banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 16:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Колико дјеце имате/желите имати?
Немам дјеце 13%  13%  [ 8 ]
Имам једно 14%  14%  [ 9 ]
Имам двоје 8%  8%  [ 5 ]
Имам троје 0%  0%  [ 0 ]
Имам више од троје 0%  0%  [ 0 ]
Не желим дјецу 3%  3%  [ 2 ]
Желим једно 0%  0%  [ 0 ]
Желим двоје 16%  16%  [ 10 ]
Желим троје 34%  34%  [ 22 ]
Желим више од троје 13%  13%  [ 8 ]
Ukupno glasova : 64
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Nov 2009, 15:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
skypostman je napisao:
osa je napisao:
skypostman je napisao:
Ово за Македонце нисам знао. А што се тиче Албанаца то је познато, само се и даље мисли како они имају по десеторо дјеце што видимо да није тачно.

Треба сачекати 2011. и онда ће се многе ствари мало боље открити.



išta s njima, na što će utjecati.


Нисма мислио на откривање никаквих завјера(предпостављам да си ти на то мислио), него кажем да ће ствари по питању демографског раста бити много јасније након 2011.


oprosti, kriva intonacija tvog teksta s moje strane.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Nije nikakva tajna da Albancima natalitet opada samo što je i dalje pozitivan. Na Kosovu nema ni 2 miliona Albanaca a kamoli 2.5 miliona. Loše je za Srbe što se iseljavaju sa Kosova što pod pritiskom što iz egzistencijalnih razloga a dobra stvar je što imaju visok natalitet koji je čak i viši u odnosu natalitet Albanaca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 23:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
hercegovac27 je napisao:
Nije nikakva tajna da Albancima natalitet opada samo što je i dalje pozitivan. Na Kosovu nema ni 2 miliona Albanaca a kamoli 2.5 miliona. Loše je za Srbe što se iseljavaju sa Kosova što pod pritiskom što iz egzistencijalnih razloga a dobra stvar je što imaju visok natalitet koji je čak i viši u odnosu natalitet Albanaca.



a da vidiš tek natalitet hrvata s kosova(janjevaca), još malo će u kninskoj i drniškoj krajini biti najbrojniji.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 01:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
osa je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Nije nikakva tajna da Albancima natalitet opada samo što je i dalje pozitivan. Na Kosovu nema ni 2 miliona Albanaca a kamoli 2.5 miliona. Loše je za Srbe što se iseljavaju sa Kosova što pod pritiskom što iz egzistencijalnih razloga a dobra stvar je što imaju visok natalitet koji je čak i viši u odnosu natalitet Albanaca.



a da vidiš tek natalitet hrvata s kosova(janjevaca), još malo će u kninskoj i drniškoj krajini biti najbrojniji.



Izvini ali broj Hrvata s Kosova je minoran. U Kninskoj krajini stanje je jadno i čemerno ko god tamo živio. Hrvatskoj nije puno stalo do tih prostora zbog Srba koji još uvijek tamo žive. To su koliko znam područja od posebne državne skrbi ali Hrvatska se baš ne skrbi dovoljno o tom području.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 13:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Nov 2009, 19:22
Postovi: 58
Lokacija: sisak
hercegovac27 je napisao:
osa je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Nije nikakva tajna da Albancima natalitet opada samo što je i dalje pozitivan. Na Kosovu nema ni 2 miliona Albanaca a kamoli 2.5 miliona. Loše je za Srbe što se iseljavaju sa Kosova što pod pritiskom što iz egzistencijalnih razloga a dobra stvar je što imaju visok natalitet koji je čak i viši u odnosu natalitet Albanaca.



a da vidiš tek natalitet hrvata s kosova(janjevaca), još malo će u kninskoj i drniškoj krajini biti najbrojniji.



Izvini ali broj Hrvata s Kosova je minoran. U Kninskoj krajini stanje je jadno i čemerno ko god tamo živio. Hrvatskoj nije puno stalo do tih prostora zbog Srba koji još uvijek tamo žive. To su koliko znam područja od posebne državne skrbi ali Hrvatska se baš ne skrbi dovoljno o tom području.


nije velik u pravu si ali svi imaju po 5-6 djece, ima ih puno u kistanju, ima ih po zagrebu posebno u dubravi, nešto oko petrinje, na području voćina i ćeralija( zapadna slavonija), i broj im se množi, samo i mjenjaju se djeca idu ovdje u školu i pomalo se mijenjaju običaji iz stare domovine. što se tiče tvrdnje o pomaganju tzv. područja od posebne državne skrbi, nije nešto ali recimo moje kolege iz petrinje, koji imaju ista primanja kao ja dobiju svake godine nekih 7-8 tisuća kuna povrata poreza( maksimalno je 12 000), nije ni to za baciti, ali u principu ja sam protiv svake pomoći, jer to u konačnici ne pomaže, sjetimo se samo kosova i ostalih zaostalih krajeva u jugi, unatoč desetljetnoj pomoći oni su i dalje bili najzaostaliji, ljudi na taj način postraju na neki način paraziti, treba se svatko pouzdati use i svoje kljuse.

_________________
Ne postoje vječni prijatelji ni vječni neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2010, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Данас, на Ђурђевдан, у бањалучком породилишту је извршено 16 порода и рођено је 18 здравих беба!!! 9 беба више него претходног дана. Стварно једна дивна вијест, која ме баш орасположила и надам се да ће овако бити сваки дан!
СТОП БИЈЕЛОЈ КУГИ!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2010, 20:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
zanimljiva tema...ja imam jednu curicu od 2 godine i zelim barem jos jedno..za trece nisam sigurna, nije dijete odhraniti i odgajati lako u danasnje doba ali kad bi SVI mi imali 2 djece to bi bilo super..problem je sto moja cura nema drzavljanstvo BiH ili srpsko kao i puno druge nase djece koja su Srbi, krsteni u srpsko pravoslavnoj crkvi a ne vode se nigdje u statistikama :-? Zato cu obavezno da joj izvadim i srpsko i bosansko drzavljanstvo ako budem mogla

Nego, moje bake sa obe strane su imale po 7 djece, a sada u krugu moje porodice ima barem njih 15 preko 30 ili vec 35 koji nemaju nijedno dijete niti su udati/ozenjeni..to je strasno.. :( Takodjer znam barem 4 para koji nemaju djecu , tj. nisu mogli imati.
Iskreno se nadam da ce se natalitet u RS i Srbiji poboljsati , a drzava mora raditi na tome i stvoriti bolje uslove za radjanje djece

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Град Јагодина је дао пример како се треба борити против беле куге.
Жалосно је да један нешколован човек типа Палма ту прави добре резултате а сви они слепци са разноразним дипломама константно само једу говна и немају никакве резултате.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs