banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Mar 2017, 23:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ja bi samo da dodam malo nakon sto sam procitao cijelu temu.
Sto se tice kastracije i slicnog, bitnije pitanje vam je "zasto to da uradim" i "kako zelim da moj ljubimac provede svoj zivot"

Zasto to da uradim ?
Moj odgovor na ovo pitanje je, macak mi se stalno tuce sa ostalim marocima i dodje sa ozbiljnim povredama.
Naucen je da pisa vani, nikad ne zapisava nista, to sto mjauce nije strasno.
Inace ovo mi je prvi put da kastiram macku.
Imao sam macke prije, i zenske i muske, zensku su macori stalno pratili, bar njih 4-5 i to je bio haos, napatila se jadna, a svake godine je imala macice.
Muskih sam imao mnogo, jedan mi je dosao sa odlomljenim repom i ugino zbog te povrede.

Kako zelim da moj ljubimac provede svoj zivot?
Ovo je po meni bitnije pitanje.
Da li hoces da bude kastriran i da vodi miran zivot ili da ostane kakav jeste i da vodi zivot koji vodi i ako mu se nesto desi, sta ces, bar je zivio po svom.

Svakom ce ja msm biti odgovor "ma bolje da zivi po svom pa sta bude nek bude" jer onda vama samim bude mirnija savjest, ali vjerovatno ce mu se nesto desiti kad tad, evo ovaj sad kojeg imam mi je najstariji do sad, ima oko 6 godina, svi ostali su uginuli sa 3-4 godine max.
Da li je sad to pravilno razmisljanje ?

Moram samo da se raspitam za te probleme sa mokracom, navodno se moze blokirati(urinarni trakt il kako vec) nesto pa me to zanima ako neko zna dok ja googlam, to je ja msm najveci problem koji moze nastati, naravno to kazem ako brinete na ishranu, ako se ugoji moze imati i drugih problema.

Inace macak mi je za sad ok, izlazi vani redovno, jede i pije.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 16:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Ja sam oduvijek bila neodlucna po pitanju kastracije/sterilizacije pasa. S jedne strane kazu kako je to dobro za njih, a s druge kako nije, kako se promjeni karakter psa, lako vise nisu onako razigrani, kako se udebljaju itd. Medjutim, moji roditelji imaju divnog psa od godinu dana. Karakterom je za pozeljeti, jos ga nisam vidjela da se potukao s drugim psom, voli ljude, voli druge pse, ma dusa od psa. Ali gdje je sada problem. On bude u kuci sa mojima, a preko dana ga puste van kad su i oni vani. Ljetos je tako pobjegao za kujom u tjeranju i nije ga bilo preko 24 sata...tad jos nije imao ni godinu dana. Mama jadna poludila od briga. Neki dan ista prica, srecom brzo se vratio, a moji ga trazili na sve strane. Dakle, sta raditi u takvim situacijama? Sta ako ga udari auto kad tako pobjegne? Auta se, kao i svi kucni psi, uposte ne boji. Sta ako ga ne daj Boze neko prebije, ukrade itd? Sta ako ga napadnu drugi muzijaci?
Uglavnom, nakon svega toga smo poceli ozbiljno razmisljati o kastraciji. Pa jbt ne mozemo mi pratiti kad je koja kuja u komsiluku, i sire (zadnji put je otisao do kuje koja zivi dalje od 2 km od njih) u tjeranju. On jednostavno nema kontrolu kad nanjusi kuju u tjeranju. Mene i roditelje obozava, ali u tim situacijama on nikoga ne ferma. Rjesenje je ili da ga stalno drzimo zavezanog kad je vani, sto mi je totalno neprihvatljivo ili da ga kastriramo. Druge opcije nema? Ne znam, nisam pametna...

Btw, kolika je cijena kastracije za pse? Da li neko zna?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 16:19 
Ne znam kako je za muske, ali za zenke je poprilicno.

Ja sam odradio svojoj gospodji preko neke akcije, kostalo nesto smijesno.

Citiraj:
pobjegao za kujom u tjeranju i nije ga bilo preko 24 sata


ni prvo ni zadnje musko koje radi ovako nesto :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Treba mu sipati brom u lokanciju.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 16:23 
jasta, jos uvijek se raspravlja je li se vojnicima u bivsoj JNA to sipalo u hranu


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 16:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Nije se sipalo uvijek mi je bio ko ruda u vojsci.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 16:37 
StigoStriko je napisao:
Nije se sipalo uvijek mi je bio ko ruda u vojsci.


:lol: :lol:

Sto negdje procitah izjavu lika:"nisam mogao docekati da odem na strazu"... :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 17:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Cini mi se da vam treba ograda, a ne kastracija psa... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2017, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Šta je jedna ograda za ljubavni zov.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs