banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340 ... 361  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 08 Sep 2019, 14:52 
ako uzmem u obzir kako mi planovi propadaju u vodu mozda bih i trebao planirati....


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 11 Sep 2019, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Јбг, неки план ипак мора успјети...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 11 Sep 2019, 17:16 
danas u gradu vidjeh neku smrtovnicu, dijete neko na slici, tuga me uhvatila nakon toga...zna li ko sta je u pitanju?


fiki, to je nedavno bilo...cak sam stavljao ovdje na crnu hroniku ako se ne varam...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 15 Sep 2019, 09:47 
Citiraj:
Posebna jedinica policije Kazneno popravnog zavoda Banjaluka jutros je započela pretres pritvorske jedinice i odjeljenja pojačanog nadzora u ovoj ustanovi.

Pojačane mjere sigurnosti u KPZ Banjaluka i oko KPZ su na snazi već duže vrijeme, a od jutros traje pretres u kome se koriste i službeni psi.

Goran Selak, direktor KPZ Banjaluka, kratko je za ATV prokomentarisao da se radi o planiranim i redovnim aktivnostima.

Pojačana bezbjednost u KPZ Banjaluka na snazi je već neko vrijeme zbog velikog broja rizičnih pritvorenika koji su u poslednje vrijeme stigli u KPZ.

Tu se trenutno nalaze Saša Vidović i Aleksandar Bulatović, koji su osuđeni na ukupno 37 godina robije zbog ubistva Miroslava Lazarevića 2016. godine, te Benedi Đukanović, Emilio Baldo i Rodoljub Gajić, osumnjičeni za ubistvo Slaviše Krunića u Banjaluci.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 15 Sep 2019, 18:59 
Citiraj:
Beživotno tijelo muškarca čiji su inicijali B.R. (63) pronađeno je danas u Ulici Trive Amelice u Banjaluci.

U operativnom centru Policijske uprave Banjaluka potvrđeno je za “Glas Srpske” da je tijelo pronađeno na autobuskom stajalištu.

– Tijelo je prevezeno na banjalučko Gradsko groblje gdje će mrtvozornik obaviti pregled i utvrditi uzrok smrti- naveli su u Operativnom centru.

Prema nezvaničnim informacijama najvjerovatnije je riječ o prirodnoj smrti.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 25 Sep 2019, 17:22 
https://www.atvbl.com/vijesti/hronika/s ... -25-9-2019


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 27 Okt 2019, 01:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Djevojka poslala jezive poruke roditeljima iz kamiona smrti: Mama, umirem, gušim se
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/djev ... /191025139

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 29 Okt 2019, 18:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
BILEĆA - Porodica migranta koji je početkom oktobra ubijen u Bileći, za kojeg je utvrđeno da je dvadesetogodišnji Said Adu iz Berkana, iz Maroka, obratiće se ambasadi Kraljevine Maroko u Zagrebu s prijavom o Saidovom nestanku i ubistvu kako bi u Bosni i Hercegovini mogao da počne proces njegove identifikacije s obzirom da je sahranjen kao nepoznata osoba.

Ovo je portalu "Radiosarajevo.ba" rekao Sadet efendija Bilalić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Gacko i Bileća, koji je u ponedjeljak razgovarao s bratom ubijenog Saida Mustafom, koji je dan ranije i kontaktirao efendiju Bilalića s iskazanom željom da tijelo njegovog stradalog brata iz Bosne i Hercegovine bude nakon identifikacije prebačeno u Maroko.

Do efendije Bilalića stigla je i lična karta Saida Adua na kojoj piše da je rođen 15. avgusta 1999. godine u mjestu Berkane, od oca Mohameda i majke Rahime.

"Sinoć smo kontaktirali s bratom Mustafom u Maroku i objasnili mu postupak koji je nužan provesti kako bi došlo do identifikacije, odnosno kako bi nepoznata osoba koja je ukopana u mezarju u Bileći dobila ime i prezime - Said Adu. Porodica će se obratiti ambasadi Maroka u Zagrebu koja je nadležna i za BiH nakon čega je moguće da proces identifikacije krene", naveo je efendija Bilalić.

Efendija Bilalić već je obavio i razgovore s nadležnim u Ministarstvu spoljnih poslova BiH, a nakon što zahtjev preko ambasade Maroka u Zagrebu stigne u MVP BiH biće dalje proslijeđen u Ministarstvo pravde BiH.

Naime, sada već poznatog imena, Saidova DNK je urađena prilikom obdukcije u bolnici u Trebinju, a porodica je poslala i njegovu ličnu kartu i sve što je neophodno. Da bi se uradila identifikacija neophodna je potvrda da se radi o toj osobi s obzirom da je ukopan kao nepoznato lice.

Srđan Vukanović, portparol Okružnog javnog tužilaštva Trebinje, nakon obavljenog razgovora s nadležnim tužiocem koji vodi postupak Žarkom Milićem rekao je za Anadoliju da je tužilaštvo što se tiče tijela nastradalog završilo sve radnje koje je imalo sa njim.

"Ono je predato nadležnom organu, odnosno preko Islamske zajednice u Bileći pogrebnom društvu i on je sahranjen. Tužilaštvo trenutno nema nikakve veze s tim tijelom, odnosno da se bilo kakav zahtjev više ne dostavlja tužilaštvu. Vjerovatno će se oni preko ambasade morati obratiti nadležnom opštinskom organu koje je izvršilo ukop tijela, oko preuzimanja. Tužilaštvo više nema ništa sa tim", istakao je Vukanović.

Kaže da im nije jasno ni na osnovu čega je izvršena identifikacija tijela, s obzirom da je uzorak za DNK uzet, ali analiza nije urađena.

"Da li je to urađeno na osnovu otisaka prstiju ili na osnovu čega su identifikovali lice? Ostaje da se vidi da li će trebati neka naknadna identifikacija da se radi da bi se utvrdilo o kome se radi, ne znam. Što se nas tiče, tužilaštvo je sve radnje oko tijela nastradalog završilo i ono je predato oštećenom, odnosno pošto nije bilo oštećenog, nije se znalo ko je, predato je Islamskoj zajednici koja je preko nadležne opštinske službe izvršila ukop tijela", naveo je Vukanović.

Upitan ko je nadležni organ, odnosno ko će to biti u konkretnom postupku Vukanović navodi, da je to ili pogrebno društvo ili neki opštinski organ uprave ili komunalno preduzeće ko je izvršio ukop.

"U Bileći je sahranjeno tijelo. Kada se obrate sa zamolnicom iz Ministarstva pravde BiH preko kojeg će to ići znaće se kako dalje da ide. Ostaje da se vidi kako će se provesti postupak identifikacije", istakao je Vukanović.

Naveo je da Okružno javno tužilaštvo Trebinje radi naredbu samo kada tijelo treba za "njihove potrebe".

"Na primjer, ako treba ekshumacija za vršenje radnji u krivičnom postupku ili za identifikaciju dok traje postupak. Međutim, ovdje što se tiče tijela ono je predato i u ovom momentu nama nije potrebno za daljnje vođenje postupka", rekao je Vukanović.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Nov 2019, 15:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Citiraj:
Predao se napadač na novinara Vladimira Kovačevića


https://blmojgrad.com/predao-se-napadac ... ovacevica/

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 23 Nov 2019, 00:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Stara mi kaže da su i prije rata kružile priče o nehumanima uslovima u toj ustanovi u Pazariću.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 26 Nov 2019, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Stravičan zločin u Banjaluci: Nakon svađe, sugrađanina ubio pa zapalio26. 11. 2019. u 14:44h
Facebook Twitter Pošalji prijatelju Preporuči na Viberu
Banjalučka policija uhapsila je jednu osobu zbog sumnje da je počinila krivično djelo ubistvo, saznaje “Srpskainfo”.

Osumnjičeni je nakon kraće svađe ubio sugrađanina, a zatim je, kako bi prikrio tragove zločina zapalio kuću.

“U toku je kriminalistička obrada osumnjičenog nakon koje će biti poznato više detalja o ovom slučaju”, izjavio je izvor “Srpskainfo” iz Policijske uprave Banjaluka.

Podsjećamo, u kući u Ulici Vase Glušca u Banjaluci juče je, prilikom gašenja požara, nađeno ugljenisano tijelo nepoznatog muškarca.


Jesu pojedini portali poletili da objave kako se nesrećni beskućnik sam ugušio dok je pokušavao da se ugrije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Jan 2020, 14:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Jebem ti naše sudstvo. Ubije čovjeka i poslije dva dana ga puste.

https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ode/577587

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Jan 2020, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Misliš da nije po zakonu?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 09 Jan 2020, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Pa nema ni razloga za pritvor. Pritvor je posebna mjera koja se određuje kad je to izuzetno neophodno.
Koliko sam pročitao ovo je nesrećan slučaj, klasičan nehat.
Ni jedan razlog nema za pritvor.
Sudiće mu se redovno.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 24 Feb 2020, 01:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
BANJALUKA - Izrečenim kaznama učesnicima tuče u kojoj je ubijen Bojan Milovanović (29) iz Kozarske Dubice ne može se postići svrha kažnjavanja i one ne odgovaraju stepenu odgovornosti optuženih.

Rekao je ovo Branko Mitrović, republički tužilac u Vrhovnom sudu Republike Srpske, i zatražio oštrije kažnjavanje optuženih, dok, sa druge strane, odbrana optuženih traži pravednije suđenje, ukidanje presude i vraćanje predmeta na novo odlučivanje.

U ovom slučaju Goran Bilčar osuđen je na 14 godina zatvora zbog ubistva Milovanovića, kojeg je ubo šrafcigerom u glavu, dok je njegov prijatelj Marko Mihajlović (28) iz Banjaluke dobio dvije godine zbog učešća u tuči.

Milovanovićevi prijatelji Ðorđe Borovčanin (26) i Ðorđe Ðenadija (23) iz Kozarske Dubice zbog tuče su dobili po godinu i po zatvora.

"Prvostepeni sud nije dovoljno cijenio stepen odgovornosti te je izrekao niske kazne. Kod Borovčanina je kao olakšavajuće uzeto to što je nezaposlen i student, a kod Ðenadije da je lošeg imovnog stanja. Ne znam zbog čega bi to bilo olakšavajuće", kazao je Mitrović.

Ističe da ni činjenica da optuženi nisu osuđivani ne može biti olakšavajuća, jer se radi o mladim ljudima.

Branko Ristić, Bilčarov advokat, pojasnio je da prvostepeni sud nije pravilno utvrdio sve činjenice i da su počinjene brojne povrede krivičnog postupka. Optuženi Bilčar istakao je da mu je žao zbog svega i da nije želio tuču.

"Nisam primjereno kažnjen, tražim pravednije suđenje da budem osuđen za ono kako je bilo. Ne bježim od istine", rekao je Bilčar.

Optuženi Mihajlović i ovaj put se branio sam te je rekao da mu je žao zbog svega.

"Nisam učestvovao u tuči i ja sam napadnut i bio sam prisiljen da se branim", istakao je Mihajlović.

Branilac Borovčanina, advokat Miljkan Pucar, smatra da u presudi ne stoji šta je, kada i kako uradio njegov klijent te je zatražio da se žalba tužioca odbije i predmet vrati na novo suđenje. Isto traži i Ðenadijin advokat Draško Zec, koji smatra da su u prvostepenom postupku učinjene bitne povrede Zakona o krivičnom postupku.

Prema optužnici, Bojan Milovanović je ubijen 18. oktobra 2018. godine tokom tuče između dvije grupe mladića u banjalučkoj Ulici Nikole Pašića, kod parka poznatog kao Kupusište, u centru Banjaluke. Na jednoj strani bili su on, Borovčanin i Ðenadija, a na drugoj Bilčar i Mihajlović.

Podsjetimo, tokom tuče Bilčar je iz gepeka svog automobila uzeo dizalicu, koju je bacio prema Milovanoviću, ali ga je promašio, a zatim je iz prtljažnika vozila izvadio šrafciger i u namjeri da ubije Milovanovića, dva puta ga ubo.

Prvi put ga je ubo u predjelu lijeve strane vrata, a potom u sljepoočnicu, pri čemu je Milovanović zadobio povrede u vidu razorenja vitalno važnih moždanih centara, od čega je preminuo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 24 Feb 2020, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Court Sentences Zaitseva And Dronov To 10 Years In Prison For Accident That Killed 6 People In Kharkiv In October 2017
Даша Зубкова



The Kyivskyi District Court of Kharkiv has sentenced Olena Zaitseva and Hennadii Dronov to 10 years in prison for an accident that killed six people in Kharkiv in October 2017.
Judge Viktor Popras announced the court’s decision at a session on February 26, the Ukrainian News Aagency reports.

The court also banned them from driving for three years and fully upheld the civil claims filed by the victims of the accident.

The court found Zaitseva and Dronov guilty of violating Section 3 of Article 286 of the Criminal Code (violation of traffic safety rules, resulting in deaths of several people).



Zaitseva fell ill during the announcement of the court’s decision, and was she was taken out of the courtroom.

As Ukrainian News Agency earlier reported, a Volkswagen Touareg vehicle driven by Dronov collided with a Lexus vehicle driven by Zaitseva at the intersection of Sumska Street and Mechnykov Lane in downtown Kharkiv on October 18, 2017, after which the Lexus flew onto a sidewalk and hit the people standing there.

Five people aged between 19 and 46 died on the spot, six people suffered injuries of varying degrees of severity, and a 24-year-old woman died later in hospital.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 12 Maj 2020, 07:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... uta/598532

Ovaj narod će nestati u saobraćajkama...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 18 Maj 2020, 18:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... ovu/599656

Opet saobraćajka

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 03 Jul 2020, 18:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /200630143

Znači lik je probio fizičku barijeru i prešao na drugu stranu. Kako je to uopšte moguće jebote?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 03 Jul 2020, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Recimo da je moguće zbog govno kvaliteta odbojnika.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340 ... 361  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs