banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2015, 13:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Da li iko zna postoji li nesto ovako u Banja Luci?
Ako ne postoji, sta mislite kakvo bi bilo interesovanje da se otvori nesto takvo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2015, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
kako mislis akvaristicka radnja...pa ima kupiti ribica...u fisu,na ploci,dole kod zoki komerca....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2015, 13:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Mislim kao nesto specijalizovano bas za akvaristiku, gdje rade ljudi koji se razumiju u to.
Upravo sam obisla sve te pet shopove (izuzev ovog kod zoki komerca, bilo mi daleko pjeske, a i pocela je kisa), ponuda je nikakva, ljudi pojma nemaju ni o cemu, ja upitah koja je biljka (nisam bila sigurna da li je rotala ili ne), odgovor je bio ne zna ja latinski to je MEKANA BILJKA :roll:
A i to sa ribicama je dosta diskutabilno, zena mi govori kako je idealna japanka za kuglu, i ubjedjuje me da se filter ne moze staviti u akvarijum od 15l (da ne napominjem da japanke kao hladnovodne ribe u petshopu zive u akvarijumu sa grijacem na temp od 25 celzijusa), a borci u casama za sok i sl.
Uglavnom zanima me ozbiljna akv. ponuda, ovo je smijesno sto sam dosad vidjela :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2015, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ne,nema to u bl....nekad je bilo al propalo....svelo se na gupi,ksife,skalare,japanke,neonke,borce,sarancice,trihogastere i cistace.....propalo je jer je malo ljudi zainteresovano za akvarijume,svodi se na japanku u kugli a drugo je jer je ta oprema veoma skupa za poceti...i ribice i trave a da ne govorim o opremi od akvarijuma,pumpi,rasprsivaca,grijaca ,rasvjete,filtera.....oni nabavljaju iz madjarske,udaraju nenormalne cijene i narod odustao.....drze samo budale ko sto sam ja jer to radim citav zivot,jedna ribica jedna al nikada prekidao nisam.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2015, 14:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
slaba je ponuda u bl, ali ovo sto si nabrojao je dovoljno kada se lijepo formira akvarijum, ja imam jednog somica kupio ga 2007 i iznenadio me svojim zivotnim vjekom, samo me alge jebu na staklu, planiram nesto iz rijeke donjeti jednog dana

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2015, 14:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Ma nije dovoljno, problem je prvenstveno u biljkama kojih nema, a i ako ima to je pokoja valisnerija, eventualno je u aquamarketu dok nije zatvorio bila kladofora i to je sve. Nista sto se tice srednjeg plana, a kamoli za prednji plan nesto da ima. A i to malo sto ima su uglavnom nacisto propale biljke.

A sta mislite da se otvori takvo nesto, da li bi to radilo uopste, nemam nikakvu ideju da li su ljudi imalo zainteresovani za akvaristiku :S


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2015, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Znači mani se ćorava posla ... gubiš vrijeme hodajući po BL i tražeći nešto za akvaristiku ... ZG, NS, BG ... mada je i tamo jadno .... Ja uzimam u Insbruku ima dobro shop pa mi neko vuče iz Austrije... Biljke pogotovo nemoj ovdje uzimat ili su sa algom ili ti dadnu i puževe gratis... Ovdje koliko sam skontao da kod ljudi koji se bave akvaristikom važe dva pravilia, daj što jeftinije i baš je ljep ovaj pijesak iz Vrbasa ...
Znači zdravo ćao ... Što se tiče biljaka preporučujem ti Dennerle PlantIt invitro, malo je skuplje ali se nećeš pokajati. Izvadiš iz čašice, sapereš gel ubodeš i pustiš da raste :)
Sve ostalo je uzaludno gubljenje vremena sa očajnim rezultatima ...
A da to radiš ovdje neisplati se iz razloga gore navedenih ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2015, 08:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2002, 04:20
Postovi: 31
Da spriječiš prenos algi/puževa - biljku potopiš u kalijev permanganat (aka hipermangan), tako je dezinfikuješ. Poslije dobro ispereš. Ne možeš donijeti nešto i odmah ubaciti u akavarijum. Isto vrijedi i za ribice. Prvo u karantin 7-10 dana pa onda u akvarijum.

Složio bih se sa borke-om da je pristup većine ljudi koji se bave kavaristikom katastrofa. Takođe i cijene - kupio neki dan (kineski no name) magnet za staklo srednje veličine, preko 15 maraka je bio. Prvo što je skup za običnog kupca, drugo što je čim sam ga tri puta povukao po staklu odmah popustio onaj meki sloj koji ide na spoljnu stranu akvarijuma i ispod njega izbila neka "kuglica" koja mi je izgrabala staklo.

Nažalost, zbog loše ponude u BL i ja se snabdijevam u okolnim centrima, ali volio bih da ima dobra radnja ovdje u kojoj
bih mogao kupovati, nije uvijek zgodno moljakati ljude da ti donose, ili čekati priliku da odeš negdje da svratiš u neku dobru radnju. Recimo, konačno su se stvorili uslovi da ubacim jedan par ramireza u akvarijum, ali nema teorije da ih nađem u BL. Ili možda ima, da nema neko privatni kontakt? _Krol_ reče da se bavi akvaristikom, možda on zna?

_________________
Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2015, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
ja držim malavi ciklide. nemam problema sa biljkama jer moji ciklidi ne vole biljke. oni su živuljke koje žive po kamenjaru i pećinama, pa sam im kamenje i nabacao u aq.
jel zna neko gdje može da se nabavi bijeli pijesak sitne granulacije?

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2015, 13:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Maj 2015, 16:25
Postovi: 1
Nema ni jedna radnja u kojoj ima neki izbor i da se prodavci razumiju u akvaristiku.. Ja sam na internetu nasao par dobrih akvaristika iz banjaluke, koji imaju puno veci izbor i biljaka i ribica.. Ako nekome treba kontakt broj nek se javi, kod jednoga imate preko 40 vrsta biljaka..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2015, 19:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2014, 23:35
Postovi: 39
Pozdrav akvaristicarima. Isto sam misljenja kao i borke al niej toliko crno. Drzim malawi ciklide koji jedu biljke...a ne kao sto rece forumas iznad da nisu biljojedi. Imam kontakte od " ljudi iz garaza" koji drze zivorotke tetre kao i ciklide i botie i algare. Kome sta treba neka me pita na PP. sto se tice akva sopa u bl...mislim da kad bi imao normalan cijenovnik da bi radio odlicno. Recimo svi oni uzimaju od dilera kojih ima na piku! Plate npr 3km a prodaju za 7km...zarada ogromna...i zato padaju. Kupe opremu na ebay za par dolara ovde odmah 15 i vise maraka. I tako da moraju da propadnu. Usput prodajem akva od 90lit za malo love.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Htio bih da zasadim biljke u akvarijum, pa me interesuju vasa iskustva- kakvu podlogu koristite, koje biljke, gdje ste to sve nabavili...?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Koje ribe drzis?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Dvije zlatne ribice, za sada :) Tek sam reaktivirao akvarijum...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2015, 18:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Zavisi od zahtijevnosti biljaka koje ces staviti. Ako su zahtijevnije biljke, dobro svjetlo, i zemlja za cvijece ispod sljunka + prehrana preko vode, ako su manje zahtijevne moze i bez zemlje, ali moja preporuka tanak sloj zemlje da se stavi.

Zlatne uglavnom rasture biljke, pa ti je s njima najbolje staviti neke nezahtjevnije biljke crvscih listova, tipa kripte razne, samo treba provjeriti koja temperatura odgovra biljkama koje planiras uzeti, jer su japanke hladnovodne ribice.

PS, ako nemas akvarijum od bar 100+ litara, bolje pokloni nekom jappanke, njima treba velika litraza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2015, 18:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Zavisi od zahtijevnosti biljaka koje ces staviti. Ako su zahtijevnije biljke, dobro svjetlo, i zemlja za cvijece ispod sljunka + prehrana preko vode, ako su manje zahtijevne moze i bez zemlje, ali moja preporuka tanak sloj zemlje da se stavi.

Zlatne uglavnom rasture biljke, pa ti je s njima najbolje staviti neke nezahtjevnije biljke crvscih listova, tipa kripte razne, samo treba provjeriti koja temperatura odgovra biljkama koje planiras uzeti, jer su japanke hladnovodne ribice.

PS, ako nemas akvarijum od bar 100+ litara, bolje pokloni nekom japanke, njima treba velika litraza.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs