banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 313 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2008, 08:58 
Snimak brutalnog mučenja učenice osnovne škole u Pirotu šokirao Srbiju
Direktor škole hteo da zataška zlostavljanje
Autor: Z. Panić, T. Marković-Subota | 16.05.2008 - 09:03

PIROT - Gledao sam snimak zlostavljanja ćerke. Nisam mogao da verujem očima. Pa, ona ima samo trinaest godina. Nemam reči da opišem to zlo - priča za „Blic“ otac učenice iz OŠ ‘’8. septembar’’ iz Pirota, koju su prošle nedelje četiri maloletnice tukle i potom seksualno zlostavljale u stanu jedne od njih, terajući njenu drugaricu da sve to snima kamerom mobilnog telefona.

Otac više ne može da ponavlja strašnu priču. Ćuti, a onda drhtavim glasom, pod vidnim uticajem lekova za smirenje, kaže da se od tog užasa nikada niko u njegovoj porodici neće oporaviti.
- Snimak mi je dao komšija. Njegovo dete ide u istu školu. Svi đaci su to gledali. Ne možemo to da shvatimo... Ako nema zakona da kazni maloletnike, ima institucija koje leče tako bolesne osobe - kaže on.
Direktor Osnovne škole u koju ide zlostavljana devojčica, ali i tri napasnice, Ljubiša Ćirić juče je bezobzirno pokušao da odbaci odgovornost što o brutalnom mučenju, koje je njegovom zameniku trinaestodišnja devojčica prijavila već narednog dana, nisu obavešteni roditelji žrtve i policija.
Zakonsku obavezu da istog momenta pozove roditelje i policiju, Ćirić je juče, pred dvadesetak novinara, okarakterisao kao „sitnu manjkavost u sprovođenju zakonske procedure“.
- Škola je preduzela sve zakonske mere. Sastali smo se sa načelnikom Školske uprave u Nišu i republičkim i opštinskim prosvetnim inspektorom. Zaključili smo da postoje izvesne sitne manjkavosti. Imamo rok od 60 dana da to ispravimo, ali ćemo mi to uraditi mnogo brže - sada revnosno obećava Ćirić.
Posle brojnih pitanja novinara, on je na kraju priznao da je „trebalo da reaguju brže i ranije obaveste nadležne iz policije i Ministarstva prosvete“.
- Ali, situacija je bila delikatna i morali smo da razmotrimo sve detalje. Učenice jesu sutradan dale pisane izjave. Šta se desilo znali su razredni starešina i pomoćnik direktora, koji su postupili prema zakonskim propisima - nastavio je direktor ne navodeći koji to zakon opravdava neodgovornost njegovih najbližih saradnika.
Ćirić je potom priznao da su u školi dan kasnije saznali da postoji snimak zlostavljanja i naglasio da se zlostavljanje odigralo „u kući devojčice iz druge osnovne škole u Pirotu“.
- Nije tačno da je zlostavljanje trajalo osam sati, već se sve odigravalo od 8 do 13 sati - nastavio je sa skandaloznim detaljima Ćirić.
On je naveo da je snimke zlostavljanja prvi put video u ponedeljak, pošto su u školu došli roditelji trinaestogodišnje učenice.
- Ne želim da komentarišem navode roditelja da ih nismo obavestili. Nije tačno da smo pokušali da zataškamo stvar. Bili smo svesni da, čim postoje snimci, stvar ne može biti sakrivena od javnosti. Stvar je delikatna, a postoje kontradiktornosti u izjavama roditelja i dece. Istog dana održali smo sednicu Nastavničkog veća i odredili vaspitno-disciplinske mere učenicama. Sve učesnice ovog nemilog događaja dobile su strogi ukor Nastavničkog veća. Postoji i zakonska mogućnost da se premeste u drugu školu, što se može uraditi samo uz saglasnost roditelja. Zgranuti smo time što se dogodilo i smatramo da je odgovornost na svima nama, porodici, školi, društvu - svima koji brinu o učenicima. Žalosno je što su akteri ovog incidenta deca sa primernim vladanjem, izuzev jedne učenice koja je imala četvorku iz vladanja - rekao je juče Ćirić.
Stric zlostavljane devojčice kaže za „Blic“ da umesto ukora očekuje da se „ove koje su učinile tako gnusno delo pošalju u popravni dom ili u ustanovu za lečenje“.
- Moja bratanica sada umesto u školu svakodnevno ide kod psihologa. Ne pričamo sa njom o tome šta je preživela, ona neće da priča. Kad se to pomene, ona samo zaplače i ćuti. U šoku je, ima modrice i ogrebotine po telu, ali najveće povrede su u njenoj glavi - priča stric devojčice i navodi da je jedina sreća što su se u kući napasnice potom pojavila dvojica dečaka i spasla je dalje torture.
Tog dana, prepričava stric, četiri devojčice su pod pretnjom batinama prisilile njegovu bratanicu i njenu drugaricu da pođe sa njima. Odvele su je u kuću jedne od njih, a zatim su je uz psovke i pogrdne reči naterale da sa sebe skine svu odeću. Uz brutalno šamaranje i udaranje, devojčicu su potom naterale da se dodiruje. Monstruozan čin morala je pod pretnjom da snima drugarica žrtve mučenja. Snimak od osam minuta jezive brutalnosti dan kasnije pojavio se među učenicama škole „8. septembar“, a razdelile su ga četiri napasnice. Stric devojčice kaže da sada čeka reakciju tužilaštva i Centra za socijalni rad.
Direktor Centra za socijalni rad Marija Vasić kaže da se u ovakvim slučajevima zna ko i kada treba da reaguje.
- Kada se krivično delo dogodi u porodici, školi ili na ulici, ono odmah mora da se prijavi nadležnim službama i da se detetu koje je izloženo nasilju pruži puna podrška i pomoć. Ako je dete odlučilo da prijavi slučaj nekoj od nadležnih službi, a tek zatim da to kaže roditeljima, tom detetu treba pomoći. Ako neko nije nadležan, ne sme da zatvara oči pred problemom, već mora da potraži pomoć nadležnih institucija kakva je Centar za socijalni rad. Mi dežuramo 24 sata dnevno. Imamo psihologe, pedagoge, sociologe i socijalne radnike. Tu su i policija i zdravstveni centar - kaže Vasićeva.
Ona za „Blic“ navodi i da svi koji se bave zaštitom dece moraju da znaju šta moraju da učine kada se dogodi ovakav slučaj i kada i kako zaštititi decu.
- O nasilju ne sme da se ćuti. Ovaj slučaj je zgrozio celokupnu javnost i ne možemo da ostanemo mirni na ovakve događaje. Sa nadležnima ćemo se dogovoriti o narednim koracima. Deca do 14 godina ne podležu krivičnoj odgovornosti. Sa njima se radi savetodavno, ali kada je reč o teškim krivičnim delima sa izuzetnom opasnošću, može da se reaguje na neki drugi način. Naša ustanova je spremna da pruži svu pomoć i žrtvi koja je pretrpela nasilje, a i da savetodavno radi sa decom koja su sve ovo počinila, kao i sa njihovim porodicama. Za ono što je učinjeno sigurno postoje veoma duboki razlozi - smatra Vasićeva, koja navodi da je ceo slučaj još u policiji.
Podružnica Srpskog lekarskog društva u Pirotu juče je javno osudila najbrutalniji incident koji se ikada dogodio u ovom gradu.
„Upućujemo javnu podršku devojčici i njenim roditeljima koji su uprkos primitivizmu male sredine, koja je sklona da sve što je negativno i za najstrožu osudu, sakrije pod tepih, glasno progovori o svirepom zlostavljanju, čime su zaštitili sve potencijalne žrtve“, navodi se u saopštenju SLD.


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Kako bi ja ovo natukla :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:
Glupace male umisljene, tukla bi ih dok krv ne bi krenula...Mamu im jebem :fist: :fist: :fist: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:


Citiraj:
već se sve odigravalo od 8 do 13 sati

Majko moja, stoka jedna :fist: :fist:

Citiraj:
Sve učesnice ovog nemilog događaja dobile su strogi ukor Nastavničkog veća


I to je to? :roll:


Citiraj:
U šoku je, ima modrice i ogrebotine po telu, ali najveće povrede su u njenoj glavi


Jadna djevojcica...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 11:13 
Mene vise interesuje sta je njih potaklo da urade tako nesto...

Kao sto reche rijec je o primjernimucenicima, osim jedne koja ima 4 iz vladanja.


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Boga pitaj sta ih je potaklo...Ako pogledas malo bolje, uglavnom sve takve, koje su bile dobre i primjerne ucenice, nakraju naprave takvo nekakvo sranje.. :roll:
Juce sam ovo procitala i sokirala se...
Ne mogu vjerovati da takvo nesto postoji u tim godinama... :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
treba im vratit istom mjerom.........ma sta istom i gore im treba napravit.......bem ti sunce 13 godina :evil: :evil: :evil: :evil: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 11:49 
Citiraj:
Tog dana, prepričava stric, četiri devojčice su pod pretnjom batinama prisilile njegovu bratanicu i njenu drugaricu da pođe sa njima. Odvele su je u kuću jedne od njih, a zatim su je uz psovke i pogrdne reči naterale da sa sebe skine svu odeću. Uz brutalno šamaranje i udaranje, devojčicu su potom naterale da se dodiruje. Monstruozan čin morala je pod pretnjom da snima drugarica žrtve mučenja. Snimak od osam minuta jezive brutalnosti dan kasnije pojavio se među učenicama škole „8. septembar“, a razdelile su ga četiri napasnice.

Odakle one znaju za to u pm...
PA jbt sto kaze covjek imaju 13 godina...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
tensSa je napisao:
Citiraj:
Tog dana, prepričava stric, četiri devojčice su pod pretnjom batinama prisilile njegovu bratanicu i njenu drugaricu da pođe sa njima. Odvele su je u kuću jedne od njih, a zatim su je uz psovke i pogrdne reči naterale da sa sebe skine svu odeću. Uz brutalno šamaranje i udaranje, devojčicu su potom naterale da se dodiruje. Monstruozan čin morala je pod pretnjom da snima drugarica žrtve mučenja. Snimak od osam minuta jezive brutalnosti dan kasnije pojavio se među učenicama škole „8. septembar“, a razdelile su ga četiri napasnice.

Odakle one znaju za to u pm...
PA jbt sto kaze covjek imaju 13 godina...


Jaro moj danas se djeca radjaju sa fakultetom..............jbt ti pa nepobit ih odma!!!!!!!!! :evil:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ista situacija koja se desila u USA rezultirala je time, da su ta djeca poslana u zatvor i da su dobila po nekoliko godina zatvora!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 14:13 
filozof sa vrbasa je napisao:
Ista situacija koja se desila u USA rezultirala je time, da su ta djeca poslana u zatvor i da su dobila po nekoliko godina zatvora!

Sto znachi da i ove treba strpati u neku specijalnu ustanovu ili zatvor dok ne postanu normalne osobe.
PRVO im treba zabiti u glavu sta su uradile, treba im pokazati sta su uradile i da osjete ono sto je ta jadna djevojcica osjecala dok su je mucili.
Jedino tako ce biti svjesni toga sto su uradili.


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Uzet` i zadavit....fuj koji uzas :angry4:

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Ne ide mi u glavu kako nekom takvo nesto u tim godinama moze pasti na pamet...Sta su mislile, sta su htjele? :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:
Stvarno treba udarati i udarati...Podaviti....Fuj :fist: :fist: :fist: :angry4: :angry4: :angry4:
Jadna ona, stvarno ne mogu zamisliti kako joj je....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2008, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Citiraj:
Sto znachi da i ove treba strpati u neku specijalnu ustanovu ili zatvor dok ne postanu normalne osobe.
PRVO im treba zabiti u glavu sta su uradile, treba im pokazati sta su uradile i da osjete ono sto je ta jadna djevojcica osjecala dok su je mucili.
Jedino tako ce biti svjesni toga sto su uradili.


Treba njih u nekakvu ustanovu i to vrlo strogu...
A sada hoce li poslije svega biti svjesne sta su uradile...Ne znam...Takva cudovista treba... :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2008, 01:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Evo slušam da je sličan skandal bio i u novom sadu, neki dječaci tjerali djevojčicu da pase travu ispred škole! Strašno! :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2008, 08:06 
filozof sa vrbasa je napisao:
Evo slušam da je sličan skandal bio i u novom sadu, neki dječaci tjerali djevojčicu da pase travu ispred škole! Strašno! :(


Evo iz Blic-a:

Citiraj:
NOVI SAD - Tri učenice i osam učenika OŠ „Sonja Marinković“ juče su odlukom Nastavničkog veća kažnjeni jedinicom iz vladanja zbog prošlonedeljnog fizičkog i psihičkog zlostavljanja školske drugarice.

Kažnjenim osmacima zabranjen je i odlazak na maturu, dok sedmaci, koji su učestvovali u zlostavljanju, neće imati pravo na dvodnevni izlet.
U školi kažu da će iste kazne dobiti još dvojica učenika koji su naknadno identifikovani pregledom snimka incidenta. Kazna se očekuje i od veća OŠ „Vasa Stajić“ i OŠ „Žarko Zrenjanin“, čija su tri ili četiri učenika takođe učesnici zlostavljanja.
Odluka veća je, međutim, izazvala nezadovoljstvo roditelja kažnjenih đaka, koji smatraju da škola nije imala pravo da reaguje jer je u pitanju „obična tuča“ van školskog dvorišta. Neki navode i da su njihova deca bila „samo“ posmatrači, zbog čega su već juče najavili žalbu.
Direktor Jožef Ač kaže da će predložiti roditeljima da ispišu decu iz škole, ali da oni nisu u obavezi da to prihvate.
- Nekoliko roditelja nije bilo spremno da ni da dozvoli razgovor dece sa pedagogom, a neki se nisu ni pojavili u školi. Većina roditelja štiti decu i ne prihvata da su učestvovali u ovakvom događaju. Od onih koji su bili na razgovoru većina nije ni videla snimak - kaže direktor.

Inspekcija još u Pirotu
PIROT - U OŠ „8. septembar“ republička prosvetna inspekcija još ispituje da li je bilo propusta u školi oko prijavljivanja policiji slučaja zlostavljanja trinaestogodišnje učenice. Nalazi inspekcije biće saopšteni javnosti tek kada se završi kompletna kontrola.
Direktorka Centra za socijalni rad u Pirotu Marija Vasić je rekla da su i juče nastavljeni razgovori sa devojčicama koje su zlostavljale učenicu, ali i njihovim roditeljima.
- Ne možemo da procenimo koliko će trajati svi ti razgovori i sa njima, radi ceo naš stručni tim sastavljen od psihologa, pedagoga i socijalnog radnika. Po potrebi se uključuje i pravnik. Juče smo razgovarali sa dve devojčice i njihovim roditeljima. Postupak je jako poverljiv i druge detalje ne možemo da iznosimo jer je reč o maloletnicima i potrebna je zaštita njihovih osnovnih prava. Kad se završe razgovori, posle određenih procena i konsultacija sa sudom odlučiče se o daljim potezima - rekla je Vasićeva.
Z. P.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Maj 2008, 12:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Najgore je to kad i roditelji te djece vjeruju da je to bila samo dječija zajebancija i da je sve u redu.

A ja znam koliko to ostavlja štetu na zlostavljano dijete, jer sam u ratu imao sličan problem u osnovnoj školi, bio sam treći razred i iz druge učionice neki malci se natovarili na mene, dok nisam donio bombu od kuće i zaprjetio im da ću nas sve raznjeti, jer ni moja učiteljica nije pridavala tome mnogo pažnje i morao sam to sam rješiti. :evil:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 00:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vgek1Ik7kOE[/youtube]

Još jedan užasan snimak. Nadam se da ću naći orginal na Youtube. Ovu dvojcu treba poslati u neku ustanovu na duže vrijeme. Kakav škola, gluposti. Toliki grmalji na duplo manjeg od njih.

Gamad :angry4:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 11:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
filozof sa vrbasa je napisao:
Evo slušam da je sličan skandal bio i u novom sadu, neki dječaci tjerali djevojčicu da pase travu ispred škole! Strašno! :(

Gledao sam taj snimak i znam ko je ucestvovao u tom. Ima toga jos jako puno, samo se ne prica :roll:

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 22:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Večeras na RTRS-u snimak koji je napravio jedan majmun. Na tom snimku se vide druga dva majmuna kao tuku slabijeg od sebe, slupaše mu glavu i nastavljaju da ga udaraju. Valjda srednjoškolci, u Derventi.

Ko će da se kladi da su svi oni imali 5 iz vladanja? Ta ocjena ništa ne znači, to nastavnici daju onako, da popune rubriku.

Ja sam apsolutno protiv 'prijateljskog' odnosa prema maloljetnicima. Stroga disciplina treba da postoji za njihovo dobro. Bolje da se boji nastavnika i roditelja, nego da prave idiote od sebe. Ništa ne uče, nikog ne poštuju, razvijaju se u prave nepismene debile. (ne svi, naravno, ali smatram da je generalno stanje naše omladine očajno)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 22:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Nov 2008, 19:20
Postovi: 148
Hitler je bio u pravu.... treba to sve u gasnu komoru! :angry1: :violent1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2008, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2005, 01:35
Postovi: 1237
blue je napisao:
Ništa ne uče, nikog ne poštuju, razvijaju se u prave nepismene debile.


Velika istina. Banda, sve to treba samarati, al ne smijes nisi maloljetan pa najebes od policije.

_________________
-I cant take his money, I cant print my own money, I have to work for my money. Why dont I just lay down and die
-I believe children are our future, unless we stop them now
-Einstein didnt speak until he was 3 and even then he could only speak German


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 313 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs