banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 09:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Banja Luka
PostPoslato: 10 Sep 2010, 00:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Sep 2010, 17:56
Postovi: 3
Hey pozdrav,zanima me gdje se nalazi Podgoricka ulica u Banja Luci?
Molio bih nekog da mi objasni kako je najlakse doci do nje,nisam iz BL pa ne znam grad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Banja Luka
PostPoslato: 10 Sep 2010, 08:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
http://mapa.banjaluka.rs.ba/mapguide2008/mapclient/

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Banja Luka
PostPoslato: 10 Sep 2010, 09:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Rocker je napisao:
http://mapa.banjaluka.rs.ba/mapguide2008/mapclient/

Meni ovo gore ne radi. Bolje ovde pokusaj:
http://blmap.inecco.net/index.html

Sa koje strane dolazis? Ako je od Bos. Gradiske onda pred kraj "autoputa", poslije ogranicenja brzine na 80 sa lijeve strane u daljini vidjeces veliku reklamu za OBI i Pevec. Poslije tog imas petlju i pise Prijedor desno. Trebas tu sici desno sa autoputa na petlju, ali nemoj ici za Prijedor vec se vracas na nadvoznjak i ides do OBI-ja i jos malo lijevo paralelno autoputu kojim si dosao se vratis do te ulice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Banja Luka
PostPoslato: 10 Sep 2010, 11:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Sep 2010, 17:56
Postovi: 3
Ulazim u Banja Luku iz pravca Prijedora,a znam gdje se nalazi OBI ;) tako da valjda nece biti problema. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Banja Luka
PostPoslato: 17 Mar 2011, 00:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prema grubim procjenama Republičkog zavoda za statistiku, u Banjaluci trenutno živi oko 225.000 stanovnika.

"Taj broj se iz godine u godinu povećava, ali se ne može precizno znati jer popisa stanovništva dugo nije bilo. Samo protekle godine u najveći grad Srpske doselio se 2.361 stanovnik, a odselilo njih 1.200, što znači da se ukupan broj povećao za 1.161", izjavila je za "Glas Srpske" Radmila Čičković, direktor Republičkog zavoda za statistiku.

U posljednje četiri godine broj stanovnika najvećeg grada Srpske povećan je za 4.314, a tome je doprinijelo to što su se doselila 8.862 stanovnika, ali se zato i odselilo 4.548. Najviše stanovnika odselilo je u 2008. godini, ukupno 1.219, ali je i tada migracioni saldo bio pozitivan jer se doselilo 2.257 lica.

Banjalučani ističu da je primjetno povećanje broja stanovnika na podruju grada.

"Banjaluka postaje evropski grad. Mislim da u njoj sada živi između 300.000 i 350.000 stanovnika jer to može da se osjeti po frekvenciji na gradskim ulicama, gužvama kako u prodavnicama, ugostiteljskim objektima, saobraćaju, tako i ambulantama, na autobuskim stanicama... Sjećam se Banjaluke i kada je imala tridesetak hiljada žitelja i mogu vam reći da patim za tim vremenima jer, uprkos modernizaciji, grad nije bio toliko proširen pa se za pet minuta hoda moglo stići sa kraja na kraj grada", rekao je penzioner Dragiša Mihajlović.

Prema mišljenju sociologa Ivana Šijakovića, Banjaluka je postala jedan privredni, kulturni, obrazovni i politički centar i samim tim ona je magnet koji privlači ljude zato što oni očekuju da će tamo prije naći neke bolje uslove života.

"Razlog za to je što ne postoji dobra ekonomska, demografska ili socijalna politika koja bi išla ljudima u susret, već obrnuto, idu ljudi u susret onome gdje ih vode njihove potrebe. Trebalo bi da se sve što ima u Banjaluci stvori i u drugim, manjim gradovima", objašnjava Šijaković.

Prema njegovim riječima, tako se napuštaju resursi koji postoje u drugim dijelovima RS i oni ostaju neiskorišćeni.

"Sve većim doseljenjem stanovništva u najveći grad dolazi do neke vrste metropolizacije Banjaluke ili pretvaranja cijele RS u dva-tri grada, a prije svega u Banjaluku. Ako se to nastavi, pola RS će živjeti u Banjaluci. Time se ruši ravnoteža i to ima velike posljedice jer se istočni i zapadni dio prazne", naglašava Šijaković.

(BLLIVE)


U najgorem slučaju postaćemo Singapur. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Banja Luka
PostPoslato: 17 Mar 2011, 20:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jul 2010, 18:22
Postovi: 730
Postajemo metropola :D

_________________
Ivo Andrić ima 5.000 fanova na fejsu. Dunja Ilić 15.000, Ekrem Jevrić 50.000, Kristijan Golubović 65.000 . .
Ovaj nobelovac je jednom prilikom napisao "Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs