banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 14:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 383 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 24 Feb 2015, 03:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjaluka 17. 07. 2014
PRESS
SEDAM GODINA OD NESTANKA MALIŠANA - PRESS U POSETI PORODICI MAKARIĆ U POTKOZARSKOM SELU IDŽANI
Našem Ratku još se nadamo!
Na sedmu godišnjicu misterioznog nestanka četvorogodišnjeg Ratka Makarića iz potkozarskog sela Idžani, čije kosti su, prema nalazu DNK pronađene u julu 2010, njegova majka i baka ne mire se sa činjenicom da je mališan mrtav i kažu da i dalje žive u nadi da će ga videti živog.
Slika
Tuga ne prolazi Majka Slobodanka sa decom
Reporteri Pressa juče su posetili Makariće. U njihovim kućama vlada neopisiva tuga, još od kako je 16. jula 2007. godine mališan nestao, o čemu je mesecima i godinama brujao celi region.
Pri ulasku u dvorište Ratkove bake Stojanke saznali smo još jednu šokantnu vest, da je njen sin, a Ratkov tridestšestogodišnji otac Željko poginuo u oktobru prošle godine u Nemačkoj.
Najveća potraga u Srpskoj

- Tuga, pa gotovo! Mesec dana posle Ratkovog nestanka, umro mi je muž, a u oktobru 2013, prilikom seče drveta u Nemačkoj stradao je i moj Željko, najstariji sin i Rašin otac - u dahu je ispričala Stojanka Makarić i briznula u plač.
Kaže nam da je Željko stradao prilikom olujnog nevremena i da je sahranjen pored kostiju koje su, navodno, Ratkove.
- Policija je DNK analizom utvrdila da su pronađene kosti Ratkove, i tu je sva priča završena. Međutim, mi još ne znamo kako je dete stradalo i kako su njegove kosti pronađene na mestu kojim su prošle na stotine ljudi koji su tragali za njim - priča uplakana Stojanka. Dodaje da joj nije jasno još nekoliko stvari, ali da joj je najveća misterija vilica.

- Posle pronalaska kostiju mi smo na tom terenu našli i vilicu, koju smo predali policiji. Međutim na njoj su zubi bili zdravi, a naš mališan je imao pokvarene zube. Takođe, snaja je, zbog veličine pronađene kosti, tvrdila da se radi o ljudskoj vilici, a ne dečjoj. Međutim, na ovo pitanje nikada nismo dobili odgovor. Kako god, možda zato što to silno želim, ja i dalje verujem da će se naš Ratko vratiti - kroz suze priča baka nestalog mališana. Ona podseća da je mesec dana nakon Ratkovog nestanka umro i njen muž, po kojem je nestali mališan dobio ime.
Podsetimo, posle misterioznog nestanka dečaka, banjalučka policija organizovala je najveću potragu u istoriji Republike Srpske u koju su bili uključeni i specijalizovani psi tragači iz Hrvatske. Međutim, dečje kosti nađene su početkom juna 2010. godine, na oko kilometer od mesta gde je dečak poslednji put viđen, kada je sa stricem Oliverom otišao da napoji konje.
Policija je odmah nakon nestanka pronašla Ratkov plastični pištolj i deo stričevog mobilnog telefona, koji je mališan nosio sa sobom, ali tela pune tri godine nije bilo. Na kraju, deo kostiju i lobanju pronašli su meštani zaseoka Vučića Gaj, a zvanična verzija je da su ostatak skeleta odnele divlje životinje.
Krišom gleda fotografije

Sa ovom tvrdnjom ne slaže se ni Ratkova majka Slobodanka. Nju smo juče, na godišnjici od nestanka dečaka, zatekli u nedovoršenoj kući koju je gradila sa svojim pokojnim mužem.
- Ne verujem, jednostavno ne verujem da je Ratko mrtav i nadam se da ću svoje prvo dete ponovo videti. Nakon njega dobili smo još troje dece, ali naš prvenac je bio dete koje smo obožavali. On bi sada imao 11 godina, a iza njega ostala nam je Milica sa sedam, Bojan koji ima pet i najmlađa Željana, koja se rodila dva meseca nakon što je Željko poginuo. Po ocu je dobila ima - kroz suze je ispričala i majka Ratka Makarića, koja sa troje male dece živi u Potkozarju.
Slobodanka kaže kako o Ratku ne priča pred bratom i sestrama, jer ne želi da osete bol, ali da često gleda fotografije na kojima su njen mališan i pokojni suprug.
- To radim krišom, da njima ne pravim bol. Ponavljam, živim u nadi da je moj Ratko živ i da ću ponovo videti njegov osmeh - zaključila je Slobodanka Makarić, pokazujući još neobjavljenu fotografiju svog prvog sina.

Davorin Tomić


Citiraj:
Nema krivičnog dela

Iz policijskih izvora juče nam je saopšteno da precizan način smrti Ratka Makarića nije poznat, ali da je gotovo sigurno da su pronađene kosti njegove.
- Prema rezultatima ekspertize DNK, koja je rađena u Institutu za genetski inženjering i biotehnologiju u Sarajevu, sa 99,994 procenta sigurni smo da su skeletni ostaci pronađeni u Potkozarju, kosti nestalog mališana. To je utvrđeno nakon što je pronađeni uzorak DNK upoređen sa uzorkom krvi uzetim od Ratkove majke - objašnjavaju u policiji. Nezvanično, kriminalistički inspektori veruju da su dečje kosti, nakon njegovog nestanka, lutanja po šumi i smrti, raznele divlje životinje. Takođe, posle nestanka, saslušavani su svi članovi porodice, ali niko od njih istražiocima nije bio sumnjiv da bi se ova misterija kvalifikovala kao bilo kakvo krivično delo.


http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... damo!.html

Kakva je nesreća pogodila ovu porodicu. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 24 Feb 2015, 08:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Neće nikad biti jasno kako je stric izgubio dijete kao da je igla i kako su dječaka nakon najveće potrage pronašli nakon tri godine kilometar daleko od kuće.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 04 Mar 2015, 02:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Slika
Majka nestalog Banjalučanina krivi policiju
koprena
Policija ne radi svoj posao kako treba, tvrde Dušaka i Sanja Koprena, majka i sestra dvadesetšestogodišnjeg Bojana koji je nestao prije osam mijeseci.


Osim pronađenog Bojanovog zapaljenog auta u mjestu Udovčići, o njemu se ništa ne zna. Dušanka kaže, ne može više da podnese neizvjesnost i smatra da policija sporo radi na rasvjetljavanju slučaja.

“Ne može biti da niko ništa ne zna. Sve što znamo je da je auto nađeno. Nije mi jasno. Njihova priča nema dovoljno dokaza. Kako nema dokaza. Ako vi znate ko je s kim bio mora neko nešto znati. Kakvi dokazi trebaju da nekoga pritvore”, rekla je Dušanka.

U MUP-u RS ne žele pred kamere, samo poručuju da čine sve što je u njihovoj moći. U slučaju Koprena do sada su obavili 120 informativnih razgovora, a dva puta je obavljen detaljan pretres šireg terena u kojima su učestvovala 83 policijska službenika. Čak su i pripadnici speleološkog društva Ponir, na područiju Pervana i Rekavice pretresali jame, kako bi pronašli neke tragove.

Bojanova sestra Sanja i dalje vjeruje da joj je brat živ.

“Samo je bila jedna žena koja je tvrdila da ga je vidjela u marketu As. Ja joj i sada vjerujem. Policija je pregledala te kamere kažu da on tu nije bio. Roditelji su mi živi grobovi, oni su živi mrtvaci. Ne mogu ni pričati. Jedva funkcionišu i rade. Znate kada vam je svaki dan isti”, ispričala je Bojanova sestra Sanja Koprena.

Sanja kaže da je nemoguće da niko ništa nije čuo kada je auto njenog brata zapaljeno, jer je u blizini naselje.
Porodica Koprena moli sve koji nešto znaju o Bojanu da pomognu u istrazi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kobxX7edodY[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 11 Mar 2015, 03:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bsFbttxUTbI[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 11 Mar 2015, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Tijelo Banjalučanina čiji su inicijali M.M. /24/ pronađeno je jutros u banjalučkom naselju Ponir.
Rodbina je u prostorijama Novog groblja u Banjaluci prepoznala i utvrdila da je riječ o licu M.M. čiji je nestanak Centru javne bezbjednosti Banjaluka prijavljen 5. marta, saopšteno je iz Centra.
Policiji je oko 9.30 časova prijavljeno da je u mjestu Ponir, grad Banjaluka, pronađen mrtav muškarac.
Uviđaj na licu mjesta izvršili su policija i dežurni mrtvozornik koji je konstatovao da je riječ o zadesnoj smrti i da nema elemenata krivičnog djela.
O svemu je obaviješteno Okružno tužilaštvo Banjaluka.
Srna nezvanično saznaje da je riječ o Mariju Miklešu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Citam o ovim francuzima sto su na Vozdovcu oteli dete i pokusali naguliti, ali ih policija stigla na autoputu... Joj Boze da hoce pustiti oca 5 minuta sa njima da im bubrege odvali, a nadam se da ce ih bar nasa policija na stari srpski nacin propitati...
Dileje su ladno pokusale na autoputu izbaciti dete, ali su srecom spreceni... Ja ne znam da li su kreteni ovo ranije radili, ali mi ovo deluje i vise nego amaterski, jer ne znam kako su mislili pobeci iz zemlje sa detetom, cija je otmica prijavljena i granica blokirana..

Svaka cast za policiju jer su munjevito reagovali i uhapsili ih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ej, ako je ovo bilo u stilu prolazimo kroz Srbiju, pa hajde da usput pokupimo neko dijete, stvarno ih treba istabati, kažu da su već imali pripremljen pasoš za nju. :o

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U svakom slucaju se vidi da je organizovano, pasos su imali, a auto je nazad bilo natrpano, a carinici retko kada detaljno zaviruju da vide putnike pozadi, jos kada je malo dete u pitanju, carinik bi jos manje obracao na razliku sa slikom u pasosu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
majku im njihovu,nikad nisam udario zensko ali ovu kravu bi mogao nogama gaziti a da me nimalo ne grize savjest


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne znam....meni ovaj slučaj izgleda previše naivan.....naivan do imbecilnosti holivudskih filmova.U sred bjela dana,u sred velikog grada,pred masom svjedoka kidnapovati djete i naguliti... :oops:
A koliko sam upratio lik otmičara....on ne izgleda kao neko ko nema tri čiste u glavi...čak naprotiv

Možda ja i griješim,ko će ga znati

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3120
Smrdi ovdje dosta,nemogu ni ja vjerovati da bi bas tako naivno ukrali u po dana i jos bjezati preko granice sa istim autom.Treba sacekati sutra izvjestaj policije mada je najvaznije daje dijete spaseno,a njima ako su isli "namjerno" to uraditi onda udri gamad.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 20:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
jbt, ovo me je bas potreslo, strasno...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 21:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
jbt, ovo me je bas potreslo, strasno...


i mene pravo da ti kazem a jos vise kad sam pogledao snimak kako otac prilazi autu i kaze maleckoj gde si sunce tatino


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
BOSS66 je napisao:
Smrdi ovdje dosta,nemogu ni ja vjerovati da bi bas tako naivno ukrali u po dana i jos bjezati preko granice sa istim autom.Treba sacekati sutra izvjestaj policije mada je najvaznije daje dijete spaseno,a njima ako su isli "namjerno" to uraditi onda udri gamad.

E baš će ti Slina u izvještaju reći pravu istinu :-?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 21:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
mandrak je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
jbt, ovo me je bas potreslo, strasno...


i mene pravo da ti kazem a jos vise kad sam pogledao snimak kako otac prilazi autu i kaze maleckoj gde si sunce tatino

Bas sam se lose osjecao kad sam ovo vidio danas, otac sam, nemam pojma kako bih se ponasao, ali mislim da bih u trenutku mogao svasta da uradim, onaj momak je bas smiren, svaka mu cast na tome, ja sam se bas uznemirio, mislim da mi je puls 350...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 13 Mar 2015, 23:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Čiča iz Rogače je napisao:
BOSS66 je napisao:
Smrdi ovdje dosta,nemogu ni ja vjerovati da bi bas tako naivno ukrali u po dana i jos bjezati preko granice sa istim autom.Treba sacekati sutra izvjestaj policije mada je najvaznije daje dijete spaseno,a njima ako su isli "namjerno" to uraditi onda udri gamad.

E baš će ti Slina u izvještaju reći pravu istinu :-?


Zar niste upratili da se Slina bas "slucajno" nasao na autoputu u to vrijeme i da je ucestvovao u potjeri i naravno slikao se medju prvima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 14 Mar 2015, 00:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
O tome ti i pričam.....davno je bila prestava u Feketiću,narod već zaboravio

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 14 Mar 2015, 01:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Navodno bio kod Alvirovica u NAVAKu pa odatle brzo stigao

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Одг: Nestali!
PostPoslato: 14 Mar 2015, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
mandrak je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
jbt, ovo me je bas potreslo, strasno...


i mene pravo da ti kazem a jos vise kad sam pogledao snimak kako otac prilazi autu i kaze maleckoj gde si sunce tatino

Bas sam se lose osjecao kad sam ovo vidio danas, otac sam, nemam pojma kako bih se ponasao, ali mislim da bih u trenutku mogao svasta da uradim, onaj momak je bas smiren, svaka mu cast na tome, ja sam se bas uznemirio, mislim da mi je puls 350...

Da, kad si roditelj onda sve gledaš drugim očima... Ali ja ovom ocu skidam kapu, dijete je već istraumirano i najmanje što mu treba da gleda bijesnog oca, baš i treba pred djetetom da bude ovako smiren, ali kad bi se našao sam sa otmičarima, mogu misliti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nestali!
PostPoslato: 15 Mar 2015, 19:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Troje otmičara koji su u Beogradu oteli dvogodišnju djevojčicu Mašu, te su ubrzo nakon toga uhićeni, sve informacije o djevojčici pronašli su na Facebooku.

Kako beogradski Telegraf neslužbeno doznaje, otmičari su sve informacije o boravištu djevojčice pronašli na profilu jednog člana obitelji, koji je bio javan. Na taj način su pronašli dijete koje im odgovara, ali i ostale podatke koji su ih najvjerojatnije doveli do mjeste gdje su pokušali otmicu.

"Koristeći program za prepoznavanje lica, lako su pronašli dijete putem interneta, a onda su sve potrebne informacije prikupili putem otvorenog Facebook profila, koji su također pronašli putem fotografija. Mala Maša je oteta kako bi je iskoristili za dobivanje skrbništva nad gotovo identičnim djetetom koje živi u Francuskoj, a čije majka je jedna od otmičarki iz bijelog BMW-a", tvrdi beogradski Telegraf.

Ovaj slučaj, koji je pokazao da bi se svačija djeca mogla na isti način naći na meti otmičara, trebao bi biti upozorenje roditeljima koji fotografije svoje djece objavljuju na društvenim mrežama.

Autor: RTL


Pa ovo ima samo u Nemogućoj misiji ili Bornovom identitetu. :confused2:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 383 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs