banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jul 2011, 00:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
kao i vecina...Djordja znam od pelena bukvalno,nekad je bio sasvim ok lik,ali vec poodavno ide pogresnim putem... :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2011, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
spavac je napisao:
ne kontam, osudjen na 7 godina a setka se po gradu..jel se to njima virtualno sudi na nekoj web stranici..


Bas tako.

Ja ne znam dokle ce oni i slicni im harati ovim gradom....

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2011, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Iz sredstava informisanja cujem da je sinoc izboden na smrt Veso Medic. Krug se zatvara.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2011, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Kasniš filozofe. Ako tako nastaviš izgubićeš titulu kralja crne hronike.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2011, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Drugi objavljuju vijesti, ja sklapam slagalicu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2011, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Banjaluka predložio je sudiji za prethodni postupak mjeru pritvora za Darija Mirjanića (26)Slikahttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000940861940 iz Banjaluke, osumnjičenog za ubistvo njegovog sugrađanina Vese Medića (24).

Mirjanić je rano jutros predat Okružnom tužilaštvu Banjaluka, a tužilac se odlučio da mu predloži pritvor zbog bojazni od bjekstva, te kako ne bi ometao istragu utičući na svjedoke.
Slika

Oko 11.20 Mirjanić je, uz jake mjere obezbjeđenja, izveden iz zgrade Okružnog tužilaštva Banjaluka, pišu "Nezavisne".

Tužilac je juče naredio da se izvrši obdukcija tijela Medića, a rezultati su, kako je jutros potvrđeno, pokazali da je taj mladić iskrvario od ubodne rane.

Medić je ubijen juče nešto prije šest časova, u Ulici Srđe Zlopogleđe, ispred kluba "Excellence", odnosno bivšeg "Irish Puba". „EuroBlic“ piše da se sve dogodilo u bašti kafića. Tamo je Mirjanić primetio Medića, poslije čega je otišao do obližnjeg štanda za prodaju lubenica, gdje je uzeo nož.

"Onda se vratio u lokal, prišao žrtvi rekavši: „Ti si mi istukao druga“. Kada mu je Medić rekao da se odmakne, Mirjanić je izvadio nož i zabio ga Mediću u stomak", rekli su izvori upućeni u istragu.

Oni dodaju da je Mediću prilikom ubadanja presječena jedna od arterija i da je preminuo do bolnice. Nedugo nakon toga Mirjanić je uhapšen, a istražioci su nekoliko časova obavljali uviđaj.

Medić je policiji poznat po brojnim krivičnim djelima, kao i po vezama sa osobama iz kriminalnog miljea, poput Slaviše Ćuluma. Između ostalog, Medić je zajedno s Ćulumom učestvovao u premlaćivanju stražara Kazneno-popravnog zatvora Tunjice Darka Javorca 20. maja 2008.godine. Bio je i učesnik slučaja izazivanja opšte opasnosti, prije tri godine u ''Old kafe'' u Banjoj Luci, kada je on i još jedna osoba ispalila više hitaca i time dovela u opasnost veći broj prisutnih u tom objektu.

I osumnjičeni je odranije poznat pripadnicima banjalučke policije, koja još nije zvanično saopštila šta je izazvalo sukob između njih dvojice.

(BLLIVE, na slici: Veso Medić)

Citiraj:
B. Luka: Bljuzgo u pritvoru zbog ubistva kriminalca
Sudija za prethodni postupak Okružnog suda u Banjoj Luci odredio je danas popodne jednomjesečni pritvor Dariju Mirjaniću (26) zvanom Bljuzgo, koji je osumnjičen da je jučer ujutro ispred bivšeg "Irish Puba" u banjalučkom naselju Obilićevo nožem ubio sugrađanina Vesu Medića (24).


Spoiler:
Dario Mirjanić i Boban Kantar iz Banje Luke falsifikovali novac
Autor B. S. 2011-06-09 12:20:00


Foto: Ilustracija
Tužilaštvu BiH podneseni izvještaji protiv Daria Mirjanića (24) i Bobana Kantara (19)
Banjalučka policija podnijela je Tužilaštvu BiH izvještaje zbog počinjenog krivičnog djela falsifikovanje novca protiv Daria Mirjanića (24) i Bobana Kantara (19), obojica iz Banje Luke.
Oni su osumnjičeni da su kao saizvršioci 25. maja ove godine u tri objekta stavljali u aparate za igre na sreću falsifikovane novčanice od po 50 KM i na osnovu toga tražili i dobili povrat originalnog novca u ukupnom iznosu od 500 KM.
Dvojica mladića, ukupno deset falsifikovanih novčanica od po 50 KM, stavljali su u aparate u salonu igara koji se nalazi u ulici Kralja Petra Prvog Karađorđevića, tomboli u ulici Cara Dušana, te kafiću u ulici Majke Jugovića u Banjoj Luci, saopšteno je iz CJB Banja Luka.
- Nad osumnjičenima je obavljena kriminalistička obrada, nakon čega su pušteni na slobodu. Falsifikovani novac je uz izvještaje dostavljen Sudu BiH - navodi se u saopštenju banjalučke policije.


Da li Strahinja Grahovac bio drug Daria Mirjanića?

Ne znam šta bih rekao, Mirjanić je rješio slučaj u dva poteza i nehotično poslao poruku svima nama, policiji da nema muda da radi svoj posao, običnim ljudima, ako hoćete čist grad morate sami da reagujete.

Učinio nam je uslugu, ali ovo nije ispravan način i svi to znamo. Ništa se od ovoga ne bi desilo da ova banana država radi svoj posao.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 00:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Za to vrijeme...
Citiraj:
Banjalučanin Aleksandar Babić (23) koji je početkom ljeta uhapšen u Švajcarskoj po međunarodnoj potjernici za pokušaj ubistva Slaviše Ćuluma (27), pušten je da se brani sa slobode.

Babić je uhapšen 17. juna i odmah po izručenju upućen je u pritvor u KPZ "Banja Luka" u naselju Tunjice. Pritvor mu je bio određen po dva osnova i nakon isteka, u oba slučaja, tužilaštvo nije zahtijevalo dalje produženje.

Sudijinica Svetlana Marić, službenica za odnose s javnošću Okružnog suda u Banjaluci, potvrdila je da nadležni okružni tužilac Miodrag Bukarica, koji vodi istragu protiv Babića zbog pokušaja ubistva Slaviše Ćuluma, krajem februara prošle godine, nije zahtijevao dalje produženje pritvora s obzirom na to da se osumnjičeni za isto krivično djelo, Siniša Šakić (26) zvani Kinez, još nalazi u bjekstvu. Marićeva je istakla da se protiv Babića u Osnovnom sudu vodi još jedan postupak zbog čega mu je i po tom osnovnu bio određen pritvor. Po isteku tog rješenja, takođe, nije zahtjevano produženje.

Za odluku o puštanju Babića da se brani sa slobode, Marićeva je rekla da tužilaštvo nije našlo razloge za njegov dalji boravak u pritvoru s obzirom na to da se istraga protiv njega, koja je u toku, teško dokazuje bez Šakića.

Babić je uhapšen nepunih 14 mjeseci poslije vatrenog obračuna koji se dogodio u noći 28. februara na 1. mart prošle godine. U tom revolveraškom obračunu ranjen je Ćulum koji je nedavno osuđen zbog pokušaja ubistva Jovana Jošila (30) u obračunu u noći između 24. i 25. aprila, u kojem je poginuo njegov mlađi brat Nedeljko Ćulum (19), a Jošilo ranjen u noge.

Obračuni između dvije sukobljene grupe, Šakića i Ćuluma, počeli su 28. februara. Tog dana, oko tri časa iza ponoći, kako je ranije potvrđeno u policiji, Ćulum je sivim audijem došao pred kuću svog bivšeg prijatelja Šakića u banjalučkom naselju Lauš. Nakon prepirke, Šakić je s balkona kuće ispucao rafal prema Ćulumovom automobilu. U obračunu niko nije ranjen, a svi učesnici bili su odmah privedeni, da bi poslije salušanja bili pušteni na slobodu. Sljedeće večeri uslijedio je novi obračun u Karađorđevoj ulici, u naselju Lauš, a u razmjeni vatre Ćulum je ranjen u lijevo rame. Ćulum i njegova ekipa spas su potražili bježeći pred zgradu CJB Banja Luka. Šakiću i Babiću od tog trenutka izgubio se svaki trag.

Prema napisima pojedinih medija, oni su početkom godine bili primijećeni u Austriji. Nedugo zatim Babić je uhapšen u Švajcarskoj, a za Šakićem se i dalje traga.

Pretpostvake su da je taj obračun bio uvod u krvavu pucnjavu dva mjeseca kasnije na platou benzinske pumpe "Parma Trend" u Rakovačkim barama kada je mlađi Ćulum poginuo, a Jošilo ranjen.


(Fokus)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 01:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Из суднице: Оптужени за убиство Медића жели споразум са тужилаштвом
Datum: 03.10.2011 21:00
Autor: Небојша Томашевић
БAЊAЛУКA - Дарио Мирјанић (24) из Бањалуке, који је осумњичен за убиство суграђанина Весе Медића (24), јуче је у бањалучком Окружном суду негирао кривицу.

"Глас Српске" сазнаје да ће Мирјанић и његов адвокат Ђорђе Стојаковић са Окружним тужилаштвом Бањалука покушати да закључе споразум о признању кривице.
Мирјанић је оптужен да је 6. августа ове године убио Медића једним убодом ножем у груди, а то се догодило испред кафића "Екселенс" (некадашњи "Ирисх пуб") у бањалучком насељу Обилићево.
У оптужници се наводи да је прије тога дошло до сукоба између Мирјанићевог познаника Давора Малића и Весе Медића у ноћном клубу "Екселенс".

Оптужени Мирјанић је, након што је Медић песницом ударио Малића, отишао до оближњег штанда за продају лубеница, узео нож оштрице дужине 20 центиметара, а потом се вратио пред ноћни клуб. Ту се сукобио са Медићем. Када му је пришао радник обезбјеђења Љубиша Тодић и рекао му да се смири, Мирјанић је покушао да га убоде, али није успио.

За то вријеме Медић је дошао "аудијем A4" пред ноћни клуб, изашао са дрвеном палицом и кренуо према Мирјанићу којег није успио да удари.

У оптужници се наводи да је Мирјанић у том тренутку замахнуо руком и убо Медића у лијеву страну груди, од чега је пао на земљу.

Мирјанић је тада побјегао, а нож је одбацио у живицу код Основне школе "Петар Петровић Његош" у бањалучком насељу Обилићево.
Медић је важио за "жестоког момка", а био је један од најбољих пријатеља Славише Ћулума, који је у притвору због двије неправоснажне пресуде од 14 година и девет мјесеци због пљачке Прокредит банке и покушаја убиства Јована Јошила. Мирјанићу је 16. септембра поново одређен притвор. Он је послије истраге и 30 дана проведених у притвору био пуштен да се брани са слободе.


Ljudi i pravnici, zar ovo nije samoodbrana? :-?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 07:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
jedan ubijen jedan u samici...tuzni kauboji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Da pustili su Bljuzgu na kratko,rece mi i half da ga je vidio jedno vece u teatru,al su ga brzo vratili u cuzu jer se suskalo kako ce da ga koknu.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 08:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kakva crna samoodbrana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ti i ja se posvđamo i ti pobjegneš sa mjesta događaja, pa se vratiš sa drvenom palicom, zamahuješ i promašuješ, a ja te ubadam sa nožem u stomak.

Ako ovo nije samoodbrana onda ne znam šta je.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Kod onog Jošila advokat je uspio "izvući" nužnu odbranu,iako su po meni za to postojali minimalni uslovi. Ali on ih je ipak iskoristio,kako god, svoj posao je dobro uradio. Naravno da je to moguće i ovdje. Svakako postoje određeni uslovi za to.

Po meni...ljudi koji su se posvađali, a onda otišli po noževe i palije kako bi jedan drugom presudili....ne znam baš za nužnu odbranu. Možda neka olakšavajuća okolnost prilikom određivanja kazne. Opet kažem, nisu svi advokati jednako dobri. A ni svaki sudija nije isti. Vidjećemo.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 12:56 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
samoodbrana baš i nije kad ti odeš po nož od 20cm i ideš isti upotrijebiti sa namjerom da se svetiš.
Mene su dvojica prebila kad sam imao 16. god, oborili na zemlju i išutali. Nisam imao nikakve šanse, samo se pokrio po glavi.
Sutradan sam uzeo nož od 20 cm i išao ih tražiti po gradu i čekao ispred kuće čitavu noć.
Nisu se pojavili sva sreća jer bi prošli isto ko i taj Medić, a ja bi gulio sad na Tunjicama i primao ga u pakšu.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Gdje su nestale ruke (šake)?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 13:09 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
sa Ljubom zemuncem otišle u grob.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 13:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Nema vise nista na sake.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 14:13 
Kakve sake, jos malo pa ce kao meksicki narko karteli, otfikariti glavu motorkom, nimalo zanimljivo za gledati snimak tako necega...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ma, nek' rade jedni drugima sta hoce, samo da mi 'obicni' smrtnici to ne moramo gledati :confused3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2011, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1862
Lokacija: Banja Luka
Ma nije to lose za pogledati. Meni ne smeta, dok god neko neduzan ne strada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs