banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 03:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7231 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 362  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6141
Slazem se... izgubljenih zivota bi se trebalo odnositi i na njihove porodice koje ovo moraju sve prezivjeti, jer poslije ovako necega, slome se i najjaci.

Ja nisam neki vjernik, niti sam kad bio, ali bi se svako od nas trebao moliti Bogu i raditi najbolje sto zna kako bi svoje dijete, koliko toliko, izveo na pravi put. Bar u onoj mjeri koliko su to uspjeli tvoji roditelji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
A onaj 60-togodišnji monstrum iz Velike Ivanče sigurno je odrastao uz video igrice,krimi serije,rijalitije pa je jednog jutra pobio 13 komšija među njima i dijete od 2 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
U ovom konkretnom slucaju se vjerovatno ne moze govoriti o zanemarivanju od strane roditelja. K. je odlican ucenik,isao je na skolska takmičenja, isao na sport...sto znaci da ga roditelji nisu zanemarili,bas naprotiv.
Ono sto mi nikako nije jasno je da ga je otac vodio u streljanu,nisam pročitao da je to bila streljana sa pravim oružjem, ali s obzirom da posjeduje toliko oružja, pretpostavljam da K nije vjezbao gađanje vazdušnom puškom. E za to treba oca debelo kazniti, kao i one koji su dopustili da dijete uopste udje u streljanu.
Pretpostavljam da je mogao uci jer je otac uticajan.
Prije su djeca bila djeca,a odrasli su bili odrasli- kad je neko bio godinu stariji, odmah si imao postovanje ili bar strah od te osobe.
Od kako su počeli sa uvođenjem dečijih prava,sve se okrenulo,izvitoperilo i nema vise ni pravila ni poštovanja.
To nije izmislio ni Vučić, ni Marić, ni Brnabicka, isto tako niko od prethodne vlasti, to su "zapadne vrijednosti ", to je demokratija,koja polako klizi u nesto sto polako lici na anarhiju.
Ne znam koliko se danas roditelji bave djecom na Balkanu,ali znam da su ovdje bas " zaposleni" i provodi se puno vremena s njima. Kad sam ja bio dijete,imao sam pravo da ćutim u prisustvu odraslih, danas često djeca vode glavnu riječ. Roditelji se nisu toliko brinuli gdje ce i kako ce zabaviti i zaposliti dijete. Dijete se igralo i to je to. Skola i eventualno neki sport. I nije bilo bitno u koju školu ce se dijete upisati,mislim na osnovnu. I ovdje je to bilo svejedno,do prije nekih desetak- petnaest godina, sad vise ne.
Najveci problem je nedostatak cenzure i dostupnost sadržaja svake vrste. Mozes ti kod kuce zabraniti gledanje televizije, uvesti blokadu na određene internet sadržaje i sl. Ali čim dijete izadje iz kuce,odmah je podložno i bombardovano svakakvim sadržajima okoline,a prije svega vršnjaka.
Tuga,sok i nevjerica :cry: .

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 05 Maj 2023, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1253
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Evo jedan odličan tekst. https://sputnikportal.rs/20230505/spira ... 22028.html Ovdje kažu da treba vratiti autoritet porodici i školi. Slažem se... Ali kako pored tih zapadnih modela ponašanja?

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
wizzy_bl je napisao:
Cekaj malo, da serije/filmovi toliko uticu na djecu, zivjeli bismo totalnoj anarhiji. Pa kad skontam koliko sam ja procitao stripova kao klinac, kasnije serija i filmova pogledao, pa nije mi bas palo na pamet da mlataram utokom po skoli. Kako meni, tako i drugim vrsnjacima.

Iako, ako cemo iskreno, dodira sa oruzjem smo imali u tom periodu. Skupljali metke, cackali puske koju neciji stari donese sa ratisna i ne skloni na sigurno mjesto, cak je bila. fora imati ispcunu zolju.

Sto se ovih desavanja tice u Srbiji, nema tu sta traziti krivca, to su jedne poremecene osobe, cisto zlo je y pitanju. Krivci su iskljucivo ubice i treba ih kazniti max predvidjenom kaznom. Zali Boze za izgubljenim zivotima.


To je tačno što kažeš, a nije nam se primalo očigledno jer nije našlo plodno tlo. Danas je više roditelja posvećeno karijerama, ostaje manje vremena za djecu i to od najranijeg, najosjetljivijeg perioda, a nema više da su tu negdje deda, baba, da su porodice brojnije, više je braće, sestara pa da djeca mogu dobiti neku emocionalnu nadoknadu.
Tako rovita djeca su očigledno pogodna da im se primi ovo "Tik Tok" đubrivo sa zapada, ali ne treba zanemariti činjenicu da taj Kosta iako je bio samotnjak, nije živio sam već je morao na više treninga, škola, da ide u prodavnicu. Dakle, da gleda i sluša ljude svakodnevno. Svud oko sebe je slušao ljude koje kreira kultura divljanja, bezobrazluka, kurvanja, nasilja koju zarad Vučićevog populizma stvaraju Milomir Marić i Željko Mitrović. Ljudi, ništa nije tako zarazno kao gnijev i bjesnilo. Sad mi padne na pamet "benigna" stvar kao što je neki video galame u vožnji u Beogradu, koji sam pogledao prije možda pola godine. Tad je bio neki osjećaj da ovo ne može izdobriti, jer su najcrnje prijetnje i uvrede ušle u narod kao "dobar dan". Pa onda prije još manje vremena, zbog svađe u vožnji neko u Beogradu istukao monaha. Pa čak i kad smo bili formalni ateisti, tako nešto bi bilo nečuveno, ali za "Kristijan Srbende" očigledno ni to nije neki problem.

Kosta Kecmanović, koji je vjerovatno rođen sa "kratkim fitiljem", nije u takvom svijetu našao ljubav koja bi njegove bolesne sklonosti mogla da primiri. Umjesto toga, samo je nailazio na đubrivo, što iz svog virtuelnog svijeta, što iz svijeta oko sebe, od porodice pa nadalje. Dijete razvedenih roditelja, a otac ga vodi u streljanu, da li nekome zvuči kao to da otac nije htio zarad djeteta da žrtvuje svoj hobi, svoj komfor, pa ga je uklopio u svoj "raspored"? Ljubav je žrtva.

Ovdje je kriv svako od nas, i nije floskula. Krivi smo kad poprijeko pogledamo komšiju, kad nekog opsujemo u saobraćaju, krivi smo kad ne počistimo ono par papirića ispred zgrade već čekamo da neko drugi to uradi, kad ne kažemo lijepu riječ iako možda nama u tom trenutku i nije do toga... Sve se to užasno prima i prenosi. A takve nas tovare đubrivom sa ekrana, velikih i malih. I zalivaju, i raste.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 14:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pogledaš Ramba III na vhs kaseti i budeš pod uticajem filma, ali čim izađeš napolje skontaš razliku između filma i stvarnog života.

Što se tiče pucanja jebiga zakačio me rat pa sam i ja morao da probam, da nije bilo rata vjerovatno nikad uživo vatreno oružje ne bih vidio osim na opasaču milicionera.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 15:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
filozof sa vrbasa je napisao:
Što se tiče pucanja jebiga zakačio me rat pa sam i ja morao da probam, da nije bilo rata vjerovatno nikad uživo vatreno oružje ne bih vidio osim na opasaču milicionera.


sta si ti morao da probas?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
sa oruzjem?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Đikan terorisao nedužne gradžane Sarajeva sa brda.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vježbao gađanje i pucalo se samo na saobraćajne znakove.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Не могу вјеровати да и овај лудак из Младеновца не може бити осуђен на доживотну казну затвора јер није навршио 21 годину већ може добити максимално 20 година затвора

Вучић и у овој трагедији лаже народ да овај неће изаћи више из затвора.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Sad treba podnijeti zahtjev za izdavanje dozvole za oruzje.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
У Србији не може наредне двије године.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 20:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 968
Lokacija: Land of Downunder
Rezultati plišanog vaspitanja i demo(n)kratije.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 20:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 968
Lokacija: Land of Downunder
https://www.youtube.com/watch?v=HZ505evnLMQ

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Najjace kada o video igrama pričaju ljudi koji nisu uzeli miš/kontroler u ruke. Zato se Dnevnik u pola osam gleda redovno, to pročišćava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 06 Maj 2023, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Najjace prica mi covjek isao da osvesta slavski kolac i koljivo u crkvu i bilo poslije da se pomole za zrtve. Nakon toga pop poceo pricati kako treba dati po metak u celo ovoj dvojici sto su napravili sranje.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Maj 2023, 08:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Otidji i ti ponekad u crkvu.
Slavi slavu.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Maj 2023, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Vidim ide ti dobro kapiranje konteksta

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 07 Maj 2023, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
:lol:

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7231 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 362  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs