banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 08:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pas i mokrenje
PostPoslato: 10 Sep 2013, 14:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Vječiti problem kod mnogih.... :)

Imam maltezera koji je star 5 mjeseci. Kada smo ga dobili sa nekih 2 mjeseca ja i zena smo ga naučili da obavlja nuždu na balkonu (živimo u stanu, zaboravih da napomenem)...

Nismo koristili nikakve novine ni ništa, naučio je da to radi u ćošku balkona i sve je super funkcionisalo dok nismo skontali da smo se grdno zeznuli, jer dolazi zima i neizvodivo je da čitav dan budu odškrinuta balkonska vrata da bi on išao na balkon obavi nuždu.
Moglo bi proći dok smo mi kući jer onda on grebucka vrata da mu otvorimo na kratko, ali radimo do nekih 1h.

Zadnjih 5-6 dana pokušavamo koliko stignemo da ga naučimo da obavlja nuždu u kupatilu u jednu veću posudu koja liči na tacnu, ali bezuspješno. Pokušavali smo da umočimo novine u mokraću pa da ih stavimo u kupatilo- ne pali, kad ga uhvatimo da njuška i da traži da ide na balkon odnesemo ga do te posude i zatvorimo - ne pali. Što je najgore sad je zbunjen i ne zna gdje treba i trpi, i onda kada ga baš stisne popiški se gdje stigne tj ne stigne:) Ono kažnjavanje i zatvaranje ne funkcioniše, da bar uspije par puta da to obavi u kupatilu da ga nagradimo a kaznimo kad to uradi negdje drugo ne možemo jer nikako neće u da to obavi u kupatilu...
Ujutru čim ustanemo vodimo ga u wc na 15 minuta, trpi... u toku dana više puta ga vodimo u wc, trpi...
pretpostavljam da to obavi negdje u kući kad ne gledamo...

Možda je neko imao sličnu situaciju ?
Bilo kakav savjet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pas i mokrenje
PostPoslato: 10 Sep 2013, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Nisam nikada čula da pas piški po balkonu, zapravo, jesam jednom jer su komšije ispod zvale komunalce zbog zaudaranja :D

Ne bih ti znala dati savjet, osim možda da ga izvedete van na desetak minuta, možda mu bude prirodnije nego da piški na tacnu.

Pada mi na pamet da mu ugradite ona pseća vratanca na balkonska vrata, pa da on može unutra van kad poželi.
Viđala sam ih u Obi-ju, oko 30KM, a ako vam je lođa sa staklom mislim da ne bi trebalo biti ikakvih poteškoća da se postave.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pas i mokrenje
PostPoslato: 10 Sep 2013, 14:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Poslje svake nužde balkon, tj to mjesto se čistilo, i vršio je nuždu na nekom najlonu ili ceradi, tako da nikada nije smrdilo, pogotovo ne zaudaralo

Ta vratašca mi nisu rješenje jer svejedno bi hladilo kuću zimi kada je minus napolju, a i po kiši pas bi se prljao i slično...

pokušavam ovo sa tom posudom u kupatilu jer imam prijatelje koji su naučili svog psa (isto u pitanju maltezer) da obavlja nuždu u wc na toj posudi koja se opere svakodnevno i jako je praktično i čisto...i bilo bi savršeno da smo ga odmah tu naučili...

inače vodimo ga u šetnje često i kada je vani uvijek obavi nuždu, ali opet problem kada smo na poslu a i zimi i u jesen po kišama nema puno šetnji po lošem vremenu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pas i mokrenje
PostPoslato: 10 Sep 2013, 15:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Niste ga uopšte trebali učiti da mokri na balkonu nego samo vani. Poslije svakog obroka ga izvedete desetak minuta. Sad je vjerovatno kasno za prevaspitavanje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pas i mokrenje
PostPoslato: 10 Sep 2013, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Gotovo im je sad šta su trebali, šta nisu.

Pokušajte da ga navedete da vrši nuždu na balkonu u nešto,
možda da nabavite otvorenu posudu kao za mace, pa kad navikne na to onda je premještajte po potrebi.
Prvo unutar stana pored tih vrata od balkona, pa mic po mic u kupatilo.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs