеном објекту бивше кафане "Романтика" у Мишином Хану код Бање Луке.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... -mart.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 10 Apr 2009, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Старца убила фреза :(

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... freza.html

Strašno. Nepažnja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bizarne smrti
PostPoslato: 27 Apr 2009, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Погинуо ловац у Бушлетићу код Добоја

ДОБОЈ - Жељко Трифуновић (41) преминуо је јуче од посљедица саморањавањем у селу Бушлетић код Добоја, сазнаје "Глас Српске". У ЦЈБ Добој су потврдили да се догађај десио не желећи да откривају детаље јер је увиђај био у току.

"Глас Српске" сазнаје да се Трифуновић ранио ловачком пушком у ногу, а до добојске болнице је искрварио и умро. Комшије су казале да се он ранио највјероватније када је бацио пушку на земљу, након чега је оружје опалило. Н. Т.
:(

Citiraj:
Жена голфом прегазила двогодишњег сина и мајку
Datum: 24.04.2009 21:00
Autor: Б. Гајевић, Н. Томашевић

СОКОЛAЦ - Невенка Грујић (56) из Балтића код Сокоца је погинула, а њен двогодишњи унук М. К. лакше повријеђен када их је случајно ударила возилом "голф" кћерка настрадале и дјечакова мајка Мирослава Грујић-Калкан (33).

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... majku.html :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 425 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs