banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2008, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Citiraj:
Maloljetni M. D. (17) iz Sarajeva podlegao je povredama zadobijenim nožem, u utorak, oko 19 časova, dok se vozio tramvajem na dionici Marijin dvor - Tehnička škola.

- I pored ogromnih napora ljekara, zbog izuzetno teških povreda u predjelu stomaka, dječak je izgubio bitku za život - kazala je novinarima Biljana Jandrić, portparol sarajevskog Kliničkog centra.

Jusuf Zornić, portparol MUP-a Kantona Sarajevo, istakao je da su trojica osumnjičenih za ubistvo M. D. uhapšeni.

- Sat vremena poslije ovog događaja policija je uhapsila S. N. (17) koji je učestvovao u tuči i koji je sada učesnik u izvršenju ubistva. Nakon njegovog hapšenja uspjeli smo lišiti slobode još dva lica koja su učestvovala u tuči i izvršenju ubistva. Radi se o L. A. (18) i T. B. (19) - kazao je Zornić.

On je rekao da je pronađen nož kojim je izvršeno ubistvo, ali i bokser koji je korišten u tuči. Predmete kojima je pretučen, a potom i ubijen M. D. pripadnici MUP-a našli su u jednom objektu na Baščaršiji.

Ubistvu mladića u tramvaju, koji je vozio na relaciji Baščaršija - Ilidža prethodila je svađa, a onda tuča. Teško povrijeđeni M. D. odmah je prevezen u Klinički centar, a desetak pripadnika MUP-a dali su krv u pokušaju da se spasi život mladića. Nažalost, on je juče rano ujutro podlegao.



Strasno! Po rijecima ocevidaca, zaplet je bio slijedeci: face su usle u tramvaj, nesretnik ih je pogledao, jedna od lafova je skocio i rekao "sta me gledas" pa su ga poceli tuci, na kraju su ga izboli i pobjegli.


Citiraj:
SUBOTA, 09.02.2008., 13.00h, ISPRED KATEDRALE.
Spontano okupljanje gradjana -
Protest zbog ubistva Denisa Mrnjavca i ugrozene sigurnosti gradjana Sarajeva!
"Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Katedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je dosta nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost."


Mene fascinira koliko su ljudi u BiH postali PIZDE! Pun tramvaj, ko zna koliko odraslih muskaraca u njemu, i niko nema muda da pridje balavcima od 18 godina i spasi nesretnog momka! Pu!

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 14:57 
Citiraj:
Mene fascinira koliko su ljudi u BiH postali PIZDE! Pun tramvaj, ko zna koliko odraslih muskaraca u njemu, i niko nema muda da pridje balavcima od 18 godina i spasi nesretnog momka! Pu!




Citiraj:
nož kojim je izvršeno ubistvo, ali i bokser


da imam pistolj mozda bih i nesto uradio, ali ovako...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Upravo to, sta treba da rizikujem da me klosari izbodu, pa da i zbog mene prave skupove i setnje po gradu, neka hvala :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 16:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2007, 22:45
Postovi: 61
Lokacija: Darkwood
Nisam neki ljubitelj smrtne kazne al zbog ovakvih likova bih je uveo u BiH - smjesta. Koje su to p**ice, trojica protiv jednog i jos imaju boker i noz - i sad oni ko face? A jebo majku, po giljotinu to treba, taman mi najrodjeniji bio. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Ja ne mogu vjerovati da su naočigled ljudi u tramvaju ubili momka.... Jbt, kakva je to drskost, sila, poganština.... fuj.... ne mogu naći riječi za ovo. Sve više počinjemo ličiti na debile iz američkih filmova.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
U danasnje vrijeme svi gledaju svoja posla i nikog nije briga za drugim...

Prosle godine je na jednoj njemackoj televiziji prikazana emisija u kojoj su reporteri izveli test - odglumili su tucnjavu/napad nekoliko likova na jednom javnom i prometnom mjestu... Rezultat je bio porazavajuci - niko se nije usudio prici momcima, koju su "udarali" jednog momka... Samo jedna starija zena, bakica, im je vikala da prestanu... Zanimljivo je da niko od prolaznika nije ni policiju pozvao, nego je to ucinila jedna radnica iz obliznje prodavnice...

A prije nekoliko godina su na RTL televiziji prikazali namontiranu scenu silovanja/napastvovanja na javnom mjestu - jedan frajer glumi kako napada i pokusava da siluje zensku na javnom mjestu. Ama niko ni da pridje - samo prodju pored ili stoje sa strane...

I ovdje u Becu citam u zadnje vrijeme kako ima sve vise napada malih grupica na polaznike - otimaju mobilne, pare, satove ... A da stvar bude zabrinjavajuca, u mnogim slucajevima se radi o pubertetlijama (14-15 godina) - sta ce tek biti kad budu imali 20-25...

Ja sam cvrsto odlucio da nabavim sebi neko "zastitno sredstvo" - cakiju/noz, boxer ili cak i pistolj (moze i bereta 6.35mm :D ) da u noge pucam...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Uzmi suzavac, bar neces imati problema, sa policijom, na ulazu u klubove...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Ovdje su prije dva-tri dana pronasli musko tijelo - bez glave ! ! ! Kraj jedne od glavnih, izuzetno prometnih ulica.

Znaci nema dalje.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Sto rece jedan forumas .. u 3 stvari se gleda .. u pivo, u pod i u pjevaljku .. sve ostalo izaziva tucu ..

Citiraj:
Ja sam cvrsto odlucio da nabavim sebi neko "zastitno sredstvo" - cakiju/noz, boxer ili cak i pistolj (moze i bereta 6.35mm ) da u noge pucam...


Izuzev ako nisi neki iskusan revolveras .. cisto sumnjam da ces u svoj toj frci da se saberes dovoljno da pucas i pogodis nekoga u nogu .. Eno jednog i najboljeg primjera .. onaj izbacivac u Titaniumu .. Ako si ozbiljan po pitanju zastite .. poslusaj Hertzogov predlog (jes' da ces onda biti zena .. al' dobro .. nije ni 6.35mm daleko od toga :D)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Japanese_rose je napisao:
Ovdje su prije dva-tri dana pronasli musko tijelo - bez glave ! ! ! Kraj jedne od glavnih, izuzetno prometnih ulica.

Znaci nema dalje.

Bože sačuvaj!!!
Ovdje ima dosta silovanja i to baš po centru, po manjim uličicama... Ako ideš sam, ne gine ti napad... :(

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
EiLeen je napisao:
Bože sačuvaj!!!
Ovdje ima dosta silovanja i to baš po centru, po manjim uličicama... Ako ideš sam, ne gine ti napad... :(


U soku sam danima, bez z****ancije. Kontam da su to vjerovatno neka ritualna africka ubistva. Mozda grijesim, jer ne znam da li je ubijen bijelac ili crnac, ali tako su bili mozda prije 2 godine pronasli tijelo djecaka bez glave. Zamisli tu monstruoznost.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 17:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Japanese_rose je napisao:
EiLeen je napisao:
Bože sačuvaj!!!
Ovdje ima dosta silovanja i to baš po centru, po manjim uličicama... Ako ideš sam, ne gine ti napad... :(


U soku sam danima, bez z****ancije. Kontam da su to vjerovatno neka ritualna africka ubistva. Mozda grijesim, jer ne znam da li je ubijen bijelac ili crnac, ali tako su bili mozda prije 2 godine pronasli tijelo djecaka bez glave. Zamisli tu monstruoznost.


A gde je ovo bilo, gde zivis :-? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 18:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Japanese_rose je napisao:
Ovdje su prije dva-tri dana pronasli musko tijelo - bez glave ! ! ! Kraj jedne od glavnih, izuzetno prometnih ulica.

Znaci nema dalje.

Neko je gledao previse Dextera, izgleda (a kako sam procitao, tu je tek zavrsila prva sezona). :-?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
Ja sam cvrsto odlucio da nabavim sebi neko "zastitno sredstvo" - cakiju/noz, boxer ili cak i pistolj (moze i bereta 6.35mm ) da u noge pucam...


Suzavac extra stvar.

Pištolj,čakuju ako nećeš koristiti onda nemoj ni vaditi (pravilo), jer kad ti izvadiš pištolj izvadiće i on, a neće znati da si mu ti mislio samo u nogu pucati....i odee glava.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 20:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Avg 2004, 23:59
Postovi: 169
...sta ce tek oni da rade kad budu malo stariji....

Najvise me nervira kad za nekog zlocinca stave inicijale ili kad se krije kad ga privode...To me bas ras*izdi :x Kriju njihove identitete. Pa kad krenu prosipati to je zakon to je ..bla bla bla ... Kao da oni nisu svjesni sta su uradili. Pitanje da li ce ih kazniti dovoljno (a sta god im uradili to nije dovoljno)... onda neko drugo dijete vidi sta su napravili a da bas nisu kaznjeni pa ce da se ponovi nesto slicno (nazalost)
Mada toga ima svugdje u svijetu ne samo kod nas... surova realnost :(

_________________
samo osmijeh.....onda je sve lakse....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Za ljude se ne cudim sto nisu reagovali - kad idem busom vidjam tamo samo penzice i iscrpljene zene koje se vracaju sa posla...i hrpe bucnih tinejdzera...

Koliko neko mora biti pokvaren, zao i nemati bas nikakav strah od kazne da bez razloga u punom busu u sred bijela dana izbode na smrt covjeka...

Ali eno na onoj temi gdje su drotovi malo nalupali onu dvojicu sto nisu platili klopu, tukli se 4 na jednoga i na kraju bili drski prema policiji i jos i udarili drota - pola ljudi je na njihovoj strani, kao imaju oni prava...
Jeste, imaju prava da se ponasaju normalno i ne ugrozavaju druge...ali kad ne priznajes prava drugih ljudi na normalan zivot, sto se onda pozivas na svoja prava...
Tako se pocne, a za godinu dana bodes ljude po tramvajima, za dvije dilas, silujes, reketaris i ubijas ljude okolo...

Kakve su nam kazne i ne cudi me nista.
Sve bih ja to na minimum 15 godina robije, ali ne penzionerske kao kod nas. Morali bi oni meni svaku marku potrosenu na njih zaraditi. Ako neces da radis - a ti gladuj, pa crkni.
A kod nas u zatvorima bolje zive nego neki pripadnici radnicke klase, cak i vikende slobodne imaju, sto vecina zaposlenih moze samo sanjati... :-?
Da je meni vlast na godinu dana, bogme bi klosari dobro razmislili prije nego sto predju s one strane zakona...

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Prvo ljudima moras dati nesto da bi trazio nesto. Kod nas je drzava totalni raspad, a traze se neki standardi. Ako mladom covjeku ne omogucis da radi, normalno je da ce krasti da bi jeo. Druga stvar je ovo nasilnistvo. Takve treba kaznjavati. Ali ako neko nema posla i radi na pijaci a dodje milicija i tjera ga zar to nije nasilnistvo drzave nad narodom. A ovamo politicari kradu milione i nista im. Prvo drzava treba sebi da postavi standarde pa onda da trazi od naroda. Traze ti da platis sve, a ne daju ti da zaradis. Pa nije onda ni cudo sta se desava. Naravno, ovdje ne ukljucujem ovaj idiotizam i nasilje po ulicama.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
V@nja je napisao:
Sto rece jedan forumas .. u 3 stvari se gleda .. u pivo, u pod i u pjevaljku .. sve ostalo izaziva tucu ..

Citiraj:
Ja sam cvrsto odlucio da nabavim sebi neko "zastitno sredstvo" - cakiju/noz, boxer ili cak i pistolj (moze i bereta 6.35mm ) da u noge pucam...


Izuzev ako nisi neki iskusan revolveras .. cisto sumnjam da ces u svoj toj frci da se saberes dovoljno da pucas i pogodis nekoga u nogu .. Eno jednog i najboljeg primjera .. onaj izbacivac u Titaniumu .. Ako si ozbiljan po pitanju zastite .. poslusaj Hertzogov predlog (jes' da ces onda biti zena .. al' dobro .. nije ni 6.35mm daleko od toga :D)
Ti asociras na frku u diskoteci ili nekom klubu, a ja sam mislio na ove sto presrecu prolaznike na ulici ili javnom prijevozu... Par puta sam postavljao sebi pitanje - kako bih reagovao, da imam pistolj i da me neko napadne... Da li bih iscoolirao, pucao u vazduh ili samo u noge... Mislim, ne bih nikad pucao nekom u glavu ili stomak sa ciljem da ga ubijem - znaci cisto samoodbrana... Iako sam drzao mnogo oruzja u ruci (nisam "decko u usponu", nego mi je stari radio u policiji kao krim. inspektor, a i tokom rata mi je ujak davao svoje "igracke" da se igram :D ), ne vjerujem da bih ga bio spreman upotrijebiti - to je odluka, koja mijenja zivot u trenutku...

Medjutim, za ove klosare i balavurdiju, koja grupno presrece pojedince i otima im pare i mobilne, cak bi i plasticni pistolj imao efekt... :D

Ali na kraju krajeva, suzavac bi bio idealan u mnogim slucajevima (cak i pod pretpostavkom da se dobije epitet "pic**ca" ;) )...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Iako sam drzao mnogo oruzja u ruci (nisam "decko u usponu", nego mi je stari radio u policiji kao krim. inspektor, a i tokom rata mi je ujak davao svoje "igracke" da se igram )


Znaci .. Digresija .. Dok Holidej :D

Citiraj:
Ti asociras na frku u diskoteci ili nekom klubu, a ja sam mislio na ove sto presrecu prolaznike na ulici ili javnom prijevozu...


Nisam te najbolje shvatio .. do mene je ..

Mada, u oba slucaja se reaguje brzo, bez puno prilike za razmisljanjem sta i kako .. i upravo to sto ti kazes, to su momenti koji zivot odlucuju .. jedan pogresan potez i to je to ..

Citiraj:
Ali na kraju krajeva, suzavac bi bio idealan u mnogim slucajevima (cak i pod pretpostavkom da se dobije epitet "pic**ca" )...


Pic*ica ili ne .. da strahujem za svoju bezbjednost .. ne bi me bilo sramota koristiti ga .. naprotiv ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
vim je napisao:
Prvo ljudima moras dati nesto da bi trazio nesto. Kod nas je drzava totalni raspad, a traze se neki standardi. Ako mladom covjeku ne omogucis da radi, normalno je da ce krasti da bi jeo. Druga stvar je ovo nasilnistvo. Takve treba kaznjavati. Ali ako neko nema posla i radi na pijaci a dodje milicija i tjera ga zar to nije nasilnistvo drzave nad narodom. A ovamo politicari kradu milione i nista im. Prvo drzava treba sebi da postavi standarde pa onda da trazi od naroda. Traze ti da platis sve, a ne daju ti da zaradis. Pa nije onda ni cudo sta se desava. Naravno, ovdje ne ukljucujem ovaj idiotizam i nasilje po ulicama.

Ne brinem ja za te gladne i siromasne, ne napadaju oni narod po ulicama...to rade ovi objesni i razulareni...

A i danasnja omladina - svi bi u direktorske fotelje odmah zasjeli i jos bolje ako mogu platu na kucnu adresu da im iz firme posalju, a da oni i ne moraju na posao da idu... :roll:
Takvi danas harce, nasrcu, napadaju ljude okolo, pucaju...jer njihovo je pravo da budu bogatasi, a da ne rade nista, a eto drazava i mi svi im to pravo uskracujemo, jer im (sram nas bilo) nismo skupili jedno desetak miliona za pocetak i poklonili pa da oni mogu ici okolo, piti i trositi...i zajebavati nas dok im zaradjujemo sledecih 10 miliona, koje bi mi idioti njima Bogom danima trebali pokloniti...
Ma sve bih ja njih malo na Zapad - imas 18, noga u dupe, idi, radi i bori se za sebe...
Ovi domaci paraziti su navikli lokati do 3 ujutro, od 3 do 4 maltretirati narod po ulici, spavati do 14, a onda zaurlikati iz kreveta dozivajuci majku da im donese dorucak-rucak u krevet...

Sirotinje se ne treba bojati, sirotinja ne napada ljude okolo, jer da je sirotinja takva ne bi ni bila sirotinja...

Sto se tice ovih na pijaci - milicija ne tjera sa pijace ljude koji rade na pijaci!
Milicija tjera svercere koji stanu i svercaju kraj ljudi koji sve uredno placaju (tezgu, dnevnu taksu, poreze...).
Da si ti na mjestu ljudi koji skupo plate svoje tezge i sve obaveze drzavi i tebi ne bi bilo pravo da kraj tebe slobodno stane neko ko ne placa nista od toga i prodaje istu robu kao sto ti imas, samo jeftinije od tebe, jer je eto njegova roba oslobodjena svih nameta koje ti uredno placas.
U pravu si da se stvari u ovoj zemlji od vrha trebaju mijenjati, ali moje je misljenje da nisi u pravu kad s tim pokusavas opravdati nasilnike.
Svi smo mi u istom sosu, pa ne hodamo svi okolo ponasajuci se kao harambase.

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs