banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 385 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 04 Mar 2010, 21:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Дубина није утврђена?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 04 Mar 2010, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nesreco nemoj da unosis paniku medju narod :lol: :lol: :lol: :lol:
Kao sto rekoh, normalna seizmicka aktivnost, nego sta sada znaci bela zvezda, vidim da je nema u legendi
Edit: aha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 04 Mar 2010, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
chils je napisao:
Ovo sto pisem ispod je samo moja licna obzervacija nije provjereno i nije testirano.

Licno Pravilo Br1
Ne vjeujem staroj prici o cucanju pod sto (astal) ,to vrijedi za Stare kuce koje imaju plafon od trstike i greda a cucanje pod bukovim/javorovim stolom kad na tebe pada 6 tona betona nema smisla taman da si atomski mrav.

Licno Pravilo Br2
Ne stajem pod stok u kucama koje imaju betonske plafone jer se plafonima koji imaju6 tona jebe za dve bukove daske

Licno Pravilo Br 3
Izadji sto prije na cistinu ako si na 2 spratu dvospratne zgrade ostani gdje jesi jer je veca sansa da riknes na stepenicama nego da poklopis nekoga

ps ako si na 5 spratu otvori onaj skivi i i nazdravi gravitaciji

toliko od levata koji je prezivio 8,7 i gledao kako se kuce do njegove ruse u pepeo


zapelo mi za oko.... iznad svakih vrata ( a i prozora) imas horizontalni serklaz (stub) od armiranog betona...
normalno da je najbolje napustiti objekat, ali ako nemas izlaza najbolje je stati ispod stoka... ne zbog bukovine :lol: vec armiranog betona 8)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 05 Mar 2010, 00:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Chile's government has sharply cut the official death toll from last weekend's earthquake and ensuing tsunamis to 279 identified bodies, from a previously reported 802 victims, without giving an official explanation.

http://www.rte.ie/news/2010/0304/chile1.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 05 Mar 2010, 00:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ево малоприје их је пуко још један, маг 6.2

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 05 Mar 2010, 02:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
to je tzv. aftershock manji zemljotresi koji prate veliki kao posljedica slaganja tla i smirivanja tenzije medju plocama.
Ja sam poslije onog velikog na sumatri drugi dan dozivio 56 sto manjih sto vecih zemljotresa u rasponu od 3 do 7 po rihteru (srecom mi smo sator razapeli na brdu tako da je tokom noci kad god zaljulja parola bila ljuljaj miki sator oborit neces :) )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 06 Mar 2010, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Potres jačine 6,5 stupnjeva pogodio zapadnu obalu Sumatre


JAK POTRES magnitude 6,5 stupnjeva Richterove ljestvice pogodio je noćas područje otoka Sumatra u Tihom oceanu, potvrdio je danas američki Geološki institut.

Prema pisanju CNN-a, potres je zabilježen nešto prije ponoći po lokalnom vremenu, a koncentrirao se oko 165 kilometara zapadno od indonezijskog grada Bengkulu i oko 345 kilometara južno od Padanga na otoku Sumatra.

Epicentar potresa bio je oko 22 kilometra u unutrašnjosti Zemljine kore. Za sada nema informacija o eventualnim štetama ili žrtvama potresa, a za sada nije izdano ni službeno upozorenje za opasnost od tsunamija.

Stručnjaci Pacifičkog centra za upozorenje na opasnost od tsunamija smatraju kako postoji vrlo mala mogućnost za lokalni tsunami koji može pogoditi obalni pojas, udaljen oko 100 kilometara od epicentra potresa. Indonezijska Agencija za Meteorologiju i geofiziku nije izdala upozorenje za opasnost od tsunamija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 06 Mar 2010, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
TashkoBL je napisao:
chils je napisao:
Ovo sto pisem ispod je samo moja licna obzervacija nije provjereno i nije testirano.

Licno Pravilo Br1
Ne vjeujem staroj prici o cucanju pod sto (astal) ,to vrijedi za Stare kuce koje imaju plafon od trstike i greda a cucanje pod bukovim/javorovim stolom kad na tebe pada 6 tona betona nema smisla taman da si atomski mrav.

Licno Pravilo Br2
Ne stajem pod stok u kucama koje imaju betonske plafone jer se plafonima koji imaju6 tona jebe za dve bukove daske

Licno Pravilo Br 3
Izadji sto prije na cistinu ako si na 2 spratu dvospratne zgrade ostani gdje jesi jer je veca sansa da riknes na stepenicama nego da poklopis nekoga

ps ako si na 5 spratu otvori onaj skivi i i nazdravi gravitaciji

toliko od levata koji je prezivio 8,7 i gledao kako se kuce do njegove ruse u pepeo


zapelo mi za oko.... iznad svakih vrata ( a i prozora) imas horizontalni serklaz (stub) od armiranog betona...
normalno da je najbolje napustiti objekat, ali ako nemas izlaza najbolje je stati ispod stoka... ne zbog bukovine :lol: vec armiranog betona 8)


taj stokl od armiranog betona vrijedi ako je krov od greda i jednospratn kuca ili ti na zadnjem spratu evo skontaj sta se desi sa nekim ko ostane ospod ovog

Slika

rekoh ti ja imam slika sa indonezije da si se stomak okrene a i ludackih prica poput one o dva klinca i sokiranom pitonu u cunamiju.
Negdje ispod Banda Aceha kad ides juzno zapadnom obalom prema Lamnu i Calangu cunami je uletio u selo i talas je pokupio dva djecaka koji su bili relativno duboko u selu nije ih udavio vec ih je samo izvuikao sa sobom u more i plutajuci na povrsini uhvate se za neko deblo i krenu plivati prema obali na nekih 50 metara od obale deblo se trznu i odgmiza od njih kasnije su se zaklinjali u sve da je piton debel ko grana bio ukocen ko parmak od soka i cak su i neki zoolozi davali intevijue kako se zmija od straha moze totalno ukociti (jebaj ga nisam bio tu kad se desilo al stob onomad reko djole ako su lagali mene i ja lazem vas) a ima i ona provjerena znam covjeka Udi se zove koji je ronio kad je bio cunami i kaze ludji osjecaj nije dozivio do tada ne znajuci sta je krene ka povrsini ( sad ako ronis znas da imas dekopresione stanke i da ne iskaces ko zec na povrsinu vec stopas na 15 pa na 5 ako si oko 30 metara dubine da se nitrogen u tjelu normalizuje) i dok je izronio kaze ni broda ni posade okolo i plivao jedno kilometar i po do obale izasao tek navece kad nema ni sela sjebo se totalno al i dalje roni i ako ko planira da ide dole na ronjenje nek mi opali PP dajem preporuke after all cova prezivio cunami.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 06 Mar 2010, 15:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
pa ovde je svejedno gdje si stao... :-? ako nisi izasao iz ove kuce, laka ti zemlja...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 06 Mar 2010, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
to ti velim principi kojima smo mi uceni su vrijedili do 60 i neke dok nisu krenuli izlijevati betonske ploce iznad nas poslije toga samo te bog moze pogledati niko vise

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 08 Mar 2010, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
chils je napisao:
Licno Pravilo Br1
Ne vjeujem staroj prici o cucanju pod sto (astal) ,to vrijedi za Stare kuce koje imaju plafon od trstike i greda a cucanje pod bukovim/javorovim stolom kad na tebe pada 6 tona betona nema smisla taman da si atomski mrav.

Licno Pravilo Br2
Ne stajem pod stok u kucama koje imaju betonske plafone jer se plafonima koji imaju6 tona jebe za dve bukove daske

Licno Pravilo Br 3
Izadji sto prije na cistinu ako si na 2 spratu dvospratne zgrade ostani gdje jesi jer je veca sansa da riknes na stepenicama nego da poklopis nekoga

ps ako si na 5 spratu otvori onaj skivi i i nazdravi gravitaciji

toliko od levata koji je prezivio 8,7 i gledao kako se kuce do njegove ruse u pepeo

ojojoj :lol: :lol: :lol:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 08 Mar 2010, 03:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Vec par mjeseci razmisljam da li ih je moguce izazvati vjestacki i naletih na ovo:


http://video.google.com/videoplay?docid=4958033183711235322&ei=PWGUS4-UKtTF-Aa91qzTAg&q=angels+don%27t+play+this+haarp&view=3#docid=-8066925138937638623


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 08 Mar 2010, 08:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Mogući jači potresi na Balkanu

http://www.bljesak.info/content/view/47986/155/

vidite kako se crvene mostar i bl... :(

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 08 Mar 2010, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U potresu u Turskoj 57 mrtvih, kuće u blizini epicentra sravnjene sa zemljom


ZEMLJA se nastavlja tresti. U potresu jačine 6 stupnjeva po Richteru, koji je rano jutros pogodio Tursku, poginulo je najmanje 40-ak osoba. Epicentar potresa bio je u istočnoj Turskoj, 626 kilometara istočno od glavnog grada Ankare i oko 45 kilometara zapadno od grada Bingola.

Prema prvim informacijama najmanje 41 osoba je poginula, dok ih je više desetaka ozlijeđeno. Jedan od gradonačelnika u regiji rekao je da se broj mrtvih popeo na 57.
Potres je zabilježen u 4.23 sata po lokalnom vremenu oko 10 kilometara u dubini Zemljine kore. Nakon potresa tlo se zatreslo još najmanje 20 puta.


Kuće u tri sela koja se nalaze u blizini epicentra sravnjene su sa zemljom. CNN televizija u Turskoj navodi kako su u potresu poginule četiri mlade sestre koje su ostale zatrpane u ruševinama. "Sve se srušilo, u mjestu nema ništa", rekao je stanovnik sela Yukari Kanatli u kojemu je poginulo najmanje troje ljudi.

Najgore prošlo područje oko sela Okcular

Najgore je prošlo područje oko sela Okcular, u kojemu je smrtno stradalo 17 ljudi, a selo je gotovo potpuno sravnjeno sa zemljom. Vlasti su blokirale prilaze Okcularu, kako bi olakšale dolazak i odlazak ambulantnih kola i timova spasilaca na teško pristupnim putovima.

Dio ozljeda, a procjenjuje se da je ozlijeđeno preko 100 ljudi, dogodio se kad su ljudi u panici počeli skakati s balkona i prozora. Snimke jedne turske novinske agencije pokazuju kako se ljude u bolnice dovodilo osobnim automobilima i taksijima.

Potresi su česta pojava u Turskoj, čiji veći dio leži iznad Sjevernog anatolskog rasjeda, jednog od seizmički najenergičnijih područja na svijetu. Od 1939. do danas na tom je rasjedu zabilježeno osam razornih potresa, magnitude 7,0 ili više.

Veliki potresi

1939. godine je serija od sedam snažnih potresa, od kojih je najjači imao magnitudu od 8,2 stupnja po Richteru, pogodila područje provincije Erzincan. U potresu je stradalo preko 32.000 ljudi, a smatra se jednim od najgorih u turskoj povijesti.

Godine 1999. su u samo tri mjeseca zabilježena dva snažna potresa. Prvi, oko grada Izmita, imao je magnitudu od 7,6 stupnjeva i u njemu je stradalo je preko 17, a drugi, blizu obližnjeg grada Düzce, a bio je fatalan za malo manje od 1.000 ljudi. Zajedno je u ta dva potresa stradalo preko 18.000 ljudi.

U zadnje je vrijeme također bilo razornih potresa. 2007. godine je potres magnitude 5,7 stupnjeva u gradu Elazigu uzrokovao rušenje nekoliko zgrada, a 2003. je u potresu u provinciji Bingol stradalo 83 djece. Djeca su stradala u urušavanju škole, a za tragediju je okrivljena loša gradnja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 09 Mar 2010, 16:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zemljotres u Čileu pomerio ceo grad za tri metra

Zemljotres u Čileu bio je peti najsnažniji potres od kada postoje instrumenti za merenje.


Preliminarna merenja stanica za globalno pozicioniranje pokazuju da je nakon zemljotresa, 27. februara, čileanski grad Konsepsion pomeren za 3,04 metra ka zapadu.

Zemljotres u Čileu, jačine 8,8 stepeni po Rihterovoj skali, bio je peti najsnažniji potres od kada postoje instrumenti koji beleže ovu vrstu prirodnih katastrofa.

Podaci do kojih su došli čilenaski i američki naučnici ukazuju da je i čileanska prestonica pomerena za 27,7 centimetara ka zapadu, javile su agencije.

Zemljotres je pomerio i argentinsku prestonicu za četiri centimetra prema zapadu, a veća pomeranja uočena su sve do Foklandskih ostrva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 10 Mar 2010, 15:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Na Kosovu se dogodio zemljotres jačine 5 stepeni Rihterove skale

kako je krenulo moglo bi i kod nas u bl da zatrese

2012


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 10 Mar 2010, 15:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nece nas Sarajlije su vec predvidjele da ce njih prvo.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/32845/U-Sarajevu-moguc-zemljotres-jacine-8-stepeni-Merkalijeve-skale
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/100227081

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 10 Mar 2010, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
to ti fiki po onoj narodnoj Skini klasnje nek je meni lasnje... e to se fakat ne zna... mogu da nagadjaju... ili da stisnu ove poduzetnike sto prave gradjevine, da malo detaljnije rade staticke proracune za vibraciju betona i izdrzljivost konstrukcije...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 10 Mar 2010, 15:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
U skoli se uci da se zemljotres ne moze predvidjeti, sve ostalo je naprdjivanje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zemljotresi
PostPoslato: 10 Mar 2010, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sarajlije su predvidele rat preko TLN a da ne predvide zemljotres :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 385 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs