banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 08:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 195  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 25 Okt 2023, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Rider on the storm je napisao:
Pa očigledno ima svoj izvor i neće javno da podijeli, ja sam ga već pitao.. i bolje, nije u redu da postavlja tako nešto iz poštovanja prema stradalima i porodici ako već nije javno dostupno.

Шалим се јбт... није забавно гледати како неко гине :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 25 Okt 2023, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čitav trg je okićen mupovim kamerama kao da je jebeni Big Brother.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 26 Okt 2023, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5881
epek je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Pa očigledno ima svoj izvor i neće javno da podijeli, ja sam ga već pitao.. i bolje, nije u redu da postavlja tako nešto iz poštovanja prema stradalima i porodici ako već nije javno dostupno.

Шалим се јбт... није забавно гледати како неко гине :(


Nije zabavno, baš zato u završnom razredu srednje škole, neposredno prije nego što će djeca da krenu sa vožnjom, treba da pokažu te stvari pa makar bilo i suza, naravno u granicama pristojnosti, bez otvorenih lobanja i raspolućenih tijela i sl. I to na predavanju obavezno da govori i neka žrtva saobraćajne nezgode, sa vidnim posljedicama. Skoro je neki momak, šef udruženja žrtava saobraćajnih nezgoda govorio na TV, pa znači da već postoje organizovani ljudi i mogućnosti za tako nešto.
Auta sve jača, motori sve prisutniji, a omladina sve neozbiljnija. Nešto se raditi mora.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 26 Okt 2023, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1593
I generalno, imam osjecaj da je narod sve nervozniji i da vozi sve ludje i ludje.

Mozda je to samo moj subjektivni osjecaj ali mi se cini da situacija u gradu nikad nije bila gora po tom pitanju.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 26 Okt 2023, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Danas me neka budala u a4 umalo ne ubi na pjesackom, i jos nesto vice i trubi kroz prozor.
Pokazao sam mu kurac i jebao majku u nadi da ce se zaustaviti da mu razbijem nos ali ode jbg.
Pjesacki je doslovno 10 metra od lezeceg….

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 26 Okt 2023, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4395
Rivaldinho je napisao:
epek je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Pa očigledno ima svoj izvor i neće javno da podijeli, ja sam ga već pitao.. i bolje, nije u redu da postavlja tako nešto iz poštovanja prema stradalima i porodici ako već nije javno dostupno.

Шалим се јбт... није забавно гледати како неко гине :(


Nije zabavno, baš zato u završnom razredu srednje škole, neposredno prije nego što će djeca da krenu sa vožnjom, treba da pokažu te stvari pa makar bilo i suza, naravno u granicama pristojnosti, bez otvorenih lobanja i raspolućenih tijela i sl. I to na predavanju obavezno da govori i neka žrtva saobraćajne nezgode, sa vidnim posljedicama. Skoro je neki momak, šef udruženja žrtava saobraćajnih nezgoda govorio na TV, pa znači da već postoje organizovani ljudi i mogućnosti za tako nešto.
Auta sve jača, motori sve prisutniji, a omladina sve neozbiljnija. Nešto se raditi mora.


https://www.etrafika.net/drustvo/86521/ ... ljedicama/

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 26 Okt 2023, 17:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12508
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Evo opet u Klasnicama u suprotnom smjeru neko vozi, pa dokle vise jbt.


https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... OTO/796686

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 26 Okt 2023, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4899
Lokacija: Tu preko puta
Ovo sve ide iz krajnosti u krajnost. Pun je qrac seljacina, koji rade sta hoce i kako hoce, i omladine bahate.
Zivo me interesuje kako ce banjalucka javnost ovo da “ opravda “ , poslije one budale koja je isto uradila, pa je zena nesretna poginula.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 27 Okt 2023, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5881
Citiraj:
"Uključio se prema grady sa crvenom golfom, sviraj, blicaj mu, on ništa. Još više po gasuu i ode prema Banjaluci iz pravca Klašnica", navodi jedan od vozača, dok su drugi pozvali nadležne da učine nešto kako se udesi, izazvani uključivanjem u saobraćaj u pogrešnom smjeru, više ne bi dešavali.

"Jedino rješenje je zatvoriti taj izlaz i prepraviti ga da se u pravcu Klašnica napravi uska cesta pod uglom 90 stepeni..između Robota i Ćubića, kao što već imaju na dva mjesta..kod pumpe prije Ćubića", predložio je jedan od njih.

"Ovdje pod hitno da se nesto uradi ako neko cita iz A M Saveza da se nemoze ukljuciti iz pravca Klasnica neki nadvoznjak na silazu druge nemaaa


Boli nas generalno sve više ćošak jedne za druge, kao što boli i ovog novinara da pristojno otkuca tekst. A uz to smo sve nervozniji, da.

Rocker je napisao:
Danas me neka budala u a4 umalo ne ubi na pjesackom, i jos nesto vice i trubi kroz prozor.
Pokazao sam mu kurac i jebao majku u nadi da ce se zaustaviti da mu razbijem nos ali ode jbg.
Pjesacki je doslovno 10 metra od lezeceg….


Na pješačkom Audi, VW posebno, imaju prednost u odnosu na pješaka. To se mora znati, ko hoće da preživi :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 27 Okt 2023, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8518
To možda za BL, u BG je svejedno koja marka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 27 Okt 2023, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4338
Lokacija: Little Rock, Arkansas
@Rivaldinjo, nije novinar nepismen, samo je kopirao komentare da li iz neke Viber grupe, da li sa FB , uglavnom ovako prosječni ljudi pišu poruke i komentare.. opšta populacija je izratito nepismena i lijena da koristi mozak da konstruiše proširene rečenice bez grešaka, a tek da koristi svu interpunkciju.
Ja se prilično iščuđavam kada na Piku ili Viberu ili bilo gdje dobijem adekvatno napisnu poruku ili negdje pročitam pismeno napisan komentar.

A što se tiče udesa, nedavno je bilo na istom mjestu sa sanitetom.. znate već.
Ovo je mora nekako riješiti, ta "brza cesta" i svi ti divlji prilazi/uključenja su retardirano riješeni, a ima i vozača koji ne razmišljaju, ne gledaju znakove, to stoji.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Nov 2023, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
dtkbl je napisao:
Rivaldinho je napisao:
epek je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Pa očigledno ima svoj izvor i neće javno da podijeli, ja sam ga već pitao.. i bolje, nije u redu da postavlja tako nešto iz poštovanja prema stradalima i porodici ako već nije javno dostupno.

Шалим се јбт... није забавно гледати како неко гине :(


Nije zabavno, baš zato u završnom razredu srednje škole, neposredno prije nego što će djeca da krenu sa vožnjom, treba da pokažu te stvari pa makar bilo i suza, naravno u granicama pristojnosti, bez otvorenih lobanja i raspolućenih tijela i sl. I to na predavanju obavezno da govori i neka žrtva saobraćajne nezgode, sa vidnim posljedicama. Skoro je neki momak, šef udruženja žrtava saobraćajnih nezgoda govorio na TV, pa znači da već postoje organizovani ljudi i mogućnosti za tako nešto.
Auta sve jača, motori sve prisutniji, a omladina sve neozbiljnija. Nešto se raditi mora.


https://www.etrafika.net/drustvo/86521/ ... ljedicama/

Evo recimo u V. Britaniji imaju zanimljivu kampanju o road safety-ju. Veoma upecatljivo:

https://www.youtube.com/watch?v=mKHY69AFstE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Nov 2023, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://m.youtube.com/watch?v=bE6px_CMhR0

Ova hr kampanja je i danas top za Oskara.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Nov 2023, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4395
Naravno da je dobra kad je Dalibor Matanić režirao, a pivara dala pare za kampanju.

Kad je naša pivara ili neka druga uložila u ozbiljnu kampanju?

S druge strane imaš Agenciju za bezbjednost saobraćaja koja ima budžet 0 km za preventivu pa recikliraju kampanje stare 10 godine u fazonu "bolje da mama vozi nego rakija".

Auto-moto savez angažuje Fazonka da ide po školama i priča im o saobraćaju. A svi vidimo kako se mladi ponašaju u saobraćaju, na trotinetima, biciklima i pješačkim prelazima.

Osim alkohola i brzine problem su telefoni, svaki drugi vozač ga koristi, gledam kucaju poruke i ulaze u raskrsnice ili voze auto-putem 150.

Sve u svemu odgovorne za ovoliki broj izginulih i povrijeđenih boli patka, sve se radi bez ozbiljne strategije i ulaganja. Bolje nismo ni zaslužili što bi rekao Gibonni.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Nov 2023, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Ova kampanja brace hrvata je finjak u poredjenju sa engleskom. S obzirom sta se desava na nasim cestama i kakav je generalno mindset nasih vozaca i pjesaka mislim da kampanja u rukavicama tipa "Dok pijes - ne vozi" nece dati rezultata (do sada nije davala). Tako da samo iskopirati ove engleske klipove i staviti ih u pauze izmedju zadruge i dnevnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 01 Nov 2023, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4395
Treba to neko debelo platitti, a kao sto rekoh bezbjednost u saobracaju nije u vrhu prioriteta nase vlasti. Niti drustveno odgovornih kompanija, pivara, mtela, osiguravajucih kuca.
Evo podatak da se za preventivu ukupno izdavaja 0.50 KM po stanovniku RS, dakle 500.000 KM, dok se u Srbiji godisnje izdvaja 22 miliona evra drzavnih para ne racunajuci sponzore.
A tek kad vidis koje su štete na godisnjem nivou u RS radi poginulih, povrijedjenih i materijalne stete pitas se ko je ovdje lud.

Послато са SM-G990B помоћу Тапатока

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Nov 2023, 07:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Ne treba uopšte pričati o materijalnom trošku i šteti. Godišnje pogine oko 100 ljudi u RS. To je znači neko svaka 3-4 dana…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Nov 2023, 09:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4395
Pa govorim o trošku jer ako uložiš više u preventivu od udesa i izgibije valjda si na dobitku ako ih bude manje.

I da, život nema cijenu, ali su izračunali da je nekih 700.000 KM, a oni koji ostaju teški invalidi koštaju državu još više u smislu operacija, cjeloživotne rehabilitacije, lijekova itd. Al dobro ne bi bez toga živjele zdravstvene ustanove i farmacija.

Citiraj:
Socijalno-ekonomski gubici koji nastaju kao posljedica saobraćajnih nezgoda u Republici Srpskoj,
izračunati su primjenom bruto autput metode (metode ljudskog kapitala) – metodološkog pristupa koji
se koristi u velikom broju zemalja. Primjenom ove metode izračunavaju se sljedeći troškovi: troškovi
administracije, zdravstvenog zbrinjavanja žrtava, šteta na imovini, izgubljene produktivnost poginulih
i povrijeđenih, kao i nadoknada za pretrpljenu fizičku bol, duševnu bol i patnju. Najvažniji rezultati
ovog istraživanja prikazani su u nastavku.


https://www.absrs.org/sajt/doc/File/tro ... rpskoj.pdf

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 02 Nov 2023, 09:07 
OnLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1091
To je nerealno mala brojka.

Pa imamo sreće kao pljeve.

Pijanih ljudi koliko vozi u svakom momentu? Koliko ih vozi mrtvo-pijano?

Koliko degenerika nakrca troje djece na zadnje, bez sjedalica ili uopšte vezivanja?
Koliko imbecila vozi djecu od par godina na prednjem sjedištu (treba li reći bez vezivanja?).

Koliko se oduzima prvenstvo, uleće i sili.
Koliko se vozi preko ograničenja, svuda i svugje (osim na ono malo poteza gdje su kamere)?
Koliko se ne daje signalizacija da neko namjerava skrenuti.

Koliko policije apsolutno gotovo nikada nema na ulici, da redom zastavljaju i kontrolišu od ispravnosti vozila pa do pravilne vožnje.

Sve ispod 1000 godišnje je kod nas ČISTA I LUDA SREĆA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobraćajke #2
PostPoslato: 04 Nov 2023, 18:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Evo ga opet: https://srpskainfo.com/tijelo-radnika-l ... ima-drame/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 ... 195  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: lemi_93, zidarR i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs