banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Nov 2006, 15:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Nov 2006, 14:23
Postovi: 120
Ove temperature nisu normalne za taj period godine (oko 18 stepena cak i vise)... nesto na planetu ne ide okruglo :-? Kakve ce bit poslednice od toga ?

Citiraj:
Novembarske proljećne temperature su iznenadile su mnoge... Šef Hidrometeorološkog centra Rusije Roman Viljfand izjavio je da će predstojeća zima na cijeloj planeti biti najtoplija za proteklih 150 godina.

Po njegovim rečima, prošlogodišnji mrazevi se pre mogu smatrati izuzetkom od opšte tendencije otopljavanja, jer u protekle tri godine prosečna temperatura vazduha tokom zime na celoj planeti raste približno za 0,9 do 1,3 Celzijusova stepena.

Viljfand prognozira da će prosečna temperatura ove zime biti za tri-četiri stepena viša ne samo od prošlogodišnje nego i od prosečne za to doba godine.

Ruski sinoptičar posredno opovrgava upozorenja ruskih i britanskih istraživača da će već kroz nekoliko decenija klima u Evropi postati mnogo hladnija zbog promena temperature struja u Atlantskom okeanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 15:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Da bar oce sljive dvaput godisnje radati pa da se svi ubijemo od rakije :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 15:52 
Ko tje ga znati....ja sam mjerio i 26 stepeni u novembru....danas je bilo 18 stepeni...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Klima se mijenja, jer smo mi (ljudi) promijenili dosta stvari koje uticu na klimu. Sad gledamo rezultat naseg uticaja. :D

Sto si sijao, to ces i znjeti...kazu stari ljudi... :wink:

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 16:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Vuk_samotnjak je napisao:
Da bar oce sljive dvaput godisnje radati pa da se svi ubijemo od rakije :drinking:


:D :D :D :D

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 17:20 
ventilator je napisao:
Klima se mijenja, jer smo mi (ljudi) promijenili dosta stvari koje uticu na klimu. Sad gledamo rezultat naseg uticaja. :D

Sto si sijao, to ces i znjeti...kazu stari ljudi... :wink:


Slazem se...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 08:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 09:35
Postovi: 1010
ventilator je napisao:
Klima se mijenja, jer smo mi (ljudi) promijenili dosta stvari koje uticu na klimu. Sad gledamo rezultat naseg uticaja. :D

Sto si sijao, to ces i znjeti...kazu stari ljudi... :wink:


ja sam za ovu klimu, radije pijem kaficu na suncu u novembru nego cistim snijeg pred kucom i gacam po bljuzgi

a da ne govorim o ustajanju, kad je suncano skocim na posao ko navijen a kad je magla... ufff

neka potraje i ima da kupim auto sa v12 motorom samo da se jos zagadjuje :)

_________________
Red bull - daje ti krila!
Rakija - pogon na sve četiri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 09:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Ja mislim da su klimatske promjene bile neizbjezne svakako... ljudi su ih samo malo ubrzali...pustinje su nastale tamo gdje je nekada bila vegetacija, nismo ih tada mi mogli prouzrokovati. Isto tako u samom Suncevom sistemu dolazi do promjene... Zemlja se nalazi u "zelenom pojasu" idealnoj razdaljini od Sunca koja omogucava zivot na kakvog ga mi poznajemo, ali to nece trajati vjecno! Prije ili poslije moramo traziti mjesto za nastavak ljudske rase mimo Zemlje.

A i ti naucnici experti znaju kenjat, traze sebi posla i opravdavaju neke ogromne buzdete koje trose na svoja istrazivanja. Nemaju oni pojma kakva ce temperatura da bude u januaru, samo lupetaju. Ewo widjecete da ce decembar i januar naplatiti ove suncane dane debelim minusom.

Samo lagano i opusteno
:drinking:

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 10:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2004, 18:56
Postovi: 527
Sta god da je meni bas odgovara bio sam u subotu na svadbi citav dan u kosulji kratkih rukava.
Bojim se samo da nam se ljeto nesjebe a inace dabogda nam svaka zima bila ovakva.

_________________
http://i153.photobucket.com/albums/s213 ... onix88.gif


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
matador je napisao:
ja sam za ovu klimu, radije pijem kaficu na suncu u novembru nego cistim snijeg pred kucom i gacam po bljuzgi

Ali zato ces cistiti snijeg i bljuzgarati do maja, ako ne i do juna. :P :) Zima ce nadoknaditi svoje, nista se ti ne brini. To sto je malo pobrkala termin, ne mora znaciti da nece ostati 'prekovremeno'. :)


Zalosno, jako zalosno sta nam se desava sa klimom. Odnosno, zalosno je sta smo mi ljudi napravili od nje. Antarktis se topi, a time se podize nivo vode-mora, sto ce dovoditi do silnih poplava. Bice nam kao u filmu Waterworld (sa Kevinom Costnerom). Pa cemo se ubijati izmedju sebe za saku a ne za hektar zemlje.

U Australiji je neki dan, cini mi se u Melbournu pao snijeg, a za par dana je trebalo ljeto da pocne. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ova će zima biti blaga sve do druge polovine januara.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
I ja sma cula da ce ovako toplo vrijeme ostati skroz do januara. Ja se slazem sa matadorom i sto se mene tice, voljala bih da smo zemlja vjecitog proljeca :D
No sve to nije dobro, jer desavaju se promjene, koje se odrazavaju na vegeatciju, vazduh, pritiske, vodu, sve sto nas okruzuje.
Mislim da je sve to posljedica stetnih produkata, zagadjenja, dolazi do globalnog otopljavanja, pomjera se granica zarkog pojasa itd. itd.
Masa je tu stavri i treba to sve prezivjeti :wink: a ostati ziv na zemlji josh godinama, da se ne desi da nam nasha laneta ode u paramparcad :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 16:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1155
Lokacija: dajte Hajduk da se igramo...
Ja sam cuo da ce zbog ovakvih vremenskih promjena premjestiti 'Australian open' u BL.

_________________
Slika
14.02.2000-14.02.2007


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Tomo_Sokota je napisao:
Ja sam cuo da ce zbog ovakvih vremenskih promjena premjestiti 'Australian open' u BL.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 09:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Među žabama zavladala nesanica

Neobično visoke jesenske temperature odrazile su se i na prirodni ritam divljih životinja. Nema tradicionalne selidbe ptica u toplije krajeve, a žabe ne mogu usnuti zimski san. 'Totalni stres.'

S visokim temperaturama u studenome, koje se u nekim područjima na istoku Njemačke penju preko 20 Celzijevih stupnjeva, biolozi su primijetili velike poremećaje u prirodnom ciklusu.

"Ptice selice, kao što su rode, nemaju želju krenuti u toplije krajeve jer još uvijek pronalaze dovoljno hrane na poljima", objasnio je Peter Schütz iz ureda za ekologiju savezne pokrajine Sjeverna Rajna-Vestfalija.

"Zato i neće krenuti na jug sve do siječnja, a možda neće uopće otići", dodao je.

I dok se proljetnice pojavljuju iz toplog tla mjesecima prije reda, životinje kao žabe, daždevnjaci i šišmiši, koje normalno prespavaju zimu, potpuno su zbunjene.

"Životinje su u totalnom stresu", kaže Schütz.

Upozorava da će, nastave li se proljetne temperature nakon kojih će uslijediti nagli val hladnoće, životinje biti u opasnosti jer nisu imale vremena skupiti dovoljne rezerve masnoće za zimu.

Smrznut će se i prerano procvjetalo proljetno cvijeće.
U subotu je u Bavarskoj zabilježena rekordno visoka temperatura za kraj jeseni – 22 Celzijeva stupnja. Temperature u rujnu, listopadu i studenome su za tri stupanja više od prosječnih, naglasio je tamošnji meteorološki ured.

(http://www.net.hr)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2006, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Ovih dana ide dokumentarni serijal na HRT1 o klimi (oko 10.30). Danas je bila prva epizoda.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2007, 16:03 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Primjetio sam da je stav vodecih (zlih :) ) ljudi da se klimatske promjene ne trebaju "popravljati" vec da se jednostavno treba "adaptirati" na novu klimu, jer je to jevtinije i lakse ...

Pricali smo na casu neki dan o Tajlandu (mislim). Kazu da imaju ulice sa po 6 traka i da je zagadjenje toliko da stanovnici nose maske na licima po gradu. Moze li iko to da smisli uopste da se takvo nesto desi u BL npr? No way. Ni za karton vinjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2007, 17:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
AntiDope je napisao:
Nemaju oni pojma kakva ce temperatura da bude u januaru, samo lupetaju. Ewo widjecete da ce decembar i januar naplatiti ove suncane dane debelim minusom.

Samo lagano i opusteno
:drinking:


Nostradamuse prijatno! :drinking: :lol:

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2007, 15:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2006, 14:49
Postovi: 128
Lokacija: banja luka
prođe i zima.....vidjeli smo kakva je bila, odnosno da je uopšte nije ni bilo!
Stiglo nam je i pakleno ljeto...
Izgleda da će biti samo gore i gore...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2009, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Usred srpnja u Sloveniji pao snijeg!
I ako ni našu zemlju posljednjih dana ne mazi lijepo ljetno vrijeme, Slovence je zatekao pravi zimski ugođaj usred mjeseca srpnja. Naime, osim što je u Lokvici zbog poplave evakiurano 37 stanovnika, na Kredarici na Kranjskoj gori je pao snijeg.

Najgore nevrijeme Sloveniju je zadesilo u noći s četvrtka na petak.

Obilna kiša prouzročila je poplave i odrone, zbog kojih je zatvoreno nekoliko prometnica te je otežan i željeznički promet. (VL)

http://www.bljesak.info/content/view/34675/159/

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs